Autor Wątek: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?  (Przeczytany 339643 razy)

Offline David89

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kujawy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #195 dnia: 19.08.2015, 05:56 »
Dzięki luk to jednak zrobię taki mix jak z MMM tylko kupie jakaś inna zanęte bo ostatnio jak zrobiłem mix to zapach MMM słabo się przebijał;( Ale rybka i tak samkowało ;) I dlatego o bułce tartej pomyślałem ;) Eoec teraz kupie najtańsza leszczowa i już ;) Specjalnie jak dotarła paczka to otworzyłem ta zanęte i smród jest konkretny :-X :P

Online pawtek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #196 dnia: 21.08.2015, 15:57 »
Co sądzicie o mieszaniu różnych pelletów do miksu? Chodzi mi głównie o to czy to nie zaszkodzi, np użycie lorpio basic + green betaine ? Czy lepiej nie kombinować i używać jednego rodzaju pelletu do danego miksu?

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #197 dnia: 21.08.2015, 16:04 »
Co sądzicie o mieszaniu różnych pelletów do miksu? Chodzi mi głównie o to czy to nie zaszkodzi, np użycie lorpio basic + green betaine ? Czy lepiej nie kombinować i używać jednego rodzaju pelletu do danego miksu?
Jak na moje, to zawsze warto kombinować :D ja ostatnio zmieszałem 3 smaki pelletu i jakieś tam efekty były.

Ps. Jutro jadę na ryby i też bede mieszać różne rodzaje pelletów :)
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline psontour7

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zapalony Feederowiec
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #198 dnia: 21.08.2015, 16:24 »
Ja mieszam DB XL Pellets 2mm,Lorpio M Bacis 2mm,Black Halibut,Green betaine tylko w mniejszych ilosciach niz jasny pellet. Dodaje do tego reszte wedlug przepisu Luka na bazie MM z Sonu i wyniki mam swietne,1000 razy lepiej niz za starych czasow,korzystajac z zanet Lorpio,MVDE itd.. Polecam kombinowac :D :D
Kuba

Offline Czarosław

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ząbki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #199 dnia: 21.08.2015, 17:30 »
Ja rownież mieszam pellety ;)
Ostatnio dobrze spisał mi sie zestaw z MMM, mała ilością jasnego z lorpio i duzo ilością betainowego ;)
Lubie kombinować z zanetami i czasem dodaje naprawdę śmieszne rzeczy 😂
Kiedys pellet rozrobilem ze spritem 😂😂😂
Niestety nie było efektów. Kto by sie spodziewał... ;)
Zapraszam do polubienia mojej strony!
https://m.facebook.com/FeederRadomTeam/
Pozdrawiam, Cezary 😜

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 742
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #200 dnia: 21.08.2015, 18:00 »
Co sądzicie o mieszaniu różnych pelletów do miksu? Chodzi mi głównie o to czy to nie zaszkodzi, np użycie lorpio basic + green betaine ? Czy lepiej nie kombinować i używać jednego rodzaju pelletu do danego miksu?

Nie powinno zaszkodzić. Nie musi też wcale dać jakiś 'nadprogramowych' efektów. Najlepiej samemu sprawdzać. Pellety z betainą z Lorpio są wysokotłuszczowe, i w pewnych momentach mogą działać pozytywnie, w innych negatywnie. Pamiętaj, że szybko sycą ryby! Teraz może ich metabolizm spokojnie jest tak wysoki, że nie najedzą się szybko, jednak od września powoli bym ograniczał takie dodatki, im zimniej, tym lepiej aby miks był mniej kaloryczny. Ale wcale nie oznacza to, że musisz zrezygnować z takiej mikstury, bo możesz przecież używać mniejszego podajnika i mniejszych ilości miksu ;D  Zależy tez wszystko gdzie łowisz i jaki jest rybostał danej wody. Na łowiskach PZW lepiej chyba być ostrożnym.

Lucjan

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #201 dnia: 22.08.2015, 01:05 »
Smiem twierdzić że większość super łownych mieszanek bierze się z takiego spontanicznego doboru!  Ja często ryzykuję ze składnikami. Fakt że na razie nieskutecznie zbytnio. Ale kto powiedział że kiedyś nie trafię??? :D :D ;)
Arek

Offline wojciu1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #202 dnia: 31.08.2015, 11:39 »
Byłem ostatnio nad wodą i kolejny raz łowiłem na miks przygotowany sposobem Luka, jednak tym razem podczas przygotowania do wody dodałem melasy. Do zanęty dodałem pellet i wyszedł miks 50/50. Początkowo zanęta wydawała się trochę zbyt kleista, ale na dworze ciepło, więc po paru minutach wydawała się idealna. Łowiłem na 2 podajniki. Jeden drennana, drugi jaxona. W pewnym momencie naładowane podajniki włożyłem do wody i obserwowałem jak zanęta się rozpada i po jakim czasie wyskoczy przynęta. I tu się zaskoczyłem. Zanęta obsypywała się bardzo, bardzo wolno. Można powiedzieć, że prawie w ogóle nie pracowała. A przynęta? W podajniku Drennana wyskoczyła po 2 min i 30 sek, zaś w podajniku Jaxona... po 9 minutach. Nie wiem czy to wina melasy, źle nawilżonej zanęty czy też zbyt małej ilości konopi..
Pozdrawiam,

Wojtek

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #203 dnia: 31.08.2015, 13:06 »
chyba jednak przemoczyles zanete. Ja dodatkowo zawsze jeszcze przez sito przepuszczam - przepusciles przez sito zanete?

Offline wojciu1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #204 dnia: 31.08.2015, 14:13 »
chyba jednak przemoczyles zanete. Ja dodatkowo zawsze jeszcze przez sito przepuszczam - przepusciles przez sito zanete?

Niestety nie, bo nie mam sita. Jednak dużo czasu spędziłem na tarciu w rękach i o brzegi wiaderka.
Pozdrawiam,

Wojtek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 579
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #205 dnia: 31.08.2015, 14:21 »
Ja przygotowuję mix i pellety w domu, mieszam je nad wodą. Zawsze przy pierwszym namoczeniu w domu mam wrażenie, że zanętę przemoczyłem. Jak po 15-20 minutach nad wodą wyjmuję wiaderko, to jest praktycznie sucha. Ale ona właśnie już swoje wypiła i jeśli teraz nie będziemy uważać, to odrobina wody i robi się budyń. Dlatego po zmieszaniu miksu z pelletami dowilżanie robię z atomizera.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Grendziu

  • Gość
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #206 dnia: 31.08.2015, 20:24 »
Zawsze mieszam smaki zarówno pelletów jak i dipów, skąd mam wiedzieć czy to jest lepsze czy gorsze? Na branie ryb jest tak wiele zmiennych, że trudno się domyśleć, czy dobrze się zrobiło... :P

Po iluś tam sesjach wiem lub wydaje mi się, że wiem, że mi się sprawdza prawie zawsze pellet o smaku halibuta, ochotki i fishmixa lub inny zwierzęcy. Do tego dodaje wybiórczo inne pellety.

Dipy to przeważnie: banan, ananas, ochotka, halibut.

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #207 dnia: 24.10.2015, 21:34 »
Właśnie zakończyłem robić miks do methody. Tym razem baza rybna to Match Method Mix Sonubaits. Po otwarciu paczki troszkę zdziwko :P. Po wielu opisach tej zanęty na forum (mam na myśli granulację) owa zanęta nie jest wcale drobno zmielona. Dotychczas używałem Baitech G-God i G-Green i w porównaniu granulacji to zdecydowanie Bait Tech jest drobniejszy (prawie jak mączka). SB Przesiałem ją delikatnie na drobnym sitku i widać wyraźne cząstki (moim zdaniem mikropelletów). Takie moje spostrzeżenia i porównania.
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #208 dnia: 24.10.2015, 21:39 »
Może ze zmianą opakowania zmieniła się jakość? Miałem MMMw zeszłym sezonie i była drobniutka!
Arek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jak przygotować skuteczny miks do Metody?
« Odpowiedź #209 dnia: 24.10.2015, 21:54 »
ja mam jeszcze 1/4 paczki z tej starej paki i potwierdzam że jest drobniutka jak mak ! :). Musieli zmienić konsystencje przy nowym opakowaniu.
Krzysztof