NAD WODĄ > Nasze wyniki nad wodą

Strategia na naszej wyprawie

(1/132) > >>

Jędrula:
Koledzy, chciałbym zaproponować coś w rodzaju forumowego notatnika. Chodzi o to, aby wpisać przed każdym wyjazdem kilka zdań na temat swoich planów dotyczących zanęty, łowiska - tylko rzeka, żwirowni itp., zestawów, ogólnie rozumianej strategii.
Jestem pewien, że taki notatnik byłby bardzo ciekawym samouczkiem dla nas wszystkich, szczególnie dla Kolegów rozpoczynających przygodę z wędkarstwem.
Nie wiem jak to rozwiązać technicznie na forum, tutaj prosiłbym o jakieś wskazówki i pomoc forumowiczów, adminów i moderatorów. Rozumiem, że nie wszyscy będą chcieli dzielić się taką wiedzą, absolutnie nie mam pretensji.
Oczywiście sprawa najważniejsza, czy Kolegom spodoba się taka propozycja?

Luk:
Panowie - przede wszystkim warto pomyśleć jak zrobić ten wątek. Uważam, że lepiej byłoby pisać o swojej strategii, planach - i konfrontować to z wynikami. Można wtedy prosić o jakieś wskazówki lub tez samemu pisać o wnioskach. Na kilku forach pisanie w wątku 'wyniki znad wody' obszernie o swojej sesji, spotykało się niechęcią niektórych - więc tutaj jak najbardziej możnaby się rozpisać i rozłożyć na czynniki pierwsze co i jak robiliśmy, i dlaczego nam wyszło lub nie.

Co Wy na to?

Jędrula:
No właśnie, wątek ten bezpośrednio prowadzi do wątku z wynikami, jakoś trzeba to połączyć ale nie do końca.
Pomysł mam taki, że po wyprawie, edytujemy wpis,  wpisujemy w tym wątku wnioski i spostrzeżenia, a w wynikach wklejamy foty. Hmmmm....
Np - dzisiaj ryby brały na pellety truskawkowe, sprawdziły się przypony Mikado, ryby były w nurcie itp.
Nie wiem czy to do końca słuszny pomysł, natomiast wiem, że to będzie głęboka jak Rów Mariański kopalnia wiedzy.

Luk:
Jędrek, można pisać o samej strategii, można też o strategii w ujęciu wyników. I tak i tak będzie dobrze ;)

ogrmaster:
Hej,

To jest bardzo dobry pomysł. Sam wróciłem do wędkowania po 15 latach przerwy i gdyby nie forum i jeden znajomy pewnie do tej pory nie polubiłbym się z metodą. To może zacznę bo za 2h uciekam z roboty i jadę na kanał we Wrocławiu. Plan jest następujący. Dwie wędki - jedna na koszyk - haczyk z gumką i białe martwe robaki. Zanęta Bait-tech envy green w mixie + wkład w postaci groszku, kuku i pelletów 2-4 mm. Druga wędka na spławik - łowienie z gruntu na pellet i kukurydzę i nęcenie mieszanką kuku i grochu konserwowego(mało i często). Pelletów i dumbellsów mam dużo więc będę zmieniał. Zacznę od żółtego sweet stima. Tyle wiem na teraz a jak będzie to zobaczymy:)
P.S.
Dam znać po sesji co i jak

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej