Autor Wątek: Serwisowanie kołowrotków  (Przeczytany 27171 razy)

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Serwisowanie kołowrotków
« Odpowiedź #60 dnia: 29.08.2017, 13:27 »
Ale jednocześnie za Tobą stoi doświadczenie, i jeśli kołowrotek X ma wady fabryczne które zauważasz podczas serwisu, to łatwo możesz je wskazać. Podobnie, jeśli X ma obiektywnie lepszą konstrukcję niż Y. Zresztą nawet subiektywne opinie mają olbrzymie znaczenie, mi właśnie takie, wzięte z tego Forum pomogły dokonać wielu bardzo trafnych wyborów :)

Co do półki cenowej, to wydaje mi się że można za tą samą uznać +/- 10%. Dla kołowrotka za 200 zł konkurenci za 180 i za 220 to prawie na pewno ten sam segment, i podobnie będzie dla kołowrotka za tysiąc czy dwa. Dla mnie opinia sformułowana zgodnie z przykładowym schematem "Polecam kołowrotek X. W stosunku do Y jest lepszy bo ma solidniejszą przekładnię, a do Z trochę mu brakuje w sztywności korpusu. X najlepiej się sprawdzi do lekkiego feedera i średniego spinningu." byłaby już bardzo przydatna przy wyborze. A to pod jaki kij ktoś kołowrotek podepnie, i do jakiej metody użyje to już indywidualna preferencja. Nie nam w końcu oceniać, czy ktoś Matizem jedzie na tor wyścigowy, a McLarenem na budowę ;)

Dla jasności, nie atakuję, nie żądam, tylko proponuję. Twoje recenzje rób tak jak pozwala Ci czas, siły i chęci

Przepraszam jednocześnie za offtop w temacie o kołowrotku, przejdźmy lepiej na PW :)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 713
  • Reputacja: 1984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Serwisowanie kołowrotków
« Odpowiedź #61 dnia: 29.08.2017, 21:10 »
Teraz ja zabiorę głos, bo poczułem się wywołany do tablicy.

Chciałem tak zrobić to mi zarzucono mi reklamę i temat usunięto to wrzucam w recenzję z opisami i pokazanym serwisem jak wasz kolega z forum.

Bo to jest reklama. Prowadzisz biznes w którym serwisujesz kołowrotki, zaczynasz działalność o czym trąbisz na Fb. Dlatego moje zdanie będzie tutaj takie: jeżeli będzie to coś, co ma pomagać forumowiczom, to przyjmiemy, że nie łamiesz regulaminu. To właśnie sugeruje Czesiek, zobacz o co mu chodzi i porównaj jak podchodzi do tematu. To ma być coś co możemy jakoś wykorzystać. Zdjęcia zaś z serwisowania są mało istotne, dla nas, w większości laików, nie wynika z tego nic.

Dlatego musisz zrozumieć, że tutaj możemy przymknąć oko na pewne rzeczy, jeżeli dasz coś z siebie ludziom. Na pewno nie zagrzejesz tu miejsca jeżeli liczysz na reklamę biznesu. Pilnujemy swojej niezależności jako forum, nawet jesteśmy z niej lekko dumni. To, że serwisujesz kołowrotki nie jest argumentem dla mnie, że ma być tak jakbyś chciał. To nie dżerkbajty ani łowiępeel, gdzie reklama goni reklamę. Zapewniam jednocześnie, że dobre porady i wskazówki, dadzą Ci więcej niż nachalna i ordynarna reklama. Ludzie ci zaufają i będą polecać, my zaś, moderatorzy i admini, nie będziemy się denerwować, że łamany jest regulamin. Wszyscy są wtedy zadowoleni :)

Więc nie narzekaj na administrację Przemek, bo takie mamy tu zasady ;)
Lucjan

Offline hanibal

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Uhowo (Białystok)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Serwisowanie kołowrotków
« Odpowiedź #62 dnia: 29.08.2017, 22:09 »
Kiedyś na innym forum "kolega" serwisował mi kołowrotki. Serwis był opisany i wyglądał podobnie jak u Ciebie. Po serwisie Red Arc zaczął dziwnie chodzić. Okazało się, że ów "kolega" nap... podkładek aż miło, a smar po 3 wypadach na ryby wyglądał jak kawa z wodą. Miałem fachowca opisać w jego wątku, ale jakimś trafem został wydalony ze społeczności forum.
Nie wiem czy to Ty, aczkolwiek wiele na to wskazuje. Tak czy siak tymi reklamami nie wnosisz nawet cząstki tego co Wonski (do którego, przez takich jak ów "kolega" byłem negatywnie nastawiony, ale już w najmniejszym stopniu nie jestem) jeśli chodzi o sprawy związane z kołowrotkami takimi jak serwis i recenzje.
Jeśli to nie Ty jesteś tym "fachowcem serwisantem" to nic do Ciebie nie mam, tylko denerwuje mnie ta reklama w kilkunastu postach o tym samym. Jeśli jesteś jednak jesteś, to współczuje tym, którzy nabiorą się na zdjęcie i opisy. Rzekłbym nawet że to był taki totolotek-jak się udało to kołowrotek nawet i działał ;)


Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 356
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Serwisowanie kołowrotków
« Odpowiedź #63 dnia: 30.08.2017, 00:35 »

Pilnujemy swojej niezależności jako forum, nawet jesteśmy z niej lekko dumni.

Rzekłbym, że nawet bardzo dumni (przynajmniej ja)  :thumbup: :bravo: :beer:!
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Serwisowanie kołowrotków
« Odpowiedź #64 dnia: 30.08.2017, 08:07 »
A ja dorzucę, że te posty to tylko przeklejka z tego co jest w sieci.
Ani jednego slowa więcej.
Dla mnie, osoby która używa i nie rozkręca to trochę spam na zasadzie "było źle ale zrobiłem i jest dobrze".
Jeśli się nie zastanawiasz który jest lepszy a który gorszy, to specyficzny z Ciebie fachowiec.
Ja swojego mechanika od ponad 20 lat zawsze się radzę przed zakupem auta i wyjaśnia mi co w danych samochodach psuje się najczesciej, jakie to koszty a jakie zalety itp.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline PrzemoG

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sieradz
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Serwisowanie kołowrotków
« Odpowiedź #65 dnia: 30.08.2017, 09:03 »
Kiedyś na innym forum "kolega" serwisował mi kołowrotki. Serwis był opisany i wyglądał podobnie jak u Ciebie. Po serwisie Red Arc zaczął dziwnie chodzić. Okazało się, że ów "kolega" nap... podkładek aż miło, a smar po 3 wypadach na ryby wyglądał jak kawa z wodą. Miałem fachowca opisać w jego wątku, ale jakimś trafem został wydalony ze społeczności forum.
Nie wiem czy to Ty, aczkolwiek wiele na to wskazuje. Tak czy siak tymi reklamami nie wnosisz nawet cząstki tego co Wonski (do którego, przez takich jak ów "kolega" byłem negatywnie nastawiony, ale już w najmniejszym stopniu nie jestem) jeśli chodzi o sprawy związane z kołowrotkami takimi jak serwis i recenzje.
Jeśli to nie Ty jesteś tym "fachowcem serwisantem" to nic do Ciebie nie mam, tylko denerwuje mnie ta reklama w kilkunastu postach o tym samym. Jeśli jesteś jednak jesteś, to współczuje tym, którzy nabiorą się na zdjęcie i opisy. Rzekłbym nawet że to był taki totolotek-jak się udało to kołowrotek nawet i działał ;)

Nie wiem czy serwisowałem twojego reda ale bez potrzeby podkładek nie ładuję w kołowrotek a smaruję smarami Shimano które nie robią się brudne po trzech wypadach.

Teraz ja zabiorę głos, bo poczułem się wywołany do tablicy.

Chciałem tak zrobić to mi zarzucono mi reklamę i temat usunięto to wrzucam w recenzję z opisami i pokazanym serwisem jak wasz kolega z forum.

Bo to jest reklama. Prowadzisz biznes w którym serwisujesz kołowrotki, zaczynasz działalność o czym trąbisz na Fb. Dlatego moje zdanie będzie tutaj takie: jeżeli będzie to coś, co ma pomagać forumowiczom, to przyjmiemy, że nie łamiesz regulaminu. To właśnie sugeruje Czesiek, zobacz o co mu chodzi i porównaj jak podchodzi do tematu. To ma być coś co możemy jakoś wykorzystać. Zdjęcia zaś z serwisowania są mało istotne, dla nas, w większości laików, nie wynika z tego nic.

Dlatego musisz zrozumieć, że tutaj możemy przymknąć oko na pewne rzeczy, jeżeli dasz coś z siebie ludziom. Na pewno nie zagrzejesz tu miejsca jeżeli liczysz na reklamę biznesu. Pilnujemy swojej niezależności jako forum, nawet jesteśmy z niej lekko dumni. To, że serwisujesz kołowrotki nie jest argumentem dla mnie, że ma być tak jakbyś chciał. To nie dżerkbajty ani łowiępeel, gdzie reklama goni reklamę. Zapewniam jednocześnie, że dobre porady i wskazówki, dadzą Ci więcej niż nachalna i ordynarna reklama. Ludzie ci zaufają i będą polecać, my zaś, moderatorzy i admini, nie będziemy się denerwować, że łamany jest regulamin. Wszyscy są wtedy zadowoleni :)

Więc nie narzekaj na administrację Przemek, bo takie mamy tu zasady ;)

Spoko postaram się do tych zasad dostosować na miarę wolnego czasu.

A ja dorzucę, że te posty to tylko przeklejka z tego co jest w sieci.
Ani jednego slowa więcej.
Dla mnie, osoby która używa i nie rozkręca to trochę spam na zasadzie "było źle ale zrobiłem i jest dobrze".
Jeśli się nie zastanawiasz który jest lepszy a który gorszy, to specyficzny z Ciebie fachowiec.
Ja swojego mechanika od ponad 20 lat zawsze się radzę przed zakupem auta i wyjaśnia mi co w danych samochodach psuje się najczesciej, jakie to koszty a jakie zalety itp.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka



Tak moich wpisów z sieci. Jak pisałem postaram się to pouzupełniać na spokojnie, to nie tak  że się nie zastanawiam który lepszy a który gorszy, ja to wiem, tylko czy mogę to napisać nie wiem, czy będzie to obiektywna ocena? Widzisz dla mnie każdy kołowrotek ma wady i zalety. Czy uważasz że jeśli napiszę że daiwa czy ryobi czy inne robią kiepskie kołowrotki to wszyscy przestaną je kupować - nie. Owszem można coś ocenić na podstawie serwisu ale nie jest to obiektywne bo jeden będzie danym kołowrotkiem łowił 5 lat a inny ten sam kołowrotek zajedzie w miesiąc.

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Serwisowanie kołowrotków
« Odpowiedź #66 dnia: 30.08.2017, 09:58 »
Nie znam sie dlatego takie uwagi od kogos kto je rozbiera, serwisuje i naprawia bylyby cenne. Wiadomo ze nie ma firmy ktora wszystko ma super. Ale są modele udane i te nieudane tez.
A nikt tego nie wie lepiej niz serwisant. Dlatego bylbym szczesliwy i wdzieczny za takie informacje.
To by pomoglo kazdemu.


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Shiemano

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 286
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Serwisowanie kołowrotków
« Odpowiedź #67 dnia: 30.08.2017, 16:56 »
Super :thumbup:

Też dołożyłem łożysko MR-128, ale chyba wstawię spowrotem tulejkę, bo według mnie chodzi gorzej na łożysku.


Offline PrzemoG

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sieradz
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Serwisowanie kołowrotków
« Odpowiedź #68 dnia: 30.08.2017, 21:43 »
Nie znam sie dlatego takie uwagi od kogos kto je rozbiera, serwisuje i naprawia bylyby cenne. Wiadomo ze nie ma firmy ktora wszystko ma super. Ale są modele udane i te nieudane tez.
A nikt tego nie wie lepiej niz serwisant. Dlatego bylbym szczesliwy i wdzieczny za takie informacje.
To by pomoglo kazdemu.


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Obiecuję poprawę.

Offline PrzemoG

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sieradz
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Serwisowanie kołowrotków
« Odpowiedź #69 dnia: 30.08.2017, 21:49 »
Super :thumbup:

Też dołożyłem łożysko MR-128, ale chyba wstawię spowrotem tulejkę, bo według mnie chodzi gorzej na łożysku
bo nie dałeś podkładki pomiędzy podstawę piniona a łożysko , tulejka siedzi ciut płycej niż łożysko. No i kwestia jakie łożysko, ja daję tylko ezo. Do tego kwestia jak i czym posmarowałeś.

Offline Hubert

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nottingham / Konin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Serwisowanie kołowrotków
« Odpowiedź #70 dnia: 30.08.2017, 22:32 »
.
Hubert

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Serwisowanie kołowrotków
« Odpowiedź #71 dnia: 22.09.2017, 17:42 »
I jak tam, kiedy możemy liczyć na jakieś poszerzenie recenzji?