Autor Wątek: Łączenie zestawów nie tylko karpiowych  (Przeczytany 3816 razy)

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łączenie zestawów nie tylko karpiowych
« Odpowiedź #15 dnia: 25.08.2023, 11:12 »
Jak widać ilu wędkarzy tyle opini.
Na rynku jest mnóstwo dostępnych rozwiązań.
Powiem tak bezpiecznych dla kieszeni karpiarza... Bo jak inaczej nazwać klipy z bolcami do zaklinowania krętlika wewnątrz klipu... I tego nic nie ruszy.
Są klipy z metalowymi kabłąkami które mają mocne gumy i trzymają jak wściekłe.
I są te bezpieczne dla holu karpia patrz wycipka ciężarka po braniu i hol taki jak Awek opisał.
Także do wyboru do koloru....
Moim zdaniem te z bolcem są lepsze (przy stosowaniu grubej strzałówki czy leadera) bo zwiększają prawdopodobieństwo zgubienia ciężarka, zwykły klips i tak zostanie na leaderze/strzałówce bo węzeł przez niego nie przejdzie, oczywiście gumka naciągnięta minimalnie. Chyba, że ktoś wiąże przypon bezpośrednio do żyłki głównej i po drodze nie ma żadnych węzłów na grubych materiałach) to wtedy spadnie.
Jeśli ktoś nie chce gubić ciężarka już w momencie brania to polecam zestawy helikopterowe gdzie przypon od góry blokowany jest dedykowanym stoperem z dużym otworem, w razie zerwania zestawu oczko krętlika przechodzi przez stoperek, nie ma tez problemu z grubymi węzłami na strzałówce.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 845
  • Reputacja: 313
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łączenie zestawów nie tylko karpiowych
« Odpowiedź #16 dnia: 25.08.2023, 22:01 »
mietox czy Ty masz jakąś traumę związaną z zaczepami, czy po prostu "zaciąłeś się" na tym etapie wędkowania? Nie jestem w stanie pojąć, zrozumieć, przetłumaczyć sobie z "Twojego na moje", dlaczego u Ciebie "pierwsze skrzypce" gra słowo zaczep. Już tyle osób w niniejszym wątku próbuje Ci wytłumaczyć pewne zależności, idee, pomysły, a Ty jak zacięta płyta dalej swoje... Nie umiem tego ogarnąć, to jakiś kosmos dla mnie :facepalm:
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 094
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łączenie zestawów nie tylko karpiowych
« Odpowiedź #17 dnia: 26.08.2023, 21:42 »
Dzięki za ciekawe patenty. Z pewnością się przydadzą. Patent z pętelką zauważyłem ok 1-2 miesiące temu na kanale Zanęty Grabowski. Leci :thumbup:
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 362
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Łączenie zestawów nie tylko karpiowych
« Odpowiedź #18 dnia: 26.08.2023, 22:33 »
Dzięki za ciekawe patenty. Z pewnością się przydadzą. Patent z pętelką zauważyłem ok 1-2 miesiące temu na kanale Zanęty Grabowski. Leci :thumbup:
Wrzuciłem też jakiś czas temu filmik z tym patentem:

Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉


Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łączenie zestawów nie tylko karpiowych
« Odpowiedź #20 dnia: 03.09.2023, 19:41 »
https://allegro.pl/oferta/ciezarki-wedkarskie-karpiowe-kamien-naturalny-9721387255 ,czy na forum są użytkownicy takowych ciężarków wykonanych z kamienia,jak się sprawdzają w boju :beer: