Autor Wątek: Zanęty, pellety firmy MatchPRO  (Przeczytany 29343 razy)

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 971
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Zanęty, pellety firmy MatchPRO
« Odpowiedź #45 dnia: 14.07.2020, 16:02 »
Norbas w takim razie po testach nad wodą tych 3 zanet, daj znać jak pachną, jak pracują, jakiej sa konsystencji, czym pachną i jak wyniki O:)

Ja już pisałem w innym wątku, że prawdę mówiąc gdybym miał używać tanich polskich zanet, to wolałbym ta kaskę zainwestować w mady i łowić magot feederem, albo w kuku, konopie, i pellet 6 mm, i strzelać nad wodą z procy i łowić na bombę... Ale to może uprzedzenia, i moja niewiara... Ciekaw jestem jak Ci pojdzie w sezonie, daj znać :P

Można powiedzieć że już przetestowałem kilka z tych zanęt. Wnioski mogą być troszkę nie miarodajne bo moje łowisko aktualnie jest ciut "problematyczne". Mam na myśli tutaj fakt, że małe ryby żerują jak im się chce...a większe amury, leszcze, jazie.... się obraziły i nie podchodzą nawet. Mogę je tylko pooglądać jak płyną tuż pod blatem wody stadkami po kilka sztuk. Czasem się zdarzy jeziotr, ale to odkurzacze więc zwabi je wszystko.
Żeby zanęta mi sprawdziła się jakoś lepiej niż groch czy kukurydza, powiedzieć nie mogę. Używałem kilku jej odmian. Owszem, drobnicę zwabia, ale wtedy wieksza ryba się nie może przebić, i chyba nawet z jakichś powodów nie ma na to ochoty. Podejrzewam niedotlenienie wody ale to zostanie może z czasem sprawdzone.
Rad użyłem kilku kul na komercji gdzie drobnicy nie ma. Byłem tam pierwszy raz. Ryba brała, ale czy to zasługa zanęty czy może kukurydzy którą też donęciłem... nie umiem powiedzieć.
Jako budulec do robienia bogatszych mieszanek, własnej zanęto-twórczości może być bo koszt jest niewielki. Jako taka sklepowa... tyłka nie urywa ani mnie ani rybkom...

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęty, pellety firmy MatchPRO
« Odpowiedź #46 dnia: 14.07.2020, 19:49 »
Norbas w takim razie po testach nad wodą tych 3 zanet, daj znać jak pachną, jak pracują, jakiej sa konsystencji, czym pachną i jak wyniki O:)

Ja już pisałem w innym wątku, że prawdę mówiąc gdybym miał używać tanich polskich zanet, to wolałbym ta kaskę zainwestować w mady i łowić magot feederem, albo w kuku, konopie, i pellet 6 mm, i strzelać nad wodą z procy i łowić na bombę... Ale to może uprzedzenia, i moja niewiara... Ciekaw jestem jak Ci pojdzie w sezonie, daj znać :P

Można powiedzieć że już przetestowałem kilka z tych zanęt. Wnioski mogą być troszkę nie miarodajne bo moje łowisko aktualnie jest ciut "problematyczne". Mam na myśli tutaj fakt, że małe ryby żerują jak im się chce...a większe amury, leszcze, jazie.... się obraziły i nie podchodzą nawet. Mogę je tylko pooglądać jak płyną tuż pod blatem wody stadkami po kilka sztuk. Czasem się zdarzy jeziotr, ale to odkurzacze więc zwabi je wszystko.
Żeby zanęta mi sprawdziła się jakoś lepiej niż groch czy kukurydza, powiedzieć nie mogę. Używałem kilku jej odmian. Owszem, drobnicę zwabia, ale wtedy wieksza ryba się nie może przebić, i chyba nawet z jakichś powodów nie ma na to ochoty. Podejrzewam niedotlenienie wody ale to zostanie może z czasem sprawdzone.
Rad użyłem kilku kul na komercji gdzie drobnicy nie ma. Byłem tam pierwszy raz. Ryba brała, ale czy to zasługa zanęty czy może kukurydzy którą też donęciłem... nie umiem powiedzieć.
Jako budulec do robienia bogatszych mieszanek, własnej zanęto-twórczości może być bo koszt jest niewielki. Jako taka sklepowa... tyłka nie urywa ani mnie ani rybkom...

Dzięki za tak wyczerpującą recenzje. :beer:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 971
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Zanęty, pellety firmy MatchPRO
« Odpowiedź #47 dnia: 14.07.2020, 22:02 »
Nie wiem co jeszcze mógłbym od siebie dodać. Specem nie jestem. Oceniam po prostu z punktu widzenia typowego wędkarza który szuka złotego środka ale nie ma budżetu z gumy i jak każdy woli te dni kiedy ryba bierze od tych w których wpatruje się tylko w taflę wody i nie dziej się nic... :-) Nie wspomniałem o zapachach bo zwyczajnie nic na tle konkurencji mnie nie uderzyło, nie wyróżniło się. Oczywiście mowa o produktach w podobnej cenie itp. :beer:

Offline krzewi7

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 7
Odp: Zanęty, pellety firmy MatchPRO
« Odpowiedź #48 dnia: 22.07.2020, 16:51 »
Dumbelsy matchpro, które mogę polecić to orzech tygrysi ewentualnie czosnek, a nie polecam guma balonowa jak tylko to założyłem to karpie uciekły a drobnica nie dawała żyć. Testowałem też methodmix Orange chocolate raczej pozytywna opinia sprawdziło się. Co do pelletow 2mm to w dalszym ciągu mam problem i nie znalazłem sposobu jak je poprawnie namaczać.

Offline damager89

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: OPOLE
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty, pellety firmy MatchPRO
« Odpowiedź #49 dnia: 22.07.2020, 18:27 »
Ja korzystam głównie z mini boilies 8mm - cena około 10zł - mała paczka. Czasem potrzebuje podbić przynęte czymś małym, a czasem zwyczajnie coś małego, owalnego osobno. Nie ma porzeby kupowania od razu wielkich paczek.
Głównym sklepem, w którym robie ew. zakupy match pro jest Decathlon.

Offline maximgtf

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęty, pellety firmy MatchPRO
« Odpowiedź #50 dnia: 22.07.2020, 20:18 »
Kulki 8mm i dumbellsy bardzo łowne :-)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty, pellety firmy MatchPRO
« Odpowiedź #51 dnia: 22.07.2020, 21:41 »
Jakie smaki tych kulek i dumbellsów polecisz kolego ;)

Offline maximgtf

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęty, pellety firmy MatchPRO
« Odpowiedź #52 dnia: 22.07.2020, 21:57 »
Na smaki nie patrzę. Mam zdublowane pare kolorów jako kulka i jako dumbells bo kształt i kolor wg mnie ma znaczenie. Jednego dnia lepiej dumbellsy pasują, drugiego bardziej kulki. Najbardziej łowny u mnie to pomarańczowy, żółty, brąz (kiełbasa lub ochotka), różowy, fioletowy i biały, który o dziwo daje najmniejsze ryby.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty, pellety firmy MatchPRO
« Odpowiedź #53 dnia: 22.07.2020, 22:09 »
Ok :beer:,dzieki za odp :thumbup:

Offline maximgtf

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęty, pellety firmy MatchPRO
« Odpowiedź #54 dnia: 22.07.2020, 22:27 »
Cena x jakość x ilość złowionych ryb jest na prawdę OK. Gumę balonową mi odradzali w sklepie ;-)

Offline STEV40

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 458
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię bo lubię
  • Lokalizacja: Koluszki
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zanęty, pellety firmy MatchPRO
« Odpowiedź #55 dnia: 10.12.2020, 09:03 »
Pany a może jak Wam się sprawdzała zanęta BIG BAG CSL sfermentowana kukurydza
bo mnie to ciekawi/ 5 kg opakowanie / wiec wychodzi tanio za kilo :bravo:

Steven
Pozdrawiam Steven

Offline STEV40

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 458
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię bo lubię
  • Lokalizacja: Koluszki
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zanęty, pellety firmy MatchPRO
« Odpowiedź #56 dnia: 05.03.2021, 14:32 »
Widzę ze nikt nie brał tej zanęty na tapetę, a moze są dobre wyniki
i po co robić reklamę ???

Steven
Pozdrawiam Steven

Offline garowy

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zanęty, pellety firmy MatchPRO
« Odpowiedź #57 dnia: 05.03.2021, 16:30 »
W zielonego marcepana pięknie wchodziły liny. Csl zapewne oparty jest na DDGS ie,który cenowo wychodzi 2pln/kg

Offline Zagorek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Panieńszczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty, pellety firmy MatchPRO
« Odpowiedź #58 dnia: 01.04.2021, 19:33 »
Używałem w ubiegłym roku 2mm pellety i najlepiej sprawował się smak ryba, dumbelsy różnie - bez szału choć nie najgorzej za to twarde pellet-y super. 12mm ryba, 8 mm czerwony robak bardzo się sprawdzały. Mix ochotka/konopie używałem w tym roku (4 razy) jako dodatek do skretting-a i super razem zagrało. 5 kg używałem BIG BAG FEEDER KARP LESZCZ LIN KARAŚ kilka razy w tym roku przy klasyku z dobrym skutkiem. Płocie, karasie, karpie fajnie brały (leszczy nie ma w tym łowisku)

Offline marox

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kolno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęty, pellety firmy MatchPRO
« Odpowiedź #59 dnia: 03.04.2021, 11:44 »
Z matchpro big bag używałem CSL Kukurydza ze słabym wynikiem. Dopiero gdy ją zamelasowałem plus pęczak w kurkumie i kukurydza z puszki coś zaczęło się dziać. Zwłaszcza w sprawie leszcza nocą na wolnopłynącym kanale, gdy rzucałem w zanęcone miejsce na jezioro tą samą mieszanką efektów zero. Co do pelletu tej firmy to sprawdził mi się rak 2 mm. Mieszałem go pół na pół z aller aqua 2 mm. Efekty głównie duży leszcz czasami lin. Wędkowałem tym pelletem kilkukrotnie na Biebrzy i zawsze mi się sprawdził.