Autor Wątek: Wędkarskie radio  (Przeczytany 1190 razy)

Offline redaktor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa, Kedzierzyn-Koźłe
  • Ulubione metody: method feeder
Wędkarskie radio
« dnia: 28.09.2020, 20:56 »
Czy może być interesujące radio... wędkarskie? Za dwa dni 1.10 rusza Wędkarskie Radio Gozdawa. Z zapowiedzi wynika, że będą wywiady, reportaże z łowisk,  informacje, porady dla wędkarzy, a przede wszystkim muzyka. Czy w ogóle słuchacie muzyki na rybach? Ja czasami włączam coś z komórki, ale słucham też ćwierkania ptaków, plusku kaczek w stawie i... sygnalizatorów :). Na pewno jednak posłucham co wędkarzom zaproponuje radio do nich skierowane. A Wy co o tym sadzicie?

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 678
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wędkarskie radio
« Odpowiedź #1 dnia: 28.09.2020, 21:13 »
Z panem Rafałem, specjalistą od sprzedaży bezpośredniej? Jeżeli tak, to na pewno nie skorzystam :P
Lucjan

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wędkarskie radio
« Odpowiedź #2 dnia: 28.09.2020, 21:14 »
O ciekawe. To na pewno będzie ulubiona stacja Lucjana, o ile będzie nadawać online ;) Może zostanie tam redaktorem i będzie prowadził cotygodniowy program z cyklu: Kupuj z głową ;)

A tak na poważnie w Stanach Zjednoczonych jest kilka tego typu stacji nadających online tyle, że są to raczej podcasty. Zapraszani są tam różnego rodzaju goście od wędkarzy, po naukowców, kończąc na lokalnych politykach prowędkarskich.

Jednak z tą muzyką, to nie wiem czy jest to dobry pomysł. Jak to będzie chociaż pod kątem licencji na korzystanie z utworów. Prędzej niż później ktoś się dowali z ZAIKSU, ZPAV, STOART-u itp. No chyba, że będą opłacać co miesiąc. A przy korzystaniu z utworów na otwartych licencjach, to nie wiem czy ktoś tego będzie słuchał non stop ;) Poza tym, co widać np. na naszym forum, prawie każdy słucha czegoś innego. No chyba że 24h na dobę będą tam puszczane tego typu kawałki ;D


Offline redaktor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 91
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa, Kedzierzyn-Koźłe
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędkarskie radio
« Odpowiedź #3 dnia: 28.09.2020, 21:26 »
Z panem Rafałem, specjalistą od sprzedaży bezpośredniej? Jeżeli tak, to na pewno nie skorzystam :P


Przyznam szczerze, ze nie wiem o co chodzi, ale ja bym z góry tego nie potępiał. Mamy radiowy wolny rynek, niech grają. Ciekawe audycje znajdą słuchaczy. Dobra muzyka też.
Ja będę, przynajmniej na początku, śledził to w wolnych chwilach.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wędkarskie radio
« Odpowiedź #4 dnia: 28.09.2020, 21:27 »
Zdarza mi się słuchać czasem kanadyjskiego The Blue Fish Radio

https://bluefishradio.com/

Dla znających angielski jest tam bardzo ciekawy wywiad odnośnie tego czy ryby w ogóle mogą czuć ból :P

https://www.spreaker.com/user/5725616/e216-fish-pain-explained-by-dr-steven-co

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 678
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wędkarskie radio
« Odpowiedź #5 dnia: 28.09.2020, 21:29 »
Widzę, że pan Rafał będzie... :)

Polecam następujące tematy audycji:

- jak skutecznie prowadzić sklep wędkarski,
- jak ustawić swój komputer/laptop, aby świetna strona sklepu szybko się wyświetlała, gdy działa bardzo wolno (to wina komputera przecież),
- jak traktować dobrze klienta,
- jak traktować dobrze producenta, od którego się bierze towar (nie wpuszczając go w maliny),
- jak straszyć procesem aby osiągać cele, w tym wędkarskie :)

I tak dalej i dalej.

Sorry, ale wg mnie pan Rafał się skompromitował, i to na tyle, że nie mam zamiaru osobiście z niczego korzystać co on oferuje. Takie osoby powinny być w wędkarskim światku traktowane jako persona non grata (niemile widziane), zwłaszcza ze względu na bardzo grubiańskie zachowanie.

Czekam teraz na pogróżki, że zostanę podany do sądu. Pan Rafał groził tu kilku osobom, w tym i mi osobiście. Nie spodziewam się niczego innego.

Tak, jestem pamiętliwy :) I uważam, że warto innych ostrzec przed kontaktem z tego typu ludźmi, od producentów poprzez klientów aż po słuchaczy. Bo nie wierzę w cudowne przemiany. 'Nie pomogą doktoraty kiedy człowiek chamowaty' jak mówi mądrość ludowa :)

I nie mam nic do pana - panie 'redaktorze'. Po prostu na tym forum zostało po sklepie Gozdawa i panu Rafale niezatarte wrażenie, w moim przypadku na tyle mocne, że pamiętam ich bardzo dobrze, i nie są to przyjemne wspomnienia. Z drugiej strony to właśnie sklep Gozdawa był powodem sukcesu Drapieżnika, bo chłopaki z Białegostoku zaoferowali obsługę na świetnym poziomie, podczas gdy sklep pana Rafała to był dramat.
Lucjan

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędkarskie radio
« Odpowiedź #6 dnia: 28.09.2020, 22:07 »
Czy może być interesujące radio... wędkarskie?
Czy w ogóle słuchacie muzyki na rybach?

Niedawno kupiłem na targu małe radyjko do słuchania na rybach. Za całe  20 zł. Pomaga mi wysiedzieć całą noc samemu nad rzeką tak, abym nie zasnął.  Nastawiam tak cichutko, że sąsiad na stanowisku obok nie słyszy. Radio Plus nadaje spokojnaą muzykę lat 70 i 80, pasuje mi nad wodą. 

Radia wędkarskiego nie ma. Nawet na YT nie ma produkcji., których można słuchać bez oglądania obrazu.  Odeszły w zapomnienie takie książki  jak "Dzień wielkiej ryby" czy " Światła bakanów" a tego świetnie posłuchałoby się w trakcie jazdy samochodem.  Ciekawe jaki mają pomysł na to radio. Wywiady z zawodnikami, reportaże z zawodów, przewonik po łowiskach, porady????
"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan