Autor Wątek: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?  (Przeczytany 16647 razy)

Offline Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 45
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #75 dnia: 30.04.2017, 14:44 »
Ten wątek zmierza nieuchronni w stronę ostrego trollowania, ale go zacząłem, więc odpowiem.
Tak. Uważam, że właśnie to i tylko to może zmienić wygląd naszych wód. Faceci, którzy teraz zostawiają za sobą góry śmieci, nie będą mogli nie tylko syfić. będą też zobowiązani posprzątać. W rezultacie nikomu nie będzie się chciało bałaganić. Oczywiście, ze będą troglodyci, którzy uznają, że przepis ich nie dotyczy, ale na nich SSR będzie mieć prosty bicz.
PS. Ej, czy Wam naprawdę nie przeszkadza, że siedziecie nad wodą w stercie czyichś śmieci??? I nie mówcie, że siadacie "gdzie indziej", bo w sezonie syf jest niestety wszędzie.






aroo04

  • Gość
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #76 dnia: 30.04.2017, 14:46 »
Ten wątek zmierza nieuchronni w stronę ostrego trollowania, ale go zacząłem, więc odpowiem.
Tak. Uważam, że właśnie to i tylko to może zmienić wygląd naszych wód. Faceci, którzy teraz zostawiają za sobą góry śmieci, nie będą mogli nie tylko syfić. będą też zobowiązani posprzątać. W rezultacie nikomu nie będzie się chciało bałaganić. Oczywiście, ze będą troglodyci, którzy uznają, że przepis ich nie dotyczy, ale na nich SSR będzie mieć prosty bicz.
PS. Ej, czy Wam naprawdę nie przeszkadza, że siedziecie nad wodą w stercie czyichś śmieci??? I nie mówcie, że siadacie "gdzie indziej", bo w sezonie syf jest niestety wszędzie.
Jasne, że przeszkadza.

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #77 dnia: 30.04.2017, 14:47 »
Moj pomysł na przepis RAPR. Wędkarz schodzący z zaśmieconego stanowiska! Podlega karze!!!!!!!!!!!!! Nie stosuje się interpretacji i odnośników typu, było.

A jak jakiś kutas miejscowy ,albo właściciel domku  wypierdzieli stary tapczan czy inny fotel , to co? na plecy  mam go  wziąć ???
Kocham takie kwiatki w temacie. Czy ty czytasz sam siebie? W ten sposób do końca świata możemy tworzyć jakikolwiek Projekt. Zejdź na ziemie chłopie.
A może to ty zejdziesz na ziemie?
 Nad jeziorem w lezie tam gdzie tylko wędkarze przyjeżdżają sprawa jest posta.
Ale nie nad zbiornikiem zaporowym gdzie woda "przynosi" masę ciulstwa , ludzie (czy aby na pewno ludzie)  mają domki ,przyczepy campingowe .
Pobliscy  mieszkańcy też dokładają do tego "cegiełkę" .
Nie raz nad zalewem widziałem jakiś eternit ,starą papę ,fiolki po lekarstwach. Miejscowi manele piją piwo czy nalewki (oczywiście flaszka w krzaki) .

aroo04

  • Gość
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #78 dnia: 30.04.2017, 14:50 »
Moj pomysł na przepis RAPR. Wędkarz schodzący z zaśmieconego stanowiska! Podlega karze!!!!!!!!!!!!! Nie stosuje się interpretacji i odnośników typu, było.

A jak jakiś kutas miejscowy ,albo właściciel domku  wypierdzieli stary tapczan czy inny fotel , to co? na plecy  mam go  wziąć ???
Kocham takie kwiatki w temacie. Czy ty czytasz sam siebie? W ten sposób do końca świata możemy tworzyć jakikolwiek Projekt. Zejdź na ziemie chłopie.
A może to ty zejdziesz na ziemie?
 Nad jeziorem w lezie tam gdzie tylko wędkarze przyjeżdżają sprawa jest posta.
Ale nie nad zbiornikiem zaporowym gdzie woda "przynosi" masę ciulstwa , ludzie (czy aby na pewno ludzie)  mają domki ,przyczepy campingowe .
Pobliscy  mieszkańcy też dokładają do tego "cegiełkę" .
Nie raz nad zalewem widziałem jakiś eternit ,starą papę ,fiolki po lekarstwach. Miejscowi manele piją piwo czy nalewki (oczywiście flaszka w krzaki) .
Znam sytuację, mieszkam na zbiornikiem zaporowym...

Kadłubek

  • Gość
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #79 dnia: 30.04.2017, 14:53 »
Nie wiem czy było, ale zrobiłbym zakaz zarybiana wód rybami nie Polskimi, tj. Japońcami, karpiami, amurami, tołpygami.

No może amur czy karpik jakiś by się przydał, ale w rozsądniejszych ilościach niż dotychczas, tj. 90 kilka procent ogółu zarybień u mnie. Natomiast nacisk na linka, okonika, karasia złocistego, leszcza itp itd.

Zarybienia to nie RAPR! A co do zarybień ogólnie to jest chyba od 2012 zakaz zarybiania gatunkami obcymi bez zgody M. Środowiska.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #80 dnia: 30.04.2017, 14:54 »
Moj pomysł na przepis RAPR. Wędkarz schodzący z zaśmieconego stanowiska! Podlega karze!!!!!!!!!!!!! Nie stosuje się interpretacji i odnośników typu, było.

A jak jakiś kutas miejscowy ,albo właściciel domku  wypierdzieli stary tapczan czy inny fotel , to co? na plecy  mam go  wziąć ???
Kocham takie kwiatki w temacie. Czy ty czytasz sam siebie? W ten sposób do końca świata możemy tworzyć jakikolwiek Projekt. Zejdź na ziemie chłopie.
A może to ty zejdziesz na ziemie?
 Nad jeziorem w lezie tam gdzie tylko wędkarze przyjeżdżają sprawa jest posta.
Ale nie nad zbiornikiem zaporowym gdzie woda "przynosi" masę ciulstwa , ludzie (czy aby na pewno ludzie)  mają domki ,przyczepy campingowe .
Pobliscy  mieszkańcy też dokładają do tego "cegiełkę" .
Nie raz nad zalewem widziałem jakiś eternit ,starą papę ,fiolki po lekarstwach. Miejscowi manele piją piwo czy nalewki (oczywiście flaszka w krzaki) .
Czy nie sądzisz stary,że to powinno podlegać prawu Cywilnemu a nie RAPR? Co ma do tego wędkarz?
Arek

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #81 dnia: 30.04.2017, 15:08 »
Pewnie że sądzę stary.  Ale co ja jako wędkarz mam zrobić gdy nad wodą znajdę np oponę ,albo rozwaloną kanapę ? i nie pytam teoretycznie .

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #82 dnia: 30.04.2017, 15:14 »
Rzucić w trawę, 10m dalej. To Taka teoretyczna odpowiedź na twoje teoretyczne pytanie. Ale skoro jesteś aż tak uczciwy, załaduj w bagażnik i zawieź do punktu utylizacji i zapłać za to. Baw się dalej sam. Myślałem ze tu, uda nam się ułożyć jakiś sensowny projekt. Jaki jestem stary, taki naiwny.
Arek

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #83 dnia: 30.04.2017, 15:19 »
Niestety nie jestem zmotoryzowany :(

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #84 dnia: 30.04.2017, 15:24 »
Rzucić w trawę, 10m dalej. To Taka teoretyczna odpowiedź na twoje teoretyczne pytanie. Ale skoro jesteś aż tak uczciwy, załaduj w bagażnik i zawieź do punktu utylizacji i zapłać za to. Baw się dalej sam. Myślałem ze tu, uda nam się ułożyć jakiś sensowny projekt. Jaki jestem stary, taki naiwny.
Arku :beer: przeciez to internet.......
Maciek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #85 dnia: 30.04.2017, 15:27 »
Wracając do tematu. Mimo obiekcji kilku kolegów, wymóg podbieraka uważam za obowiązkowy. Mam wąty co do maty, to raczej nie przejdzie. Wymóg miarki, na tak. Określanie na oko, jest niedopuszczalne. Ja rozumiem obiekcje spininigistów, ale przy mentalnozego społeczeństwa, wprowadził bym zakaz spiningowania do 30 Kwietnia. Tak wiem że Sandaczi Sum mają inaczej, szczególnie nad Odrą. Mimo wszystko, ryby nie zabierane, powinny być uwalniane natychmiast. Zakaz wędkowania w widocznych tarliskach. To tak na gorąco.
Arek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #86 dnia: 30.04.2017, 15:29 »
Rzucić w trawę, 10m dalej. To Taka teoretyczna odpowiedź na twoje teoretyczne pytanie. Ale skoro jesteś aż tak uczciwy, załaduj w bagażnik i zawieź do punktu utylizacji i zapłać za to. Baw się dalej sam. Myślałem ze tu, uda nam się ułożyć jakiś sensowny projekt. Jaki jestem stary, taki naiwny.
Arku :beer: przeciez to internet.......
Ja wiem Maćku. Ale do niedawna wierzyłem że tu, może być inaczej. Jest, ale z wyjątkami.
Arek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #87 dnia: 30.04.2017, 15:34 »
Co do limitów. U nas na razie ciężko o okazy. Wielkość.
Szczupak min60. Max 80cm
Sandacz podobnie.
Leszcz< Jaż Kleń. Min 35cm. Max 60cm
Płoć. 20cm. 35 max.
Okoń. Zakaz zabierania. Gatunek na wyginięciu.
Karaś pospolity. Zkaz zabierania. J/w
Japoniec Sumik, Tołyga. Zakaz wypuszczania.
Arek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #88 dnia: 30.04.2017, 15:39 »
Wg. opłaty stausowej, wędkarz ma prawo do połowu na dwie wędki grunt/spławik, lub jedno wędzisko spining. Tu warto się pochylić nad przynętami spiningowymi. Szara=pakowcy, to zakała naszych wód.
Arek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Piszemy nowy RAPR! Jakie przepisy powinien on zawierać?
« Odpowiedź #89 dnia: 30.04.2017, 15:44 »
Fajnie by było, taki nowy RAPR poskładać na nowo. Ogarnąć w PDFie i pojechać nim po wszystkich naszych stronach.
To byłby hit! Jestem przekonany, że wielu osobom nie spodobałyby się różne rzeczy, ale zawsze to jakiś początek, iskierka do wielkiego płomienia.