Autor Wątek: Gdzie zbierać rosówki?  (Przeczytany 22401 razy)

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gdzie zbierać rosówki?
« Odpowiedź #15 dnia: 11.08.2016, 15:46 »
Jak Wy zbieracie tyle rosówek? :-\ Najzwyklejszy trawnik wystarczy? Zawsze chciałem spróbować, ale nigdy nie mogę się wybrać :-\
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gdzie zbierać rosówki?
« Odpowiedź #16 dnia: 11.08.2016, 15:52 »
Jak Wy zbieracie tyle rosówek? :-\ Najzwyklejszy trawnik wystarczy? Zawsze chciałem spróbować, ale nigdy nie mogę się wybrać :-\

Kiedyś jak z kolegami zbieraliśmy pod blokiem to mieliśmy kilka miejsc. Najczęściej były to małe skupiska kilku drzew lub krzewów pomiędzy którymi nie rosła trawa lub była bardzo skąpa, tam wylewaliśmy po wiadrze wody około godziny 19:00 (albo nawet później, nie pamiętam już) i po zmroku chodziliśmy na łowy. Najlepszym miejscem jednak był ogródek sąsiada pod blokiem :D cały hak był w tym, żeby wyzbierać jak najwięcej rosówek, zanim facet zobaczy, że ktoś z latarką chodzi po ogródku i wyskoczy z łopatą ;)
Marcin

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Gdzie zbierać rosówki?
« Odpowiedź #17 dnia: 11.08.2016, 16:02 »
Odpowiednia gleba (czarnoziemy, gliny) i gęsta, koszona trawka na niej.
Po deszczu albo po "sztucznym deszczu" , ja zbierałem ok 12 w nocy, bardzo pożądana rosa.
Jak kiedyś jeździłem z Plecakiem i wędką po kraju - to prawie wszędzie takie miejsce się znalazło.

Teraz na rosówki akurat nie łowię ale mam je zaraz przed i za płotem, szczególnie blisko kompostownika. Może nie w "kosmicznych" ilościach - ale na parodniowy wypad na Wisłę by wystarczyło.
;)

Offline Byniek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 1
Odp: Gdzie zbierać rosówki?
« Odpowiedź #18 dnia: 11.08.2016, 17:05 »
Koledzy ,wycinamy darninę wielkości dwóch cegieł wkładamy do pończochy/zwróćcie uwagę żeby nie dziurawa/ zwilżamy wodą     i wpuszczamy rosówki.Zawiązujemy na supełek układamy pod krzakiem ważne aby w cieniu. Można w piwnicy na mokrej gazecie. Chronić przed kretem i ropuchami. Jest to najlepszy sposób jaki znam.Pozdrawiam Byniek

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Gdzie zbierać rosówki?
« Odpowiedź #19 dnia: 14.08.2016, 20:43 »
Witam

Wstawiłem w tym wątku filmik o rosówkach, które dzisiaj sprawdziłem - dosypałem im trochę starej ziemi, no i dokarmiłem ;)


Pozdrawiam
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Adrian900

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gdzie zbierać rosówki?
« Odpowiedź #20 dnia: 11.09.2016, 22:00 »
Nie wiem czy znacie, ale jest bardzo prosty sposob na rosówki. Nawet na łowisku można szybko nazbierać kilkanaście sztuk praktycznie bez wysiłku. Wystarczy wbić widły, jakąś sztycę lub coś w ten deseń w ziemię i wychylać do przodu i do tyłu. Po paru chwilach robaki powinny same wychodzić z ziemi.

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 476
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gdzie zbierać rosówki?
« Odpowiedź #21 dnia: 12.09.2016, 07:10 »
Nie wiem czy znacie, ale jest bardzo prosty sposob na rosówki. Nawet na łowisku można szybko nazbierać kilkanaście sztuk praktycznie bez wysiłku. Wystarczy wbić widły, jakąś sztycę lub coś w ten deseń w ziemię i wychylać do przodu i do tyłu. Po paru chwilach robaki powinny same wychodzić z ziemi.
Ten sposób działa jak jest mokro i dużo robaków...
Ja zawsze rosówki łapałem w nocy przy latarce z czerwonym światłem... Do tych czas najlepsze miejsca to trawniki pod szkołami i kościołami... no i super markety. Czemu takie miejsca.... bo trawa zawsze pieknie skoszona i wygrabiona i do tego podlewana....
Nawet w największe susze zawsze zielono i wilgotno...
Kwestia przełamania się i do dzieła... Zabawa cacy... bo trzeba się wykazać niemałym refleksem
Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Gdzie zbierać rosówki?
« Odpowiedź #22 dnia: 12.09.2016, 07:30 »
Nie wiem czy znacie, ale jest bardzo prosty sposob na rosówki. Nawet na łowisku można szybko nazbierać kilkanaście sztuk praktycznie bez wysiłku. Wystarczy wbić widły, jakąś sztycę lub coś w ten deseń w ziemię i wychylać do przodu i do tyłu. Po paru chwilach robaki powinny same wychodzić z ziemi.

Kiedyś na Discovery widziałem lepszy patent. Wbija się kołek w ziemię, a potem od góry po nim jeździ taką jakby tarką. Że ten kołek drga miarowo i szybko. Wtedy to dopiero wyłażą!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Gdzie zbierać rosówki?
« Odpowiedź #23 dnia: 12.09.2016, 09:33 »
Ten patent też widziałem ale nie próbowałem ( ponoć takie tarcie przypomina rycie w ziemi kreta i dlatego rosówki uciekają na powierzchnie )
Najlepiej szukać po opadach deszczu po godz 23 w nisko ściętej trawie lub nie ubitej ziemi , dobrze mieć czerwone lub zielone światło ( można przysłonić latarkę kawałkiem kolorowego papieru )
Ja zakładam latarkę czołową ( przysłaniam korkiem z dezodorantu :) dobrze mieć wolne 2 ręce lepiej się łapię.
O widłach słyszałem , wbijasz i uderzasz w trzonek ale nie próbowałem, można też metodą na prąd ale po pierwsze niebezpiecznie a po drugie te rosówki po terapii prądowej są słabsze i szybciej umierają.
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Gdzie zbierać rosówki?
« Odpowiedź #24 dnia: 12.09.2016, 10:33 »
Nie wiem czy znacie, ale jest bardzo prosty sposob na rosówki. Nawet na łowisku można szybko nazbierać kilkanaście sztuk praktycznie bez wysiłku. Wystarczy wbić widły, jakąś sztycę lub coś w ten deseń w ziemię i wychylać do przodu i do tyłu. Po paru chwilach robaki powinny same wychodzić z ziemi.
Ten sposób działa jak jest mokro i dużo robaków...
Ja zawsze rosówki łapałem w nocy przy latarce z czerwonym światłem... Do tych czas najlepsze miejsca to trawniki pod szkołami i kościołami... no i super markety. Czemu takie miejsca.... bo trawa zawsze pieknie skoszona i wygrabiona i do tego podlewana....
Nawet w największe susze zawsze zielono i wilgotno...
Kwestia przełamania się i do dzieła... Zabawa cacy... bo trzeba się wykazać niemałym refleksem

Nie zawsze.
U mnie przed domem jakaś firma kosi trawę i opiekują się zielenią. Wcześniej robił to ktoś inny i było pełno rosówek. Teraz nie ma wcale. Wydedukowałem, że stosują jakiś preparat na chwasty i przez to nie ma ich wcale.

Offline júlio

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • TU NIE MA RYB
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Gdzie zbierać rosówki?
« Odpowiedź #25 dnia: 12.09.2016, 11:32 »
Kiedyś u rybaków w rybaczówce widziałem patent z "drutem z prądem". Taki agregat tylko że na robaki. Cóż spodziewać się po naszych rybakach.

P.S. z tego co widziałem rosówki aż "wyskakiwały" z ziemi 

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gdzie zbierać rosówki?
« Odpowiedź #26 dnia: 12.09.2016, 11:40 »
Co do prądu, to jeden samobójca skonstruował takie coś: (z cyklu nie rób tego w domu, na podwórku też nie)


Tam mają chyba 120V w gniazdku, ale to też może nieźle pier.., tzn. popieścić ;)
Marcin

Offline muzzy123

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 412
  • Reputacja: 50
  • Tomek
Odp: Gdzie zbierać rosówki?
« Odpowiedź #27 dnia: 12.09.2016, 17:13 »
Ja zbieram ok 21, po deszczu pod takimi krzakami, w w miejscu w którym rosną są obsypane kora i kamyczkami, pod którymi jest taka czarna ogrodowa folia, nie wiem czemu ale jest tam od groma rosowek.



Sent from my E2303 using Tapatalk

Tomek

Offline beton

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 9
Odp: Gdzie zbierać rosówki?
« Odpowiedź #28 dnia: 12.09.2016, 18:53 »
Orzechy włoskie w zielonej łupinie ubić  w jakimś wiaderku aż puszcza sok ,zalać ciepła woda i polać jakieś wybrane miejsce gdzie są odchody robaków,poczekać kilka minut ale jak są to wychodzą zaraz,ale warto poczekać troszkę dłużej.Nie wylewać wszystkiego na raz tylko po trochu na jedno miejsce potem na inne. Sposób dobry ale nie dla wszystkich :P
 

Offline Rosa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Poważnie to sie leży w grobie..
  • Lokalizacja: Irlandia
Odp: Gdzie zbierać rosówki?
« Odpowiedź #29 dnia: 12.09.2016, 20:48 »
Płyn do naczyń dziala bardzo dobrze na rosówki. Można powiedzieć, że dosłownie wyskakują z dziur. Tyle, że potem trzeba je kilka dni trzymać w skrzynce z ziemią żeby się oczyściły z zapachu. Można też użyć tabletek z chlorem do basenów, działa jeszcze lepiej, ale źle wpływa na dobre samopoczucie robali- zbyt duże stężenie i popełniają samobójstwo po kilku dniach :D Ja mam skrzynię gdzie trzymam rosówki i zwykłą dendrobenę, kilka dni przed łowieniem częstuje je dużą ilością wody w której rozpuszczony jest atraktor. Do karmienia robaków najlepsza jest miazga z czerwonych winogron, może to dla nich jakiś afrodyzjak, bo dość dobrze się wtedy rozmnażają. W skrzynce warto też zakopać kilka dużych ziemniaków robale je lubią.