Autor Wątek: Czy na pewno wkręceni...  (Przeczytany 3653 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 233
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Czy na pewno wkręceni...
« dnia: 11.10.2022, 07:46 »
Sytuacja ludzi którzy pobrali kredyt jest nie pozazdroszczenia. To co się stało na rynku kredytów wywoła lawinę tragedii - a to dopiero początek.
Zastanawiające jest to czy decydując się na kredyt w okresie całego dorosłego życia ludzie zadłużający się nie biorą pod uwagę ryzyk jakie takie brzemie niesie zasobą....
I teraz jest pytanie czy to nie dokształcenie .. , cwaniactwo , naiwniactwo , chęć dobrobytu , czy poprostu ktoś ich w kręcił w problem który może ich przerosnąć.
Jest jeszcze jedna droga - za marzenia trzeba płacić - ale czy to płacenie to nie jest misterny plan który dający ( pożyczający ) kasę zastawili na ludzi spełniający swoje marzenie....

cyt".Kredytobiorcy chcą wyjść na ulice. "Znalazłem drugą pracę, wynająłem mieszkanie, a i tak nie stać mnie na spłatę rat"

Decyzja Rady Polityki Pieniężnej, która w październiku wstrzymała się od kolejnej podwyżki stóp procentowych, nie uspokoiła setek tysięcy Polaków posiadających kredyty. Zdesperowani ludzie tłumaczą, że od kiedy stopy referencyjne zaczęły rosnąć, w górę wystrzeliły także raty ich pożyczek. Te dziś są nawet o 300 proc. wyższe niż jeszcze rok temu. Kredytobiorcy organizują się w grupy wsparcia w mediach społecznościowych. Jednym z głównych omawianych tam tematów jest pomysł na ogólnopolski protest. — Pytanie nie brzmi: czy wyjdziemy na ulice, tylko kiedy i gdzie to zrobimy."
Maciek

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy na pewno wkręceni...
« Odpowiedź #1 dnia: 11.10.2022, 08:22 »
Cwaniactwo, ludzie widzą niższą ratę to biorą pomimo informacji o ryzykach związanych z kredytem, wiem po sobie :) Jestem kredytobiorcą, jeszcze jak brałem kiedyś to mój broker śmiał się "żeby te oprocentowanie kredytowe mocno wywaliło to by musiała przyjść inflacja w wysokości co najmniej dwucyfrowej". Kredyty ze stałym oprocentowaniem były cały czas dostępne i jak człowiek widział parę setek więcej do zapłacenia to się krzywił. Dodatkowo głupi nawyk w narodzie, branie kredytu "pod korek", tyle ile mam zdolności tyle trzeba brać i oczywiście na zmiennym oprocentowaniu. Jak przeliczałem swój to zawsze tak, że jakby rata miała dwukrotnie się zwiększyć to żebym dał radę, ale przez to mieszkanie musiałem kupić mniejsze.

Temu mnie to śmieszy trochę jak sytuacja frankowiczów, bo zarówno ja, jak i inne osoby wybraliśmy tą drogę z własnej pazerności, to że w kraju się nie układa to oczywiście wina rządzących, ale na takie ryzyko każdy kredytobiorca się pisał.
Plum

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Czy na pewno wkręceni...
« Odpowiedź #2 dnia: 11.10.2022, 08:36 »
Ja przyznam się, że nie miałem pojęcia, że jest możliwość tak gwałtownego wzrostu raty. Na szczęście, przy całej swojej ignorancji miałem świadomość, że prędzej czy później ta rata wzrośnie i nie brałem pod korek. Dzisiejsza wysokość raty boli ale daje rade, współczuję tym, którzy muszą oddać większą część swoich dochodów bankowi...
Myślę, że nie można mówić o tym, że ktoś nas wkręcił, każdy finalnie tą decyzję podjął sam, inna sprawa to działania rządu o których wspomina azga...

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 519
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy na pewno wkręceni...
« Odpowiedź #3 dnia: 11.10.2022, 09:10 »


Temu mnie to śmieszy trochę jak sytuacja frankowiczów, bo zarówno ja, jak i inne osoby wybraliśmy tą drogę z własnej pazerności, to że w kraju się nie układa to oczywiście wina rządzących, ale na takie ryzyko każdy kredytobiorca się pisał.

Sam nie mam żadnego kredytu, tym bardziej we frankach. Ale zawsze będę prostował takie stawianie sprawy. Nie chce mi się tutaj rozpisywać (można sobie wiele godzin na YT na ten temat znaleźć, jeśli ktoś ma chęć sprawę zrozumieć, a nie tylko wygłaszać swój pogląd), bo nie raz to robiłem. Zresztą sam fakt, że frankowicze praktycznie wszystkie sprawy wygrywają w sądach świadczy o czymś. Dam jeden argument. Na daną nieruchomość ludzie mieli zdolność kredytową we frankach, a w złotówkach jej nie mieli. I to powinno zamknąć dyskusję.


Co do obecnej sytuacji - nie tak dawno przecież temu TUTAJ ostrzegałem, żeby nie pakować się teraz w kredyt, bo są najniższe w historii stopy, a kiedyś wrócimy w okolice 8%. To znajdywali się spece, co gadali, żeby brać, bo jest super, a będzie jeszcze taniej. Jakoś teraz tych speców w naszych dyskusjach nie widzę.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy na pewno wkręceni...
« Odpowiedź #4 dnia: 11.10.2022, 09:37 »


Temu mnie to śmieszy trochę jak sytuacja frankowiczów, bo zarówno ja, jak i inne osoby wybraliśmy tą drogę z własnej pazerności, to że w kraju się nie układa to oczywiście wina rządzących, ale na takie ryzyko każdy kredytobiorca się pisał.

Sam nie mam żadnego kredytu, tym bardziej we frankach. Ale zawsze będę prostował takie stawianie sprawy. Nie chce mi się tutaj rozpisywać (można sobie wiele godzin na YT na ten temat znaleźć, jeśli ktoś ma chęć sprawę zrozumieć, a nie tylko wygłaszać swój pogląd), bo nie raz to robiłem. Zresztą sam fakt, że frankowicze praktycznie wszystkie sprawy wygrywają w sądach świadczy o czymś. Dam jeden argument. Na daną nieruchomość ludzie mieli zdolność kredytową we frankach, a w złotówkach jej nie mieli. I to powinno zamknąć dyskusję.


Co do obecnej sytuacji - nie tak dawno przecież temu TUTAJ ostrzegałem, żeby nie pakować się teraz w kredyt, bo są najniższe w historii stopy, a kiedyś wrócimy w okolice 8%. To znajdywali się spece, co gadali, żeby brać, bo jest super, a będzie jeszcze taniej. Jakoś teraz tych speców w naszych dyskusjach nie widzę.

Wygrywają część spraw, gdzie bank zaniedbał pewne zapisy w umowie kredytowej - jest to tak przyjemnie nazwane "zapisy niedozwolone", żeby wygrywali masowo, raczej każdy by słyszał. Dla mnie nadal sytuacja jest śmieszna (w dużym uproszczeniu), bo bierzesz kredyt w obcej walucie, która może zacząć się zmieniać, a potem krzyk, bo waluta zaczęła się zmieniać. Sytuacja taka sama praktycznie jak w przypadku osób, takich jak ja, na oprocentowaniu zmiennym, chciałem być cwany i wyszło tak, że przez szereg czynników płacę więcej, z czego głównym jest śmietnik w kraju wywołany rządami obecnej partii.
Plum

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 233
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy na pewno wkręceni...
« Odpowiedź #5 dnia: 11.10.2022, 09:40 »


Temu mnie to śmieszy trochę jak sytuacja frankowiczów, bo zarówno ja, jak i inne osoby wybraliśmy tą drogę z własnej pazerności, to że w kraju się nie układa to oczywiście wina rządzących, ale na takie ryzyko każdy kredytobiorca się pisał.

Sam nie mam żadnego kredytu, tym bardziej we frankach. Ale zawsze będę prostował takie stawianie sprawy. Nie chce mi się tutaj rozpisywać (można sobie wiele godzin na YT na ten temat znaleźć, jeśli ktoś ma chęć sprawę zrozumieć, a nie tylko wygłaszać swój pogląd), bo nie raz to robiłem. Zresztą sam fakt, że frankowicze praktycznie wszystkie sprawy wygrywają w sądach świadczy o czymś. Dam jeden argument. Na daną nieruchomość ludzie mieli zdolność kredytową we frankach, a w złotówkach jej nie mieli. I to powinno zamknąć dyskusję.


Co do obecnej sytuacji - nie tak dawno przecież temu TUTAJ ostrzegałem, żeby nie pakować się teraz w kredyt, bo są najniższe w historii stopy, a kiedyś wrócimy w okolice 8%. To znajdywali się spece, co gadali, żeby brać, bo jest super, a będzie jeszcze taniej. Jakoś teraz tych speców w naszych dyskusjach nie widzę.

Pytanie czy znasz kogoś fizycznie kto wygrał z bankiem -- nie z netu , you tyba czy innego medium... ( oczywiście mówimy o zasąndzonym prawnym wyroku ) bank został spałacony w wysokości pobranej pożyczki. Z następstwami prawnymi skutkującymi z wyroku - czyli skreśleniem z hipoteki właściciela nieruchomości czyli banku - na rzecz kredytobiorcy - nowy właściciel....
Maciek

Offline logan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 5
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy na pewno wkręceni...
« Odpowiedź #6 dnia: 11.10.2022, 09:42 »
Ja zawsze wchodzącemu w polemikę kredytobiorcy nt. frankowiczów, odpowiadam: "bierze się kredyt w walucie, jakiej się zarabia".

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 519
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy na pewno wkręceni...
« Odpowiedź #7 dnia: 11.10.2022, 09:45 »
Ja zawsze wchodzącemu w polemikę kredytobiorcy nt. frankowiczów, odpowiadam: "bierze się kredyt w walucie, jakiej się zarabia".

Przeczytaj jeszcze raz, co napisałem.

Wycofuję się z dyskusji, bo "szkoda szczępić ryja".
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 233
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy na pewno wkręceni...
« Odpowiedź #8 dnia: 11.10.2022, 10:07 »


Temu mnie to śmieszy trochę jak sytuacja frankowiczów, bo zarówno ja, jak i inne osoby wybraliśmy tą drogę z własnej pazerności, to że w kraju się nie układa to oczywiście wina rządzących, ale na takie ryzyko każdy kredytobiorca się pisał.

Sam nie mam żadnego kredytu, tym bardziej we frankach. Ale zawsze będę prostował takie stawianie sprawy. Nie chce mi się tutaj rozpisywać (można sobie wiele godzin na YT na ten temat znaleźć, jeśli ktoś ma chęć sprawę zrozumieć, a nie tylko wygłaszać swój pogląd), bo nie raz to robiłem. Zresztą sam fakt, że frankowicze praktycznie wszystkie sprawy wygrywają w sądach świadczy o czymś. Dam jeden argument. Na daną nieruchomość ludzie mieli zdolność kredytową we frankach, a w złotówkach jej nie mieli. I to powinno zamknąć dyskusję.


Co do obecnej sytuacji - nie tak dawno przecież temu TUTAJ ostrzegałem, żeby nie pakować się teraz w kredyt, bo są najniższe w historii stopy, a kiedyś wrócimy w okolice 8%. To znajdywali się spece, co gadali, żeby brać, bo jest super, a będzie jeszcze taniej. Jakoś teraz tych speców w naszych dyskusjach nie widzę.

Pytanie czy znasz kogoś fizycznie kto wygrał z bankiem -- nie z netu , you tyba czy innego medium... ( oczywiście mówimy o zasąndzonym prawnym wyroku ) bank został spałacony w wysokości pobranej pożyczki. Z następstwami prawnymi skutkującymi z wyroku - czyli skreśleniem z hipoteki właściciela nieruchomości czyli banku - na rzecz kredytobiorcy - nowy właściciel....

Michał spokojnie - ponawiam pytanie... :

Pytanie czy znasz kogoś fizycznie kto wygrał z bankiem -- nie z netu , you tyba czy innego medium... ( oczywiście mówimy o zasąndzonym prawnym wyroku ) bank został spałacony w wysokości pobranej pożyczki. Z następstwami prawnymi skutkującymi z wyroku - czyli skreśleniem z hipoteki właściciela nieruchomości czyli banku - na rzecz kredytobiorcy - nowy właściciel....
Maciek

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy na pewno wkręceni...
« Odpowiedź #9 dnia: 11.10.2022, 10:15 »
Z racji pracy ja znam, zebraloby by się pewnie kilkanascie takich osob. Kilka osob uwolniło się calkiem, kilka w znacznym stopniu ograniczylo dlug. Nie jest to prosta i krotka droga, ale grono "wolnych" ludzi się powiększa.
Z pozdrowieniami,
Kamil

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 519
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy na pewno wkręceni...
« Odpowiedź #10 dnia: 11.10.2022, 10:19 »
Znam trzy osoby, które są na końcowych etapach procesu.

Bank fajnie się bronił. Zarzucał im, że w takim razie bezprawnie obracali otrzymanymi pieniędzmi (Jakoś tak. Nie pamiętam dokładnie prawniczego bełkotu).
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy na pewno wkręceni...
« Odpowiedź #11 dnia: 11.10.2022, 10:31 »
No ale tak jak przy każdym kredycie, czy przy zmienny oprocentowaniu czy we frankach nikt nad nami z bronią nie stał i nie przymuszał do podpisania kredytu. Dług na zmiennych zasadach zaciągnięty dobrowolnie. Zapisy niedozwolone faktycznie są karygodne, jeżeli w takich umowach wystąpiły. Co do zasady mamy zazwyczaj płacz ludzi, którzy nawet takiej umowy z nikim nie skonsultowali przed podpisaniem i zaczęło to iść w kierunku, bo wszyscy biorą i jest korzystnie na ten moment to i ja wezmę.
Plum

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 438
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Czy na pewno wkręceni...
« Odpowiedź #12 dnia: 11.10.2022, 11:20 »
Znam trzy osoby, które są na końcowych etapach procesu.

Bank fajnie się bronił. Zarzucał im, że w takim razie bezprawnie obracali otrzymanymi pieniędzmi (Jakoś tak. Nie pamiętam dokładnie prawniczego bełkotu).

Najprawdopodobniej bank wytoczy im o to osobne procesy.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 401
  • Reputacja: 225
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy na pewno wkręceni...
« Odpowiedź #13 dnia: 11.10.2022, 11:35 »
To, że pis zdemolował ekonomicznie i gospodarczo ten kraj to jedno a naiwne podejście kredytobiorców to drugie. Niestety Polacy mają wrodzoną zasadę "Zastaw się a postaw się". Kredyty były tanie jak barszcz i każdy je dostawał, więc durny lud zadłużał się pod korek, bo wszystko trzeba mieć na już. Samochody, mieszkania, wakacje.

Biorąc wysoki kredyt trzeba przede wszystkim zrobić analizę i zadać sobie pytanie: "Co jeśli stopy kiedyś urosną? Czy nadal będę w stanie to spłacać?". Kredyt jest zawsze ryzykiem i trzeba liczyć się z każdą ewentualnością. Pytanie ile osób sobie takie pytanie zadało. Ładować się pod korek na niskiej stopie to zwyczajna nieodpowiedzialność i debilizm. Tacy ludzie są sami sobie winni.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 10 kg

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Czy na pewno wkręceni...
« Odpowiedź #14 dnia: 11.10.2022, 11:42 »
Jak mozna byc tak naiwnym :o Banki są po to by Nas "dymać " To są takie agencje towarzyskie gdzie płacisz i zamiast dostac to czego chcesz prędzej czy pózniej ty zostajesz wydymany :D ;D :P
A tak poważnie nie rozumie ludzi którzy biora sobie garba na półzycia ida z dowodem osobistym i biora 300-600 tys kredytu , naprawde tak trudno zapłacic kilka stówek i porozmawaić z doradcą finansowym aby wiedzieć co Nas może czekać w przyszłości.
Osobiście też jeden z banksterów namawiał mnie na kredycik we frankach :) cuda wianki obiecywał ale po rozmowie z madrzejszymi odpusciłem.
Nie bronie żadnych Banków dla mnie to hieny którę wykorzystaja każda okazję aby zedrzeć z Nas co sie da ale zanim cokolwiek podpiszesz włącz zdrowy rozsądek .
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz