Autor Wątek: Koniec podziału na czas letni i zimowy - projekt poprą wszystkie partie w Sejmie  (Przeczytany 10202 razy)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Świetna wiadomość. Miejmy nadzieję, że tego nie spie.rzą.
Czyli jak? Ze latem słońce zajdzie o 21 czy że zimą wstanie o 8:30?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Marcin

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Świetna wiadomość. Miejmy nadzieję, że tego nie spie.rzą.
Czyli jak? Ze latem słońce zajdzie o 21 czy że zimą wstanie o 8:30?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Zimą słońce wstanie o 8:30.

Edit: idę do pracy na 7 jest ciemno, wracam o 16 jest ciemno. Świata człowiek nie widzi.
-Paweł-

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Czyli latem zajdzie o 21. Super. Nie chciał bym się o 21 zwijac.z łowiska latem...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Bywałem w Niemczech w delegacjach, w okolicach Monachium zimową porą. Rano jest dłużej ciemno, ale za to wieczorem dzień jest dłuższy. Mi to pasuje.
-Paweł-

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 285
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Czyli latem zajdzie o 21. Super. Nie chciał bym się o 21 zwijac.z łowiska latem...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
To na nockę zostaniesz. ;)
Tomek

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Koniec podziału na czas letni i zimoSejmie
« Odpowiedź #20 dnia: 11.10.2017, 22:01 »
Darku. Przesunięcie czasu indywidualnie odbieram :facepalm: Bron Boże Twój wpis :facepalm: Każdy ma w końcu prawo do własnego zdania. Sorki za nieścisłości :beer:

Ufff.... a już myślałem.  To pod ten czas zmieniony lub nie :beer:
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
:D ;) :beer: :beer: :beer: Na zdrówko stary druchu :D
Arek

Offline email

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wlkp. - Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
No i gitara. Bedzie tylko brakowało tej dodatkowej godziny jesienią :)
Mateusz "Majcher"

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 721
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Objaśnijcie mnie, gdzie są tu plusy. Gdyby Europa wprowadzała takie zmiany to spoko, ale tylko Polska? Na czym to niby zyskamy? Że będziemy  'inni' niż Europa? U Ruskich spoko, rozumiem, oni wszystko muszą mieć inne. Nawet rury do kibli mają inne średnice i ten mądry jakże naród papier po wytarciu tyłka wrzuca do koszy na śmieci, bo zatyka to kibel :facepalm: Kto był ten wie jakie to plusy, zwłaszcza walory zapachowo-wizualne takiego rozwiązania :) Pociągi też mają inny rozstaw szyn. Ale dlaczego mamy robić coś inaczej niż nasi sąsiedzi z UE??? Nie jesteśmy na głębokiej północy jak Finlandia czy Islandia...

Dla wędkarza to utrudnienie,  zwłaszcza przy czasie zimowym i komercjach czynnych do zachodu słońca. Po pracy będzie mniej czasu na ryby.  Wychodzi na to, że co, że teraz zachód byłby godzinę wcześniej? Jakie z tego płyną plusy? PSL bym rozwiązał najchętniej, socjaliści ze wsi, wróg sprawiedliwości, równości i gospodarki wolnorynkowej. Reformę wymyślili, masakra. Ale w sumie  lepsze to niż skup gwarantowany albo obsadzanie swoimi stanowisk jak leci :)

Modne robi się ostatnio w Polsce  robienie rzeczy na przekór innym krajom z UE. Likwidacja trójpodziału władzy, nacjonalizacja przemysłu, co nazywane u nas jest sprytnie 'repolonizacją'. Co dalej? :D Może sprowadzimy jakiś fachowców z Wenezueli i Kuby, aby pomogli nam w innych takich wynalazkach? Może wprowadzimy ósmy dzień tygodnia? Oczywiście wolny od pracy, z zamkniętymi sklepami? :D

Dla mnie to wygłup. Mieszanie z czasem podczas gdy jesteśmy w Schengen mądre nie jest, nie da żadnych korzyści finansowych, przyniesie straty. No ale Francuzi od nas uczyli się jeść widelcem... Sorry panowie, ale nie kumam tej pseudoreformy. Mamy masę innych rzeczy do załatwienia, jak służba zdrowia lub system emerytalny chociażby. Dodam, że PSL chce kolejnego dnia wolnego od pracy, który miałby być uczczeniem poległych i poszkodowanych mieszkańców wsi podczas II WŚ. Kolejne święto, wspominać trzeba znowu porażki, ofiary, trauma jednym słowem.

Ja bym ten klub poselski PSL cały wysłał tam gdzie ich miejsce, na wykopki :) Zżyci z ziemią są, więc po co ich od niej odrywać :D
Lucjan

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Dla mnie to melagomania podszyta i usprawiedliwiana pobudkami populistycznymi.

Ludzie. Możemy zmienić czas!!!
Bo jak nie my to kto?


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Wyglądałoby to tak, że od października 2018 r. nie będziemy cofać czasu o godzinę, więc zimą słońce będzie zachodzić o 17, a nie o 16, czyli wieczorem będzie dłużej jasno. Latem nic się nie zmieni. Pomijając podudki polityczne, dla mnie osobiście to dobre rozwiązanie, dla wędkarzy myślę że też. UK jest w innej strefie czasowej i idzie z tym żyć.

Edit: Luk propo wynalazków, to faktycznie mamy w Polsce 23000 profesorów, doktorów i innych nie liczę a tylko 150 wynalazków, oczywiście tych opatentowanych.(cyt. za J.Jaśkowskim)

Kolega Marek wynalazł ostatnio samouwalniający klips na szpuli, więc należałoby opatentować i dopisać jeden. Statystyka by wzrosła, choć nie naukowcom. Wcześniej czy później ktoś to opatentuje na zachodzie i po dobrym marketingu sprzeda z dobrym zyskiem.
-Paweł-

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Objaśnijcie mnie, gdzie są tu plusy. Gdyby Europa wprowadzała takie zmiany to spoko, ale tylko Polska? Na czym to niby zyskamy? Że będziemy  'inni' niż Europa? U Ruskich spoko, rozumiem, oni wszystko muszą mieć inne. Nawet rury do kibli mają inne średnice i ten mądry jakże naród papier po wytarciu tyłka wrzuca do koszy na śmieci, bo zatyka to kibel :facepalm: Kto był ten wie jakie to plusy, zwłaszcza walory zapachowo-wizualne takiego rozwiązania :) Pociągi też mają inny rozstaw szyn. Ale dlaczego mamy robić coś inaczej niż nasi sąsiedzi z UE??? Nie jesteśmy na głębokiej północy jak Finlandia czy Islandia...

Dla wędkarza to utrudnienie,  zwłaszcza przy czasie zimowym i komercjach czynnych do zachodu słońca. Po pracy będzie mniej czasu na ryby.  Wychodzi na to, że co, że teraz zachód byłby godzinę wcześniej? Jakie z tego płyną plusy? PSL bym rozwiązał najchętniej, socjaliści ze wsi, wróg sprawiedliwości, równości i gospodarki wolnorynkowej. Reformę wymyślili, masakra. Ale w sumie  lepsze to niż skup gwarantowany albo obsadzanie swoimi stanowisk jak leci :)

Modne robi się ostatnio w Polsce  robienie rzeczy na przekór innym krajom z UE. Likwidacja trójpodziału władzy, nacjonalizacja przemysłu, co nazywane u nas jest sprytnie 'repolonizacją'. Co dalej? :D Może sprowadzimy jakiś fachowców z Wenezueli i Kuby, aby pomogli nam w innych takich wynalazkach? Może wprowadzimy ósmy dzień tygodnia? Oczywiście wolny od pracy, z zamkniętymi sklepami? :D

Dla mnie to wygłup. Mieszanie z czasem podczas gdy jesteśmy w Schengen mądre nie jest, nie da żadnych korzyści finansowych, przyniesie straty. No ale Francuzi od nas uczyli się jeść widelcem... Sorry panowie, ale nie kumam tej pseudoreformy. Mamy masę innych rzeczy do załatwienia, jak służba zdrowia lub system emerytalny chociażby. Dodam, że PSL chce kolejnego dnia wolnego od pracy, który miałby być uczczeniem poległych i poszkodowanych mieszkańców wsi podczas II WŚ. Kolejne święto, wspominać trzeba znowu porażki, ofiary, trauma jednym słowem.

Ja bym ten klub poselski PSL cały wysłał tam gdzie ich miejsce, na wykopki :) Zżyci z ziemią są, więc po co ich od niej odrywać :D
Luk jak zwykle w formie :thumbup:
Zbyszek

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder

Cytuj
Dla wędkarza to utrudnienie,  zwłaszcza przy czasie zimowym i komercjach czynnych do zachodu słońca. Po pracy będzie mniej czasu na ryby.  Wychodzi na to, że co, że teraz zachód byłby godzinę wcześniej? Jakie z tego płyną plusy? PSL bym rozwiązał najchętniej, socjaliści ze wsi, wróg sprawiedliwości, równości i gospodarki wolnorynkowej. Reformę wymyślili, masakra. Ale w sumie  lepsze to niż skup gwarantowany albo obsadzanie swoimi stanowisk jak leci

Tak ale ma zostać czas letni, więc dłużej  można zostać na rybach  po południu?

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 546
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
A mnie się likwidacja zmiany czasu podoba.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder

Cytuj
Dla wędkarza to utrudnienie,  zwłaszcza przy czasie zimowym i komercjach czynnych do zachodu słońca. Po pracy będzie mniej czasu na ryby.  Wychodzi na to, że co, że teraz zachód byłby godzinę wcześniej? Jakie z tego płyną plusy? PSL bym rozwiązał najchętniej, socjaliści ze wsi, wróg sprawiedliwości, równości i gospodarki wolnorynkowej. Reformę wymyślili, masakra. Ale w sumie  lepsze to niż skup gwarantowany albo obsadzanie swoimi stanowisk jak leci

Tak ale ma zostać czas letni, więc dłużej  można zostać na rybach  po południu?
Dłużej w stosunku do czasu zimowego, czyli gdyby doszło do rutynowego cofnięcia godziny w pazdzierniku to do marca musiałbyś się zwijać o godz. wcześniej niż teraz, bo o godzinę szybciej nastanie ciemność :D