Autor Wątek: Askari  (Przeczytany 25100 razy)

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Askari
« Odpowiedź #30 dnia: 21.12.2015, 22:34 »
Ja jutro mam dostać paczkę za pobraniem.  To może nie odbierać jak sobie takie żarty robią. 

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Askari
« Odpowiedź #31 dnia: 21.12.2015, 23:10 »
Ja jutro mam dostać paczkę za pobraniem.  To może nie odbierać jak sobie takie żarty robią.
Mysle, że warto odebrać i jakby było coś nie tak zrobić protokół z kurierem.
U mnie ten sklep miał wysoką ocenę.

Offline Tomek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Askari
« Odpowiedź #32 dnia: 22.12.2015, 06:35 »
Ja jutro mam dostać paczkę za pobraniem.  To może nie odbierać jak sobie takie żarty robią.

Już wiesz, co cię czeka, ja bym odebrał, kołowrotek jest super. Gdybym miał teraz zamawiać i wiedział, co mnie czeka, to nie wiem, teraz to gdybanie, pewnie przed zamówieniem zadzwoniłbym do sklepu i na podstawie informacji z forum zwróciłbym im uwagę. 

Dostałem odpowiedź na maila z Askari, trzeba będzie postąpić tak jak napisali, niestety trzeba się trochę pobujać, trudno: "Proszę sobie zrobić zrzut z ekranu gdzie pisze, że kołowrotek ma 3 lata gwarancji i to wystarczy. Natomiast na paragonie nastąpiła pomyłka, proszę przysłać paragon wystawimy nowy  z poprawną nazwą. Na podstawie paragonu ma Pan 3 lata gwarancji, najlepiej zrobić kopię z paragonu."
Pozdrawiam
Tomek

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Askari
« Odpowiedź #33 dnia: 22.12.2015, 07:45 »
Dobrzy są :) Jeśli zrzut z ekranu wystarczy do uznania gwarancji no to łapcie :

 

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Askari
« Odpowiedź #34 dnia: 22.12.2015, 07:49 »
Co się będziesz ceregielic daj dozywotnią 8)

Offline Tomek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Askari
« Odpowiedź #35 dnia: 23.12.2015, 19:14 »
Dostałem odpowiedź na maila z Askari, trzeba będzie postąpić tak jak napisali, niestety trzeba się trochę pobujać, trudno: "Proszę sobie zrobić zrzut z ekranu gdzie pisze, że kołowrotek ma 3 lata gwarancji i to wystarczy. Natomiast na paragonie nastąpiła pomyłka, proszę przysłać paragon wystawimy nowy  z poprawną nazwą. Na podstawie paragonu ma Pan 3 lata gwarancji, najlepiej zrobić kopię z paragonu."
Dla zainteresowanych, kontynuując wątek dot. problemu z błędem na paragonie. Dzisiaj odesłałem paragon do Askari. Napisałem coś ala pismo przewodnie na 3 zdania opisując problem, podając nr zamówienia i gdzie odesłać paragon. Poszedłem na pocztę, kupiłem kopertę, znaczek na list polecony i poprosiłem o wystawienie faktury na Askari za usługę pocztową, wyszło 4,80 zł (koperta, znaczek na polecony). W piśmie wskazałem nr rachunku bankowego do przelania w/w kwoty za zwrot za wysyłkę paragonu. Spakowałem wszystkie 3 rzeczy do koperty (pismo, paragon i fakturę) i wysłałem, zobaczymy jak będzie.
Ktoś może powie, że "centuś krakowski" (dosłownie i w przenośni) i że przesadzam ale w sumie wydaje mi się, że nie powinienem mieć oporów do takiego podejścia i sposobu załatwienia sprawy, nie czuję się winny tylko mam same kłopoty. Zobaczymy jak zachowa się sprzedawca.
Wydaje mi się, że wszyscy, którzy mają ten sam problem powinni postąpić podobnie. Z tego, co wiem i ujawnili się w wątku to jest nas trzech z forum z tym problemem.
Pozdrawiam
Tomek

Offline Kereloth

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 955
  • Reputacja: 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Brodnica
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Askari
« Odpowiedź #36 dnia: 23.12.2015, 19:57 »
Czwarty muszkieter zgłasza się 8)

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Askari
« Odpowiedź #37 dnia: 23.12.2015, 20:39 »
Tomek podziwiam Cię,  mnie się zwyczajnie  nie chce. Gdzieś wcześniej padły wpisy ze też czytają forum wiec chyba wiedzą jaką potęgę ma internet.  Jeśli i to nie daje im do myślenia i nie potrafią naprawić błędu o którym podobno już wiedzą ( wystawiają kolejne błędne paragony)  to mogę podejrzewać ze ta dobra cena i brak kart gwarancyjnych to przekręt.
Przełknę to jakoś ale sklepu raczej nie będę polecał. 

Offline Tomek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Askari
« Odpowiedź #38 dnia: 23.12.2015, 21:30 »
Jakub wiem, mam chory umysł, w życiu codziennym to wada, moja żona uważa, że jestem uciążliwy dla otoczenia :P. Niestety lubię jak wszystko jest jasne, każdy wie, co ma robić i nie trzeba się tak bawić, nic tłumaczyć i prostować, zarówno prywatnie jak i zawodowo.
Do gwarancji potrzebny jest dowód zakupu, paragon m.in. właśnie takim dowodem zakupu jest, dlatego chcę to wyprostować na paragonie i uważam, że to ważne, tobie radzę też nie odpuszczać (kupiłeś dwa takie młynki!).
W gwarancji nie doszukuję się jakiegoś szwindlu, sklep jest powiązany z firmą z Niemiec, może tam udzielają na te młynki 3 lata gwarancji i dla tego tak piszą, tylko gdyby byli bardziej profesjonalni, to potwierdzali by ten fakt dodatkowym papierem dołączonym do młynka. Ja nikogo biznesu nie chcę uczyć ale takie "drobiazgi" podnoszą profesjonalizm, zaufanie do sklepu i jego obsługi. Dwa lata gwarancji masz jak przysłowiowa psu buda, dodatkowy rok to bonus. Kupując w sklepie zaakceptowałeś regulamin a w regulaminie jest napisane trzy lata (w załączeniu), tylko do pełni szczęścia, tak żeby już było idealnie i wszystko jasne (jak lubię) brakuje papierka dodanego do młynka potwierdzającego ten stan.
Opisuję dokładnie cały przypadek, ponieważ po to jest to forum aby można było skorzystać z jego skarbnicy wiedzy i doświadczeń. Jak ktoś chce to skorzysta. W tym przypadku wszystko już wiadomo, co zrobić, reszta w rękach sprzedawcy.
Z kołowrotka "tak na sucho" jestem bardzo zadowolony oby służył dobrze bez prób korzystania z gwarancji, oczywiście również tego samego życzę wszystkim, którzy go kupili :narybki:.
Pozdrawiam
Tomek

Offline Tomek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Askari
« Odpowiedź #39 dnia: 03.01.2016, 21:26 »
Kontynuując relację dot. wymiany paragonu, sprawa uległa zmianie. W dniu 31.12.2015 pocztą przyszedł list od Askari z nowym poprawionym paragonem, również dzień wcześniej przyszedł przelew za zwrot za wysyłkę paragonu pocztą. Niestety po obejrzeniu nowego paragonu okazało się, że sytuacja nie uległa zmianie, nowy paragon jest taki sam jak stary, zmieniła się jedynie jego data wystawienia. Walczę dalej o prawidłowo wystawiony paragon, napisałem maila do Askari.
A czy pozostali muszkieterowie podjęli jakieś kroki w sprawie wymiany paragonu czy się poddali? Ujawniło się nas łącznie czterech, Jakub napisał, że się poddaje, jak reszta? Sklep współpracuje poprawnie, nie można im nic zarzucić, tyle, że kręcimy się w kółko.
Proszę jeżeli będziecie coś chcieli dopisać, skomentować, to nie za ostro, tak żeby nie było nieporozumień lub ewentualnych problemów.
Pozdrawiam
Tomek

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Askari
« Odpowiedź #40 dnia: 03.01.2016, 22:00 »
Chłopaki ja bym się nie poddawał i walczył o prawidłowy paragon. Dziwi mnie fakt że takiej prostej rzeczy dobrze nie mogę zrobić.
Z poważaniem Marcin

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Askari
« Odpowiedź #41 dnia: 03.01.2016, 22:22 »
Ja jeszcze nie dostałem odpowiedzi na swojego maila.  No cóż,  skoro tak obsługują klientów to będziemy mogli wystawić im negatywna na forum :)
Zastanawiam się tylko czy to coś da, ten sklep u nas to jak mniemam tylko oddział w Polsce a centrala u Niemców i ziembią ich nasze opinie.  Myślę że przy takim podejściu to nawet gdyby coś z kołowrotkiem było nie tak to bym im go nie wysłał na serwis.  Firma z takim balaganenem mogłaby go zgubić albo przysłać inny :)

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Askari
« Odpowiedź #42 dnia: 03.01.2016, 22:46 »
Dobrze że ja tam zakupów nie robiłem , ale przyznaję że dzwoniłem i pytałem o tego FB , ale już w rozmowie ze sprzedawcą stwierdziłem żeby jednak sobie odpuścić zakup ;D
Z poważaniem Marcin

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Askari
« Odpowiedź #43 dnia: 04.01.2016, 04:43 »
Mi się wydaje że jest to zwykły przekret i w przypadku gdy nie dostaniecie prawidłowych paragonów sprawą powinien chyba się zając właściwy urząd skarbowy. Z tego co wiem urzędy w połowie ubiegłego roku  dostały wytyczne dot. wystawiania paragonów i w chwili uzyskania takiej informacji chetnie się tym zajmą. Jest to trochę kłopotliwe ale jednak jak chcecie to możecie powalczyć.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Askari
« Odpowiedź #44 dnia: 04.01.2016, 06:43 »
Po prostu kiedyś mieli w systemie wprowadzony kołowrotek w wersji FA, później ktoś nie zwrócił uwagi bo model jest ten sam a jedynie wersja inna i po prostu prowadzą tak ten produkt. Nie doszukiwał bym się tutaj żadnych przekrętów a pisanie o urzędach skarbowych itp... bądźcie poważni. Ja rozumiem, paragon, gwarancja... ale jak w sklepie ktoś ma kilka tysięcy artykułów (z reguły to są dziesiątki tysięcy) to na prawdę trudno reagować na zmiany, jakieś różnice w modelu, poprawiać to itd. Nigdy nie prowadziłem takiego sklepu ale znajomy miał sklep wędkarski i wiem jak siedzieli po nocach i wprowadzali towary począwszy od kołowrotków, wędek a kończąc nawet na haczykach na sztuki, każdy model miał swój kod itp.

Reasumując, nie robił bym z tego afery, bo na prawdę uważam tutaj z całym przekonaniem, że nie jest to zamierzone działanie sprzedawcy a po prostu niedopatrzenie przy wprowadzaniu nowej wersji tego samego modelu kołowrotka. Dla Nas jest to widoczne, kiedy kupujemy jedną, dwie rzeczy ale jestem świadom, że sprzedawca - nawet doświadczony - może takich rzeczy po prostu nie zauważyć. Mimo to, oczywiście warto walczyć o prawidłowy paragon i co najważniejsze rzeczowo wyjaśnić ze sprzedawcą gdzie tkwi problem. Sprzedawcy raczej nie robią problemów przy gwarancji, jednak warto się zabezpieczyć bo jak wiemy różnie bywa.
Grzegorz