Autor Wątek: Sklepdrapieznik.pl  (Przeczytany 802019 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 555
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4530 dnia: 10.12.2021, 13:12 »
Hmm...
Z drugiej strony wniosek z tego taki, że płacimy kilkadziesiąt procent drożej przez prawo, które ma chronić kupującego :D Sklep się zabezpiecza, a klient... jak zwykle... za to płaci. Dla swojego dobra. Państwo znowu ludziom dobrze zrobiło.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 005
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4531 dnia: 10.12.2021, 14:45 »
Hmm...
Z drugiej strony wniosek z tego taki, że płacimy kilkadziesiąt procent drożej przez prawo, które ma chronić kupującego :D Sklep się zabezpiecza, a klient... jak zwykle... za to płaci. Dla swojego dobra. Państwo znowu ludziom dobrze zrobiło.

Możliwość zwrotu powinna być i często z niej korzystam. Jednak odsyłanie używanego sprzętu to bezczelność moim zdaniem, nie winiłbym tutaj państwa a bardziej ludzi którzy to robią, niestety nie mamy w kraju kultury szacunku do pracy innych ...

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 964
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4532 dnia: 10.12.2021, 14:48 »
Zgadzam się z pr00. Dać naszym rodakom jakąś furtkę, a będą kombinować jak tylko można. ;)
Adam

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 555
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4533 dnia: 10.12.2021, 14:49 »
Ale sklepy są prawem zmuszone do oddawania kasy takim cwaniakom.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 964
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4534 dnia: 10.12.2021, 14:54 »
Michał, zgadza się. Chodziło mi o to, że część odsyła sprzęt "używany", a to już kurestwo w/g mnie.
Adam

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4535 dnia: 10.12.2021, 15:25 »
Michał, zgadza się. Chodziło mi o to, że część odsyła sprzęt "używany", a to już kurestwo w/g mnie.
I tu masz 100% racji osobiście byłem świadkiem w jednym ze sklepów jak klient odesłał Guru Aventusa i oczywiście zerwał z przelotek metki ,tylko pytam po co ,zeby "poszpanować" nad wodą wędziskiem :facepalm:
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 200
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4536 dnia: 10.12.2021, 15:39 »

Hmm...
Z drugiej strony wniosek z tego taki, że płacimy kilkadziesiąt procent drożej przez prawo, które ma chronić kupującego :D Sklep się zabezpiecza, a klient... jak zwykle... za to płaci. Dla swojego dobra. Państwo znowu ludziom dobrze zrobiło.

Wszyscy się składamy, każdy wpłaca solidarnie jakiś procent swojego zamówienia :)


Możliwość zwrotu powinna być i często z niej korzystam. Jednak odsyłanie używanego sprzętu to bezczelność moim zdaniem, nie winiłbym tutaj państwa a bardziej ludzi którzy to robią, niestety nie mamy w kraju kultury szacunku do pracy innych ...

Jest taka możliwość ale wtedy sklep ma prawo ocenić ubytek wartości i zaproponować niższy zwrot pieniędzy. Klient nie musi akceptować tego co proponują i zostaje z towarem. To już sprawa indywidualna.
Sklep może przymknąć oko ale gdzieś te pieniądze muszą znaleźć. Wszyscy wiemy gdzie szukają :)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 261
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4537 dnia: 10.12.2021, 16:04 »
Michał, zgadza się. Chodziło mi o to, że część odsyła sprzęt "używany", a to już kurestwo w/g mnie.
I tu masz 100% racji osobiście byłem świadkiem w jednym ze sklepów jak klient odesłał Guru Aventusa i oczywiście zerwał z przelotek metki ,tylko pytam po co ,zeby "poszpanować" nad wodą wędziskiem :facepalm:

Słyszałem o przypadkach że goście nawijają zyłe i łowią na kołowroty a potem je odsyłają do sklepu.
Moim zdaniem to nie dopuszczalne. I sklepy nie powinny przyjmować zwrotu.
Jak coś ma wade to i tak serwis osądzi.
A macanka w stajonarce. Masz tam jeden model a nie wjazd do kazdego elementu.
Maciek

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4538 dnia: 10.12.2021, 16:30 »
A macanka w stajonarce. Masz tam jeden model a nie wjazd do kazdego elementu.
Tu ma fajnie zrobione feedersklep. Wystawka towaru, skanujesz kod, do koszyka i z magazynu przynoszą Ci nówkę. Ten z wystawy, macany można rozdysponować albo wśród testerów wszelakich, albo wśród pracowników po cenie hurtowej lub innej niższej itp.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4539 dnia: 10.12.2021, 17:24 »
W Niemczech dużo sklepów ma darmową odsyłkę towaru. W paczce razem z zakupami jest już wydrukowana naklejka zwrotna, albo dostajesz link od razu przy zakupach na skrzynkę. Tak ma np Askari , do tego do abonentów Newslatera cały czas przychodzą promocje a to -15 na kije a to -20 na kołowrotki etc. Zarejestrowani klienci dostają mailem na urodziny życzenia ,plus -20% na wszystko ważne 10 dni.
Paczki gabarytowe odbiera kurier przysłany przez sklep , tak odsyłałem wózek bo mi nie leżał , czy dużo wędek nikt się nie pyta dlaczego . Nikogo  nie interesuje co dalej z tym towarem.  Kołowrotkami kręcę , sprawdzam jak nawija żyłkę- od tego są, a jak mi się nie podoba zwracam.
Naturalnie w paczce jest zawsze jakiś gratis , zanęta kubek termiczny skarpetki ....
Prawo do zwrotu jest rzeczą świętą i jak widzę tą dyskusję , bo sklepu szkoda, bo koszty pakowania bo czas ...Panowie oni łaski żadnej nie robią.
Drapieżnik nie jest też jakimś prekursorem w obsłudze klienta, bo do zachodnich standardów mu daleko. Chociażby głupie Allegro ma darmowe zwroty i ochronę klienta, która nie jest pisana palcem na wodzie. Nie raz odsyłałem parasol albo namiot czy inne rzeczy ,drukując tylko zwrot i na pocztę , oczywiście za darmo.  To że przyszło coś uszkodzone to  widocznie słabo, źle zapakowali, a wymiana na dobry towar gwarantują nam przepisy.
Więc zamiast cieszyć się z rzeczy oczywistych ,może warto zacząć wymagać więcej , tym bardziej że jak pokazują papiery przelewa się tam kupę kasy. Chociażby odsyłka mogłaby być za darmo tym bardziej ,że oni mają wykupione pakiety ....
Tak wiem ,wytknąłem palcem świętą krowę ;D


Pozdrawiam Łukasz

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4540 dnia: 10.12.2021, 17:31 »
Zaraz wytknąłeś.. ;) Jak komuś zależy na rozwijaniu biznesu to powinien wziąć twoje sugestie pod uwagę. Kilku "łosi" na to na pewno złapią. :D

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 555
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4541 dnia: 10.12.2021, 17:32 »

Prawo do zwrotu jest rzeczą świętą i jak widzę tą dyskusję , bo sklepu szkoda, bo koszty pakowania bo czas ...Panowie oni łaski żadnej nie robią.


Nie robią. Płacimy za to jak już to ustaliliśmy w podwyższonych marżach sklepów, które muszą kalkulować, że im bydło zwraca używany towar.

Coś takiego jest niedopuszczalne. W życiu by mi sumienie na taką zagrywkę nie pozwoliło. A co tu mówić o fakcie, że sklep ma coś takiego narzucone prawem.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4542 dnia: 10.12.2021, 17:36 »

Coś takiego jest niedopuszczalne. W życiu by mi sumienie na taką zagrywkę nie pozwoliło. A co tu mówić o fakcie, że sklep ma coś takiego narzucone prawem.
Ale co jest niedopuszczalne ?


Pozdrawiam Łukasz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 555
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4543 dnia: 10.12.2021, 17:41 »

Coś takiego jest niedopuszczalne. W życiu by mi sumienie na taką zagrywkę nie pozwoliło. A co tu mówić o fakcie, że sklep ma coś takiego narzucone prawem.
Ale co jest niedopuszczalne ?

Czytasz rozmowę?
Odsyłanie używanego sprzętu. Kupiłeś, rozpakowałeś, uznałeś, że bierzesz. Jest Twój. Kropka.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4544 dnia: 10.12.2021, 17:43 »
A jaki to używany sprzęt ,jak go zobaczę jak nie rozpakuję ;)
Jeśli  nawet żyłką nawinę żeby sprawdzić nawój to co będzie już używany ...łowiłem na niego , nie .
Dobre sklepy wystawiają to w outlet później , nie puszczają dalej w obieg w tej cenie. Piszą ,że po zwrocie i tyle.


Pozdrawiam Łukasz