Autor Wątek: Sklepdrapieznik.pl  (Przeczytany 802076 razy)

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4740 dnia: 28.12.2021, 18:20 »
Rzeczywiście mój błąd rabat jest na hity cenowe. To, że się nie łączy to musi być błąd. W innym przypadku mail wprowadza w błąd.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 200
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4741 dnia: 28.12.2021, 18:28 »
Jeżeli cena przy kasie jest inna niż w ofercie warto zgłosić to do sklepu przed zapłatą. Może system dolicza rabat w ostatniej chwili? Znajdą jakieś rozwiązanie.

Offline Lewapiks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 429
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4742 dnia: 29.12.2021, 08:32 »
Mail od Drapieżnika jest zgodny z rzeczywistością, ale wprowadzający w błąd, dający nadzieję na podwójny rabat. Otóż w mailu jest jak wół napisane, że "Dodatkowy rabat z kodu łączy się z funkcjonującym systemem rabatowym". Więc jeśli się odniesiemy do regulaminu sklepu to wiemy, że Hity Cenowe są wyłączone z rabatowego sytemu sklepowego. I dlatego w mailu mogli sobie napisać taką uwagę, bo i tak rabatu lojalnościowego na Hity Cenowe nie ma.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 027
  • Reputacja: 220
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4743 dnia: 29.12.2021, 11:47 »
Co oni sypią tak te rabaty co chwilę?
Generalnie każdy sklep co nie wejdę ma cały czas rabat 10 12 15 20%

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4744 dnia: 29.12.2021, 11:57 »
Co oni sypią tak te rabaty co chwilę?
Generalnie każdy sklep co nie wejdę ma cały czas rabat 10 12 15 20%

Pewnie dlatego ,że zima i mają "martwy" sezon  , a koszty te same jak nie większe niż wiosna/lato ( prąd , ogrzewanie )

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 027
  • Reputacja: 220
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4745 dnia: 29.12.2021, 12:24 »
Co oni sypią tak te rabaty co chwilę?
Generalnie każdy sklep co nie wejdę ma cały czas rabat 10 12 15 20%

Pewnie dlatego ,że zima i mają "martwy" sezon  , a koszty te same jak nie większe niż wiosna/lato ( prąd , ogrzewanie )
Znaczy w poprzednich latach nie było tak dużo i gęsto promocji - o to mi dokładnie chodzi.
Zimą zazwyczaj wyprzedają towar, żeby nabyć nowy (głównie spożywka), dlatego na black friday powinny być mega promocje, ale z tego co wnioskuję to mocno się przeliczyli i chyba mieli małe obroty, że tak sypią promocje takie same jak na BF.

Offline Lewapiks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 429
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4746 dnia: 29.12.2021, 12:30 »
Moim zdaniem konkurencja na rynku sklepów internetowych jest już tak duża, że niektóre z nich tego nie wytrzymają niestety. Ilość klientów nie będzie rosła w kontekście nadchodzących podwyżek cen sprzętu. Poza tym rynek wtórny kwitnie, i sprzęty naprawdę w bardzo dobrym stanie są do kupienia sporo taniej. to taka moja subiektywna ocena i obserwacja.

Online ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 409
  • Reputacja: 228
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4747 dnia: 29.12.2021, 12:48 »
Te wszystkie rabaty przy obecnej inflacji nie są niczym wow. Ceny podobne jak te sprzed roku. Z tą różnicą, że bez promocji :)
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 17 kg

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4748 dnia: 29.12.2021, 13:00 »
Widać, że za wszelką cenę chcą mieć jak największy obrót.

A rabaty ? Chyba już każdy wie, że w tej branży te 10% to jest absolutnie nic.

Niektóre firmy mają tak kosmicznie wyśrubowaną cenę, że sklep nawet z rabatem 40% dla klienta i tak sporo zarabiają.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4749 dnia: 29.12.2021, 13:05 »
Co oni sypią tak te rabaty co chwilę?
Generalnie każdy sklep co nie wejdę ma cały czas rabat 10 12 15 20%

Pewnie dlatego ,że zima i mają "martwy" sezon  , a koszty te same jak nie większe niż wiosna/lato ( prąd , ogrzewanie )
Znaczy w poprzednich latach nie było tak dużo i gęsto promocji - o to mi dokładnie chodzi.
Zimą zazwyczaj wyprzedają towar, żeby nabyć nowy (głównie spożywka), dlatego na black friday powinny być mega promocje, ale z tego co wnioskuję to mocno się przeliczyli i chyba mieli małe obroty, że tak sypią promocje takie same jak na BF.


Wg mnie i oni i Trotka i Feedersklep tak robią te akcje, by ten rok zamknąć dobrze wiedząc, że w przyszłym śmietanki nie spiją.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 200
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4750 dnia: 29.12.2021, 13:12 »
Co oni sypią tak te rabaty co chwilę?
Generalnie każdy sklep co nie wejdę ma cały czas rabat 10 12 15 20%

Pewnie dlatego ,że zima i mają "martwy" sezon  , a koszty te same jak nie większe niż wiosna/lato ( prąd , ogrzewanie )

Dokładnie tak to wygląda. Potrzebują gotówki na opłaty i lepiej zarobić mniej niż brać kredyty.

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4751 dnia: 29.12.2021, 13:20 »
Pieniądz musi się obracać , a że na słabej marży to już inny aspekt

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 027
  • Reputacja: 220
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4752 dnia: 29.12.2021, 13:23 »
To, że inflacja wszystko zjada to wiem.
Ale proszę mi napisać jedno.
Jeżeli mówi się, że produkcja na świecie stoi w miejscu i jest bardzo niska dostępność towaru w szczególności tego droższego, którego nie produkuję się na masową skalę to czemu sklepy robią te rabaty skoro mogą mieć problem z zatowarowaniem się na kolejny rok? No i tak patrzę to na świecie tak naprawdę produkcja nie stoi, bo notujemy najniższe na świecie bezrobocie pomimo covida (w Polsce za listopad 5.5%, gdzie najniższe bezrobocie to 5.1% z ostatnich 3 lat). A jak patrzymy na półki sklepowe to towaru brak, o co tutaj chodzi?

I tak jak ktoś napisał, przyszły rok to będzie masakra, bo prąd drożeje, a dzisiaj każda produkcja wymaga prądu, więc czekają nas kolejne podwyżki.
Zastanawiam się w jakim kierunku będzie się kształtować wędkarskie hobby w przyszłym roku, bo to, że będzie bardzo drogo to już wiemy nie od dzisiaj.

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4753 dnia: 29.12.2021, 13:32 »
To, że inflacja wszystko zjada to wiem.
Ale proszę mi napisać jedno.
Jeżeli mówi się, że produkcja na świecie stoi w miejscu i jest bardzo niska dostępność towaru w szczególności tego droższego, którego nie produkuję się na masową skalę to czemu sklepy robią te rabaty skoro mogą mieć problem z zatowarowaniem się na kolejny rok? No i tak patrzę to na świecie tak naprawdę produkcja nie stoi, bo notujemy najniższe na świecie bezrobocie pomimo covida (w Polsce za listopad 5.5%, gdzie najniższe bezrobocie to 5.1% z ostatnich 3 lat). A jak patrzymy na półki sklepowe to towaru brak, o co tutaj chodzi?

I tak jak ktoś napisał, przyszły rok to będzie masakra, bo prąd drożeje, a dzisiaj każda produkcja wymaga prądu, więc czekają nas kolejne podwyżki.
Zastanawiam się w jakim kierunku będzie się kształtować wędkarskie hobby w przyszłym roku, bo to, że będzie bardzo drogo to już wiemy nie od dzisiaj.
Wędkarstwo wcale nie jest drogim hobby.
To my je tak kreujemy.

Mając już to co chcemy i tak dokupujemy więcej niż potrzeba.

Ja o sobie napiszę, że tak, jestem uzależniony od nowego sprzętu, kulek ....i tak bez końca.

To co jest niezbędne do łowienia mam już od kilku lat. A cała reszta to tylko zachcianki.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 357
  • Reputacja: 328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4754 dnia: 29.12.2021, 13:35 »
To, że inflacja wszystko zjada to wiem.
Ale proszę mi napisać jedno.
Jeżeli mówi się, że produkcja na świecie stoi w miejscu i jest bardzo niska dostępność towaru w szczególności tego droższego, którego nie produkuję się na masową skalę to czemu sklepy robią te rabaty skoro mogą mieć problem z zatowarowaniem się na kolejny rok? No i tak patrzę to na świecie tak naprawdę produkcja nie stoi, bo notujemy najniższe na świecie bezrobocie pomimo covida (w Polsce za listopad 5.5%, gdzie najniższe bezrobocie to 5.1% z ostatnich 3 lat). A jak patrzymy na półki sklepowe to towaru brak, o co tutaj chodzi?

I tak jak ktoś napisał, przyszły rok to będzie masakra, bo prąd drożeje, a dzisiaj każda produkcja wymaga prądu, więc czekają nas kolejne podwyżki.
Zastanawiam się w jakim kierunku będzie się kształtować wędkarskie hobby w przyszłym roku, bo to, że będzie bardzo drogo to już wiemy nie od dzisiaj.
Wędkarstwo wcale nie jest drogim hobby.
To my je tak kreujemy.

Mając już to co chcemy i tak dokupujemy więcej niż potrzeba.

Ja o sobie napiszę, że tak, jestem uzależniony od nowego sprzętu, kulek ....i tak bez końca.

To co jest niezbędne do łowienia mam już od kilku lat. A cała reszta to tylko zachcianki.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
:bravo: :thumbup:
Sławek