Autor Wątek: Wybór rzecznego feedera  (Przeczytany 3123 razy)

Offline TS89PL

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybór rzecznego feedera
« Odpowiedź #15 dnia: 25.04.2022, 13:13 »
Podajniki do metody w gramaturze 45gr i więcej stosuję w trudnych warunkach gdy pojawia się boczny wiatr. Nie chodzi o uzyskiwanie dużych odległości ale o stabilny i celny lot.
Do stabilnego lotu polecam lotkę do podajników ARC. Ja więcej jak 60g nie macham a w wichury nie łowię. 30-45g jest ok na 90% moich łowisk i warunków pogodowych .
Ja na Wieprz i Wisłę od Kazimierza Dolnego do Dęblina kupiłem Korum Neoteric 2.2lb 12ft długości do koszykówki 150g plus towar.
Na sucho kije bajka, smukłe ale czuć moc. Są to gruntówki/brzanówki a w razie co będą na komercyjne karpie jak lekkie karpiówki, metody na większe ryby pod sygnalizator albo na żywca.
Fajne uniwersalne kije.

Offline Trissot

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 314
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bełchatów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wybór rzecznego feedera
« Odpowiedź #16 dnia: 04.05.2022, 22:03 »
A więc wybór padł na argona 2.0 3.6 do 90 gr, były pierwsze testy nad wodą. Niestety nad rzekę się nie wybrałem,może w najbliższy weekend. Łowiłem nim 2 razy, raz klasykiem drobne leszczyki i drugi raz metodą. Trochę za wcześnie na jakieś daleko idące wnioski ale wędka ma fajny potencjał, karp +/- 6kg nie sprawił dużego kłopotu, hol dość pewny z kontrolą ryby i dobrą amortyzacją zrywów. Na uwagę zasługują szczytówki z mega dużymi przelotkami, pomimo dość krótkiego dolnika rzutowo nie ma tragedii.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka


Offline Tomek1988

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdzieś nad Wisłą
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wybór rzecznego feedera
« Odpowiedź #17 dnia: 28.05.2022, 16:50 »
Cześć pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Poszukuję feederka do łowienia z Wiślanej opaski, koszyczki pewnie 120-150g może ktoś poleci coś do max 400zl.

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Wybór rzecznego feedera
« Odpowiedź #18 dnia: 28.05.2022, 16:53 »
Cześć pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Poszukuję feederka do łowienia z Wiślanej opaski, koszyczki pewnie 120-150g może ktoś poleci coś do max 400zl.

Jeśli to będzie wędka dedykowana tylko do takiego łowienia stanowczo odradzam jakiekolwiek feedery a polecam "brzanówki" :)
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline a_men

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 18
Odp: Wybór rzecznego feedera
« Odpowiedź #19 dnia: 28.05.2022, 18:20 »
Cześć pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Poszukuję feederka do łowienia z Wiślanej opaski, koszyczki pewnie 120-150g może ktoś poleci coś do max 400zl.

Jeśli to będzie wędka dedykowana tylko do takiego łowienia stanowczo odradzam jakiekolwiek feedery a polecam "brzanówki" :)

A jak z sygnalizacją brań?

Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Wybór rzecznego feedera
« Odpowiedź #20 dnia: 28.05.2022, 18:27 »
A jak z sygnalizacją brań?

Wcale nie gorsza niż w ciężkim rzecznym feederze ze szczytówką pod takie warunki. To nie są sztywne wędziska.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline Tomek1988

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdzieś nad Wisłą
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wybór rzecznego feedera
« Odpowiedź #21 dnia: 28.05.2022, 18:34 »
Cześć pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Poszukuję feederka do łowienia z Wiślanej opaski, koszyczki pewnie 120-150g może ktoś poleci coś do max 400zl.

Jeśli to będzie wędka dedykowana tylko do takiego łowienia stanowczo odradzam jakiekolwiek feedery a polecam "brzanówki" :)

Przeglądając takie kije w drapieżniku wpadł mi w oko kij Korum Barbel 2,50lb 3.9m. Kij ma byc tylko do ciężkiego łowienia z opaski, do normalnego łowienia mam inne feedery.

Offline a_men

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 18
Odp: Wybór rzecznego feedera
« Odpowiedź #22 dnia: 28.05.2022, 18:36 »
Rozumiem, że mówimy o np. Korum Barbel, a nie o wersji quiver tip?
Ktora wersja będzie najbardziej odpowiednia do takiego łowienia z opcją przezbrojenia na trupka?

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 606
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wybór rzecznego feedera
« Odpowiedź #23 dnia: 28.05.2022, 18:56 »
Korum Barbel lub dołożyć do Korum Big Water - kilka stówek więcej, ale przelotki identyczne jak w Tournament SLR za ponad dwa tysiaki ;)




Offline Brzanoholik Sandomierski

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 737
  • Reputacja: 177
Odp: Wybór rzecznego feedera
« Odpowiedź #24 dnia: 28.05.2022, 21:29 »
Korum Barbel lub dołożyć do Korum Big Water - kilka stówek więcej, ale przelotki identyczne jak w Tournament SLR za ponad dwa tysiaki ;)

A czy przypadkiem Big Watery nie są "za silne"? Bo z tego co pamiętam to jednak krzywa ugięcia 2.75 funta.
I need a Barbel !!!
I'm holding out for a barbel 'till the end of the night.
She's gotta be strong and she's gotta be fast
and she's gotta be fresh from the fight.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wybór rzecznego feedera
« Odpowiedź #25 dnia: 28.05.2022, 21:45 »
Wpisz Korum Barbel w forumową wyszukiwarkę...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wybór rzecznego feedera
« Odpowiedź #26 dnia: 29.05.2022, 15:24 »
Cześć pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Poszukuję feederka do łowienia z Wiślanej opaski, koszyczki pewnie 120-150g może ktoś poleci coś do max 400zl.

Jeśli to będzie wędka dedykowana tylko do takiego łowienia stanowczo odradzam jakiekolwiek feedery a polecam "brzanówki" :)

Przeglądając takie kije w drapieżniku wpadł mi w oko kij Korum Barbel 2,50lb 3.9m. Kij ma byc tylko do ciężkiego łowienia z opaski, do normalnego łowienia mam inne feedery.

Mam obydwa typy kijów, i ten 2.75 lb to jednak krowa na większe ryby, zwłaszcza do pracy w silnych uciągach. Brzanówka 2.5 lb jest dużo bardziej giętka.

Jeśli więc chcesz łowić tylko duże ryby, to bym uderzał w cięższą wersję, ale jeśli w grę wchodzi wszystko, to brzanówka 2.5 lb będzie dobrym wyborem. Łowiąc z główki masz część uciągu 'po swojej stronie', i spokojnie powinno się dać radę z koszykami 180 gramów wzwyż, łącznie z holem siłowym. Do tego możesz używać tego kija gdy woda jest wyższa, a wtedy właśnie ryba żeruje najlepiej (zwłaszcza jak woda schodzi).
Lucjan

Offline marek1970

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opole
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wybór rzecznego feedera
« Odpowiedź #27 dnia: 30.05.2022, 00:20 »
Lucek ma rację - mam te kije - łowię na odrze w Opolu. Na Dunajcu pod Tarnowem - spisują się świetnie.