Autor Wątek: Spinning jako picker  (Przeczytany 2528 razy)

Offline a_men

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 18
Spinning jako picker
« dnia: 26.05.2022, 11:16 »
Mam takie trochę dziwne pytanie.

Mianowicie posiadam spinning wklejankę 2,40 cw. 5-20g., którego nie używam, bo nie lubię spinningować wklejankami.
Ale wpadłem na pomysł, czy by go nie wykorzystać jako lekkiego pickerka do koszyków 10-15g? Teoretycznie 20g. to ok. 0,75 oz.

Jak myślicie, ma to sens? Może ktoś już próbował podobnych eksperymentów?

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Spinning jako picker
« Odpowiedź #1 dnia: 26.05.2022, 11:21 »
Od biedy da rady. Popróbuj, będzie Ci pasować takie łowienie, to pomyślisz o czymś sensowniejszym

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Spinning jako picker
« Odpowiedź #2 dnia: 26.05.2022, 11:24 »
Kwestia szczytówki która musi być dostatecznie miękka by sygnalizować dobrze brania. Jeśli jest ona w graniach 1 oz to warto spróbować nim zainwestujesz kasę.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline a_men

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 18
Odp: Spinning jako picker
« Odpowiedź #3 dnia: 26.05.2022, 11:31 »
Chodziło mi raczej o tchnięcie drugiego życia w nieużywany kij, a nie oszczędności finansowe.
Nie wiedziałem tylko, czy to nie jest pomysł z góry skazany na niepowodzenie.

Online azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 247
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spinning jako picker
« Odpowiedź #4 dnia: 26.05.2022, 11:36 »
Jeżeli to wklejka powinno mieć to sens. Będziesz na pewno widział kopnięcia w szczytówce.
Plum

Offline a_men

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 18
Odp: Spinning jako picker
« Odpowiedź #5 dnia: 26.05.2022, 11:44 »
Tak mi się wydawało ;D Skoro szczytówka pokazuje moment opadnięcia na dno kilkugramowej przynęty, to branie rybki chyba też pokaże?

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Spinning jako picker
« Odpowiedź #6 dnia: 26.05.2022, 15:36 »
Da się - łowiłem tak na rzece kilka lat 8) już nie pamiętam co to był za kij , coś z Kongera lub Dragona ,budżetowy spining 2,7m do 25g i był u mnie taką uniwersalną wędką  którą używałem na grunt/spławik/spining - a robiłem to tak : stoper z nitki ,na żyłce głównej ruchomy krętlik z agrafką i kolejny krętlik z agrafką uwiązany do żyłki głównej - do ruchomego krętlika z agrafką dawałem koszyk(grunt) lub waggler a do drugiego krętlika z agrafką zależnie od metody przypon z haczykiem bądź przypon wolframowy ;D Jestem i zawsze byłem minimalistą ,pamiętam czasy gdy miało się wędkę z bambusa lub spining z pręta szklanego(pastucha) w dzisiejszych czasach aby połowić trzeba mieć kilkanaście wędek najlepiej do każdej metody/gatunku :P Teraz to samo robię z 3m pickerem którego wykorzystuję jako spining/pod spławik bo da się to samo robiłem z federem 3,9m używając pod spławik na spining za długi ;) mam oczywiście wędki do różnych metod ,ale czasami siedząc np. z pickerem za kleniem na kuku gdy nic się nie dzieje dopinam obrotówkę i łowię okonie
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Spinning jako picker
« Odpowiedź #7 dnia: 26.05.2022, 18:08 »
W zamierzchłym wieku używałem spina ameliniowego do łowienia na koszyk/sprężynę . Masa wyrzutowa pewnie tam była ze 150 . Duża ryba aż wyrywała spina . Mniejsza sama się zaczepiała 😂😂😂😂

Offline a_men

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 18
Odp: Spinning jako picker
« Odpowiedź #8 dnia: 26.05.2022, 21:46 »
Jak pogoda pozwoli, to w weekend testy ;)

Offline a_men

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 18
Odp: Spinning jako picker
« Odpowiedź #9 dnia: 29.05.2022, 17:08 »
Jak pogoda pozwoli, to w weekend testy ;)


I po testach. Sygnalizacja brań ( na zestawie z pętlą Gardnera) jest średnia, szczytówka mimo wszystko jest za twarda. jednak mój 8-letni syn jakoś sobie poradził i z 10 rybek wyjął. Potrafił zauważyć nawet branie małego leszczyka :D.
Takie rozwiązanie to jednak półśrodek i szkoda się mordować. Chyba mu muszę kupić jakiegoś pickerka z prawdziwego zdarzenia ;D




Online azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 247
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spinning jako picker
« Odpowiedź #10 dnia: 29.05.2022, 18:32 »
Jak pogoda pozwoli, to w weekend testy ;)


I po testach. Sygnalizacja brań ( na zestawie z pętlą Gardnera) jest średnia, szczytówka mimo wszystko jest za twarda. jednak mój 8-letni syn jakoś sobie poradził i z 10 rybek wyjął. Potrafił zauważyć nawet branie małego leszczyka :D.
Takie rozwiązanie to jednak półśrodek i szkoda się mordować. Chyba mu muszę kupić jakiegoś pickerka z prawdziwego zdarzenia ;D

No wiadomka, że to jednak nie będzie to co trzeba, ale "od biedy" zawsze jest to jakieś rozwiązanie :)
Plum

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 089
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spinning jako picker
« Odpowiedź #11 dnia: 29.05.2022, 18:36 »
W takim razie kup mu Robinson Stinger Method Feeder 3.0 m 10-45 g. Nic lepszego raczej nie znajdziesz w tak niskim budżecie, a jak będziesz chciał coś lepszego, to jednego z dwóch następców Jaxona Genesis Pro (legendarny kij - poszukaj na forum) - Academy L Feeder (nie myl z X) lub Green Point Feeder.
Stinger jest parabolą, a Genesis Progresem.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Online azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 247
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spinning jako picker
« Odpowiedź #12 dnia: 29.05.2022, 18:39 »
W takim razie kup mu Robinson Stinger Method Feeder 3.0 m 10-45 g. Nic lepszego raczej nie znajdziesz w tak niskim budżecie, a jak będziesz chciał coś lepszego, to jednego z dwóch następców Jaxona Genesis Pro (legendarny kij - poszukaj na forum) - Academy L Feeder (nie myl z X) lub Green Point Feeder.
Stinger jest parabolą, a Genesis Progresem.

Genesis pro = Green Point  ;) ostatnio dostaje sprzęt jaxona na testy, a mam jeden i drugi, oprócz koloru praktycznie nic tam się  nie różni.
Plum

Offline a_men

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 18
Odp: Spinning jako picker
« Odpowiedź #13 dnia: 29.05.2022, 19:14 »
Myślałem właśnie o Stingerze, ale raczej w wersji Picker 270, bo łatwiejszy w manewrowaniu, a dzieciak daleko i tak nie będzie rzucał.
Miałem tego Jaxona w rękach i moim zdaniem będzie nieco za sztywny. Stinger to typowy parabolik i nie będzie gubił ryb.

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 089
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spinning jako picker
« Odpowiedź #14 dnia: 29.05.2022, 19:27 »
Genesis pro = Green Point  ;) ostatnio dostaje sprzęt jaxona na testy, a mam jeden i drugi, oprócz koloru praktycznie nic tam się  nie różni.

A co z Academy L Feeder? Widziałem, że waga również jest identyczna i jedyne czym się różni od Green Point to ubarwienie oraz ilość korka.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść