Autor Wątek: Zimowe karpie z komercji - Bonds Lake 1.02.2016  (Przeczytany 17702 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 784
  • Reputacja: 1991
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zimowe karpie z komercji - Bonds Lake 1.02.2016
« Odpowiedź #15 dnia: 15.02.2016, 14:21 »
Sylwek, użyję wyrażenia z Wiedźmina - 'Mylisz odbicie gwiazd na powierzchni stawu z samymi gwiazdami' :) Masz zniekształcony obraz pewnych rzeczy... Podejrzewam też jakieś kompleksy, wsiadłeś na mnie i spokoju nie dajesz, co Ci jest? 8)

Po pierwsze to do helikoptera nie chcę używać przyponów do Metody, bo są za grube. Jeżeli łowisz płoć - to dajesz krótki przypon, jeżeli łowisz większe ryby, dajesz dłuższy. Samych igieł mam chyba z 10, mam kilka różnych rurek. Dla mnie skrócenie przyponu jednak jest o wiele mniej czaso i pracochłonne, mogę sobie go dopasować jak mi się żywnie podoba.

Ponieważ nie jestem wyczynowcem, i masę czasu spędzam na rzeczach związanych ze stroną, magazynem, filmami czy forum, nie wiążę sam przyponów. Nie opłaca mi się, nie mam na to czasu. Oprócz wypadków gdzie muszę (rzeki, przypony specjalne) - używam gotowców. Dla mnie sama różnica w cenie jest minimalna, mam natomiast pewność, że przypon jest w 100% idealny, same zaś paczki zajmują bardzo mało miejsca.

Co do mojego łowienia - ten zestaw helikopterowy można usprawnić jeszcze na wiele sposobów. Ale ja nie jadę nad wodę ze scenariuszem aby nakręcić film o helikopterze doskonałym, tylko jadę na ryby, nie wiadomo na które łowisko (mam tam do wyboru trzy) i przy okazji kręcę film. Nie wiem czy będę łowił wagglerem czy dwoma feederami. Nie jestem też tak dokładny jak Ty, nie mam wszystkiego zrobionego na 100%, nie moczę przynęt po 12 godzin i takie tam. Jadę aby łowić i mieć z tego przyjemność, filmy robię przy okazji :)


To co pokazuję tutaj, to jest podejście człowieka nie mającego czasu na wszystko (taka jest prawda). Mógłbym wyjąć pudełko na przypony, pokazać 200 zawiązanych, na różne okazje. Ale nie mam, dla mnie jest to niepraktyczne. Wolę mieć kilkanaście paczek gotowców i z nich sobie robię na miejscu to czego potrzebuję. Samo przygotowanie się na ryby to dla mnie i tak sporo poświęconego czasu, sam sprzęt do nagrywania - naładowanie baterii, sprawdzenie kart pamięci itd. to już sporo do zrobienia, później to wszystko poustawiać nad wodą... Ale ja nie startuję w zawodach, więc łowie sobie tak jak łowię. A w filmach pokazuję co ja robię, nikomu nie narzucam tego jak powinien łowić, to jest jeden ze sposobów, proste - jak chcesz to wykorzystasz, a jak nie to nie... Nie zmuszam do oglądania filmu również.


Możesz poprosić kolegów, prezesa PZW, Steva Ringera, Petera Drennana, Davida Camerona lub prezydenta Dudę o poparcie swoich teorii, a ja będę łowił i tak jak mi wygodnie i tak jak lubię.
Bo oczywiście, że masz często rację, nie mówię że nie - ale proszę, nie mów mi jak ja mam łowić. Nawet zlot być zorganizował lepiej, chociaż nie łowisz na komercjach, nie wiesz jak wyglądają (chyba, bo Batorówka ma dla Ciebie zbyt słabe 'zaplecze') i co oferują. Zapewne i forum zrobiłbyś lepsze, stronę, filmy. Jestem pewien, że i Drennanowi, Prestonowi lub Matrixowi mógłbyś doradzić co i jak powinni zrobić lepiej. Ale po co?

Aby nie robić takich niepotrzebnych 'sparingów' - polecam Ci abyś sam założył osobny wątek, i tam pokazał swoje własne sposoby. Najlepiej jeszcze jak potwierdzisz skuteczność tego co pokazujesz wynikami znad wody, bo 'papier' wszystko przyjmie,  ryby już niekoniecznie.

Nie znasz mnie, nie rozumiesz mnie, nie wiesz dlaczego pewne rzeczy robię jak robię :) Po co tak oceniać?
Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 325
  • Reputacja: 900
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zimowe karpie z komercji - Bonds Lake 1.02.2016
« Odpowiedź #16 dnia: 15.02.2016, 14:38 »
Cyt. z Wiedzmina " nie zabijam smoków mam swoje zasady"  :-X
                          " nie będę o tym śpiewał to zbyt piękne "  8)
                          " blekoty , mamuny , latawice "  O:)   o i ten co na miotle lata :'(
                             
Maciek

Offline dominik9166

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 329
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko C&R!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zimowe karpie z komercji - Bonds Lake 1.02.2016
« Odpowiedź #17 dnia: 15.02.2016, 14:50 »
Luk, mógłbyś nagrywać brania ?
Bo w poprzednich filmikach nagrywałeś.
Nie miałeś drugiej kamery ?
~Dominik

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zimowe karpie z komercji - Bonds Lake 1.02.2016
« Odpowiedź #18 dnia: 15.02.2016, 14:57 »
Oba sposoby są ok.
Jak bym miał igłę taką jak Sylwek robiłbym własnie tak.
Nie mam więc robiłbym tak jak Lucjan.

Kolejny super filmik.

Sylwek jak byś miał ochotę to zajrzyj do moich wątków o spławikach mnie takich prostych rozwiązań często potrzeba ;) ( wczorajszy przykład z przewleczeniem plecionki przez spławki. )
Masz energię i chce Ci się to jest super.
Miejsca na forum jest dla każdego nie musicie się napinać ;)

Offline Skand

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław /Stare Miasto - Szczepin/
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zimowe karpie z komercji - Bonds Lake 1.02.2016
« Odpowiedź #19 dnia: 15.02.2016, 15:30 »
Luk jak zwykle pełna profeska :bravo:. Od razu samopoczucie mi się poprawiło. A co do tych igieł i przyponów każdy będzie stosował metodę która bardziej mu pasuje.
Janusz

Offline Nedia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 230
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zimowe karpie z komercji - Bonds Lake 1.02.2016
« Odpowiedź #20 dnia: 15.02.2016, 15:49 »
Mam też kilka porządnych igieł ale żadna mi nie bardzo pasuje. Potwierdzam z dużym prawdopodobieństwem może dojść do drobnego naderwania rurki. Drut jest o wiele praktyczniejszy jednak przy przeciąganiu pętelki przyponu również istnieje ryzyko uszkodzenia rurki. Dlatego wygodniejsze jest dla mnie przeciągnięcie dowolnie dobranego, gotowego przyponu bez pętelki. Notabene dlatego kupuję zawsze najdłuższe gotowce, które wykonane są z tych samych materiałów i oferowane w tej samej cenie.
Z zazdrością oglądam filmy Luka. Byłem kilka razy na rybach szukając karpi na różne metody, niestety bezskutecznie i to nie dlatego, że łowisko gorsze, mniej rybne. Po prostu coś robiłem nie tak, czegoś nie dopatrzyłem, dokonałem złego wyboru miejsca. Dlatego tego rodzaju filmy uważam za bardzo cenne, zmuszają do refleksji, dają możliwość konfrontacji własnych przemyśleń z innymi. 

Offline maciej1970

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 126
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Iława
Odp: Zimowe karpie z komercji - Bonds Lake 1.02.2016
« Odpowiedź #21 dnia: 15.02.2016, 16:20 »
Lucjan świetne 2-części filmu,moja druga połówka ze mną oglądała ;D To co zawsze lubię w twoich filmach to,że szukasz różnych technik połowu ,świetnie kombinujesz.Te uwagi zawsze sobie bardzo cenie,zwłaszcza kiedy ryba nie zawsze chce współpracować z wędkującym :thumbup: Fajny ten ,,punch box,,od GURU :bravo: TY

Offline bartek_wola

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zimowe karpie z komercji - Bonds Lake 1.02.2016
« Odpowiedź #22 dnia: 15.02.2016, 16:32 »
Kolejny ciekawy film :) Super robota Luk, aż się chce wskoczyć w auto i uderzyć na rybki.

Mam tylko 2 pytania powiązane ze sobą:

1. Jakiego smaku atraktora Goo używasz?
2. Czy wiecie Panowie jaka jest różnica między
 - Korda Goo Kiana Carp 115ml - Garlic Supreme Bait Smoke
 - Korda Goo Kiana Carp 115ml - Garlic Glaze Power Smoke

Chodzi mi o  różnice, jeden jest Supreme a drugi Garlic.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 858
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zimowe karpie z komercji - Bonds Lake 1.02.2016
« Odpowiedź #23 dnia: 15.02.2016, 16:44 »
No Lucek dałes nieźle czadu z tymi rybami. Jak zawsze :thumbup:
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 325
  • Reputacja: 900
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zimowe karpie z komercji - Bonds Lake 1.02.2016
« Odpowiedź #24 dnia: 15.02.2016, 16:45 »
W końcu znalazłem troszke czasu miło się ogladało po pracy a na dodatek znowu jakas cholera mnie meczy , kurcze tyle biednych ludzi chorych w kolo jak sie nie zarazic :-X
poczulem sie jak na, rybkach :D
a do dyskusji w tematach nie zwiazanych z twoim ostanim pieknym lowieniem switowalem to kilkoma cytatami z wiedzmina....... rob swoje kawal pieknej roboty Lucek

zauwarzylem na filmie ze dajesz go tzn smarujesz nim foremke a potem doklejacs reka towar kleilo ci sie do foremki po jej posmarowaniu go.
Maciek

Offline Geo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: pomorskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zimowe karpie z komercji - Bonds Lake 1.02.2016
« Odpowiedź #25 dnia: 15.02.2016, 17:31 »
Lucjan gratulacje - znowu ... jak zawsze połowiłeś ...

Moja zazdrość ... chęć łowienia ... żądza walki ... przez Twoje filmy rośnie z dnia na dzień ...  i jest coraz większa ...  i WIĘKSZA ...

I tu moja prośba - mógłbyś nagrać taki film jak nic nie łowisz, totalnie blankujesz (najlepiej nie zakładaj haczyków), nawet nie wiesz jak by takim zwykłym "nie wyczynowcom" zrobiło by się lepiej .... wiesz po zimie jak pojadę na ryby i moje łowiska nie dadzą efektów :fish: ... grozi depresją .... :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P taki żarcik

Co do sposobu zakładania gumki, przyponu, igły .... każdy ma swój sposób i po co się spinać, a jak w filmie powiesz że: "zakazujesz używania igieł do ..." to i tak każdy zrobi jak chce, a TY rób swoje.

Jeszcze raz GRATY pozdrawiam


Pytanie http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=3537.new#new
Sebastian


grzesiek76

  • Gość
Odp: Zimowe karpie z komercji - Bonds Lake 1.02.2016
« Odpowiedź #26 dnia: 15.02.2016, 19:04 »
Fajnie jest 1go lutego, w czasie barbarzyńskiej pogody przerzucić około 40kg karpi :D
Umiejętności - jak najbardziej. Ryby same haczyka się nie czepiają.
Ale to raczej bardzo przyzwoicie zarybiony zbiornik...Fakt że mocno wiało i mogę się mylić, ale nawet teraz w środku zimy woda wydaje się być mętna..

A nowy pickerek będzie super na węgorza ;)

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zimowe karpie z komercji - Bonds Lake 1.02.2016
« Odpowiedź #27 dnia: 15.02.2016, 19:09 »
Jakiej zimy :)

Chub

  • Gość
Odp: Zimowe karpie z komercji - Bonds Lake 1.02.2016
« Odpowiedź #28 dnia: 15.02.2016, 21:37 »
Pyza

Chyba masz za mało czułości w domu ostatnio ;D ;)

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zimowe karpie z komercji - Bonds Lake 1.02.2016
« Odpowiedź #29 dnia: 15.02.2016, 21:44 »
Lucjan brawo za karpiszony :bravo:
Zbyszek