Autor Wątek: Clarusso Bolo  (Przeczytany 3693 razy)

Offline daber85

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 226
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Na ryby!!
  • Lokalizacja: Elbląg
  • Ulubione metody: feeder
Clarusso Bolo
« dnia: 07.05.2017, 12:56 »
Witam. Czy ktoś z was łowi na ten spławik? Interesuje mnie aby zestaw ułożyć w różnie płynącym kanale (elbląskim) na odległości większej niż mój 6 m bacik. O clarusso Bolo dowiedziałem się kilka dni temu dlatego tak mnie on zaciekawił.
Połamania kija

Offline Piitubski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Clarusso Bolo
« Odpowiedź #1 dnia: 07.05.2017, 21:13 »
Cralusso bolo jest dobry na większe uciągi. Na kanale wystarczą bombki.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Clarusso Bolo
« Odpowiedź #2 dnia: 07.05.2017, 21:18 »
Cralusso bolo jest dobry na większe uciągi. Na kanale wystarczą bombki.





Tutaj zupełnie nie chodzi o uciągi, tutaj chodzi o łowienie stopem na bata lub bolonkę.
Polecam film -


Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Clarusso Bolo
« Odpowiedź #3 dnia: 07.05.2017, 21:27 »
Cralusso Bolo generalnie są dedykowane do bolonki i zanim ją sprzedałem to troszkę na nie połowiłem. W skrócie: posiadają wymienne anteny i stery w zależności z której strony masz nurt. Bolo ma specjalny profil, aby podczas prowadzenia w nurcie, po pokonaniu kilkunastu metrów podczas przepływanki nie spływał w kierunku brzegu, jak zwykły spławik. Poza tym spławiki te mają dość dużą gramaturę, więc nie wiem, czy będą się nadawać do bata. Lepiej nie wydawać kasy, bo spławik jest drogi i kupić w tej samej cenie kilka bombek i porobić sobie zestawy na drabinkach 8)
Pozdrawiam Seba

Offline daber85

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 226
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Na ryby!!
  • Lokalizacja: Elbląg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Clarusso Bolo
« Odpowiedź #4 dnia: 07.05.2017, 21:33 »
Po tym filmiku wyciągam wniosek że to jakby opcja do przystawki choć zastanawia mnie wlasnie zastosowanie tego splawika do bata aby powiekszyc dystans. Dodam ze nie zależy mi na przeplywance. Na kanale elblaskim wystarczą bombki do tej metody
Połamania kija

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Clarusso Bolo
« Odpowiedź #5 dnia: 07.05.2017, 21:39 »
Po tym filmiku wyciągam wniosek że to jakby opcja do przystawki choć zastanawia mnie wlasnie zastosowanie tego splawika do bata aby powiekszyc dystans. Dodam ze nie zależy mi na przeplywance. Na kanale elblaskim wystarczą bombki do tej metody




Poniekąd ten spławik, to taka przystawka do bolonki i bata. Sam przymierzam się do tego spławika. Mam zamiar w lato nim łowić na Odrze.

Offline daber85

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 226
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Na ryby!!
  • Lokalizacja: Elbląg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Clarusso Bolo
« Odpowiedź #6 dnia: 07.05.2017, 21:44 »
Podobno nalezy go przeciązyc i przegruntowac ale czy tak aby obciążenie główne spoczelo na dnie i naciagamy zestaw do momentu pojawienia sie splawika tak aby przyneta byla dalej w nurcie?
Połamania kija

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Clarusso Bolo
« Odpowiedź #7 dnia: 07.05.2017, 21:52 »
Podobno nalezy go przeciązyc i przegruntowac ale czy tak aby obciążenie główne spoczelo na dnie i naciagamy zestaw do momentu pojawienia sie splawika tak aby przyneta byla dalej w nurcie?
Zrobiłem coś takiego i podczas rzutu złamałem szczytowke, więc uważaj

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam Seba

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Clarusso Bolo
« Odpowiedź #8 dnia: 07.05.2017, 22:45 »
Dużo łowię metodą bolońską, spławiki bolo są do niej przeznaczone i ich używam - w skrócie bolo - profil spławika powoduje, że spławik podczas przytrzymania nie spływa do brzegu po łuku, tylko powoli idzie równolegle do brzegu lub zatrzymuje się w nurcie - ułatwia połów metodą bolońską czyli przepływanka z przytrzymaniem na dużych odległościach.
Poza bolo używałem jeszcze surf, surfy mają wręcz odpływać od brzegu.
Spławiki wg mnie niezłe przy sporych uciągach, ich wadą, poza ceną, wg mnie jest chlupot, opór spławika / dysku przy zacięciu- dysk ustawia się bokiem do brzegi, wędki, podczas zacięcia korpus musi wyjść z wody bokiem - jest spory opór i chlupot -  drażniło mnie to.
Nauczenie się ich obsługi zajmuje trochę czasu ale wg mnie warto.
Do przystawki stosuje się klasyczne bombki, chociaż clarusso chyba też coś ma w swojej ofercie, a duże gramatury to seria Ray - jak się nie mylę to do 60 gr.

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Clarusso Bolo
« Odpowiedź #9 dnia: 10.05.2017, 14:27 »
Łowię na ten spławik bolonką i odległościówką aby spławik spełniał swoją role musi znajdować się parę metrów od łowiącego. Do bata się nie nadaje bo przez większość przepłynięcia nie będziemy mieli nad nim kontroli.   
Krzysztof