Autor Wątek: Firma Jaxon  (Przeczytany 78509 razy)

Offline musashi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #45 dnia: 16.11.2015, 20:18 »
DVD ogólnie masz racje,chociaż myślę ,że już w okolicach 200zł do amatorskiego połowu można coś fajnego wyszukać.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #46 dnia: 16.11.2015, 20:19 »
W mojej ocenie firma Jaxon miala  bardzo dobry sprzęt w czasach gdy wchodziła na polski rynek a było to chyba na początku lat 90-tych. Z tego co pamietam to chyba w roku 1991 , 2 lub 3 to zakupiłem dwa federki Jaxona model Genesis cw 20-60g długość 3,30. Piekne kije dobrze wykonane jak sięgam pamięcią wstecz nie było się do czego przyczepić jeśli chodzi o materjał i jakość wykonania i użytkowanie.  Na dzień dzisiejszy mam odległościówkę model Extreme  4,20 z cw 5-25g wędeczka super. Mam też winklepicker model Dygital 2,70 z cw do30g (mogę odsprzedać)  super kijek jednak długo nie używany z uwagi na to że na innej wodzie wędkuje a leży w pawlaczu już chyba ponad 12 lat. Wędki te nie występuję już od dawna w katalogach. Czasy sie zmieniają a ja już nikomu nie proponował bym zakupu tej marki. Taka jest to moja ocena.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #47 dnia: 16.11.2015, 20:21 »
DVD ogólnie masz racje,chociaż myślę ,że już w okolicach 200 zł do amatorskiego połowu można coś fajnego wyszukać.

Oczywiście, tak sobie rzuciłem kwotę :P 100zł też szkoda w błoto rzucać :)
Dawid

Offline RetroX

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał z Bytomia
  • Lokalizacja: Bytom
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #48 dnia: 16.11.2015, 20:25 »
Ze starych czasów z Jaxona ostał mi się tylko spinning, ciekawa z nim historia. Kupiłem go jako bardzo młody jeszcze człowiek za sto parędziesiąt złotych, bardzo dużo jak dla mnie na tamte czasy. Po pierwszym teście nad wodą, bez rezultatów w postaci ryb przytrzasnąłem go drzwiami samochodu, złamał się tuż przy szczytowej przelotce i poszedł w kąt. Ostatnio, ze względu na krytyczne deficyty sprzętowe, upiłowałem go tuż za przedostatnią przelotką, wyszlifowałem cięcie papierem ściernym i zabrałem jako 3ci kij na komercję. Dwa feedery zarzuciłem daleko, wspomniany kij uzbroiłem w podajnik do metody Jaxona (domyślam się, że to o tym pisał Luk - zerżnięty z drennana, jedynie gorzej wykonany, sporo gorzej) i zarzuciłem nie dalej niż 10 metrów od brzegu. Z 6 złowionych wtedy jesiotrów 5 wyholowałem właśnie tym patykiem;)

Po moim powrocie do wędkarstwa skrzynka ze sprzętem była prawie pusta, byłem więc zmuszony kupić mnóstwo "drobiazgów", każdy taki drobiazg z osobna to mała kwota i kupując na bieżąco na pewno będę się starał wybierać lepszych producentów, ale przy zakupie wszystkiego naraz połasiłem się na kilka rzeczy z jaxona, większość z nich jest w mojej ocenie "w normie", czyli ani bardzo dobrze, ani bardzo źle, nie będę więc o nich pisał. Dwie rzeczy zasługują na wzmiankę.

Wspomniane wcześniej podajniki do metody - niby zerżnięte z super modelu, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Dno (obciążenie) odstaje od reszty co niekiedy powoduje splątania (w każdym z 2 podajników Jaxona mi się to przytrafiło, w Drennanie nigdy). Wizualnie też jest klapa, jestem pewien, że ryby też tak do odbierają;)

Na pochwałę natomiast zasługują nożyczki do plecionki - chodzą wyśmienicie, ciasno i tną wręcz rewelacyjnie - żadnych postrzępień na plecionce. Do tego praktyczne etui na smyczy, które je bardzo dobrze trzyma. Nawet moją piękniejsza połowa po wzięciu ich do ręki stwierdziła "No za te nożyczki to musiałeś ładnie zapłacić";)

I jeszcze foty jesiotrów ze złamanego spinningu;) (mam nadzieję, że to nie zaśmiecanie wątku, jeżeli tak proszę o zwrócenie uwagi i usunięcie, zapamiętam na przyszłość)









Michał z Bytomia

Offline musashi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #49 dnia: 16.11.2015, 20:27 »
Co racja-to racja :D.

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #50 dnia: 16.11.2015, 20:33 »
Widzę, że wszyscy zgadzamy się co do opinii: "było dobrze, ale dawno, fajnie, że są, nie polecam" :D
Dawid

Offline andre1975

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 484
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Bruksela / Łagów (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #51 dnia: 16.11.2015, 20:35 »
Widzę, że wszyscy zgadzamy się co do opinii: "było dobrze, ale dawno, fajnie, że są, nie polecam" :D
Ot i cała prawda ;D
Andrzej

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #52 dnia: 16.11.2015, 20:39 »
Jedyne co mam z Jaxona, to kij feeder Inspiral 3,60, 80 g. Jest bardzo fajny. Kupiłem go 5 lat temu.
Zbyszek

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #53 dnia: 16.11.2015, 20:50 »
Czasami widzę stare kije modele które wcześniej wymieniłem  nad wodą są całe a ich właściciele chwala je sobie
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #54 dnia: 16.11.2015, 20:51 »
Pierwszego kija i kołowrotek kupiłem właśnie Jaxona . Służyły mi dzielnie do niedawna . Sprzęt ma już ok 15 lat . Teraz Jaxon niestety robi szmelc .
Jest go wszędzie pełno i nie jeden początkujący kupi i sam wyrobi sobie o nim opinie .
Osobiście omijam tą firmę szerokim łukiem .

grzesiek76

  • Gość
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #55 dnia: 16.11.2015, 20:52 »
O swoim około 15letnim, zupełnie przyzwoitym, niezniszczalnym i niezatapialnym pickerze Jaxon Crystalis już chyba kiedyś pisałem. Fajny, wyjątkowo trwały patyk.

Jednak generalnie zgadzam się z opinią że Jaxon to przeciętna firma.
Ostatnio miałem sporo zabawy oglądając jakąś żyłkę Jaxona. Wziąłem do ręki bodajże średnicę 0,30, a tam jakiś kosmiczny opis. Bodajże 16kg kilogramów. Jednak sprzedawca "oświecił" mnie, że to nie wytrzymałość żyłki, a dopuszczalna masa ryby :D Faktycznie, widniał tam napis chyba "fish up"..
Bardzo oryginalny pomysł :D


A tak na marginesie, choćby żyłka karpiowa od Nasha 0,34 ma podaną wytrzymałość 12lbs, czyli około 5,5kg...
Oczywiście wytrzymuje znacznie więcej na dobrym węźle. Nie mówiąc już o wytrzymałości liniowej...

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #56 dnia: 16.11.2015, 20:59 »
Z tą wytrzymałością to jest tak : producent by chciał żeby tak było :D

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #57 dnia: 16.11.2015, 21:05 »
Mój sprzęt jaxona - fedreki Genesis 3,30 cw 20-60g służyły ponad 20 lat może nawet 22 dokładnie nie pamiętam jednak czas robi swoje. Miały dwie szczytówki a używałem przez ten czas tylko  jednej
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #58 dnia: 16.11.2015, 21:09 »
Ale jaxon naprawde śmiesznie to robi :D dziadek ostatnio kupił żyłkę 0.22 o wytrzymałości.. uwaga.. 11 kg :D prawie padłem jak mi się chwalił :P stwierdziłem ze nie ma co uświadamiać na starość biednej ofiary marketingu bo tam gdzie łowi i tak nie ma takich ryb :)
Dawid

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Firma Jaxon
« Odpowiedź #59 dnia: 16.11.2015, 21:23 »
Mój sprzęt jaxona - fedreki Genesis 3,30 cw 20-60g służyły ponad 20 lat może nawet 22 dokładnie nie pamiętam jednak czas robi swoje. Miały dwie szczytówki a używałem przez ten czas tylko  jednej
Właśnie o tych wspominałem a co z nimi
Staś
Klasyczny Feeder