Autor Wątek: Spotted Fin wdziera się na polski rynek  (Przeczytany 18467 razy)

Offline Fabregasik9

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Spotted Fin wdziera się na polski rynek
« Odpowiedź #75 dnia: 04.01.2019, 11:34 »
Nie wszystkie produkty będą się sprawdzać na każdej wodzie. Mi np. feeder bait nie sprawdził się kompletnie. Ani przynęty, ani zanęty. Od spottedfin testowałem tylko przynęty ale sprawdzały się znakomicie, więc naturalne jest, że wybiorę ich produkty. Co do ceny to przynęty feederbait i spottedfin są na porównywalnym poziomie, jeśli nie takim samym.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spotted Fin wdziera się na polski rynek
« Odpowiedź #76 dnia: 04.01.2019, 11:36 »
Wolę już feederbait od tej firmy

Feederbait wcale nie jest tańszy. Feederbait ma 800 g więc ogólnie opakowanie tańśze ale Sonu czy inne zagrancizne wynalazki sa pakowane po 2 kg lub 1.75 kg jak Spotted. Więc ogólnie podobne ceny, choć mi ani jeden ani drugi za specjalnie sie nie sprawdził. Spotted ryb 0 FB trochę na początku sezonu a potem słabo.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spotted Fin wdziera się na polski rynek
« Odpowiedź #77 dnia: 04.01.2019, 11:50 »
Wolę już feederbait od tej firmy

A w ogóle próbowałeś? Bo ja np. nie próbowałem, więc się nie wypowiadam :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline daniello2010

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Spotted Fin wdziera się na polski rynek
« Odpowiedź #78 dnia: 04.01.2019, 11:57 »
To u mnie są dziwne ryby bo czy to łowiska komercyjne, jeziora, kanał ciepły to produkty sonubaits robią świetna robotę. Razem z kolegą lowimy na produkty Sonu i obaj mamy świetne wyniki.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Spotted Fin wdziera się na polski rynek
« Odpowiedź #79 dnia: 04.01.2019, 12:37 »
Raz kupiłem zanęte spotted z drapieżnika i drugi raz nie kupie bo mi się nie sprawdza a wole używać zanęt jakie mi się sprawdzają i są lepsze.Czy to bait tech krill&tuna czy epidemia feeder baita czy klasyczny sonu

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spotted Fin wdziera się na polski rynek
« Odpowiedź #80 dnia: 04.01.2019, 12:47 »
Raz kupiłem zanęte spotted z drapieżnika i drugi raz nie kupie bo mi się nie sprawdza a wole używać zanęt jakie mi się sprawdzają i są lepsze.Czy to bait tech krill&tuna czy epidemia feeder baita czy klasyczny sonu
W takim razie ok :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Spotted Fin wdziera się na polski rynek
« Odpowiedź #81 dnia: 04.01.2019, 12:59 »
Wydaje mi się, że ich dumbellsy 8 mm trzymają wymiar. 6 są mniejsze. Czy się mylę?

Na paczce waftersów Spotteda jest napisane 8mm. Ja nie mierzyłem ich fizycznie, nie mam takich pomyslów :P jednkaże są małe, tak jak napisałem mniejsze niż Ringers.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Spotted Fin wdziera się na polski rynek
« Odpowiedź #82 dnia: 04.01.2019, 13:08 »
Raz kupiłem zanęte spotted z drapieżnika i drugi raz nie kupie bo mi się nie sprawdza a wole używać zanęt jakie mi się sprawdzają i są lepsze.Czy to bait tech krill&tuna czy epidemia feeder baita czy klasyczny sonu

Sorry, ale wg mnie piszesz aby się 'pokłócić' :) Aby wydać osąd na temat pewnych zanęt trzeba je wypróbować kilka razy i porównać, nie wierzę w to, że zrobiłeś to rzetelnie. Jeżeli nie sprawdza się komuś taka gama zanęt, to wg mnie problemem jest technika i umiejętności a nie dana firma, czy to SF, FB czy jakiś Bait-tech.

Sprawiedliwiej jest napisać, że wolisz własne mieszanki i ziarna. Bo można napisać, że firma de Walt lub Festool jest kiepska, bo wkrętarek tej firmy używałeś do mieszania kleju do płytek i te się popsuły, ale to raczej wina użytkownika, że wykorzystał te urządzenia niezgodnie z przeznaczeniem :)

Przede wszystkim zanęty to baza, niekoniecznie produkt końcowy.  Nastawiając się np. na leszcza, użycie samej drobno zmielonej zanęty dać często może gorsze wyniki niż taniej mieszanki z dużymi frakcjami. Jednak tutaj problemem jest to, że nie domieszaliśmy do zanęty kukurydzy, siekanej dendrobeny itd. A więc to wina samego wędkarza a nie zanęty! :)

Jak dla mnie jakość zanęt FB, Bait-techa, Sonubaitsa czy SF jest porównywalna, są jakieś różnice pomiędzy różnymi typami  zanęt, jedne mogą nam lepiej wchodzić niż inne. Ale nie piszmy farmazonów, że się one wszystkie 'nie sprawdzają' - bo sami sobie wystawiamy pewne świadectwo, niekoniecznie pozytywne :)
Lucjan

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Spotted Fin wdziera się na polski rynek
« Odpowiedź #83 dnia: 04.01.2019, 13:43 »
Wydałem swoją opinie. Po prostu :)
Skoro łowiłem w 2 miejscach przy użyciu zanęty gdzie w jednym miejscu jest dużo lina a w drugim łowisku dużo karasia a efekty mam takie jakbym używał spożywki za 5zł to podziękuje.Lepiej mi się sprawdzają zanęty które wymieniłem + bait tech który sam używałeś na jednym ze swoich filmów ale może nie pamiętasz.Swoją drogą bardzo dobra zanęta o intensywnym zapachu.

Dodatkowo w moim poście chyba wyraźnie piszę,że MI się nie sprawdza.Nie udzielam opini za innych więc chyba mam do tego prawo.Chyba,że jesteście źli,że piszę negatywny komentarz odnośnie PL firmy a powinienem ją wspierać.Wspierałbym gdyby jej produkty mi się sprawdzały jak przy feederbait..
Ale proszę bardzo żeby nie było.Jak skonczą mi się zanęty do metody domówie 3 różne smaki na drapieżniku.Jak mi się sprawdzą bądź nie poprawię swoją opinie w należyty sposób.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Spotted Fin wdziera się na polski rynek
« Odpowiedź #84 dnia: 04.01.2019, 14:12 »
Ja mam zastrzeżenia co do pewnego tonu wypowiedzi, z której wywnioskować można, ze kilka firm, w tym takie co mają po kilkanaście różnego typu zanęt w ofercie, się nie sprawdzają. To jest po prostu niemożliwe :)  N I E M OŻ L I W E

MOżna pisać o jakimś aspekcie danej zanęty, jej cenie i tak dalej, ale generalizowanie w taki sposób zakłóca dyskusję. Ja używałem wielu zanęt, które mi się nie sprawdziły, ale często  nie jest to winą samych zanęt, ale często warunków, dopasowania się do ryb, wiary w ten produkt i tak dalej i dalej. Zerknij na ofertę Sonubaitsa. Jeżeli nie sprawdzają ci się te zanęty, to znaczy, ze kiepsko łowisz. Koniec kropka! Tam jest około 30 zanęt w ofercie :) Rozumiesz więc jak nierozsądne jest pisanie, ze Sonubaits ci się nie sprawdza? :) Dlatego to co wyrażasz, to jest faktycznie twoja opinia, problem w tym, że powstała na jakiś uprzedzeniach a nie na praktyce. Co innego jest napisać o relacji cenowej, o tym, że podobne efekty osiągasz własnymi mieszankami. Ale wtedy nie wyraża się opinii, że taki Sonu się nie sprawdza, bo to jest po prostu herezja. Jak już, to nie sprawdziła ci się jakaś jedna zanęta. Której być może sam nie dobrałeś odpowiednio do łowiska i ryb :)

Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Spotted Fin wdziera się na polski rynek
« Odpowiedź #85 dnia: 04.01.2019, 14:18 »
I jeszcze jedna rzecz. Zanęta nie łowi - to wędkarz łowi. Dlatego szukanie cudownych mieszanek jest niczym gonienie własnego ogona. Nie znajdziemy takiej. O wiele częściej ważniejszym czynnikiem jest technika lub dopasowanie się do ryb. Dlatego oczywistą oczywistością jest to, że nie wszystko się sprawdzi :)
Lucjan

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Spotted Fin wdziera się na polski rynek
« Odpowiedź #86 dnia: 04.01.2019, 14:36 »
W przypadku sonubaits wszystkie zanęty do metody mnie nie zawiodły i jakoś nie miałem w swoich rękach czarnej owcy od sonubaits która by mi się nie sprawdziła.Do każdej nowej zanęty podchodze neutralnie.Nie jestem nastawiony anty szczególnie jeśli firma jest PL.Pozatym jeśli wydaję kilkadziesiąt złotych za zanęte do metody a ona mi się nie sprawdza na różnych łowiskach gdzie inne zanęty są dobre to jest coś w tym nie tak.Rozumiem gdyby taka zanęta kosztowała kilkanaście złotych a efektów by nie było ale od zanęt drogich oczekuję się czegoś więcej.

Dlatego też wolę kupować sprawdzone zanęty.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Spotted Fin wdziera się na polski rynek
« Odpowiedź #87 dnia: 04.01.2019, 14:53 »
Pamiętam czasy jak zamiast zanęty kupowało się ochotkę,brało się kamyk i wkładało razem z robactwem w pończoche ;) to była mega zanęta cud, miód ,malinka i każda rybka była w stanie podejść O:)piękne czasy szkoda ,że teraz ochotkę ciężko dostać :(ale warto próbować starych metod one czasami są najlepsze i żadna zanęta sklepowa nie da nam takich sukcesów :thumbup:

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Spotted Fin wdziera się na polski rynek
« Odpowiedź #88 dnia: 04.01.2019, 15:06 »
Masz :thumbup:

Też kiedyś tak miałem.Miałem wolne a sklepy pozamykane.Zanęty też nie miałem ale chciałem jednak na ryby jechać.No to ugotowałem ziemniaki dodałem słodu i oleju sojowego.Nic więcej.Ryb złowiłem bardzo dużo aż byłem w szoku no i oczywiście miałem większą satysfakcję,że prostota skusiła tyle ryb do brania.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Spotted Fin wdziera się na polski rynek
« Odpowiedź #89 dnia: 04.01.2019, 15:32 »
Dzięki za łapsie kolego ;) Ale powiem ci szczerze,że zastanawiam się nad powrotem do tej prostoty :D Ona dawała mi najwięcej frajdy a także najwięcej rybek.Teraz wędkarze uganiają się za przynętą idealną,która sprawdzi się wszędzie i w każdych warunkach a przecież wiemy doskonale,że tak naprawdę takie nie istnieją O:)