Autor Wątek: Wczesnowiosenne liny na feeder  (Przeczytany 44155 razy)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 200
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #180 dnia: 06.02.2022, 14:02 »
To musisz mieć sporo linów w łowisku bo z marszu na futrujesz ziaren  to będzie miał ciężko znaleźć haczyk z przynętą tak mi się wydaję.

Przy łowieniu na spławik wrzucam kilka garści łyżka zanetową i łowię na coś innego żeby zanęta była do wabienia i przytrzymania w łowisku. Robak będzie się wyróżniał i często widać bąbelki w pobliżu spławika kiedy zbierają ziarna.
W przypadku kukurydzy dodaje parzoną kaszę kukurydzianą i zanętę do koszyka..
Ja tak samo łowiłem 0,20 cieńszy przypon 016,nie przeszkadzało to im,przy federer przypon 0,14 ale amortyzator od 0,6 do 1 mm bo na plecionkę łowię.

Wszystkie swoje liny złowiłem na przypon 0.16mm i główną 0.18mm

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 967
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #181 dnia: 06.02.2022, 14:09 »
A co ładować do podajnika od metody jak jest dużo małych ryb chciałbym połowić liny na metodę .Może najpierw zanecic miejsce tylko sam tam nie łowię a komuś przygotować miejscówkę mija się z celem.
Ja wziąłem sobie pellet 2mm Mainline cell na ten rok właśnie pod lina ,jako przynęta kukurydza,kawałek rosówki,albo kombinacje z waftersami,ale może też być jakaś mieszanka np.Lorpio magnetic tench plus przynęta :beer:,kombinacji jest wiele ,czytałem artykuł jakiegoś speca w gazecie ,że łowi liny ładne na pellet truskawka 4mm do foremki i wafters tutti frutti jako przynęta ;)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 200
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #182 dnia: 06.02.2022, 14:17 »
Jest mnóstwo możliwości do spróbowania, czasami zależy od wody. Jeżdżę nad żwirownie i w jednej z nich cynamon otwiera wodę a 20 m dalej w innym zbiorniku nic się nie dzieje :)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 967
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #183 dnia: 06.02.2022, 14:21 »
Jest mnóstwo możliwości do spróbowania, czasami zależy od wody. Jeżdżę nad żwirownie i w jednej z nich cynamon otwiera wodę a 20 m dalej w innym zbiorniku nic się nie dzieje :)
Dokładnie Michał :beer:,pamiętam też stare metody jak łowy na ziemniaki mocno osolone ,nęciłem razem z kukurydzą i łowiłem na nie ,także tylko próbować ,otwarty umysł nad wodą to podstawa ;)

Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 435
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #184 dnia: 06.02.2022, 14:22 »
Na moim łowisku sprawdza się pellet Profess'a Lin-Karaś. Na włos 8mm, do podajnika 2mm + MIX 50/50.
pozdrawiam Benon

Offline suszka33

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 4
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #185 dnia: 06.02.2022, 14:25 »
Spróbuję na pellet 4 ,6 mm kulkę 12 mm żeby powstrzymać mniejsza rybę,jak łowiłem na zanętę albo mix szczytówka się tak trzęsie jak galareta.Zanęce grochem kukurydza groch na włos pelet w podajnik musi jakiś się skusić fakt że jest 3 m tam gdzie łowię.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 967
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #186 dnia: 06.02.2022, 14:54 »
Zamiast kulki 12mm dałbym mniejszą 8mm czy 10mm ;)

Offline suszka33

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 4
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #187 dnia: 06.02.2022, 15:01 »
Będę kombinował to niemożliwe ze wszyscy łapią liny na metodę oprócz mnie.Z wiosny jest duża szansa będą głodne.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 967
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #188 dnia: 06.02.2022, 15:05 »
Spławik,metoda i klasyk- helikopter to moje sposoby na lina :beer:

Offline suszka33

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 4
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #189 dnia: 06.02.2022, 15:07 »
Łowię liny na spławik i feeder mam wyniki oprócz metody coś nie tak robię albo darować sobię metodę.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 200
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #190 dnia: 06.02.2022, 16:22 »
Dokładnie Michał :beer:,pamiętam też stare metody jak łowy na ziemniaki mocno osolone, nęciłem razem z kukurydzą i łowiłem na nie ,także tylko próbować ,otwarty umysł nad wodą to podstawa ;)

Trzeba też swoje odsiedzieć nad wodą, rozmawiać z ludźmi i łowić aż przyjdą wyniki :) W moim łowisku dużo zależy gdzie zarzucam bo różnica kilku metrów robi różnicę. Głębokość bardzo podobna ale coś im nie pasuje.

Offline kamilsr

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 28
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #191 dnia: 06.02.2022, 17:23 »
Łowię liny na spławik i feeder mam wyniki oprócz metody coś nie tak robię albo darować sobię metodę.

Ja miałem tak samo. Rok 2019,2018 miałem rewelacyjny pod względem linów. Nęciłem łubinem, kukurydzą i grochem i kiedy myślałem, że 
mam wszystko ocykane zabrałem się za metodę. Wynik po całym roku 2020 na zero, ani metoda ani powyższe przynęty. I tak się zastanawiam gdzie tkwi błąd? Miejsca te same, tak samo nęcone, zestawy podobne (jeżeli były spławikowe). Z kolei dwóch kolegów połowiło, może ryby zmieniły miejsca i godziny żerowania...

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 200
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #192 dnia: 06.02.2022, 17:38 »
Pisałem w poprzednim poście, że mają swoje miejsca w których biorą. Z jednej miejscówki jestem w stanie łowić skutecznie i siedzieć na pusto w tym samym czasie!

Nie wiem o co chodzi ale jest mi bez różnicy bo odsiedziałem swoje zęby łowić.

Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 435
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #193 dnia: 06.02.2022, 18:21 »
Pisałem w poprzednim poście, że mają swoje miejsca w których biorą. Z jednej miejscówki jestem w stanie łowić skutecznie i siedzieć na pusto w tym samym czasie!
{...}

Dokładnie tak jest, trzeba wiedzieć gdzie lin lubi żerować, to jest PODSTAWA. Można sypać przeróżne smakołyki do wody a lin nie podejdzie. Dobrze wytypowana miejscówka trochę zanęcona i mamy sukces. A ... najważniejsza rzecz, CISZA oraz ograniczony ruch, w miarę możliwości ;)
pozdrawiam Benon

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 200
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wczesnowiosenne liny na feeder
« Odpowiedź #194 dnia: 06.02.2022, 19:19 »
Pisałem w poprzednim poście, że mają swoje miejsca w których biorą. Z jednej miejscówki jestem w stanie łowić skutecznie i siedzieć na pusto w tym samym czasie!
{...}

Dokładnie tak jest, trzeba wiedzieć gdzie lin lubi żerować, to jest PODSTAWA. Można sypać przeróżne smakołyki do wody a lin nie podejdzie. Dobrze wytypowana miejscówka trochę zanęcona i mamy sukces. A ... najważniejsza rzecz, CISZA oraz ograniczony ruch, w miarę możliwości ;)

Wszystkie ryby trzeba łowić tam gdzie żerują :) Nie trzeba linom przypisywać jakichś wyjątkowych cech.

Cisza jest niezbędna kiedy łowisz na odludziu i ryby nie są przyzwyczajone do hałasu. Liny łowię w gliniance na obrzeżach miasta, ludzie spacerują, jeżdżą na rowerach a psy wskakują do wody :)
Mam niedaleko kanał gdzie świetna miejscówka jest obok mostu kolejowego i pociąg jeździ conajmniej dwa razy na godzinę. Kiedyś łowiłem obok terminala dla kontenerów i czuć było jak ziemia drży od przejeżdżających ciężarówek. Regularnie łowiłem leszcze po 2-3kg :) Pod powierzchnią wygrzewały się karpie.

Natura przystosowuje się do nas bo nie ma wyjścia.