Autor Wątek: Jaki feeder wybrać w sklepie?  (Przeczytany 10300 razy)

Offline kubik4000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: method feeder
Jaki feeder wybrać w sklepie?
« dnia: 27.04.2018, 14:13 »
 Witam

Obecnie łowię  tylko na feeder od 3 lat gdyż się w tej technice zakochałem, lecz  posiadane prze zemnie wędki czas zmienić na lepsze  ROBINSON DYNACORE FEEDER 3,60 50-150g.    Chciałbym porównać moje wędki do wędek kolegi Shimano Alivio 3,6m feeder.
Otóż zanim pojadę do sklepu i powiem że chcę obejrzeć konkretnie dajmy na to 3  rodzaje feederek chciał bym od was usłyszeć co polecacie, co wziąść do ręki żeby mi badziewia nie wciśli

Minusy moim zdaniem po 3 latach użytkowania ROBINSON DYNACORE FEEDER 3,60 50-150g:

 - jest w miarę ciężki do Shimano 
- nie czuje ryby poniżej 1około 0.5  kg czy coś jest na haczyku czy nie
-  jest grubsza od Shimano a co za czym idzie cięższa
- W porównianiu do Shimano u mnie widać tylko brania takie gwałtowne mimo miękkiej szczytówki 

Parę razy holowałem rybę od kolegi feederem Shimano Alivio i muszę stwierdzić że fajny kijek czułem każdą rybkę po prostu poezja.
Wydaję mi się że kolega ma częstsze brania.
Na Shimano każde branie widać i czuć idealnie, jak delikatnie rybka bierze  szczytóweczka i kijek fajnie pracuje podczas brania.

Co polecacie, budżet na jednego feederka 300 zł, ryby jakie mam zamiar nim łowić max 10 kg o ile taka weźmie :-)


Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki feeder wybrać w sklepie?
« Odpowiedź #1 dnia: 27.04.2018, 14:20 »
Jest dużo takich wątków tutaj :) Polecam osobiście korum feeder rod - znajdziesz multumopinii o niej na forum :>

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki feeder wybrać w sklepie?
« Odpowiedź #2 dnia: 27.04.2018, 14:31 »
Ja od siebie mogę polecić Ci Delphin Opium, ale to zamówisz chyba tylko i wyłącznie na necie.
Na targach Shimano Alvio zrobił na mnie miłe wrażenie. Macałem jeszcze inne i (o ile się nie mylę, bo już nie pamiętam) to był jeszcze jeden Shimaniak, który wpadł mi w oko i nie byl to Beastmaster i chyba Speedmaster też nie.
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki feeder wybrać w sklepie?
« Odpowiedź #3 dnia: 27.04.2018, 14:34 »
Delphin Opium Black Feeder 3,30 lub 3,60 mieści się w tym budżecie. Rewelacyjny kijek :) poszukaj na forum opinii o nim bo jest nawet temat założony :)
Całkiem udany jest Jaxon Genesis Pro MethodFeeder - czuły, lekki, dobrze wykonany (jak nie Jaxon) i ze sporym zapasem mocy .
Daiwa Windcast już będzie przekraczać Twój budżet ale to bardzo dobry kijek
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Jaki feeder wybrać w sklepie?
« Odpowiedź #4 dnia: 27.04.2018, 15:11 »
Też polecam Korum feerer rod.
Ja mam 330 cw 45 gr (jest to jedyna wędka z tym cw w tej długości ,troche szkoda) ale w 360 cm-12" są już wersie z cw 60gr,90gr,120gr.
Cenowo 300-320zł w Drapieżniku.

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaki feeder wybrać w sklepie?
« Odpowiedź #5 dnia: 27.04.2018, 15:19 »
Całkiem udany jest Jaxon Genesis Pro MethodFeeder - czuły, lekki, dobrze wykonany (jak nie Jaxon) i ze sporym zapasem mocy .

Podpisuję się pod tą propozycją. Niedawno kupiłem tą wędkę ojcu - cieszył się jak dziecko :) Cena rewelacyjna jak za taki kijek.
Marcin

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki feeder wybrać w sklepie?
« Odpowiedź #6 dnia: 27.04.2018, 15:21 »
Delphin Opium feeder możne sobie lepiej odpuść do czasu poprawienia oferowanych w pakiecie szczytówek.
Są tak delikatne/miękkie że łatwo o ich przypadkowe odcięcie przy zarzucaniu.
Tomek

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki feeder wybrać w sklepie?
« Odpowiedź #7 dnia: 27.04.2018, 15:49 »
Jak Ci podrasowało to Alivio to kup takie same i po kłopocie.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Jaki feeder wybrać w sklepie?
« Odpowiedź #8 dnia: 27.04.2018, 15:54 »
Całkiem udany jest Jaxon Genesis Pro MethodFeeder - czuły, lekki, dobrze wykonany (jak nie Jaxon) i ze sporym zapasem mocy .

Podpisuję się pod tą propozycją. Niedawno kupiłem tą wędkę ojcu - cieszył się jak dziecko :) Cena rewelacyjna jak za taki kijek.
Tylko dla czego wizualnie taki brzydki? zwłaszcza ta przelotka prowadząca 8)

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Jaki feeder wybrać w sklepie?
« Odpowiedź #9 dnia: 27.04.2018, 16:07 »
Delphin Opium feeder możne sobie lepiej odpuść do czasu poprawienia oferowanych w pakiecie szczytówek.
Są tak delikatne/miękkie że łatwo o ich przypadkowe odcięcie przy zarzucaniu.

Oj też nie przesadzaj, widziałeś moje - latają jak dziadowski bicz, ale nic się nie plątało i żadna nie została ścięta ;D

Chociaż ja osobiście zamawiam dodatkowo węglowe. Te z zestawu są dobre na dłubanie drobnicy, i moim zdaniem niezbyt pasują do charakteru wędki z zapasem mocy i dużymi przelotkami.

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki feeder wybrać w sklepie?
« Odpowiedź #10 dnia: 27.04.2018, 16:12 »
Delphin Opium feeder możne sobie lepiej odpuść do czasu poprawienia oferowanych w pakiecie szczytówek.
Są tak delikatne/miękkie że łatwo o ich przypadkowe odcięcie przy zarzucaniu.

Oj też nie przesadzaj, widziałeś moje - latają jak dziadowski bicz, ale nic się nie plątało i żadna nie została ścięta ;D

Chociaż ja osobiście zamawiam dodatkowo węglowe. Te z zestawu są dobre na dłubanie drobnicy, i moim zdaniem niezbyt pasują do charakteru wędki z zapasem mocy i dużymi przelotkami.

:) fakt śmiga jak ta lala.
Może na PZW to właśnie idealne szczytówki biorąc pod uwagę rybostan.


Tomek

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 859
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaki feeder wybrać w sklepie?
« Odpowiedź #11 dnia: 27.04.2018, 16:13 »
To ja od siebie powiem ze ja czuje każdą rybę :) Bo używam miękkich feederków i pickera. Kij który posiadasz nie ma możliwości nie być sztywnym, bo jego cw to 150 g :) Poszukaj sobie kija w zakresie od 50-90 g i zobaczysz ze jego akcja będzie zupełnie inna i nie koniecznie musi to być kijek z wyższej półki. Posiadałem kiedyś feeder 3,6m jakona do 80gr i był sztywny, więc postanowiłem rozejrzeć się za czymś miększym i kupiłem cormorana sportlite 3,3m do 90 g. Kij był zdecydowanie lżejszy i bardziej się wyginał. Jedz do sklepu pomacaj i broń boże nie nastawiaj się na konkretny kij tylko wybierz ten który Ci lepiej w reku leży :)

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki feeder wybrać w sklepie?
« Odpowiedź #12 dnia: 27.04.2018, 16:37 »
To ja też coś dodam od siebie. Zwracam uwagę na kijki bardzo czułe i miękkie (oczywiście bez przesady) ale jednocześnie z zapasem mocy, żeby poradzić sobie z czymś większym. Ja wybieram wędki ze smukłym blankiem, lekkie, długość 330/360, wyrzut max. 90 gram. Brania widać pięknie, nawet płoteczkę czuć na wędce, a im większa rybka tym lepsza zabawa, przy czym warto manewrowac wtedy hamulcem i jest po prostu bajka.

Z kijków jakimi łowię mogę polecić:

- Nevis Vanity Carp - mocny ale ładnie pracujący kijek, 90 gram wyrzut, dł. 330. Nadaje się na wszelkie typy łowisk. Na komercjach radzi sobie świetnie, wchodzi w piękną pracę pod cięższymi okazami. Cena: 280 zł

- Flagman Sherman Pro - delikatny, lekki kijek, używam go głównie na PZW, ładna praca, czuły i przyjemny w obcowaniu. Rewelacyjnie wykończony. 75 gr. 330.  Cena: 330 zł

- Mikado Black Stone Big Fish - nie muszę raczej przedstawiać, ale ma wszystko o czym wspominałeś - mimo że to stajnia Mikado to uważam że to jeden z najlepszych produktów tego producenta. Cena ok. 280-330 zł (w zależności z jakiego źródła).
 
Pozdrawiam :)
Ania

Offline kubik4000

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaki feeder wybrać w sklepie?
« Odpowiedź #13 dnia: 27.04.2018, 17:30 »
szkoda że tego kija Delphin Opium feeder nie idze obejrzeć u mnie w Katowicach w Duxon lub Fishing Mart, chciałbym przed zakupem obejrzeć itp niż kupować w ciemno.   


Co sądzicie o wędce MIKADO ULTRAVIOLET LIGHT FEEDER 360 UP TO 90G bo jest dostępna w duxonie u mnie w katowicach

Offline przeno

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bytom
Odp: Jaki feeder wybrać w sklepie?
« Odpowiedź #14 dnia: 27.04.2018, 17:56 »
szkoda że tego kija Delphin Opium feeder nie idze obejrzeć u mnie w Katowicach w Duxon lub Fishing Mart, chciałbym przed zakupem obejrzeć itp niż kupować w ciemno.   


Co sądzicie o wędce MIKADO ULTRAVIOLET LIGHT FEEDER 360 UP TO 90G bo jest dostępna w duxonie u mnie w katowicach
Mozemy się gdzies spotkać i sobie go pomacasz.  Jestem z Bytomia. Ja go mam z Arctiką 3000. Wczoraj byłem na komercji i trochę połapałem, karpie 55cm 60 cm i 80cm. Praca piękna. Nawet karaś 35 cm był wyciągany z uśmiechem na twarzy.
Po moich przeżyciach na pierwszym wyjeżdzie (opis na forum) jestem pozytywnie zaskoczony. Naprawdę polecam

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka