Autor Wątek: Meus - przynęty i zanęty  (Przeczytany 22694 razy)

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #45 dnia: 19.12.2020, 12:09 »
Ale Robert z tą woda to fukną lowimy w wodzie ciepłej 25 stopni...a w akwarium jest zimna....

Ale jak to? Przecież oni zlecają produkcję w Holandii. To teraz holenderski pellet jest zły czy Meus?

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #46 dnia: 19.12.2020, 12:30 »
Ile jeszcze razy musi być wałkowane, że pellet/kulki są tak dobre, jak składniki, z których je zrobiono. W Holandii stoją maszyny. Tak samo jak w Chinach robią markowe rzeczy albo szmelce. Tam stoją maszyny.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #47 dnia: 19.12.2020, 12:40 »
Ile jeszcze razy musi być wałkowane, że pellet/kulki są tak dobre, jak składniki, z których je zrobiono. W Holandii stoją maszyny. Tak samo jak w Chinach robią markowe rzeczy albo szmelce. Tam stoją maszyny.
No tak nie do końca, nie jest sztuką nawalić najdroższych składników tylko odpowiednio je skomponować i połączyć w całość.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #48 dnia: 19.12.2020, 12:53 »
Nie zmienia to nic w dyskusji na temat: "bo oni robią w Holandii, a Stefan w baraku, więc ma lepsze".
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #49 dnia: 19.12.2020, 13:02 »
No tak nie do końca, nie jest sztuką nawalić najdroższych składników tylko odpowiednio je skomponować i połączyć w całość.

Duże fabryki mają w tym raczej wprawę i doskonale wiedzą, co robią :)

Mi się kilka rzeczy z Meusa sprawdzało, miałem wrażenie, że firma się rozwija w dobrym kierunku. Ale trochę zaskoczyła mnie ich nachalna reklama, w której zdecydowanie brakowało wyczucia, inni wręcz czuli się osaczani. Zastanawiam się, czy to nie jest powodem, że wiele osób się odwróciło od tych produktów i ma o nich złe zdanie.  Dla mnie to przykład, gdzie można przesadzić z 'wejściem w media społecznościowe', trudno potem ufać takim naganiaczom. Zauważcie jak taki Sobnubaits czy Bait-tech działa. Nie ma tam obietnic z kosmosu, a produkt ma mocną reklamę mimo wszystko. Nakładają się na to wojny firm i firemek, jakich w Polsce pełno. Wg mnie dobrą taktyką jest nie wspominanie nic o konkurencji a nawet dobre wypowiadanie się o niej. Wtedy łatwiej takim ludziom zaufać.
Lucjan

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #50 dnia: 19.12.2020, 13:17 »
Ile jeszcze razy musi być wałkowane, że pellet/kulki są tak dobre, jak składniki, z których je zrobiono. W Holandii stoją maszyny. Tak samo jak w Chinach robią markowe rzeczy albo szmelce. Tam stoją maszyny.
A co z kontrolą jakości? Jak komuś coś zlecasz to nie masz kontroli nad jakością produkcji. Aż dziwne, że w 2020 roku ludzie nadal są tak mało świadomi.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #51 dnia: 19.12.2020, 13:21 »
No patrz, a świat dalej funkcjonuje. I z tej samej fabryki wychodzą produkty dobre jak i szmelc. Niebywałe :O
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #52 dnia: 19.12.2020, 13:28 »
No patrz, a świat dalej funkcjonuje. I z tej samej fabryki wychodzą produkty dobre jak i szmelc. Niebywałe :O
No pamiętam jak chłopacy ostatnio narzekali na pellet skretting albo coppens. Dana seria była chyba ciemniejsza i robiła się ciapa xd chcieli przyoszczedzic i pewnie dodali jakiś zamiennik produktu, ale nie przeszło ;) o błędach przy tak masowej produkcji i takiej renomie nie ma co pisać.

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Proste.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #53 dnia: 19.12.2020, 13:32 »
No i od razu wyszło w praniu.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #54 dnia: 19.12.2020, 13:36 »
Podpisuje się umowę która określa parametry produktu np kolor, kształt, rozmiar czy co tam jeszcze sobie życzysz. Dostajesz produkt i musi być taki jak zamawiałeś.

Podsumowując :) Kiedy zamawiasz g..o to dostajesz co chciałeś.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #55 dnia: 19.12.2020, 13:46 »
I tyle w temacie.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #56 dnia: 19.12.2020, 13:56 »
Problem tylko w tym, że zamawiając w takiej fabryce dany produkt nie ma się wpływu na "całokształt" produktu. Nie wiem jak z pelletem, ale przy kulkach około 50% mixu jest z góry narzucone.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 523
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #57 dnia: 19.12.2020, 13:58 »
To chyba oczywiste, że składniki klejące itp. itd. są z góry narzucone. By to wszystko dało się zrolować. Nie przyjdziesz z ulicy i nie zażyczysz sobie, by ci ukręcili z gleby i 20% mączki z raka.

Dobra, ja bastuję, bo to dla mnie bez sensu dyskusja.
Howgh.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #58 dnia: 19.12.2020, 14:06 »
No nie wiem czy oczywiste, według mnie taka firma powinna być w stanie dostosować skład pod klienta, ale pewnie za dużo wymagam 🙂.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #59 dnia: 19.12.2020, 14:22 »
Podpisuje się umowę która określa parametry produktu np kolor, kształt, rozmiar czy co tam jeszcze sobie życzysz. Dostajesz produkt i musi być taki jak zamawiałeś.

Podsumowując :) Kiedy zamawiasz g..o to dostajesz co chciałeś.
Ale nie zrozumiałeś o czym pisałem.
Skąd będziesz miał pewność, że każda partia produkcyjna będzie miała takie same wartości? W jednej dodadzą tylko 10% składnika A, którego powinno być np. 13%, a będzie to najdroższy składnik i już masz cięcie kosztów i lecenie w kulki, a w odbiorze nie będzie widać różnicy chyba, że przebadasz skład. Dodadzą zamiennik, który przy tak małej ilości nie zrobi różnicy w gotowym produkcie.

Naprawdę jak ktoś myśli, że te fabryki są w 100% uczciwe to popatrzcie na Solara, który od 3-4 lat sam kula, bo wędkarze narzekali na skład kulek robionych w Holandii.