Autor Wątek: Meus - przynęty i zanęty  (Przeczytany 22653 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #60 dnia: 19.12.2020, 14:56 »
Ale Robert z tą woda to fukną lowimy w wodzie ciepłej 25 stopni...a w akwarium jest zimna....

Ale jak to? Przecież oni zlecają produkcję w Holandii. To teraz holenderski pellet jest zły czy Meus?

W sumie o co ci chodzi.... bo nie ogarniam....
Maciek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #61 dnia: 19.12.2020, 15:12 »
Skąd będziesz miał pewność, że każda partia produkcyjna będzie miała takie same wartości?

Zleceniodawca oczekuje określonej jakości i może to sprawdzić. Pracuję w laboratorium i robiny między innymi takie testy.

Wszystko kosztuje i dlatego jeden produkt kosztuje dwa razy więcej ale jest powtarzalny. Nie ważne kiedy i gdzie kupiłeś jest tak samo różowy, truskawkowy i ma identyczny kształt.

Supermarkety sprawdzają swoich dostawców i wysyłają gotowe produkty. Zebrane z półki w sklepie a nie dostarczone przez producentów. Sprawdza się zgodność produktu z deklaracją na opakowaniu. Żeberka na zawartość mięsa, ryby na testy genetyczne żeby potwierdzić gatunek, zawartość soli, cukru, białka, barwników, wody albo suchej masy. Przyprawy na zawartość toksyn i pestycydów. Nie mają prawa sprzedać przypraw bez certyfikatu a różnie to bywa.

Na pewno każdy z nas spotkał się z wycofywaniem produktu z rynku. Skąd to się bierze?

Pytałem Luka o metodologię jego testów ale pewnie jeszcze nie jest ustalone. Z tego co pisał to ponosi go wyobraźnia w kilku kwestiach ale czas pokaże.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #62 dnia: 19.12.2020, 15:25 »
W sumie o co ci chodzi.... bo nie ogarniam....

Czekam na Twoje holenderskie pellety od meusa 8)
No i kulki z posypką :facepalm:

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #63 dnia: 19.12.2020, 15:35 »
W sumie o co ci chodzi.... bo nie ogarniam....

Czekam na Twoje holenderskie pellety od meusa 8)
No i kulki z posypką :facepalm:

Powtarzam pytanie o co ci chodzi bo nie nadążam ......

Jestes w teamie meusa.
Jesteś ich przedstawicielem.

Wyraś się określ się....
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #64 dnia: 19.12.2020, 15:41 »
Naprawdę jak ktoś myśli, że te fabryki są w 100% uczciwe to popatrzcie na Solara, który od 3-4 lat sam kula, bo wędkarze narzekali na skład kulek robionych w Holandii.

Problem w tym, że 'fabryka z Holandii' oferuje wiele wersji kulek, w różnej cenie. Od najtańszych i prostych, po drogie i o bogatym składzie. Więc to często od firmy zależy co zamawia i jaką ma to cenę. Polecam sprawdzić piwo z Biedronki a piwo w normalnym sklepie. Nie bez kozery jest tam informacja, ze 'wyprodukowano dla Biedronki'. Bo jest to niby to samo piwo, jednak tańsze. Więc nie jest takie samo, jest gorsze.

Najtańsza kulka z tej fabryki kosztuje 1.55 euro za kg, podczas gdy najdroższa 4.25 euro. Po drodze są rózne opcje cenowe, jest ich wiele. I teraz mam pytanie, czy ktoś uważa, że kulka za 4.20 euro za kig to taki sam towar jak ten za 1.55? :) Daję sobie rękę uciąć, że różnica jest jak między Fiatem a Mercedesem.

Nie znam tematu tych kulek dokładnie, ale uważam, że trudno się właściwie odnieść, skoro nie wiemy jaką opcję cenową wybrała dana firma. Na to nakłada się wojna pomiędzy firmami 'kulkowymi' w Polsce, wystarczy puścić jakąś plotkę, wzmocnić to głosem 'niezadowolonych' i od razu trafia ona na podatny grunt, i zaczyna się hejt :) Nie twierdzę, że nie należy narzekać jak cos jest kiepskie, jednak to nie wina fabryki jak już, ale szukających zarobku firm, oferujących coś o niższej jakości.

Lucjan

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #65 dnia: 19.12.2020, 15:47 »
Fabryka produkuje to co zamówili. Chemia gospodarcza, żywność, tekstylia, części samochodowe i przynęty wędkarskie są robione przez podwykonawców. Dostają to co sobie zamówili.

Każdy z nas może zamówić kulki według swojego pomysłu. Trzeba trochę wyłożyć na początek :)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #66 dnia: 19.12.2020, 16:27 »
Każdy z nas może zamówić kulki według swojego pomysłu. Trzeba trochę wyłożyć na początek :)

Albo własnym sumptem w pokoju, stodole, gdzieś pod domem postawić coś takiego ;)


Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #67 dnia: 19.12.2020, 17:15 »
Każdy z nas może zamówić kulki według swojego pomysłu. Trzeba trochę wyłożyć na początek :)

Albo własnym sumptem w pokoju, stodole, gdzieś pod domem postawić coś takiego ;)


W punkt .
 :bravo:
Juz nie chciałem pobudzać kolejny raz....i w stawiać tego filmu.
Maciek

Offline pawel060981

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kazimierza Wielka
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #68 dnia: 19.12.2020, 17:27 »
Z tymi piwami i biedronką to bym się nie zgodził. Browar waży w kadziach wg. jakiejś swojej receptury i watpię żeby opłacało im się przestawiać produkcję żeby puścić partię na biedronkę. Rozmawiałem kiedyś z jednym z szefów coca-coli i pytalem o napoje do biedronki, za drogo wg. niego wyszło by przestawienie rozlewni na inne procenty niż dałby zarobek ze niższej jakości napoju. Ale co do kulek to się zgadzam taki jest profil fabryki i kręcą to za co zapłacisz.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #69 dnia: 19.12.2020, 19:48 »
Każdy z nas może zamówić kulki według swojego pomysłu. Trzeba trochę wyłożyć na początek :)

Albo własnym sumptem w pokoju, stodole, gdzieś pod domem postawić coś takiego ;)

Rozmawiałem kiedyś z chłopakiem który robił kulki na zamówienie. Mini fabryka w garażu gdzie można było sobie dobrać po kolei z czego miała być zrobiona. Czyli można :)

Rzemieślnicze przynęty na ryby ;D

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #70 dnia: 19.12.2020, 19:58 »
Są firmy w których można od podstaw wybrać sobie składniki jakie chcemy mieć w kulce. Np Bbaits oferuje taka "usługę", jak się zagada do innych rodzimych producentów to też raczej nie będzie problemu przy większej ilości żeby zrobili mix od podstaw taki jaki chcemy. Problem w tym, że komponenty i dodatki różnią się między sobą i to czasami znacznie. Więc bez wcześniejszych testów ciężko tak w "ciemno" dobrać odpowiednie proporcje.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #71 dnia: 19.12.2020, 20:08 »

Powtarzam pytanie o co ci chodzi bo nie nadążam ......

Jestes w teamie meusa.
Jesteś ich przedstawicielem.

Wyraś się określ się....
Zastanawia mnie po co piszesz bzdury?
Czy to, że Ci się kulki nie sprawdziły i ich oczerniasz, że niby produkują w Holandii?
A wystarczyło uważnie obejrzeć film, gdzie widać polskie napisy na maszynach, wejść na stronę, gdzie jest napisane, że produkują sami...


Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #72 dnia: 19.12.2020, 20:18 »
Z tymi piwami i biedronką to bym się nie zgodził. Browar waży w kadziach wg. jakiejś swojej receptury i watpię żeby opłacało im się przestawiać produkcję żeby puścić partię na biedronkę. Rozmawiałem kiedyś z jednym z szefów coca-coli i pytalem o napoje do biedronki, za drogo wg. niego wyszło by przestawienie rozlewni na inne procenty niż dałby zarobek ze niższej jakości napoju. Ale co do kulek to się zgadzam taki jest profil fabryki i kręcą to za co zapłacisz.

Może jest jak piszesz, ale mój ojciec kupuje browca z Biedronki, jak jestem w Polsce to się tym muszę katować :) Te Żywce czy Tyskie z puszki to siki Weroniki, a ja piwo lubię.

Inna sprawa jest taka, że nie byłoby sensu pisać na piwie, że jest dla Biedronki, jeżeli byłoby takie samo. Musi być jakiś myk tutaj. A sama Biedronka zamawia potężne ilości, to jeden z największych odbiorców w Polsce. Ale to moje domysły :)
Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #73 dnia: 19.12.2020, 20:32 »

Powtarzam pytanie o co ci chodzi bo nie nadążam ......

Jestes w teamie meusa.
Jesteś ich przedstawicielem.

Wyraś się określ się....
Zastanawia mnie po co piszesz bzdury?
Czy to, że Ci się kulki nie sprawdziły i ich oczerniasz, że niby produkują w Holandii?
A wystarczyło uważnie obejrzeć film, gdzie widać polskie napisy na maszynach, wejść na stronę, gdzie jest napisane, że produkują sami...

Ta....
Cały czas czekam na film z lini produkcyjnej...prosze o link.
Przy takiej mocnej kampanii reklamowej aż dziw bierze że nie ma czegoś na filmie - prosze o link.
Ja meusa nie neguje .
I uspokoje cie tyle ryb co mi dało połączenie palletu 2mm śliwka z wątrobą życze każdemu na wodach pzw -niestety kilka lat temu.
Na przynęty ich  nie łowie .
Wystarczą mi opinie znajomych.

Co do wiarygodności.
Polecam kulaczy sprawdzonych legitymizują się filmami lub szerokimi relacjami ze swoich lini.
Ultimat , gravity , śrubas , fantazy , baitzon , tandem.
Co do reszty.... no cóż czas pokaże.
Maciek

Offline pawel060981

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kazimierza Wielka
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Meus - przynęty i zanęty
« Odpowiedź #74 dnia: 19.12.2020, 20:57 »
Temat piwa i biedronki trochę nie na temat więc przepraszam. Za pytalem wtedy tego dyrektora ponieważ sam mam wrażenie że cola z biedronki traci gaz doslownie po dwóch odkręceniach a kupowana w innym sklepie już tak szybko się nie wygazowuje, i tak mi wtedy odpowiedział. Co do piwa to Luk wszystkie one takie są siki czy to Tyskie, Żywiec czy kupione w biedronce czy innym sklepie. Wg mnie jeszcze pitna jest łomża butelkowa i raciborskie klasyczne rządzi ale u mnie kiepsko dostać.