Autor Wątek: Spinning jako picker  (Przeczytany 2533 razy)

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spinning jako picker
« Odpowiedź #15 dnia: 29.05.2022, 19:45 »
Genesis pro = Green Point  ;) ostatnio dostaje sprzęt jaxona na testy, a mam jeden i drugi, oprócz koloru praktycznie nic tam się  nie różni.

A co z Academy L Feeder? Widziałem, że waga również jest identyczna i jedyne czym się różni od Green Point to ubarwienie oraz ilość korka.

Oba Academy (X i L) będę miał w lipcu :) Dam znać. Zbieram się do pisania recenzji z filmami z pracy itp., ale najpierw muszę się zebrać do tego :)  Green Point może wydawać się Sztywny, bo ma realnie większe cw I jest progresywnym, ale ogółem rybę trzyma naprawdę dobrze.
Plum

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 089
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Spinning jako picker
« Odpowiedź #16 dnia: 29.05.2022, 20:22 »
Super. W takim razie czekam.
Właśnie mam zamiar kupić Green Point 3.30 m 60 g (bardziej mi się podoba niż Academy) i czekam na jakąś promocję.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Spinning jako picker
« Odpowiedź #17 dnia: 29.05.2022, 20:34 »
U mnie bywało na odwrót. Używałem pickera 10ft  a nawet 12ft matchówki (diabli wiedzą jak to napisać żeby w oczy nie kłuło) jako spiningu na klenie. Pozwalało mi to utrzymać przynętę dalej od brzegu przy prowadzeniu pod prąd. Spining był za krótki do takiej zabawy.  Przynętami były malutkie obrotówki Mepps 0 i 1  oraz maleńkie woblerki.  Picker chociaż krótszy okazał się trochę  lepszy od matchówki bo miał mniej maleńkich przelotek i można było nim nieco dalej rzucać miniaturowe przynęty.  W ten sposób złowiłem sporo kleni na wiślanych opaskach brzegowych.
Wiesiek

Offline a_men

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 18
Odp: Spinning jako picker
« Odpowiedź #18 dnia: 29.05.2022, 23:16 »
U mnie bywało na odwrót. Używałem pickera 10ft  a nawet 12ft matchówki (diabli wiedzą jak to napisać żeby w oczy nie kłuło) jako spiningu na klenie. Pozwalało mi to utrzymać przynętę dalej od brzegu przy prowadzeniu pod prąd. Spining był za krótki do takiej zabawy.  Przynętami były malutkie obrotówki Mepps 0 i 1  oraz maleńkie woblerki.  Picker chociaż krótszy okazał się trochę  lepszy od matchówki bo miał mniej maleńkich przelotek i można było nim nieco dalej rzucać miniaturowe przynęty.  W ten sposób złowiłem sporo kleni na wiślanych opaskach brzegowych.

W tą stronę to chyba lepiej działa ;D

Offline mdziam78

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 241
  • Reputacja: 18
Odp: Spinning jako picker
« Odpowiedź #19 dnia: 30.05.2022, 07:04 »
Moim zdaniem przy spinningu do 60g czułość szczytówki jest problemem, ideą wędziska spinningowego jest czuły, elektryczny blank. Picker to czuła szczytówka. Kolega z lenistwa i nie wiem jeszcze czego używa teleskopowego-to może być problem, spinna do koszyka, spławika i spinningowania. Przy napinaniu żyłki przy koszyku wędka zginą mu się to połowy, nie ma mowy o żadnej sygnalizacji szczytówką.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Spinning jako picker
« Odpowiedź #20 dnia: 30.05.2022, 07:20 »
Wędzisko sygnalizuje samozacięcie większej ryby a mniejsze czekają aż wyjmie zestaw z wody. Nie widzę w tym sensu ale jeśli Twojemu koledze pasuje takie łowienie.

Offline a_men

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 18
Odp: Spinning jako picker
« Odpowiedź #21 dnia: 01.06.2022, 21:09 »
Stinger Picker 270 zakupiony. Jest nadspodziewanie fajny. Dzieciak szczęśliwy :D

Swoją drogą miałem kilka wersji Stingerów w rękach i konkluzja jest taka, że im krótszy tym lepszy.