Autor Wątek: Kołowrotek Shimano Aero Spining 4000 FA - czy rzeczywiście do niczego?  (Przeczytany 2188 razy)

Offline Eichenblatt

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Witam,ostatnio w filmie z serii Wędkarstwo Jedziemy na Ryby wytknięto szereg wad konstrukcyjnych kołowrotka Shimano Aero Spining 4000 FA. Czy w istocie jest to nieudany produkt w swoim segmencie cenowym?

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
A wymienisz te wady?

Generalnie konstrukcje z tej rodziny (Aero Spinning, Feeder, Match) cierpią na niedostatki mocy, jeśli stosować je do feedera. Ja miałem swego czasu Aero Feedera (z najwyższym chyba przełożeniem z rodziny), dołożyłem do niego podwójną korbkę i używałem do odległościówki. Tam mocy nie brakowało, ale szczerze mówiąc to nie wyobrażałbym sobie tego młynka przy koszykach 40g+ i łowieniu na jakiejkolwiek większej głębokości.

A tak to ładnie sprawował. Mój egzemplarz całkiem miło i gładko kręcił, hamulec bardzo płynny, szuplka szersza niż "typowa". Przy spławikówce się sprawował ładnie.

Ale patrząc jakie obecnie ten młynek (Aero Spinning) ma ceny, to na pewno bym nie kupił.

Offline Eichenblatt

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Nie jestem specjalistą od konstrukcji kołowrotków, bazuję na informacjach zaprezentowanych w filmie niejakiego Dawida z Wędkarstwo Jedziemy.....a zatem:brak łożyska w rolce,brak łożyska na podparciu rączki,cienki, niestabilny, wyginający się kabłąk, problemy z jego zamykaniem,żyłka podczas zamykania kabłąka nie wraca na rolkę...

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Hm. Do mojego egzemplarza zapewne Czesiek dokładał łożyska, teraz już szczerze mówiąc nie pamiętam. Problemów z kabłąkiem u siebie nie zaobserwowałem - ale z drugiej strony nigdy i w żadnym kołowrotku nie pogiąłem kabłąka, więc może po prostu obchodzę się z młynkami ostrożniej niż Dawid.

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Seria Aero, czyli Spin, Feeder i Match (był także taki bez dopisanej "techniki" w nazwie) to dziwny twór.
Kołowrotek jest bardzo zaawansowany technicznie. Ma fajne szpule, reduktory pojemności, wygląd może wpadać w oko. Kultura pracy też często jest całkiem całkiem. Co jednak poszło nie tak?
Ja myślę, że coś związanego z finansami, kosztami i opłacalnością.
Brakuje zwłaszcza jednego łożyska na napędzie (podparcie prawej strony koła napędowego).
Łożysko w rolce nie jest "must have", bo system tulejkowy działa dobrze, jak kto uważa ;) Zresztą były już dyskusje na temat łożysk w rolkach, są zwolennicy, są przeciwnicy. Ja w większości młynków nie mam łożysk w rolkach i ma to.... gdzieś :P Smaruje byle jak, byle czym i wszystko mi się kręci, oprócz żyłki.
No i ta nieszczęsna przekładnia. Koło napędowe to zwykły odlew- stop cynku i Bóg wie czego jeszcze, na dodatek o niezbyt dużej sprawności. To często sprawia, że kołowrotek cierpi niedostatki mocy, więc taki dumny dopisek Feeder, to jak strzał w kolano, bo młynek może mieć problem zwinąć podajnik/koszyk.
Może! Nie musi ;)
Praktyka pokazuje, że tyle co niezadowolonych użytkowników, tyle też szczęśliwych.
Gdyby młynek ten miał kutą przekładnię, wkręcaną korbkę i jedno łożysko więcej - biorę w ciemno, nawet jeśli to oznaczałoby +100 lub +150zł. Można nawet quick drag uzyskać.
Topowe wersje (AR-C Aero) miały to wszystko, plus jeszcze korpus z kompozytów węgla, niestety przekraczały cenę 1000zł, a to już jednak trochę dużo.

Problemów z kabłąkiem nie widzę. Nie wiem o co chodzi.
Najwyraźniej ktoś powyginał kabłąk (to cienki drut nierdzewny, o średniej sprężystości) lub też młynek doznał jakiegoś urazu mechanicznego, w związku z czym pojawiły się problemy z zamykaniem i wrzucaniem żyłki na rolkę. W normalnym stanie i normalnie użytkowany nie ma prawa mieć problemów z tymi zagadnieniami.
Czesiek

Offline grzegorz600

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Holandia Nord Holland Venhuizen
Posiadam takie aero i całą serię włącznie z arc.
Aero spin kupiłem używany wymieniłem na nowe łożyska z chin za grosze, smaruje regularnie i śmiga jak ta lala.
Ale nie jest używany zbyt intensywnie koszyki max 30 g.
Film też oglądałem, opinia zdecydowanie przesadzona.


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 256
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Problem z WJNR jest taki, że ja z pamięci jestem w stanie wymienić Sklep Amur, Trotke, Gliny Natura i teraz Feeder coś tam z którymi współpracował i których produkty chwalił. Łącznie 4 sklepy z których każdy sprzedaje co innego, i w swoim czasie trzeba było coś zachwalić, potem inne, i na końcu jeszcze wyjść naturalnie.

Sami przyznacie, że sprawa ciężka do zrobienia... Sam film, hmm zrobiony pod potrzeby... Jak nie trzeba już słodzić to Leada nagle jest do dupy bo pękła (a która seria wędek nie pęka?), z Flagmanem już lepiej, a najlepszy Browning mimo dwóch złamanych szczytowek...

Ja to widzę tak, że moim zdaniem Dawid ciągnął kilka srok za ogon, i nagle został z piurami w ręce, gdzie trzeba jeszcze zrobić coś dla Feeder Bait, i ogólnie wykreować obraz "independent".

Ja mu tam dobrze życzę, ale kanał spadł w mojej hierarchii zdecydowanie i jest dla mnie sztuczny.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Nie bardzo rozumiem w czym jest problem. Chłopak dostaje sprzęt w zamian za jego zareklamowanie. Trudno żeby nie mówił o pozytywach sprzętu, który dostaje za free. Tak dziś wygląda internet i to jest normą w Anglii, Niemczech, Stanach czy gdziekolwiek tam jeszcze, gdzie istnieje dostęp do youtube, a ktoś chce coś mieć więcej z tych godzin kręcenia i obróbki materiału, a nie tylko internetowy szacunek nieznanych mu osób.

Z tego co widzę (i pamiętam) to mówi (mówił) też o wadach otrzymanego sprzętu. I dla mnie, jako dla rozsądnego konsumenta takie działanie jest jak najbardziej na +, bo potrafię sam ocenić, czy warto coś kupić, czy nie.

Co do Leedy. Jeżeli chodzi o feeder to Leeda jest odpowiednikiem polskiego Jaxona i ma w swojej ofercie wędki z najniższej półki cenowej w UK. Jednak nie tworzy ona tak jak Jaxon swoich topowych serii, bo to robią w MAP-ie, a oferta dla karpiarzy jest w Wychwoodzie (od tej bogatej, aż po tą biedną). Leeda to sprzęt dla początkujących, ubogich lub dla takich którzy chcą po prostu łowić ryby nie wydając na swoje hobby zbyt dużych pieniążków. Wędki Leedy łamały się Anglikom i łamią się Polakom. To, że po dodaniu polskiej marży staje ona w wyższej półce cenowej do polskiej oferty, nie oznacza jeszcze, że te wędki są dużo lepsze od najtańszych wędek Jaxona, czy Mikado.

Nigdy nie widziałem, aby na tym kanale było słodzenie na temat Leedy. Raczej wskazanie jej pozytywów, bo w tych pieniądzach to naprawdę trudno jest w 2020 r. o cud techniki. Do czego zmierzam? A no do tego, że w Polsce widzę powszechny problem z pewną mentalnością. Polak chce kupować topowy sprzęt za jak najmniejsze pieniądze. Anglik kupując Leedę wie czego ma się spodziewać po tym sprzęcie. Wie, że jak chce mieć lepszy sprzęt to skieruje swój wzrok na MAP-a, a nie na Leedę. Jakby mi się ta wędka złamała w takiej sytuacji jak Dawidowi, to też powiedziałbym, że to badziew.  Wydaje mi się, że jasno opisał zalety, jak i wady tych wędek. 

Reasumując wyrażam jedynie swoje zdanie na ten temat, nie starając się nikogo przekonać do oglądania tego kanału, bo Polska to nie KRLD (jeszcze :P) więc można sobie oglądać cokolwiek tam się chce, niekoniecznie kanał Dawida :beer:

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
W punkt
Uważam bardzo podobnie, ale każdy powinien wyrobić sobie swoją opinię i wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Dawid Moska

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 42
    • Jedziemy na ryby
Problem z WJNR jest taki, że ja z pamięci jestem w stanie wymienić Sklep Amur, Trotke, Gliny Natura i teraz Feeder coś tam z którymi współpracował i których produkty chwalił. Łącznie 4 sklepy z których każdy sprzedaje co innego, i w swoim czasie trzeba było coś zachwalić, potem inne, i na końcu jeszcze wyjść naturalnie.

Sami przyznacie, że sprawa ciężka do zrobienia... Sam film, hmm zrobiony pod potrzeby... Jak nie trzeba już słodzić to Leada nagle jest do dupy bo pękła (a która seria wędek nie pęka?), z Flagmanem już lepiej, a najlepszy Browning mimo dwóch złamanych szczytowek...

Ja to widzę tak, że moim zdaniem Dawid ciągnął kilka srok za ogon, i nagle został z piurami w ręce, gdzie trzeba jeszcze zrobić coś dla Feeder Bait, i ogólnie wykreować obraz "independent".

Ja mu tam dobrze życzę, ale kanał spadł w mojej hierarchii zdecydowanie i jest dla mnie sztuczny.

Filmik o tytule hit czy kit jest właśnie podsumowaniem całego roku używania danego sprzętu który dostałem bądź kupiłem. Ludzie często oczekują gotowych wniosków w 5 minut po rozpakowaniu danego kołowrotoka czy innych rzeczy . HIT czy KIT to właśnie finalna recenzja po dłuższym czasie użytkowania , czy cos jest dla mnie spoko czy nie.
powtarzam zawsze że jest to moja opinia i nigdy nie wciskam kitu lub czegoś na siłę.
I tak przewinęło się trochę tych sklepów lecz sytuacja obecna to już NIE jest sponsoring czy finansowanie , zawsze się szanowałem i raczej nigdy nie wszedłem w większe relacje ze sklepami.Dostełkem trochę sprzętu ale nigdy nie słodziłem :D Dostało się Mantaray i Concept gt :D i to ja zakończyłem współpracę z wszystkimi sklepami więc żadnej sroki za ogon nie trzymałem :), Feedersklep to już w pewnym sensie moja własna inwestycja i teraz mam już wolność kompletną :D
Poza tym mam zamiar stawiać w możliwie jak najbardziej POLSKI produkt i W NASZ rynek bo to bardzo ważne dla nas wędkarzy i naszego kraju. Widze to doskonale mieszkając za granicą.
Jeśli chodzi o wspomniany AERO to jest to dośc spoko maszynka a wersja SPINING którą posiadam ma więcej mocy od dedykowanej pod feeder i to tą wersje jest lepiej kupić. Problem z KABŁĄKIEM wynikł ponieważ jest on cienki i w wyniku jakiś sił się wygiął przez co żyłka nie wraca zawsze na rolkę .
Proponuje też oglądać filmu dokładniej bo wiele umyka.
Dzięki

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 964
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Dawid, mam jedną sugestię. Rób dalej swoje.  Zawsze znajdą się osoby " niezadowolone". Nikt nikogo nie zmusza do oglądania. Jednym się podoba, innym nie, normalna rzecz. Mnie się podoba. :thumbup:
Adam

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Dawid działaj dalej jak działasz :beer:,testy sprzętu są pomocne dla wielu ,także uczciwą ocenę wprost jak najbardziej doceniam ;)

Offline Dawid Moska

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 42
    • Jedziemy na ryby
Dziękuje panowie, rozwiewam tylko wątpliwości czasami warto :D Generalnie się nie przejmuje bo inaczej już dawno zakończył bym nagrywanie, ciężkie czasy nastały i dlatego szczególnie was pozdrawiam !!!