Autor Wątek: Wybór feedera. Jaki kij wybrać i kiedy?  (Przeczytany 121670 razy)

Offline jacek1977

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Londyn
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wybór feedera. Jaki kij wybrać i kiedy?
« Odpowiedź #30 dnia: 16.10.2014, 18:28 »
Luk tego garbolino maxim carp 10ft mozna jeszcze dostac spokojnie na ebay uk . Cena 45£ . Pozdrawiam .
Kwiatek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 733
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wybór feedera. Jaki kij wybrać i kiedy?
« Odpowiedź #31 dnia: 17.10.2014, 00:30 »
Dobrze wiedzieć! :)
Lucjan

Offline Petrosbike

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łęczyca nad Bzurą
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Wybór feedera. Jaki kij wybrać i kiedy?
« Odpowiedź #32 dnia: 03.11.2014, 01:25 »
Ponieważ mam jakieś upodobanie do wędek Robinsona znalazłem fajnego feedera
http://allegro.pl/wedka-robinson-tritium-feeder-3-90-m-60-180g-i4716570431.html
Mam już robinsona feedera do 60gr/360, 90gr/390 teraz patrze na takiego włąśnie na rzekę Wartę - uciąg 120gram więc chyba nie będzie ten kij przesadzony?
cena bardzo dobra a wiem że robinsonowskie kije ani razu mnie jeszcze nie zawiodły.

Offline Arcymisiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdzieś na Opolszczyźnie.
Odp: Wybór feedera. Jaki kij wybrać i kiedy?
« Odpowiedź #33 dnia: 03.11.2014, 11:49 »
Ponieważ mam jakieś upodobanie do wędek Robinsona znalazłem fajnego feedera
http://allegro.pl/wedka-robinson-tritium-feeder-3-90-m-60-180g-i4716570431.html
Mam już robinsona feedera do 60gr/360, 90gr/390 teraz patrze na takiego włąśnie na rzekę Wartę - uciąg 120gram więc chyba nie będzie ten kij przesadzony?
cena bardzo dobra a wiem że robinsonowskie kije ani razu mnie jeszcze nie zawiodły.


Macałeś może Cortez feeder? - Najwyższa półka Robinsona. Kiedyś jego cena oscylowała w granicach 400,550 zł, teraz można wyrwać na allegro za jakieś 200 z hakiem - niestety, tylko w wersji medium do 80g. Wersji heavy do 120g, nigdzie nie idzie już dostać, a szkoda, bo sam poluję na jakiegoś dobrego "rzeczniaka."

Offline Petrosbike

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łęczyca nad Bzurą
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Wybór feedera. Jaki kij wybrać i kiedy?
« Odpowiedź #34 dnia: 03.11.2014, 21:07 »
No nie Corteza nie miałem w ręku ale cos mi sie wydaje że Cortez to tylko te do 80gr. Mocniejszych chyba nie było wcale.
Te mocniejsze to tylko włąśnie Tritium. Ja mam w swojej kolekcji dawne wzory tzn : najwyzszy w swoim czasie model Dynamic do 60gr oraz Xenon do 90gr.
Kiedyś nie łowiłem na rzekach to mi wystarczało ale teraz potrzebuję mocniejszy sprzęt na dużą rzekę Wartę a naprawde jest wartka.
Taka była i jest polityka Robinsona że te z najwyższej półki to te lekkie, prawie pickery.
W kazdym razie ja przekonany jestem do Robinsona i chyba na wiosnę również kupię tyczkę Robinson VDE.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wybór feedera. Jaki kij wybrać i kiedy?
« Odpowiedź #35 dnia: 03.11.2014, 21:43 »
Co prawda Wartę mam niemal pod nosem ale łowię na Odrze !! na początku sezonu zakupiłem wędziska Trabucco http://allegro.pl/nowosc-trabucco-sygnum-txl-long-distance-390-130gr-i4717092151.html. Nie należą do najtańszych niestety!!Ale raczej nie prędko doczekają się zmiany w mojej stajni!!Fakt że przy tej cenie mogły by ciut finezyjniejszy kąt ugięcia mieć przy mniejszym obciążeniu :-\! Ale jeśli chodzi o całokształt to najlepsze kije w miarę rozsądnej cenie które używałem od kilku sezonów!! Muszę jedynie zaznaczyć że szczytówki są raczej miękkawe i do mocno średniego uciągu z powodzeniem można stosować heavy!!
Arek

Offline Petrosbike

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łęczyca nad Bzurą
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Wybór feedera. Jaki kij wybrać i kiedy?
« Odpowiedź #36 dnia: 03.11.2014, 22:22 »
To może powiedz jaki uciąg ma Odra w twoim łowisku?
Jeśli chodzi o Trabucco to raczej cena za "markę" ale nie można powiedzieć, marka nie jest zła.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wybór feedera. Jaki kij wybrać i kiedy?
« Odpowiedź #37 dnia: 03.11.2014, 22:34 »
Tu bym polemizował. Wydaje mi sie że Trabucco(marka tu akurat ma rozsądną cenę) ma akurat ceny adekwatne do jakości!! Odra ma na pewno wyraźnie niższy uciąg w stosunku  do Warty! I wiem to z autopsji!! Ale jęśli rozpatrujesz kije w CW 120 to myślę że to jest dobra oferta!! Jeśli bym planował łowić na swojej Warcie to raczej szukal bym coś o cw150+ i na pewno nie była by to Daiwa!! Bo choc niezmiernie cenię tę markę to z mojego doświadczenia to raczej kluski!! Spro ma kije bardzo sztywne o podobnum cw . A trabucco na Wartę to bym celował od 150cw w zwyrz!!
Arek

Offline Petrosbike

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łęczyca nad Bzurą
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Wybór feedera. Jaki kij wybrać i kiedy?
« Odpowiedź #38 dnia: 03.11.2014, 23:01 »
No tak myślałem o Odrze, więc mój wybór kija: WĘDKA ROBINSON TRITIUM FEEDER
3,90M/ 60-180 Gr na Wartę powinna byc dobra na takie uciągi. No i ta cena  :)
p.s. ten feeder Trabucco z linku ma coś czego serdecznie nie znoszę : mianowicie rekojeść w dwóch częściach. Ja preferuje wyłącznie czyste korkowe rekojeści i  inne toleruję tylko w karpiówkach. Może to vintage ale tak juz mam.

Offline Arcymisiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdzieś na Opolszczyźnie.
Odp: Wybór feedera. Jaki kij wybrać i kiedy?
« Odpowiedź #39 dnia: 03.11.2014, 23:23 »
Co prawda Wartę mam niemal pod nosem ale łowię na Odrze !! na początku sezonu zakupiłem wędziska Trabucco http://allegro.pl/nowosc-trabucco-sygnum-txl-long-distance-390-130gr-i4717092151.html. Nie należą do najtańszych niestety!!Ale raczej nie prędko doczekają się zmiany w mojej stajni!!Fakt że przy tej cenie mogły by ciut finezyjniejszy kąt ugięcia mieć przy mniejszym obciążeniu :-\! Ale jeśli chodzi o całokształt to najlepsze kije w miarę rozsądnej cenie które używałem od kilku sezonów!! Muszę jedynie zaznaczyć że szczytówki są raczej miękkawe i do mocno średniego uciągu z powodzeniem można stosować heavy!!

Z tego co wiem, te nowe kije Trabucco sygnum-txl-long-distance, maja akcje szczytowa, co jak sama nazwa mówi sprzyja dalekim rzutom, lecz przy holu ujawniają się pewne "defekty" takiego kija. Natomiast Sygnum TXL Advanced River Feeder, ma już akcje progresywna wpadająca w parabole, a to jest to "co tygrysy lubią najbardziej" ;) - tyle, że nie wiedzieć czemu u nas tych "rzeczniaków" nie można nigdzie dostać, :( a w Czechach są.  :o
Nie wiem także dlaczego u nas nie ma tej najwyższej "półki", tj: Trabucco Sygnum MRX-V
Jak widać ofertę rynkowa wędzisk marki Trabucco mamy w stosunku do innych ograniczoną(okrojoną). Nasuwa się więc pytanie, czy polski wędkarz jest wędkarzem 2- giej kategorii? :o >:(

Offline Arcymisiek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdzieś na Opolszczyźnie.
Odp: Wybór feedera. Jaki kij wybrać i kiedy?
« Odpowiedź #40 dnia: 03.11.2014, 23:27 »
No nie Corteza nie miałem w ręku ale cos mi sie wydaje że Cortez to tylko te do 80gr. Mocniejszych chyba nie było wcale.
Te mocniejsze to tylko włąśnie Tritium. Ja mam w swojej kolekcji dawne wzory tzn : najwyzszy w swoim czasie model Dynamic do 60gr oraz Xenon do 90gr.
Kiedyś nie łowiłem na rzekach to mi wystarczało ale teraz potrzebuję mocniejszy sprzęt na dużą rzekę Wartę a naprawde jest wartka.
Taka była i jest polityka Robinsona że te z najwyższej półki to te lekkie, prawie pickery.
W kazdym razie ja przekonany jestem do Robinsona i chyba na wiosnę również kupię tyczkę Robinson VDE.
Był taki Cortez 3,90m 40-120g, ale rozebrali go jak świeże bułeczki.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wybór feedera. Jaki kij wybrać i kiedy?
« Odpowiedź #41 dnia: 04.11.2014, 07:14 »
Jak pisałem wyżej mam TXL Long distance. I uwierz mi że przy holu pięknie się układają w pół parabolik a na wet ciut głębiej pod dużym obciążeniem! Co prawda nie miałem wersji River w ręku ale myślę ze nie wiele się różńią. A z zaopatrzeniem naszego rynku to mam często takie samo wrażenie że nie godniśmy niewiedzieć czemu pełnego asortymentu. Ale tu winił bym też naszych handlowców!! Bo myślę że ściągają jedynie to co schodzi!!
Arek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 733
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wybór feedera. Jaki kij wybrać i kiedy?
« Odpowiedź #42 dnia: 05.11.2014, 06:55 »
Panowie, w UK niewiele jest sklepów oferujących wiele wędek. Oferta jest zbyt szeroka, potrzeba by na to zbyt wiele miejsca. Jeden typ kija w różnych wersjach długości... Ileż tego musiałoby być! Internetowe sklepy za to często borykają się z problemem kasowym. Na posadanie szerokiej oferty trzeba mieć pieniądze...

Niektórzy producenci mają też w ofercie sprzęt - którego nie mają na stanie magazynowym. Tak w UK jest z niektórymi rzeczami z Drennana, Korum... Wiele ofert 'internetowych' też to tylko zdjęcie produktu - który jest sprowadzany pod klienta. Czas wysyłki 7-14 dni mówi wszystko...

Tak więc w Polsce wcale nie jest tak źle jezeli chodzi o zaopatrzenie. Śmiem twierdzić, że jest dużo lepiej niż w UK!

Lucjan

Offline MG-42

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wybór feedera. Jaki kij wybrać i kiedy?
« Odpowiedź #43 dnia: 14.11.2014, 10:12 »
Chce sobie kupić pickera (mam całą zimę to sobie coś wybiorę :)) do tej pory łowiłem na różne wędki w których parametry podane przez producenta (c.w. itd.) odbiegały od rzeczywistości. Moje pytanie brzmi jakiej długości wędkę polecacie na jezioro przy łowieniu na odległości 30-40 m? Jaki ciężar wyrzutu powinna mieć?(łowię podajnikami 35 gramów i koszykami o podobnej gramaturze). Obawiam się, że jak kupię kij z c.w. zbyt małym to pęknie mi przy zarzucaniu!? Nie lubię eksperymentować w taki sposób, że coś zniszczę:)
Pozdrawiam Marek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wybór feedera. Jaki kij wybrać i kiedy?
« Odpowiedź #44 dnia: 14.11.2014, 10:29 »
Ja bym się rozejrzał za pikerem do 3m i cw40g. Ale jeśli masz obiekcje i wolisz się asekurować to polecam quiwera do 60cw i 3 do 3.30m. max!!! osobiście mam Daiwa Windcast Picker bez podanego cw. I choć wygłąda jak zapałka to nie specjalnie mam opory rzucać koszami 30+
Arek