Autor Wątek: Zakaz dyskusji na temat polityki i religii  (Przeczytany 1517 razy)

Offline zwir73

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Zakaz dyskusji na temat polityki i religii
« dnia: 07.03.2015, 14:23 »
Proponuję wprowadzić zakaz zakładania tematów (nawet w dziale  Hyde Park ) dotyczących polityki i religii .Jak życie pokazuje te rozmowy szybko się nie kończą i generują tylko niewłaściwe emocje.
Religii jeszcze (chyba) nie było ale mamy paru z adhd komputerowym .

elvis77

  • Gość
Odp: Zakaz dyskusji na temat polityki i religii
« Odpowiedź #1 dnia: 07.03.2015, 14:43 »
Zgadzam się z kolegą zwir73.Zaletą tego forum jest właśnie brak w/w tematów. :thumbdown: Za chwilę zaczną się podziały na lepszych Polaków(patriotów) i gorszych(zdrajców).I czar pryśnie. :beg:

Offline RafiiWGs

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • C&R !! A jak chcesz zjeść rybę to idź i sobie kup!
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakaz dyskusji na temat polityki i religii
« Odpowiedź #2 dnia: 07.03.2015, 14:54 »
popieram
...Człowiek bez pasji nie zrozumie drugiego, który wstaje o 3.30 żeby pójść na ryby...

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Zakaz dyskusji na temat polityki i religii
« Odpowiedź #3 dnia: 07.03.2015, 15:03 »
Proponuję wprowadzić zakaz zakładania tematów( nawet w dziale  Hyde Park ) dotyczących polityki i religii .Jak życie pokazuje te rozmowy szybko się nie kończą i generują tylko niewłaściwe emocje.
Religii jeszcze (chyba) nie było ale mamy paru z adhd komputerowym .

Wolnosc slowa to jeden z czynnikow tak chorego systemu jakim jest Demokracja, w poprzednim ustroju tego nie bylo a widze,ze dazysz ku temu ;)
Co do religii i wyznania to jestem katolem i jestem z tego dumy. Ty tez nie masz sie czego stydzic bo w Demokracji mozna wierzyc nawet w "Pszczolke Maje" :)
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline zwir73

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakaz dyskusji na temat polityki i religii
« Odpowiedź #4 dnia: 07.03.2015, 15:11 »
Są miejsca i chwile gdzie rozmowy na dany temat ,są bardziej i mniej stosowne .Np.gdyby w sejmie opowiadali tylko jak spędzili weekend itp,itd.
Nie dam się wciągnąć w jakąś pyskówkę ,zaproponowałem coś administratorom co zrobią ich "cyrk".

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Zakaz dyskusji na temat polityki i religii
« Odpowiedź #5 dnia: 07.03.2015, 15:20 »
Polityka to zycie a o sejmowych wakacjach za nasze moze opowiedziec posel Hofman O:)
Zostales oszukany przez Tuska, to nie boj sie o tym pisac! :P

Rownie dobrze mozna by bylo usunac temat "Stop odlowom sieciowym".
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline FiveO

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zakaz dyskusji na temat polityki i religii
« Odpowiedź #6 dnia: 07.03.2015, 15:27 »
Zapraszam do głosowania Ankieta dotycząca polityki
Pozdrawiam :)
Roman.

Offline Asdic

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wlkp
  • Ulubione metody: bat
Odp: Zakaz dyskusji na temat polityki i religii
« Odpowiedź #7 dnia: 07.03.2015, 15:30 »
Ja z kolei zauważyłem, że jest spora grupa forumowiczów którzy chcieli by decydować o czym i jak pisać. Najlepiej jakby tylko oni pisali a reszta im poklaskiwała. Rządni cenzury wręcz. Syndrom poprzedniego systemu. :)

Po te jest na każdym forum dział Hyde Park aby pisać o byle gównie. A ci co nie chcą nie muszą tam zaglądać i proste.
Pozdrawiam
Romek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zakaz dyskusji na temat polityki i religii
« Odpowiedź #8 dnia: 07.03.2015, 15:45 »
Zawsze wierzyłem, że kultura, wyczucie i umiejętność dyskusji ludzi na poziomie sprawiają, że niepotrzebne są żadne ograniczenia.
Wprowadzając zatem jakiekolwiek zakazy, damy przekaz, że naszym zdaniem jest tu wielu ludzi, którzy nie wiedzą jak się zachować.

Ja zawsze wolałem stawiać na edukację i wierzyć, że ludzie sami potrafią się zmienić, nauczyć jak postępować.
Dlatego najchętniej zniósłbym jakiekolwiek zakazy i nakazy :) Zapewne jestem naiwny w swoich wierzeniach.

Finalną decyzję zostawmy szefowi Lukowi :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zakaz dyskusji na temat polityki i religii
« Odpowiedź #9 dnia: 08.03.2015, 02:11 »
Niestety, tematy polityczne pokażą zazwyczaj róznice nas dzielące, i trudniej jest skupić sie na tym co nas łączy. Mam propozycję, aby ktoś kto nie chce lub nie lubi polityki, do Hyde Parku nie zaglądał. Pewne słowa lub sformułowania w tematyce 'politycznej' brzmią trochę prowokacyjnie i wyglądaja jakby miały ludzi skłócić :) Być może jest to dobry trening aby nie dać się wciągnąć w takie dyskusje?

Ja równiez mam niechęc do zakazów, myślę, że temat(y) można zostawić - a jeżeli kogoś polityka drażni, lub nie chce jej na forum, niech raczej do Hyde Parku nie zagląda. A w wątkach wędkarskich teraz będziemy polityki unikali, bo off topy porobiły się straszne (sam dałem się wciagnąć).

Błagam aby nie robić politycznej agitacji na forum, nawet w Hyde Parku. Każdy spogląda na świat inaczej, niekoniecznie musimy nakłaniać innych do naszego punktu widzenia. Wiekszości osób nie przypada to do gustu, co pokazała ankieta...
Lucjan