Autor Wątek: Aromix brasem czy warto?  (Przeczytany 1776 razy)

Offline Leszcz1989

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: 15
Aromix brasem czy warto?
« dnia: 30.10.2023, 15:01 »
Witam panowie nigdy nie używałem takich dodatków i się zastanawiam czy warto w to inwestować czy to tylko naciąganie ludzi na kasę jakie są wasze spostrzeżenia? Chyba że gdzieś już taki temat istnieję to poproszę o link

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Aromix brasem czy warto?
« Odpowiedź #1 dnia: 30.10.2023, 15:24 »
Dawno temu jak zaczynałem z methodą to kupiłem to, użyłem raz i poszło do kosza, sztuczny zapach. Jak chcesz dopalać to lepiej iść w melasę. Przy methodzie z roku na rok mam lepsze wyniki, a corocznie wprowadzam modyfikacje polegające na ograniczeniu asortymentu-to taka ciekawostka. W swoim łowieniu nigdy nie stwierdziłem by liquid dał jakąkolwiek poprawę, staram się nie używać, aczkolwiek żeby być szczerym to...posiadam i czasami jesienią/wczesną wiosną bawię się na zasadzie dodawania gdy woda długo milczy-na zasadzie i tak już nie zaszkodzę.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 632
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Aromix brasem czy warto?
« Odpowiedź #2 dnia: 30.10.2023, 15:49 »
Aromix Brasem jako dodatek do zanęty leszczowej lub leszczowo- krąpiowej w pełni sezonu raczej nie zaszkodzi, ale nie zawsze wyraźnie pomoże. To samo dotyczy dodatków typu "Brasem" z oferty innych producentów (np. MVDE lub CF) i w postaci sypkiej.

Osobiście wolę w pierwszej kolejności zadbać o dodatek kopry-melasy + na rzece melasy w płynie, zaś "chemiczne" aromatyzatory częściej stosuję do białych robaków lub kukurydzy niż samej spożywki (chyba że fabrycznie słabiutko pachnie).

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aromix brasem czy warto?
« Odpowiedź #3 dnia: 30.10.2023, 18:21 »
Witam panowie nigdy nie używałem takich dodatków i się zastanawiam czy warto w to inwestować czy to tylko naciąganie ludzi na kasę jakie są wasze spostrzeżenia? Chyba że gdzieś już taki temat istnieję to poproszę o link

Z aromatów,to leszcz lubi kukurydze ,pellet i robactwo😉

Nie ma sensu stosowanie takich dodatków moim zdaniem. Jedynie melasa ma uzasadnienie. Sam kiedyś dużo kombinowałem z chemią. Wyzbyłem się tego.


Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aromix brasem czy warto?
« Odpowiedź #4 dnia: 30.10.2023, 18:26 »
Na spławik u mnie czołówka używa mvde caramel i notują cały czas topowe miejsca.

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aromix brasem czy warto?
« Odpowiedź #5 dnia: 30.10.2023, 18:32 »
Na spławik u mnie czołówka używa mvde caramel i notują cały czas topowe miejsca.
O to to to :thumbup:
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aromix brasem czy warto?
« Odpowiedź #6 dnia: 30.10.2023, 18:32 »
Witam panowie nigdy nie używałem takich dodatków i się zastanawiam czy warto w to inwestować czy to tylko naciąganie ludzi na kasę jakie są wasze spostrzeżenia? Chyba że gdzieś już taki temat istnieję to poproszę o link
Pod metodę raczej bym w to nie szedł co innego spławik czy feeder klasyczny ;),jest sporo dodatkow i to bardzo dobrych na rynku ,najlepiej samemu coś potestować i ocenić :beer:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aromix brasem czy warto?
« Odpowiedź #7 dnia: 30.10.2023, 18:35 »
Warto też wspomnieć o TTX zwłaszcza grubszy od Sensasa świetny dodatek pod duże leszcze i karpie :thumbup: