Autor Wątek: Forum tylko dla zarejestrowanych użytkowników  (Przeczytany 5609 razy)

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 531
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Forum tylko dla zarejestrowanych użytkowników
« Odpowiedź #15 dnia: 07.10.2015, 21:32 »
Mądre słowa, Arku.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Forum tylko dla zarejestrowanych użytkowników
« Odpowiedź #16 dnia: 07.10.2015, 21:33 »
Myślę, że jeszcze trochę za szybko na takie zmiany. Poziom jest bardzo wysoki ale jednak jak ma się propagować postępowe wędkarstwo to nie tędy droga.

Wysłane z Nexus 5

Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Forum tylko dla zarejestrowanych użytkowników
« Odpowiedź #17 dnia: 07.10.2015, 21:34 »
Arunio, jak zaczynamy poważnie myśleć o stowarzyszeniu/fundacji to rekomendacja odpada. Forum częściowo zamknięte? Może być.. działy "sposób na.." i kilka dot. technik można zrobić dla użytkowników np. powyżej 50 postów. Rejestracja do czytania postów powinna być raczej obowiązkowa.
Error Team Poland

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 246
  • Reputacja: 896
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Forum tylko dla zarejestrowanych użytkowników
« Odpowiedź #18 dnia: 07.10.2015, 21:34 »
Cyt. "Kto powiedział że rzeczy dobre muszą być ogólno dostępne?"
Arku masz racje !

Maciek

Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Forum tylko dla zarejestrowanych użytkowników
« Odpowiedź #19 dnia: 07.10.2015, 21:38 »
To jest paskudnie trudny temat! Ale już przewijały się wątki(nie potrafię wskazać lecz pamiętam) Że po pewnych postach łowiska kolegów do niedawna olewane nagle się zagęściły! Zdaję sobie sprawę że to jedynie zabieg zapobiegawczy. ( bo co komu szkodzi się zarejestrować?) Ale jest sporo leni dla których to problem! Też już kiedyś stawiałem temat ,że jak już forum zyska swój status w necie . To by tu wstąpić potrzeba rekomendacji! Wiem że do tego jeszcze daleka droga! Ale czy nie warta rozpatrzenia? Kto powiedział że rzeczy dobre muszą być ogólno dostępne?
Arku też jestem za rekomendacja. Trzymamy poziom i raczej wolałbym aby kazdy kolejny użytkownik nie odbiegał od poziomu jakie oferuje forum. Oczywiście poziomu dyskusji i kultury.  :thumbup:
Darek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Forum tylko dla zarejestrowanych użytkowników
« Odpowiedź #20 dnia: 07.10.2015, 21:41 »
Arunio, jak zaczynamy poważnie myśleć o stowarzyszeniu/fundacji to rekomendacja odpada. Forum częściowo zamknięte? Może być.. działy "sposób na.." i kilka dot. technik można zrobić dla użytkowników np.powyżej 50 postów. Rejestracja do czytania postów powinna być raczej obowiązkowa.
To dobra droga Andrzeju. A z moich info wynika że stowarzyszenie na razie odpada. Musimy zapanować nad emocjami żeby coś z tego wyszło!Mądrzejsi ode mnie nad tym pracują! I z PW. wiem że mają rację ,że jeszcze nie dorośliśmy. Może za rok?
Arek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Forum tylko dla zarejestrowanych użytkowników
« Odpowiedź #21 dnia: 07.10.2015, 21:42 »
To jest paskudnie trudny temat! Ale już przewijały się wątki(nie potrafię wskazać lecz pamiętam) Że po pewnych postach łowiska kolegów do niedawna olewane nagle się zagęściły! Zdaję sobie sprawę że to jedynie zabieg zapobiegawczy. ( bo co komu szkodzi się zarejestrować?) Ale jest sporo leni dla których to problem! Też już kiedyś stawiałem temat ,że jak już forum zyska swój status w necie . To by tu wstąpić potrzeba rekomendacji! Wiem że do tego jeszcze daleka droga! Ale czy nie warta rozpatrzenia? Kto powiedział że rzeczy dobre muszą być ogólno dostępne?
Arku też jestem za rekomendacja. Trzymamy poziom i raczej wolałbym aby kazdy kolejny użytkownik nie odbieram od poziomu jakie oferuje forum. Oczywiście poziomu dyskusji i kultury.  :thumbup:
Darku ! Nie umiem więcej dodać! :thumbup:
Arek

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Forum tylko dla zarejestrowanych użytkowników
« Odpowiedź #22 dnia: 07.10.2015, 21:44 »
Rekomendacja zamknie nam temat stworzenia fundacji/stowarzyszenia to jedno (nie widziałem posta Arka dot. stowarzyszenia..), a drugie to nie zamykajmy się na innych. To forum jest jedyne w swoim rodzaju, pomimo tego, że raz w tygodniu zdarzają się pytania np. o sprzęt to nie ma bezczelnego odsyłania do wyszukiwarki, tylko każdy odpisuje i doradza. Każdy może zapytać się o wszystko i dostanie odpowiedź. Takiego miejsca w necie dla wędkarzy nie ma i nie zamykajmy się rekomendacją.
Error Team Poland

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Forum tylko dla zarejestrowanych użytkowników
« Odpowiedź #23 dnia: 07.10.2015, 21:47 »
Rekomendacja zamknie nam temat stworzenia fundacji/stowarzyszenia to jedno (nie widziałem posta Arka dot. stowarzyszenia..), a drugie to nie zamykajmy się na innych. To forum jest jedyne w swoim rodzaju, pomimo tego, że raz w tygodniu zdarzają się pytania np. o sprzęt to nie ma bezczelnego odsyłania do wyszukiwarki, tylko każdy odpisuje i doradza. Każdy może zapytać się o wszystko i dostanie odpowiedź. Takiego miejsca w necie dla wędkarzy nie ma i nie zamykajmy się rekomendacją.
Popieram

Wysłane z Nexus 5

Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Online stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Forum tylko dla zarejestrowanych użytkowników
« Odpowiedź #24 dnia: 07.10.2015, 21:47 »
Panowie hola hola,a co z narybkiem wędkarskim przecież muszą tą wiedzę zdobywać,starzy jeszcze wiele mają do nauki a co dopiero adepci
Staś
Klasyczny Feeder

elvis77

  • Gość
Odp: Forum tylko dla zarejestrowanych użytkowników
« Odpowiedź #25 dnia: 07.10.2015, 21:58 »
Tu raczej nie chodzi o zamykanie dostępu do informacji, a raczej o jego ograniczenie.
Można wprowadzić coś takiego,że jak ktoś nie uczestniczy w forum ti np. po 30,60 czy też 90 dniach jest zawieszany lub usuwany. Oczywiście jeżeli  nastąpiło to z jego winy.

Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Forum tylko dla zarejestrowanych użytkowników
« Odpowiedź #26 dnia: 07.10.2015, 22:00 »
Panowie hola hola,a co z narybkiem wędkarskim przecież muszą tą wiedzę zdobywać,starzy jeszcze wiele mają do nauki a co dopiero adepci
No ale może rekomendacja zmusi do postarania się o wiedzę jaką chce się zdobyć.
Darek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Forum tylko dla zarejestrowanych użytkowników
« Odpowiedź #27 dnia: 07.10.2015, 22:00 »
Decyzja nie jest łatwa.
Ja cały czas obserwuję, że dołączają do nas ciekawe osoby. Nie chciałbym, żeby ukrycie pewnych treści spowodowało, że mniej takich osób będzie dołączać. Jednak te treści są indeksowane przez przeglądarki i dzięki temu nowi użytkownicy się o nas dowiadują.
Warto dodać, że nie prowadzimy tu żadnej polityki reklamowej. Nie prosiliśmy nikogo o polecanie naszego portalu, nie spamujemy innych portali linkami. Wręcz przeciwnie. Pomagamy innym portalom, co widać na stronie głównej, gdzie polecamy inne fajne fora i strony, które naszym zdaniem propagują zdrowe wędkarstwo.
Dlatego jedynym źródłem naszej mocy :) są te zamieszczane przez wszystkich treści, które pojawiają się w wyszukiwarkach.

A propos współpracy i polecania, to nie wszyscy niestety robią to bezinteresownie. My, na początku działania, pomyśleliśmy, że na stronie głównej zamieścimy linki do ciekawych i naszym zdaniem wartościowych serwisów, w tym do portalu Wędkarskiej Tuby. Dobrze jest, kiedy portale propagujące poszanowanie dla ryb i przyrody się wspierają. Nie wiem czy koledzy widzieli, kto jest partnerem wspomnianej WT. Jeśli nie wiecie, to już podaję. Partnerów jest tylko dwóch: portal wedkuje.pl oraz sklep wędkarski Troć. Zaś konto naszego kolegi Luka zostało usunięte.
To jednak tylko taka dygresja. Nie ma co się oglądać na innych. Ważne, żebyśmy my rośli w siłę, doskonalili nasze techniki, dzielili się ciekawymi informacjami i pozostawiali po sobie coś, z czego młodzi będą mogli czerpać :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Michał Mikuła

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 282
  • Reputacja: 118
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Forum tylko dla zarejestrowanych użytkowników
« Odpowiedź #28 dnia: 07.10.2015, 22:01 »
Tu raczej nie chodzi o zamykanie dostępu do informacji, a raczej o jego ograniczenie.
Można wprowadzić coś takiego,że jak ktoś nie uczestniczy w forum ti np. po 30,60 czy też 90 dniach jest zawieszany lub usuwany. Oczywiście jeżeli  nastąpiło to z jego winy.


Po co wprowadzać coś takiego? Taka osoba napisze jakiś post albo komentarz bez i będzie miała przedłużony dostęp.

Wysłane z Nexus 5
Michał



Karp: 11 kg; 10 kg
Leszcz: 55 cm - 2,7 kg
Jesiotr - 105 cm
Karaś srebrzysty: 32 cm
Lin: 43 cm

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Forum tylko dla zarejestrowanych użytkowników
« Odpowiedź #29 dnia: 07.10.2015, 22:06 »

 Zaś konto naszego kolegi Luka zostało usunięte.

Mat ! Ja często czegoś nie doczytam! Więc popraw mnie proszę . WT nas usunęło??
Arek