Autor Wątek: Shimano BeastMaster DX light vs starsza wersja BX  (Przeczytany 2283 razy)

Offline marcin.droszczak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 12
Jako że do tej pory tylko brałem informację z forum, to chciałbym też dać coś od siebie, mam nadzieję że się komuś przyda. Postanowiłem porównać wędkę Shimano BeastMaster DX light ze starszym bratem BX. Wykonałem pomiary średnicy blanku przed uchwytem kołowrotka, średnice pierwszej przelotki oraz średnicę ostatniej przelotki na drugiej sekcji. Wyniki:

BX:
Średnica blanku przed uchwytem:11,6 mm
Średnica pierwszej przelotki: 11,5 mm
Średnica ostatniej przelotki w drugiej sekcji:5,7 mm

DX:
Średnica blanku przed uchwytem:11,9 mm
Średnica pierwszej przelotki: 14,5 mm
Średnica ostatniej przelotki w drugiej sekcji: 7 mm

Miałem okazję przetestować obie wędki na kilku wypadach, moim zdaniem oba kije dość mocno się od siebie różnią, DX jest dużo szybszy od swojego poprzednika. Używałem koszyczków max 30 g, w przypadku wersji DX rzucało mi się komfortowo i bardziej precyzyjnie, mimo że wersja BX ma ciężar wyrzutu 70 g czyli o 10 g więcej od DX, to miałem wrażenie że te 30 gramów plus zanętą to było dla tego kija za dużo.  Kolejny plus przy wersji DX to większa kontrola nad rybą, łowiłem blisko zaczepów i ciężko mi było zatrzymać około 30 cm karpie łowiąc wersją bx.  Wersja bx posiadała delikatniejsze szczytówki, zestaw zaczyna się od 0.5 oz natomiast w nowej wersji od 0.75 oz, mam też wrażenie że te starsze szczytówki są delikatniejsze mimo tej samej gramatury. Mimo że lepiej łapie mi się wersją DX, to bardziej lubię wersję BX, bo jest prezentem od mojej ukochanej :)
Zdjęcie pierwsze to ugięcie BX przy obciążeniu 70 gramów, drugie DX przy tym samym obciążeniu, trzecie to ugięcie BX przy obciążeniu 140 gramów, czwarte DX przy 140 gramach.

Offline marcin.droszczak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 12
Odp: Shimano BeastMaster dx light vs starsza wersja bx
« Odpowiedź #1 dnia: 27.06.2017, 23:01 »
Brakujące zdjęcia:

Offline marcin.droszczak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Reputacja: 12
Odp: Shimano BeastMaster dx light vs starsza wersja bx
« Odpowiedź #2 dnia: 27.06.2017, 23:03 »
Jest to moja pierwsza recenzja więc wszelkie rady mile widziane. Przepraszam za bałagan w szafie :)

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Shimano BeastMaster DX light vs starsza wersja BX
« Odpowiedź #3 dnia: 27.06.2017, 23:13 »
Dzięki za porównanie, Marcin. Na pewno wielu z nas się przyda :bravo: :thumbup:
Myślę, że jak na debiut, to poszło Ci całkiem dobrze ;)

PS. Przy okazji będziesz masz motywację, by ogarnąć szafę :-X
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Shimano BeastMaster DX light vs starsza wersja BX
« Odpowiedź #4 dnia: 27.06.2017, 23:28 »
Bardzo wartościowy wpis nowego członka forum.
Leci :thumbup: dla Ciebie Marcinie za recenzję.
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Ryba1987

  • Gość
Odp: Shimano BeastMaster DX light vs starsza wersja BX
« Odpowiedź #5 dnia: 28.06.2017, 06:04 »
Podobne spostrzezenia miałem gdy próbowałem kilka ładnych lat temu dokupić do dubletu shimano catane bx feeder 360 (nie pamiętam czy mam medium czy light - pozniej sprawdze) zamiast bx dostalem cx i niby nowsza "lepsza" miała być.. sztywna pała w porownaniu do bx. Odeslalem cx'a i na allegro uzywke w idealnie stanie bx znalazlem dwa dni pozniej :) Moje pamiatkowe kije ktorymi sie uczylem "methodowac" :)