Autor Wątek: Daiwa Windcast Method Feeder 3,60 m c.w. 80 g  (Przeczytany 41447 razy)

Offline sztaniol86

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Daiwa Windcast Method Feeder 3,60 m c.w. 80 g
« Odpowiedź #75 dnia: 05.04.2016, 09:21 »
Łowię tak średnio 30/70 m od brzegu na methody od 2 sezonów.  Ale miałem Picera 3.00 m i feeder a 3.9 m 70 g wyrzutu.  Ładnie połowie tylko piters często był za delikatny a ten feeder z racji szczytałem akcji trochę badylowate odczucia przy holu... wczoraj sprzedałem kupiona tydzień temu Mikado Black Stone commercial method feeder 3.30 m- w Sosnowcu na targach wydała mi się super ale na żywo wykończenia mnie rozczarowany i bym powiedział że paraboliczna naprawdę duża wręcz za duża. .. właśnie zastanawiam się na Windcast metod feeder Daiwa tylko moje pytanie do Was 3,30 czy 3.60?  Kołowrotek che kupić freams 3515. Trochę ciężki bo m 400 g. Ale ta szpula płytka mi się podoba. Jakieś podpowiedzi?


Edycja administratora:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1878.0
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2757.0
Dokładniejsza korekta niemożliwa z uwagi na nieznane w języku polskim słowa użyte we wpisie.

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Windcast Method Feeder 3,60 m c.w. 80 g
« Odpowiedź #76 dnia: 24.06.2016, 15:44 »
I jak ?
Połowił ktoś na ten kijek bo cisza jak makiem zasiał.
Jak sprawuje się pod rybką ?

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline sebo6050

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 2
Odp: Daiwa Windcast Method Feeder 3,60 m c.w. 80 g
« Odpowiedź #77 dnia: 30.06.2016, 11:39 »
Sam jestem zainteresowany,może ktoś opiszę jak zachowuje się pod rybkami?

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka


Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Windcast Method Feeder 3,60 m c.w. 80 g
« Odpowiedź #78 dnia: 30.06.2016, 14:24 »
Albo kij jest fatalny i nikt nie chce o nim pisac albo chlopaki na ryby nie jezdzą ;-)

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Nedia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 230
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa Windcast Method Feeder 3,60 m c.w. 80 g
« Odpowiedź #79 dnia: 30.06.2016, 16:26 »
Wiosną zakupiłem tego 3,3 do 80 g. Złowiłem na niego kilkadziesiąt karpi w przedziale 1,5 - 8 kg. Jeżeli ktoś lubi łowić na miękkie, paraboliczne kijki to szczerze polecam. Miałem wśród tych ryb może z 2 spinki, łowiłem na rożnych głębokościach, używając jednocześnie drugi zestaw na sztywniejszym 3 m pickerze. Na tym drugim zestawie spinek było o wiele więcej jednak kontrola ryby wydaje się być znacznie lepsza. Chodzi oczywiście o karpie 5+. Kiedyś jak zaczynałem przygodę z pickerem a było to na prawdę bardzo dawno temu. W swojej okolicy kupiłem tą wędkę jako drugi i wybór mój padł na 3 m cormorana. Wtedy wędki te kupowało się w Berlinie gdyż w |Polsce były znacznie droższe i rzadko spotykane. Kolega, który wtajemniczył mnie w połów tą metodą miał wędzisko DAM-a. Mój kormoran był strasznie "wiotki" - ciężko było nim zarzucać - wtedy. Jednak ryby nigdy się nie zrywały. Kupiony tej wiosny Windcast 3,3 m bardzo mi przypomina tego cormorana z końca lat 80-tych. Oczywiście jest śliczniutki, ma bardzo cienki blank, pięknie wykończone przelotki, trzy topy. Jestem z zakupu bardzo zadowolony jednak jak na wstępie podałem to raczej kij dla kogoś kto lubi finezyjne wędkowanie i komu nie przeszkadza brak pełnej kontroli nad walczącą rybą.

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Windcast Method Feeder 3,60 m c.w. 80 g
« Odpowiedź #80 dnia: 30.06.2016, 16:45 »
Dzięki za info.
Szkoda, że trochę pózno bo własnie odebrałem swój. A szukałem czegoś miękkiego ale co jednocześnie da mi jakąś kontrolę nad rybą.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Nedia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 230
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Daiwa Windcast Method Feeder 3,60 m c.w. 80 g
« Odpowiedź #81 dnia: 30.06.2016, 17:47 »
Przez ponad miesiąc nie byłem aktywny na forum z przyczyn osobistych jak tylko weszłam nie omieszkałem napisać tych paru słów. No szkoda, że za późno ale każdy może mieć inne odczucia i może się okazać, że Twoje będą odmienne tzn dotyczące kontroli nad rybą. Tak czy siak uważam, że kijek wart jest swojej ceny. Wg mnie jakość wykonania i przyjemność z jego użytkowania przyćmiewa tą małą niedogodność niepełnej kontroli nad dużą rybą. Wszak kijek raczej przeznaczony jest do połowu ryb średnich a te wyjmuje się bez najmniejszego problemu.

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Windcast Method Feeder 3,60 m c.w. 80 g
« Odpowiedź #82 dnia: 30.06.2016, 18:33 »
Myślę, że wiesz co napisałeś i jeszcze raz BARDZO CI DZIĘKUJĘ :-)
Przynajmniej wiem czego mogę się spodziewać nad wodą.
A jak z zasięgiem wyrzutu itp?

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Windcast Method Feeder 3,60 m c.w. 80 g
« Odpowiedź #83 dnia: 30.06.2016, 18:57 »
Też posiadam wersję 3,3 m i 80 g c.w.
Zakupiłem na samym początku tego sezony jako pierwszy kijek typowo pod metodę. Różne brałem modele pod uwagę, z różnych marek.
Dzięki też pomocy kolegów z forum wybór sprowadzał się do 3 - 4 wędek i na 1 - wszy ogień poszedł Windcast, może dlatego, że produkty Daiwy w miarę lubię.
Na samym początku dość dziwnie było, zwłaszcza że moje wcześniejsze połowy gruntowe to karpiówki i wędki typu pała.

Moje spostrzeżenia?
Wydaje mi się, że c.w. tej Daiwy jest niższy, niż deklaruje producent, aczkolwiek mogę się nieco mylić, gdyż póki co aż tak doświadczonym feederowcem nie jestem.
Generalnie mniejszymi ciężarami lepiej mi się zarzuca i uzyskuję lepszą celność. Co więcej, nieco większy ciężar niespecjalnie zwiększa odległość rzutu (w moim wypadku), może za bardzo obawiam się mocno złapać i machnąć? A może faktycznie stoi za tym niepewność (przy większym ciężarze), bo wędka gnie się jak witka?
Co do kontroli nad rybą to fakt, że trzeba nieco miejsca.
Już 3 kg, żwawy, w dobrej kondycji karpik, potrafi przekosić przybrzeżne szuwary i nie bardzo da się wędziskiem go skontrować i zastopować.
Hol ryb jest generalnie przyjemny, bardzo ładnie czuć na dolniku zachowanie ryby, wędka pięknie pochłania ataki i błędy, amortyzuje naprawdę sporo, często nawet delikatnie dokręcony hamulec się nie odezwie, bo wędzisko pochłania wszelką energię walczącej rybki.
Co do wykonania nie mam zastrzeżeń.
Ewentualne minusy.
Brak zaczepu na haczyk, ja osobiście nie korzystam, więc...
C.w. raczej na poziomie ~60 g, chociaż nie chcę tu udawać eksperta.
Niezbyt dobra kontrola nad średnią już rybką, aczkolwiek zapas mocy jest wyczuwalny, tyle tylko że w dolnej części wędziska.
Co do większej ryby niż 4,5 kg się nie wypowiem, bo jeszcze nie zapiąłem tą wędką. Zapewne sobie poradzi, ale trzeba będzie miejsca, i to rybka będzie dyktować warunki podczas holu.
Do połowu mniejszych i średnich ryb jest super, póki co nie zamierzam się rozstawać.
Co do większych okazów to też można i ciut mocy jest w dolnej części, ale wędka pod większą rybę (wg mnie) nie jest.

Zresztą wydaje mi się, że feederek o wadze 180 gr to nigdy nie będzie kosa, która zarówno sprawia przyjemność z holu 30 cm leszcza, jak i pozwala pewnie i mocno holować rybę 10 kg ;)


Czesiek

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Daiwa Windcast Method Feeder 3,60 m c.w. 80 g
« Odpowiedź #84 dnia: 01.07.2016, 12:32 »
Ja też mam wersję 330/80. Chciałem kij który będzie miękki bo szedłem coraz bardziej w parabolę ale jednak nie przypasował mi. Strasznie się tym rzuca. Ciężko osiągnąć dobrą odległość takim miękkim kijem. Kij trochę poszedł w odstawkę bo zdecydowanie bardziej wolę mój stary kij Trabucco Selector XS 360/75. Jest też dość miękki ale zarzuca się dużo precyzyjniej i dalej. Pewnie to kwestia też wprawy żeby nauczyć się zarzucać takim kiejem jak Daiwa.
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline erwin_f

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 3
Odp: Daiwa Windcast Method Feeder 3,60 m c.w. 80 g
« Odpowiedź #85 dnia: 07.08.2016, 08:22 »
Da się rzucić wersją 360 80g 60m i więcej? Jak wypadają odległości wyrzutu w porównaniu do selectora 360 75g? Ten ciężar wyrzutu rzeczywiście sporo jest zawyżony?

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Windcast Method Feeder 3,60 m c.w. 80 g
« Odpowiedź #86 dnia: 07.08.2016, 11:15 »
Mam Windcasta 3,3m ,więc nie jestem pewien jak będzie z wersją dłuższą. Być może da się osiągnąć taką odległość,przy cieńszej żyłce,dobrym młynku, niezbyt ciężkim koszyku i sporym wymachu, czyli generalnie w warunkach bardzo sprzyjających.
Nie sądzę,że będzie to jednak efektywna odległość łowienia,a raczej tylko coś w stylu max zasięgu.
Na dystansach (mniej więcej) 30-40m jest bardzo spoko.
Selektor wypada wg mnie gorzej w tym temacie,z racji jeszcze większej kluchowatości i niedorzecznie krótkiego dolnika,który uniemożliwia mocny,dobry zamach.

Widzisz jednak,jak ciężki to temat :)
Adeptus dla odmiany pisze,że Daiwą nie potrafi ładnie połowić,za to Selektor to jest to.

Każdy ma preferencje różne,różna budowę ciała,różne fanaberie ;)

Jedyne co mogę ,to zaoferować wspólny wypad na ryby.Mam Windcasta 3,3m 80g i Sygnuma 3,6m 90g(tym się nieźle rzuca). Pomacasz,zarzucisz parę razy,inaczej się chyba nie da :P
Czesiek

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Daiwa Windcast Method Feeder 3,60 m c.w. 80 g
« Odpowiedź #87 dnia: 07.08.2016, 13:33 »
Im bardziej miękki kij i wieksza odległosć tym mniej celne rzuty :(

Offline erwin_f

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 3
Odp: Daiwa Windcast Method Feeder 3,60 m c.w. 80 g
« Odpowiedź #88 dnia: 13.08.2016, 18:06 »
A jak jest z ciężarem wyrzutowym, jest to 80 g czy nie? Da się rzucić koszykiem 50 g + zanęta? Jak ze sztywnością w poszczególnych długościach 3,3 m, 3,6 m, 3,9 m? Czy akcja ich jest taka sama?

Online Deftones

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 715
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Daiwa Windcast Method Feeder 3,60 m c.w. 80 g
« Odpowiedź #89 dnia: 13.08.2016, 20:56 »
Mam Windcasta 3.9 do 80g i powiem Wam że mam o nim coraz lepsze zdanie. Używam do niego podajników Prestona 30g i nie mam problemów z celnością jak i długością rzutów, a hol nawet niedużego leszcza to sama przyjemność.Złowiłem już na niego kilka karpi 2-5 kg i spokojnie sobie z nimi radzi. Mam go od miesiąca ale jestem coraz bardziej zadowolony z zakupu.