Autor Wątek: Mikado Method Feeder - koszyki i foremka - krótka prezentacja  (Przeczytany 24549 razy)

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mikado Method Feeder - koszyki i foremka - krótka prezentacja
« Odpowiedź #45 dnia: 17.07.2016, 10:14 »
Wiadomo ze Mikado to chińszczyzna i nie można porównywać wędki Mikado do metody z wędka z wyższej półki Drennena czy Prestona, jednak jak ktoś pracuje w Polsce i zarabia poniżej średniej krajowej to niestety ale nie stać go na wędkę za 700 zł. Ja mam całkowitą świadomosć tego że mam wędkę wymyślona przez skośnookich i nie umywa się ona do wyrobów angielskich firm. Ale póki co działa, jest lekka, dobrze pracuje i da się z nią przyjemnie spędzić czas nad wodą. W Polsce tani sprzęt "schodzi" z półek bo ludzie na prowincji mało zarabiają i dla tego producenci tłuką w Chinach tanie podróbki markowych wyrobów. Co do podajników to Drennan według mnie robi najlepsze ale mam też kilka podróbek i używam w nieznanych zaczepowych łowiskach. W metodzie to chyba już nic nowego wymyślić za bardzo nie można a i badania i innowacje kosztują i polskie firmy odcinają kupony od sprawdzonych rozwiązań. Jak wiadomo w Polsce liczy się zysk tu i teraz od razu ma być zarobek, badania i innowacje kosztują i trwają. 
Paweł

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mikado Method Feeder - koszyki i foremka - krótka prezentacja
« Odpowiedź #46 dnia: 17.07.2016, 10:47 »
Wkręciłeś wątek polityczny ,ekonomiczny i może socjologiczny w te Mikado,ale trudno się dziwić i z Tobą nie zgodzić ;)

Rodzi się dobre pytanie- dlaczego tak jest?Co więcej -dlaczego gdzieś tam w głębi mamy zakorzenione ,że taka jest kolej rzeczy? Bycie "dziadami Europy" ? ;)

Funkcjonowała niegdyś taka mądrość (przepraszam,jeśli coś przekręciłem) : "jak nie masz pieniędzy ,to nie kupuj tanich butów".

A teraz przykład praktyczny.
Jako,że jeżdżę zazwyczaj rowerem na ryby ,stąd sprzęt bagażowy jest mi potrzebny.Im bardziej wygodny,im bardziej pojemny,mniej awaryjny,tym lepiej.
Kupiłem dość tanie sakwy,mając w głowie:a po co mi takie drogie ,chcę tylko dojechać na ryby,pewnie się ubrudzą,zniszczą,szkoda kasy,to tylko trochę materiału itd.
Okazało się ,że ok 50zł wydane na sakwy,to 50zł wyrzucone na śmietnik.Badziewny materiał,problemy z zamykaniem,brak sztywności,wkręcanie się w szprychy,niemożność przeniesienia na miejscówkę-musiałem wszystko przepakowywać.Kupa nerwów,nic więcej. Zrobiła się dziura,w 2 innych miejscach szwy puściły,klamra do spinania pękła.
W końcu "wykosztowałem się" i kupiłem sakwy za ok 120zł (jak dobrze pamiętam). I jak? Lepiej.Ale problemy nie zniknęły,a pojawiły się nowe. Sakwy owe "latały" po bagażniku.Na skutek tego niepewnego mocowania zdarzyło mi się ,że jedna odpięła się w trakcie jazdy.Kombinacje z porządnym zamontowaniem spowodowały brak możliwości przeniesienia toreb na miejscówkę i znów musiałem przepakowywać sprzęt nad wodą,albo przenosić po trochę wszystko.
Poirytowany i wkurzony rzuciłem je w kąt.
Tym razem kupiłem produkt za 350zł i od tej pory jestem mega zadowolony jadąc rowerem.Miejsca mam aż za dużo,nic nie przecieka,nie odpina się,torby przenoszę za uszko nad wodę,odpinam je i zapinam w oka mgnieniu,nie haczę nogą podczas jazdy.

Jaki morał?
170zł wywaliłem w błoto - połowa wartości dobrego produktu.
Jak na Polaka,któremu się nie przelewa okazałem się całkiem rozrzutny;)
Czesiek

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 859
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mikado Method Feeder - koszyki i foremka - krótka prezentacja
« Odpowiedź #47 dnia: 17.07.2016, 11:12 »
Panowie, część z nas dobrze zdaje sobie sprawę, ile kosztuje wprowadzenie autorskich pomysłów i ich wypromowanie. Nasz kraj ma taką specyfikę, że ludziom się nie przelewa a jak nawet to kosztem wyrzeczeń. Ja korzystam z dobrodziejstwa takich właśnie firm jak mikado i jaxon i dobrze zdaje sobie sprawę, że to jest namiastka faktycznego produktu który na rynku jest sprawdzony :) Cena zestawu 3 podajników mikado kosztuje ok 30 zł gdzie w Polsce za tę cenę można śmiało kupić 10 koszyczków zanętowych. Ja bazuje na budżetowym sprzęcie i śmiało bez grama wstydu mogę powiedzieć że nie wydałem na konkretny sprzęt więcej niż 100zl :) Mimo tego nie czuję się gorszym wędkarzem niż ci ze sprzętem za 1000 :) Oczywiście jakość sprzętu na pewno się różni, ale jak się nie ma co się lubi ...:P

Splot

  • Gość
Odp: Mikado Method Feeder - koszyki i foremka - krótka prezentacja
« Odpowiedź #48 dnia: 17.07.2016, 11:19 »
Luk dobrze prawi. Jaki problem wymyślić coś prostego praktycznego i zarazem taniego dla każdego. Używam do feedera i pickera koszy kupionych w Holandii. Kosze druciane kosztują 2-4zł ołów do zmiany 1-2zł. Plastikowe zamknięte 2-6zł cena dodatkowego obciążenia jak w druciaku. Dobrze mi się nimi łowi i są tańsze niż w Polsce
Sorry za oftop ale denerwuje mnie że takie proste rzeczy a nikt na to nie wpadnie. Tak jak koszyki do białych, ja nie widziałem w sprzedaży polskich koszyków chyba że się mylę i we Wrocławiu niema.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka


Offline Krzys

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chcesz łapać sztuki 20 kg? Wypuszczaj te 5 kg...
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mikado Method Feeder - koszyki i foremka - krótka prezentacja
« Odpowiedź #49 dnia: 17.07.2016, 11:45 »
Tutaj mogę napisać trochę od siebie.
Dla mnie podajniki sa super.
Mam je już dodać długo.
Bhp do kretlika to mi się podoba. Jak nie chce robić samo zacięcia to miedzy podajnik a lretkik daje srut\koralik i mam zestaw jak zwykłą sprężyna. Chyba ze nie o to darkowi chodzi o coś innego.

Co do skasowania to musiales tak trafić. U mnie wszystkie da "idealne". Ładnie przylega. Tylko dzisiejszej nocy straciłem wszystkie bo stałem pod drzewem i zapomniałem o nim rzucając.
Teraz zastanawiam się nam jakąś inną firma. Może drennan czy Preston . Co kto używa?

Ps
Jak ktoś zastanawia się czy warto kupić i wypróbować to tak


Wysłane z mojego HTC przy użyciu Tapatalka
Mikado Golden Bay 390/140 (3+5) - Cormoran Pro Carp GBR 6PiF 4500

Mikado Ultraviolet 360/90 (3+5) - Daiwa Black Widow BR4000A

Trabucco Precision Carp 390/120 (3+2) - Dragon Maxima 1050i

Splot

  • Gość
Odp: Mikado Method Feeder - koszyki i foremka - krótka prezentacja
« Odpowiedź #50 dnia: 17.07.2016, 12:34 »


Teraz zastanawiam się nam jakąś inną firma. Może drennan czy Preston . Co kto używa?

Ps
Jak ktoś zastanawia się czy warto kupić i wypróbować to tak


Wysłane z mojego HTC przy użyciu Tapatalka

Używam Prestony te z łącznikiem i gumką. Jak dla mnie rewelacja. Podajnik symetryczny wiec foremki nie trzeba obracać, ma przycisk który ułatwia nabijanie i jeśli kupujesz MMM lub będziesz kupował to gratisowy podajnik się niezmarnuje. Na tych z gumką nie straciłem jak dotąd żadnej rybki.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka


Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mikado Method Feeder - koszyki i foremka - krótka prezentacja
« Odpowiedź #51 dnia: 17.07.2016, 13:55 »
Panowie, część z nas dobrze zdaje sobie sprawę, ile kosztuje wprowadzenie autorskich pomysłów i ich wypromowanie. Nasz kraj ma taką specyfikę, że ludziom się nie przelewa a jak nawet to kosztem wyrzeczeń. Ja korzystam z dobrodziejstwa takich właśnie firm jak mikado i jaxon i dobrze zdaje sobie sprawę, że to jest namiastka faktycznego produktu który na rynku jest sprawdzony :) Cena zestawu 3 podajników mikado kosztuje ok 30 zł gdzie w Polsce za tę cenę można śmiało kupić 10 koszyczków zanętowych. Ja bazuje na budżetowym sprzęcie i śmiało bez grama wstydu mogę powiedzieć że nie wydałem na konkretny sprzęt więcej niż 100zl :) Mimo tego nie czuję się gorszym wędkarzem niż ci ze sprzętem za 1000 :) Oczywiście jakość sprzętu na pewno się różni, ale jak się nie ma co się lubi ...:P

NIe rozumiesz chyba mnie właściwie Opos. Ja nie każę wcale nikomu płacić kupy kasy za wędkowanie. Jeżeli taki Wirek zrobi fajny koszyk, to znając życie będzie on tańszy od angielskiego o połowę. Oczywiście, że za wdrożenie i pomysł trzeba będzie zapłacić. Ale jak produkt się przyjmie, to będzie się sprzedawać w tysiącach sztuk, i wszystko się zwróci, z nawiązką.

To samo z zanętą. Da się zrobić zanętę na mączkach za 13 PLN za kilo? Jasne, że się da...

Tak więc nie chodzi to o cenę wcale. Przy Drennanie i Prestonie jest jakość, stąd tez bierze się cena. Bo wszystkie ich produkty, z wyjątkami potwierdzającymi  regułę, są dobre lub bardzo dobre. W Polsce się tak nie da?

A co powiecie o Salmo? Da się? :D

Najlepszy układ byłby taki, aby polskie firmy sprzedawały dobrej jakości produkty polskie. Ewentualnie produkty robione między innymi za granicą, czytaj w Chinach. Póki co, Dżakson i Mi-ka-do to polskie firmy sprzedające chiński towar.  Czujecie tę różnicę? Czy uważacie, że w Polsce się 'nie da'?
Lucjan

Offline lu kas

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PL/UK - UK/PL
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Mikado Method Feeder - koszyki i foremka - krótka prezentacja
« Odpowiedź #52 dnia: 17.07.2016, 14:17 »
Najlepszy układ byłby taki, aby polskie firmy sprzedawały dobrej jakości produkty polskie. Ewentualnie produkty robione między innymi za granicą, czytaj w Chinach. Póki co, Dżakson i Mi-ka-do to polskie firmy sprzedające chiński towar.  Czujecie tę różnicę? Czy uważacie, że w Polsce się 'nie da'?

Oczywiście, że się da i właśnie tego oczekiwałem po takiej firmie jak Mikado. Co do materiału z którego się dowiedziałem, że w/w firma coś próbuje w tematyce method feedera macie tutaj:

"Podniecenie" jakie towarzyszy prezentacji tych podajników i tego wszystkiego przez pana Adriana... wielu początkujących może pomyśleć że Mikado zrewolucjonizowało ten rynek.
"Nigdy się nie tłumacz – przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą" - Mark Twain

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 859
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mikado Method Feeder - koszyki i foremka - krótka prezentacja
« Odpowiedź #53 dnia: 17.07.2016, 14:18 »
Kupiłem koszyki Gut Mixa i jak tak ma wyglądać polski produkt, to wolę tę chińszczyznę :)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mikado Method Feeder - koszyki i foremka - krótka prezentacja
« Odpowiedź #54 dnia: 17.07.2016, 14:29 »
Kupiłem koszyki gut mixai jak tak ma wyglądać polski produkt to wole te chińszczyznę :)

To już inny aspekt... Ja widziałem koszyki do Metody Kostala bodajże, i wolałbym łowić z'trumienką' niż nimi :)
Lucjan

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 859
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mikado Method Feeder - koszyki i foremka - krótka prezentacja
« Odpowiedź #55 dnia: 17.07.2016, 14:40 »
Cudze chwalicie, swego nie znacie... a jak poznacie, to narzekacie :) Bo to Polska :D

Kadłubek

  • Gość
Odp: Mikado Method Feeder - koszyki i foremka - krótka prezentacja
« Odpowiedź #56 dnia: 17.07.2016, 15:19 »
Cudze chwalicie, swego nie znacie... a jak poznacie, to narzekacie :) Bo to Polska :D
To zróbmy coś innowacyjnego - wymyślmy coś co się przyda, będzie użyteczne, tanie a cały zysk idzie na forum np. w nagrody. :P
Pomożecie? 8)
Podobno Polacy to innowacyjny naród...

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 859
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mikado Method Feeder - koszyki i foremka - krótka prezentacja
« Odpowiedź #57 dnia: 17.07.2016, 15:24 »
To zróbmy podajnik, gdzie będzie można zmieniać ciężarek ołowiany bez konieczności zmiany wielkości podajnika? Tego mi u nas na rynku brakuje bardzo.

Kadłubek

  • Gość
Odp: Mikado Method Feeder - koszyki i foremka - krótka prezentacja
« Odpowiedź #58 dnia: 17.07.2016, 16:00 »
W PL może nie ma ale jest w UK:
http://www.ebay.co.uk/itm/Brand-New-MAP-Quick-Change-Feeders-All-Types-Available-/121826540106?var=&hash=item1c5d6d7a4a:m:m068KNZIKEMykwJXuu5atiQ

rurka stożkowa lub silikon bo obu stronach podajnika z rozciętym dołem.

Nie widziałem podróbek podajnika z gumką.

Edit
http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=1441&kw=method
Tutaj jest pokazane jak można szybko zmienić ciężar podajnika

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Mikado Method Feeder - koszyki i foremka - krótka prezentacja
« Odpowiedź #59 dnia: 13.04.2018, 17:50 »
Odświeżam temacik.
Wczoraj kupiłem na próbę 2 sztuki 40gr i dziś poleciały do wody. Pierwsze wrażenia super podajniki w przystępnej cenie. Dziś całe 5h latały i wszystko jak najbardziej pozytywnie. Wczoraj wieczorem miejsca gdzie są nity zalałem klejem epoxydowym tak aby się to wszystko mocno trzymało. Podajniki 40gr pasują do foremeczki drennana Large od podajników 35gr. teraz będę chciał kupić mniejsze podajniki z tej serii takie 20gr
Grzegorz > Kołobrzeg