Autor Wątek: Wózek Anaconda - wymiary  (Przeczytany 18024 razy)

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wózek Anaconda - wymiary
« Odpowiedź #60 dnia: 26.09.2019, 22:17 »
Od początku stawiałem na nim fotel, opierając go o rączkę, potem torbę i na to wszystko torbę na siatkę z podbierakiem i kilkoma pierdołami.
Niedawno spróbowałem kłaść fotel na dole (czasem pod nim jeszcze podnóżek), na to stawiam torbę na siatkę (teraz z organizerem Lorpio) i na to wszystko torbę główną. Stabilność całości znacznie się poprawiła.

Co wy wiecie o zabijaaaaaaniu..... ;) :'( Elektrostatyk W3 8)

Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Shiemano

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 286
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wózek Anaconda - wymiary
« Odpowiedź #61 dnia: 26.09.2019, 22:31 »
Podlinkujecie tego wózka? Przymierzam się do wózka już dłuższy czas i zawsze coś się odciąga

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Ja dziś zakupilem z tego sklepu na allegro.

https://allegro.pl/oferta/wozek-transportowy-anaconda-pick-up-trolley-7499603753

 :beer:

Załadowany wózek, krzesło (fotel), duża torba i mała (JRC), na nierównym terenie ma skłonności do wywrotki. Moim zdaniem trochę za mały rozstaw kół.
Na plus, to to że mało miejsca zajmuje w bagażniku...

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wózek Anaconda - wymiary
« Odpowiedź #62 dnia: 26.09.2019, 22:44 »
Podlinkujecie tego wózka? Przymierzam się do wózka już dłuższy czas i zawsze coś się odciąga

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Ja dziś zakupilem z tego sklepu na allegro.

https://allegro.pl/oferta/wozek-transportowy-anaconda-pick-up-trolley-7499603753

 :beer:

Załadowany wózek, krzesło (fotel), duża torba i mała (JRC), na nierównym terenie ma skłonności do wywrotki. Moim zdaniem trochę za mały rozstaw kół.
Na plus, to to że mało miejsca zajmuje w bagażniku...

Liczę się z tym, że jakieś mankamenty napewno wyjdą w praniu, ale coby nie mówić to lepsza anaconda niż obwieszone ramiona.

Generalnie łowiska na które jeżdżę raczej są dosyć łatwe w transporcie, często asfaltowane, albo trawiaste ale równe i bez dziur.

A jej kompaktowosc i solidność (wg opinii kolegów) ma dla mnie wielkie znaczenie.

Na moje potrzeby myślę że będę zadowolony. :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Shiemano

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 286
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wózek Anaconda - wymiary
« Odpowiedź #63 dnia: 26.09.2019, 23:08 »
I na minus to koła, na początku strasznie śmierdzi ta guma z opon, ale po roku jest oki...

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wózek Anaconda - wymiary
« Odpowiedź #64 dnia: 30.09.2019, 21:22 »
Wózek dziś dotarł do mnie.

Konstrukcja jest mocna. Koła dosyć szerokie, na dosyć szerokiej osi, z możliwością zwężenia ich rozstawu. Duża kompatybilność wózka to jego ogromna zaleta. Dla posiadaczy aut miejskich, z średnim a nawet małym bagażnikiem, wózek ten po złożeniu nie powinien stanowić problemu z zapakowaniem. Montaż i demontaż szybkie i proste. Torba na koła bardzo dobrej jakości, fajny patent z tym odczepianiem brudnych kół przed włożeniem wózka do auta. Koła solidne, chodź bez łożysk. Dziś test na 15 kilogtamowym synie, pokazał że wózkiem jeździ się wygodnie, komfortowo, stabilnie. Wózek jest lekki. W zestawie dostajemy 2 gumy do ściągnięcia bagażu. Gumy budżetowe, chodź nie ma się u nich do czego doczepić. Rączka regulowana, z pianowym uchwytem. Zapach kół przypomina zapach świeżego, nieużywanego, taniego obuwia chińskiego. Da się przeżyć, ale zalecana do nich będzie piwnica/balkon/garaż. Torba na koła też capi kołami. I ja warto wywietrzyć.

Mankamentem jest skrzypienie kół, jeżdżąc dziś od pokoju do pokoju z młodym, koła dały już o sobie znać, i coś z tym trzeba będzie zrobić przed sezonem. Nie wpływa to na jazdę, ale mnie osobiście bardzo denerwuje.

Sklep który podałem w wcześniejszym poście przysłał wózek dosyć szybko. Ale:
- na rączce do ciągnięcia wózka mam małe, ok 2 cm wgniecenie w piance. Coś ciężkiego musiało leżeć i odcisnęło nieodwracalnie swój ślad,
- obie zakrętki z wentyla maja przekrecony gwint, i wpadają w trakcie jazdy.

Nie będę z tego robić afery i odsyłać wózka. Zakrętki kupię nowe, a odcisk przeżyje. Robię to z uwagi na różnice w cenie w stosunku do Drapieżników która wynosi ok 80 złotych, co na tym wózku stanowi duża różnice.

Sam wózek wydaje mi się zakupem na lata, na teren miły i przyjemny, ale i też na spacery przez las nad wodę.

Jestem z niego zadowolony i polecam.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 520
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wózek Anaconda - wymiary
« Odpowiedź #65 dnia: 01.10.2019, 07:25 »
Wystarczy kapka oliwy lub WD40 i nie będzie skrzypieć. Po pewnym czasie koła przestają capić. Ja mam w piance dwa wgniecenia, bo zaczepiam o nią haki od gum na postoju ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wózek Anaconda - wymiary
« Odpowiedź #66 dnia: 01.10.2019, 21:42 »
Pamiętam pierwszy zlot na Batorówce, jak załadowałem chyba wszystko, co miałem na ten wózek. Całą drogę z plaży do domków toważyszył mi jęk i zgrzytanie metalu. Następnego dnia użyłem wd40 i czasami mam na tym wózku pod 60kg i nadal nie skrzypi. Kiedy to było? 2015, 2016?
Ślady na gąbce są od pasów. Rdzy zero, skrzywień, wgnieceń brak. Przed sezonem trzeba będzie napompować koła, choć moje już drugi sezon trzymają.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wózek Anaconda - wymiary
« Odpowiedź #67 dnia: 01.10.2019, 21:45 »
Pamiętam pierwszy zlot na Batorówce, jak załadowałem chyba wszystko, co miałem na ten wózek. Całą drogę z plaży do domków toważyszył mi jęk i zgrzytanie metalu. Następnego dnia użyłem wd40 i czasami mam na tym wózku pod 60kg i nadal nie skrzypi. Kiedy to było? 2015, 2016?
Ślady na gąbce są od pasów. Rdzy zero, skrzywień, wgnieceń brak. Przed sezonem trzeba będzie napompować koła, choć moje już drugi sezon trzymają.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Również dziś za namową Michała zrobiłem w piwnicy zabieg z wd40 i efekt jest dokładnie taki o jakim piszecie.
Wozek porusza się cicho niczym Ninja, a przy tym jest bardzo mocnej konstrukcji.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wózek Anaconda - wymiary
« Odpowiedź #68 dnia: 01.10.2019, 22:05 »
Wbrew pozorom, WD40 nie jest smarem, lecz bardziej środkiem poluzowującym gwinty, przeciwrdzewnym, czyszczącym i wypierającym wodę. Po wyschnięciu lubi przyklejać do siebie kurz itp, co w efekcie - po krótkotrwałej "uldze" - wraca do poziomu gorszego, niż wyjściowy (dlatego nie nadaje się np do zawiasów drzwi).
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wózek Anaconda - wymiary
« Odpowiedź #69 dnia: 01.10.2019, 23:37 »
No. Dlatego wywodzi się z operacji NASA na krótkiej i średniej orbicie, bo w próżni woda nie odparowuje i pozwala jeździć na śróbkach jak na dziewiczej nastolatce. Eeeee, my o WD40?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wózek Anaconda - wymiary
« Odpowiedź #70 dnia: 11.10.2019, 14:05 »
Od początku stawiałem na nim fotel, opierając go o rączkę, potem torbę i na to wszystko torbę na siatkę z podbierakiem i kilkoma pierdołami.
Niedawno spróbowałem kłaść fotel na dole (czasem pod nim jeszcze podnóżek), na to stawiam torbę na siatkę (teraz z organizerem Lorpio) i na to wszystko torbę główną. Stabilność całości znacznie się poprawiła.

Która strona do dołu kladziesz fotel? Stelażem czy materiałem? Jak kladziesz torby na materiale, to nie zauważyłeś jakichś uszkodzeń na fotelu w związku z tym? :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 520
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wózek Anaconda - wymiary
« Odpowiedź #71 dnia: 11.10.2019, 14:23 »
Kładę materiałem. Na to torba z organizerem Lorpio o koszem podbieraka, a na samą górę Torba Neo. Organizator chyba jakoś idealnie wchodzi w tę przestrzeń, która tworzy się między wózkiem, a stelażem fotela. Nogi fotela wystają wtedy w przeciwnym kierunku do kierunku jazdy, bo inaczej zahaczasz o nie piętami przy ciągnięciu wózka.

A na materiale nic nie zauważyłem. Ale od dawna planuję rurki wózka obłożyć gąbką do izolacji rur, bo jak zabieram jeszcze podnóżek, to on najpierw idzie na wózek i się o siebie rysują. Tylko nigdy nie mam czasu...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wózek Anaconda - wymiary
« Odpowiedź #72 dnia: 11.10.2019, 14:25 »
Kładę materiałem. Na to torba z organizerem Lorpio o koszem podbieraka, a na samą górę Torba Neo. Organizator chyba jakoś idealnie wchodzi w tę przestrzeń, która tworzy się między wózkiem, a stelażem fotela.

A na materiale nic nie zauważyłem. Ale od dawna planuję rurki wózka obłożyć gąbką do izolacji rur, bo jak zabieram jeszcze podnóżek, to on najpierw idzie na wózek i się o siebie rysują. Tylko nigdy nie mam czasu...

Dziękuję :thumbup: :beer: spróbuję Twojego wzoru :P
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 520
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wózek Anaconda - wymiary
« Odpowiedź #73 dnia: 11.10.2019, 14:26 »
Przy najbliższej okazji strzelę fotkę i tu wkleję.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wózek Anaconda - wymiary
« Odpowiedź #74 dnia: 11.10.2019, 14:33 »
Byłoby świetnie! :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.