Autor Wątek: Wrocław i okolice  (Przeczytany 19613 razy)

Splot

  • Gość
Odp: Wrocław i okolice
« Odpowiedź #60 dnia: 09.10.2016, 22:32 »
Ja musze wpisywać wszystkie wody z okręgu wrocławskiego. Siadam sobie na pierwszym miejscu przy tym parkingu na goreckiej czy jak ona się tam nazywa :>
I jak wyniki?

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

Ojeju przeoczyłem :/ Wyniki nie były imponujące, kilka małych leszczyków :/ Siadłem w ogóle nie w to miejsce co mi pisaliście, bo się pomyliłem :facepalm:
Siedziałem na pierwszy miejscu od lewej strony, gdzie trzeba było tak w dół schodzić :)

Pytanie może teraz na czasie.. Myślę coby w weekend gdzieś nie skoczyć połowić na spławiczek. Niestety tak głębokie wody (a raczej miejsca) odpadają ponieważ na takich nigdy nie łowiłem a to może okazać się problemem jak na razie nie do przeskoczenia Więc.. Sa miejsca (stanowiska np) gdzie mogę siąść nad jakimkolwiek zbiornikiem gdzie głębokośc by była tak do 2,5m bym mógł sobie spokojnie połowić spławiczkiem? :)
Lepiej późno niż wcale
Z takimi miejscami będzie trudno. Koło mnie jest stare odcięte starorzecze. Woda płytka, tylko nie łowiłem tam. Byłem tam z synem na spacerze to gość łowił małe japońce na żywca. Mówił że jest też lin i karp, ale jak jest prawda to trzeba by samemu spróbować. W sobotę byłem na barkach trochę się pobawiłem, zobacz opis w taktyce i kilka zdjęć w wynikach. Woda o metr głębsza niż chcesz.
Może ktoś inny poleci jakąś wodę. Ja zakochałem się w Odrze i teraz do wiosny jeszcze na Barki będę chodził jak Bóg będzie łaskawy. Może mało wiem o naszych wodach ale jakby co to pomogę na ile będę mógł.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wrocław i okolice
« Odpowiedź #61 dnia: 09.10.2016, 22:56 »
Właśnie widziałem Twój opis o którym wspomniałeś, aczkolwiek intrygowała mnie głębokość.. Wiesz, studia się zaczęły więc czas we Wrocławiu coś powędkować czasem :)

Problem z tą głębokością jest taki, że mój match w tym roku nie chciał już ze mną współpracować, więc postanowił sobie skrócić długość -.- Zimą kupię nowy, a teraz posiłkuje się feederem z shark (który całkiem daje radę xd) o długości 3,6m, więc może ta głębokość ponad 3m być problematyczna :/

A to starorzecze jest mocno zarośnięte ? Jeśli nie to chyba chętnie bym spróbował :)

Splot

  • Gość
Odp: Wrocław i okolice
« Odpowiedź #62 dnia: 09.10.2016, 23:19 »
Trochę zarośnięte moczarką (?). Ale jest zrobionych kilka miejsc.
Jeśli na barki nie będziesz jechał to możesz spróbować. Dojazd dość dobry. I zazwyczaj nikogo tam nie ma. Ja myślałem żeby tam się wybrać. Tylko jak mam czas na ryby to wolałem na Oderkę. Może na wiosnę spróbuję na lina się zasadzić.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka


Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wrocław i okolice
« Odpowiedź #63 dnia: 09.10.2016, 23:52 »
A podasz lokalizację dokładniejsza?
Rzeka ma swoje uroki, raz w życiu lowilem w Odrze. Jeszcze za czasów karpiowania. Usadowilem się pod Opolem że znajomym na tydzień, żadnego karpia nie było, ale za to leszcze pod 60cm.. Ogromne sztuki! Mój największy miał 57cm i do tej pory nie pobilem rekordu :)

Splot

  • Gość
Odp: Wrocław i okolice
« Odpowiedź #64 dnia: 10.10.2016, 06:42 »
A podasz lokalizację dokładniejsza?
Rzeka ma swoje uroki, raz w życiu lowilem w Odrze. Jeszcze za czasów karpiowania. Usadowilem się pod Opolem że znajomym na tydzień, żadnego karpia nie było, ale za to leszcze pod 60cm.. Ogromne sztuki! Mój największy miał 57cm i do tej pory nie pobilem rekordu :)
51.145242,16.971787 to dane mapy Google. Jak masz czas, a pewnie masz bo w końcu jesteś studentem to podejdź zobacz żebyś nie był rozczarowany wodą. Mi się podoba. Możemy się też jakoś umówić mam 5 z domu, tylko popołudniu jak wrócę z pracy. Południowy brzeg jest niedostępny to poligon.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wrocław i okolice
« Odpowiedź #65 dnia: 10.10.2016, 07:01 »
A podasz lokalizację dokładniejsza?
Rzeka ma swoje uroki, raz w życiu lowilem w Odrze. Jeszcze za czasów karpiowania. Usadowilem się pod Opolem że znajomym na tydzień, żadnego karpia nie było, ale za to leszcze pod 60cm.. Ogromne sztuki! Mój największy miał 57cm i do tej pory nie pobilem rekordu :)
51.145242,16.971787 to dane mapy Google. Jak masz czas, a pewnie masz bo w końcu jesteś studentem to podejdź zobacz żebyś nie był rozczarowany wodą. Mi się podoba. Możemy się też jakoś umówić mam 5 z domu, tylko popołudniu jak wrócę z pracy. Południowy brzeg jest niedostępny to poligon.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
O, świetnie by było! Pomimo że jestem studentem to jeszcze pracuje  wiec najbardziej to by mi chyba jutro po południu pasowało ^^ ale to myślę że na pwr się zgadamy?

Każda woda jest urokliwa  myślę że na pewno ni się spodoba :D

Offline Festusus

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wrocław i okolice
« Odpowiedź #66 dnia: 01.03.2017, 13:00 »
Koledzy podpowiedzcie jedną sprawę. Planuję w tym roku posiedzieć na stawach w Leśnicy, z racji tego, że pracuję niedaleko i łatwo mi będzie podjechać na łowisko. Widziałem, że jest skręt z ul. Średzkiej w lewo do jeziorka. Ale pytanie jest takie czy można bezpośrednio dojechać nad wodę, czy trzeba targać cały sprzęt ze sobą?
Grzegorz

Non omnis moriar

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Wrocław i okolice
« Odpowiedź #67 dnia: 01.03.2017, 17:16 »
Na parkingu od ul. Średzkiej można parkować tylko do szlabanu. Dalej jest zakaz ruchu i wykonany płytki rów, ponieważ jest to teren parku, sprzęt do wody trzeba donieść z buta.

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Wrocław i okolice
« Odpowiedź #68 dnia: 04.05.2017, 16:59 »
Chciałem zapytać osoby, które wędkowały na łowisku w Miłocinie jaka jest średnia głębokość na tym stawie, oraz z której strony najlepiej ustawić się na lina i karasia.

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wrocław i okolice
« Odpowiedź #69 dnia: 04.05.2017, 17:35 »
Hej, Miłocin to trochę basen z rybami. Głębokość 1-1,5 metra. Zasadniczo nie ma znaczenia gdzie się ustawisz bo ryba bierze wszędzie i jest to głównie karaś i karp. Można złapać amura. Linów jest mało i raczej nie ma się co na niego nastawiać. Z tyłu ośrodka jest drugi, większy staw ale tam są głównie karpie powyżej 10 kg.
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Wrocław i okolice
« Odpowiedź #70 dnia: 04.05.2017, 17:51 »
Właśnie chodzi mi o taki basen z rybami. Będę łowił tyczką karpiową z topami roller pulla kit, którymi chciałem potrenować hole większych ryb. Niestety na wodach PZW ciężko z dużymi rybami,  ponieważ mięsiarstwo zrobiło swoje. W jakim zakresie wagowym występuje karaś i karp, oraz jaka najlepiej stosować przynętę (kuku, pellet).

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wrocław i okolice
« Odpowiedź #71 dnia: 04.05.2017, 18:08 »
Hej, Miłocin to trochę basen z rybami. Głębokość 1-1,5 metra. Zasadniczo nie ma znaczenia gdzie się ustawisz bo ryba bierze wszędzie i jest to głównie karaś i karp. Można złapać amura. Linów jest mało i raczej nie ma się co na niego nastawiać. Z tyłu ośrodka jest drugi, większy staw ale tam są głównie karpie powyżej 10 kg.
Niestety już pod koniec ubiegłego sezonu te wieści były historyczne,został karaś
Staś
Klasyczny Feeder

Splot

  • Gość
Odp: Wrocław i okolice
« Odpowiedź #72 dnia: 04.05.2017, 22:46 »
Hej, Miłocin to trochę basen z rybami. Głębokość 1-1,5 metra. Zasadniczo nie ma znaczenia gdzie się ustawisz bo ryba bierze wszędzie i jest to głównie karaś i karp. Można złapać amura. Linów jest mało i raczej nie ma się co na niego nastawiać. Z tyłu ośrodka jest drugi, większy staw ale tam są głównie karpie powyżej 10 kg.
Niestety już pod koniec ubiegłego sezonu te wieści były historyczne,został karaś
Stasiu to gdzie na komercje koło Wrocławia? Pozostał tylko karaś ?

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka


_luwro

  • Gość
Odp: Wrocław i okolice
« Odpowiedź #73 dnia: 04.05.2017, 22:53 »
Wilczyn Leśny i troszkę dalej Sielska Woda lub bliżej Stawy Krobielowice

Splot

  • Gość
Odp: Wrocław i okolice
« Odpowiedź #74 dnia: 04.05.2017, 22:59 »
Wilczyn Leśny i troszkę dalej Sielska Woda lub bliżej Stawy Krobielowice
Dzięki

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka