Autor Wątek: Wrocław i okolice  (Przeczytany 19600 razy)

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wrocław i okolice
« Odpowiedź #75 dnia: 04.05.2017, 23:54 »
Wilczyn Leśny i troszkę dalej Sielska Woda lub bliżej Stawy Krobielowice
Dzięki

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
Wydaje mi się, że Wilczyn Leśny to nie do końca typowa komercja. To jest woda pod zarządem koła "hydral" na której można wykupić sobie łowienie lub zapisać się do koła i otrzymać dostęp do łowiska pod pewnymi warunkami. Rybostan jest zróżnicowany chodź ostatnio zarybiali małym karpiem. Nigdy tam nie łowiłem ale woda wygląda fajnie. Unikać tylko w upalne dni bo na kąpielisku mnóstwo ludzi.
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wrocław i okolice
« Odpowiedź #76 dnia: 04.05.2017, 23:57 »
Hej, Miłocin to trochę basen z rybami. Głębokość 1-1,5 metra. Zasadniczo nie ma znaczenia gdzie się ustawisz bo ryba bierze wszędzie i jest to głównie karaś i karp. Można złapać amura. Linów jest mało i raczej nie ma się co na niego nastawiać. Z tyłu ośrodka jest drugi, większy staw ale tam są głównie karpie powyżej 10 kg.
Niestety już pod koniec ubiegłego sezonu te wieści były historyczne,został karaś
To moja relacja z końcówki czerwca :) Coś tam się wydarzyło? Ryby tam było mnóstwo.
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline Festusus

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wrocław i okolice
« Odpowiedź #77 dnia: 13.05.2017, 07:11 »
A może ktoś z Was zna staw w Tyńcu Małym (kilka kilometrów za Bielanami Wrocławskimi)? Jest wpisany na listę zbiorników w rejestr połowów. Wędkował ktoś? Dziś jadę zobaczyć co w trawie piszczy i każda wskazówka będzie cenna.
Grzegorz

Non omnis moriar

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wrocław i okolice
« Odpowiedź #78 dnia: 13.05.2017, 10:14 »
Macie może namiary na jakąś przyzwoitą komercje na dolnym śląsku , chciałem zabrać kolegę z dzieciakami .Te w okolicy mojego miasta znam i chciałbym poznać coś nowego.
Pozdrawiam
Jacek

Offline Festusus

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wrocław i okolice
« Odpowiedź #79 dnia: 13.05.2017, 10:18 »
Grzegorz

Non omnis moriar

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wrocław i okolice
« Odpowiedź #80 dnia: 13.05.2017, 10:23 »
http://www.milocin.com.pl/teren,lowisko.html

Znajomy organizował tam zawody zakładowe i sobie chwalił.Z informacji na stronie wynika , że złowione ryby trzeba zakupić ? wiesz może jak jest w rzeczywistości?
Pozdrawiam
Jacek

Offline Festusus

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wrocław i okolice
« Odpowiedź #81 dnia: 13.05.2017, 10:33 »
Nie powiem bo jeszcze tam nie byłem (ale planuję). Koledzy z Wrocławia jeździli i bardzo sobie chwalą. Poszukaj info w tym albo innym wątku o łowiskach we Wrocławiu.
Grzegorz

Non omnis moriar

Offline ILikeCookiz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wrocław i okolice
« Odpowiedź #82 dnia: 20.09.2017, 08:09 »
I jak info z Miłocina?
http://www.milocin.com.pl/teren,lowisko.html

Można sobie połowić dla relaksu no kill, czy jednak trzeba zabierać ryby? Z różnych wątków i informacji wynika że ryba na łowisku jest, ale głównie karp, chciałbym tam pojechać przetestować nowe tanie feederki od shimano.

Może ktoś pokusi się o jakieś świeże info :)

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Wrocław i okolice
« Odpowiedź #83 dnia: 21.09.2017, 18:56 »
Byłem tam w zeszłym tygodniu, połowiłem ryb jak na żadnej wodzie PZW. Metoda to tyczka i pellet wagller. Brały karpie, karasie srebrzyste i nawet dwa skimersy się trafiły. Ryb nie trzeba zabierać, no chyba że chcesz to ci policzą za te co chcesz zabrać. Łowisko super, gdyby nie 30 zł za sesję to chętnie zrezygnowałbym z członkostwa w PZW.

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wrocław i okolice
« Odpowiedź #84 dnia: 22.09.2017, 08:09 »
Byłem tam w zeszłym tygodniu, połowiłem ryb jak na żadnej wodzie PZW. Metoda to tyczka i pellet wagller. Brały karpie, karasie srebrzyste i nawet dwa skimersy się trafiły. Ryb nie trzeba zabierać, no chyba że chcesz to ci policzą za te co chcesz zabrać. Łowisko super, gdyby nie 30 zł za sesję to chętnie zrezygnowałbym z członkostwa w PZW.
A wiesz czy można używać siatek do przetrzymania ryb a potem ich wypuszczenia? :p

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Wrocław i okolice
« Odpowiedź #85 dnia: 22.09.2017, 20:01 »
Można przetrzymywać ryby w siatce, lecz z umiarem, w rozsądnej ilości. Ja w pewnym momencie przestałem wrzucać do niej ryby, bo zwyczajnie miałem już ok 30 kg,  i nie chciałem ich męczyć i narażać na otarcia, nie wspominając o możliwości uszkodzenia obręczy i siatki przy wyciąganiu jej z wody. W Anglii na łowiskach komercyjnych, oraz podczas zawodów standardem jest stosowanie 3-4 siatek o wym. 50x40x4m, właśnie w trosce o kondycję ryb w nich przetrzymywanych , oraz co nie jest rzadkością przy wynikach dochodzących do 100-120 kg. brak fizycznej możliwości wyciągnięcia takiej masy z wody do ważenia.

Offline ILikeCookiz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wrocław i okolice
« Odpowiedź #86 dnia: 02.10.2017, 14:26 »
Byłem na Miłocinie i strasznie tam wody ubywa, pomost stoi na piachu i brakuje mu jeszcze kilku metrów do wody :O, ale ponoć tak jest zawsze i po zimie woda wraca do względnie normalnego poziomu.

Sesyjka krótka jakies 3h ,2 feederki na metode i w tym czasie złapałem ponad 20kg ryb.

Wędka 1, koszyk przelotowy zestaw drobniejszy, zanęta to spicy sausage, przynęta to pellet o tym samym zapachu 8mm. Tutaj wpadło 6 karasi w przedziale wagowym 1,5-2kg.

Wędka 2, koszyk na stałe, zestaw trochę większy, zanęta to mix peletów 2mm, zalanych dipem spicy sausage, przynęta to kulka 12mm krab & porzeczka. Tutaj wpadły 2 podobne karasie i karpik 8kg

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Wrocław i okolice
« Odpowiedź #87 dnia: 02.10.2017, 19:55 »
Ja tam miałem puszkę kukurydzy z biedry, pół kilo pelletu, parówki Sokołowskie 90% mięsa i nie mogłem się  opędzić od karasi i karpi takich do 5 kg.

Offline ILikeCookiz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wrocław i okolice
« Odpowiedź #88 dnia: 05.04.2018, 13:48 »
Dzień dobry bardzo, może ktoś ma jakieś świeże info na nowy sezon z okolic Wrocławia :)

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wrocław i okolice
« Odpowiedź #89 dnia: 06.04.2018, 19:16 »
Podbijam temat bo może coś się nowego pojawiło wokół Wrocławia a ja o tym nie wiem :)
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał