Autor Wątek: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej  (Przeczytany 1630 razy)

Offline tomek.pod

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lębork
  • Ulubione metody: feeder
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej
« dnia: 03.06.2016, 19:10 »
Pytanko odnośnie tej instytucji. Czy RZGW wydaje u Was darmowe zezwolenia na amatorski połów ryb? Jak wyglądają wody pod względem rybostanu. Może to jest alternatywa dla wód PZW... Jutro wybieram się nad taką wodę.
Feederowcy!!

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 520
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej
« Odpowiedź #1 dnia: 03.06.2016, 21:03 »
RZGW wydaje darmowe zezwolenia na wody, na których nie ma dzierżawcy, czyli gospodarzem nie jest ani PZW ani Rybak. Z tego co czytałem na takich wodach nie jest prowadzona żadna gospodarka rybacka. Nie ma zarybień, odłowów ale pewnie jest kłusownictwo. Daj znać jak Ci poszło na takiej wodzie.

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej
« Odpowiedź #2 dnia: 04.06.2016, 09:34 »
Zadania Dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej wynikają z ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. – Prawo wodne (Dz. U. z 2012 r. poz. 145 z późn. zm.)

Do zadań dyrektora regionalnego zarządu należy w szczególności:
1.   Sporządzanie identyfikacji znaczących oddziaływań antropogenicznych i ocen ich wpływu na stan wód powierzchniowych i podziemnych, w regionie wodnym.
2.   Opracowywanie warunków korzystania z wód regionu wodnego.
3.   Opracowywanie analiz ekonomicznych związanych z korzystaniem z wód w regionie wodnym.
4.   Sporządzanie, prowadzenie, weryfikowanie i bieżące aktualizowanie wykazów obszarów chronionych utworzonych na podstawie przepisów ustawy oraz odrębnych przepisów.
5.   Sporządzanie planów zarządzania ryzykiem powodziowym w regionach wodnych.
6.   Współpraca w przygotowywaniu wstępnej oceny ryzyka powodziowego i planów zarządzania ryzykiem powodziowym.
7.   Przygotowywanie planów przeciwdziałania skutkom suszy w regionach wodnych.
8.   Koordynowanie działań związanych z ochroną przed powodzią oraz suszą w regionie wodnym, w szczególności prowadzenie ośrodków koordynacyjno-informacyjnych ochrony przeciwpowodziowej.
9.   Prowadzenie katastru wodnego dla regionu wodnego.
10.   Wykonywanie kontroli gospodarowania wodami.
11.   Planowanie przedsięwzięć związanych z odbudową ekosystemów zdegradowanych przez eksploatację zasobów wodnych.
12.   Uzgadnianie, w zakresie finansowania przedsięwzięć dotyczących gospodarki wodnej na terenie regionu wodnego, projektów list przedsięwzięć priorytetowych przedkładanych przez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej, zgodnie z art. 400h ust. 4 pkt. 3 ustawy Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2013 r. poz. 1232, z późn. zm.).
13.   Opiniowanie projektów wojewódzkich planów gospodarki odpadami, o których mowa w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21, z późn. zm.), w zakresie ochrony zasobów wodnych.
14.   Opiniowanie decyzji, o których mowa w art. 13 ust. 3 oraz art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2007 r. o zapobieganiu szkodom w środowisku i ich naprawie (Dz. U. z 2014 r. poz. 210, z późn. zm.).
15.   Opiniowanie projektów planów remediacji historycznych zanieczyszczeń powierzchni ziemi, o których mowa w art. 101l ust. 4 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2013 r. poz. 1232, z późn. zm.), w odniesieniu do zanieczyszczenia w strefach ochronnych ujęć wody.
16.   Uzgadnianie przesłanych propozycji planów aglomeracji.
17.   Opiniowanie w zakresie swoich kompetencji projektów uchwał w sprawie wykazów kąpielisk.

Czyli RZGW nie posiada kompetencji do wydawania zezwoleń na połów ryb.
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline tomek.pod

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lębork
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej
« Odpowiedź #3 dnia: 04.06.2016, 09:43 »
Czyli RZGW nie posiada kompetencji do wydawania zezwoleń na połów ryb.

Osoby zainteresowane otrzymaniem bezpłatnego zezwolenia na uprawianie amatorskiego połowu ryb w wodach obwodów rybackich lub ich częściach, w których uprawnionym do rybactwa jest Dyrektor RZGW w Gdańsku, są zobowiązane do przesłania do siedziby tutejszego Zarządu lub na adres internetowy sekretariat@gdansk.rzgw.gov.pl wniosku zawierającego następujące dane:
- imię i nazwisko
- adres
- numer karty wędkarskiej
- nazwa obwodu rybackiego lub jego części wraz z oznaczeniem pozycji w Rozporządzeniu (lista poniżej)
- termin uprawiania amatorskiego połowu ryb (*)
 
(*)  - zezwolenia wydawane będą z terminem korzystania od dnia  01 maja 2016 r. maksymalnie do dnia  31 października 2016 r., zgodnie z trybem zaproponowanym w latach ubiegłych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi (pisma z dnia 18 czerwca 2014 r., znak: RYBr-IW-993-18/2014 (2518) oraz z dnia 05 marca 2015 r., znak: RYBr-IW-070-2/2015 (787))

http://rzgw.gda.pl/ a tu cała reszta informacji
Feederowcy!!

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej
« Odpowiedź #4 dnia: 04.06.2016, 10:07 »
Zezwoleniem jest samo posiadanie karty wędkarskiej (przecież sami tej karty chcą więc sami też się błaźnią).
 
Wydawanie drugiego zezwolenia przez urzędników RZGW jest nadużyciem sprawowanego urzędu (widocznie nie mają zajęcia, więc wynajdują sobie pracę, bo na pensję trzeba jakoś zarobić i bułeczki z masełkiem kosztują), a ponieważ jestem wrażliwy na takie urzędnicze gnojstwo i ciągle takie przejawy tępię, to dla samej zasady o takie zezwolenie nie ubiegał bym się.

Zasada: jeśli urzędnik mówi (nie mówię o obowiązującym prawie) zrób to, to Ty zrób dokładnie odwrotnie.
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline tomek.pod

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lębork
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej
« Odpowiedź #5 dnia: 07.06.2016, 12:06 »
Więc tak... wypad nad wodę kompletnie nie udany. Nad wodą byłem około 14:00. Szukając miejscówki zeszło mi 1,5 godz. Jedyna podwójna, bo byłem ze znajomym, miała jak się okazało po zbadaniu dna od 6 do 9 metrów. Dla mnie za głęboka. W trakcie badania dna złamałem szczytówke. Wędkowałem od 16 do 8 dnia następnego. Zero kontaktu z rybą. Z wywiadu z wedkarzami ryba nie bierze od miesiaca. Ponoć też były właściciel przed końcem dzierżawy trzepał wodę sieciami. Ryba spławiała się na powierzchni. Myślę, że mogło zabraknąć też umiejętność. Pozdrawiam. :beer:
Feederowcy!!