Autor Wątek: Sklepdrapieznik.pl  (Przeczytany 801705 razy)

Chub

  • Gość
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #1545 dnia: 08.11.2016, 20:20 »
Rozmówki jakby ktoś kogoś zmuszał do zakupu :D
Ja tam wiem tyle nie od dziś, że lepiej dopłacić i mieć spokój niż kupić taniej na alle a potem jak coś się stanie to :facepalm:
Drapieżnik ma niektóre produkty drożej ale co z tego?
To jest każdego z nas świadomy wybór, gdzie kupuje.
Dla mnie to jest sklep nr 1 i tak pozostanie bez względu na ceny.
Strasznie im kibicuję za to co robią.

Podam przykład dla przypomnienia

Sprowadzają mi Mavera Reactorlite po miesiącu wędka ulega uszkodzeniu szybki kontakt ze sklepem czy zwrot kasy czy wymiana na inny sprzęt.
Dobrałem Mini Plusa miałem go u siebie zanim Drapieżnik miał Mavera u siebie
Chyba nic więcej pisać nie trzeba...

Offline pawel899

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 419
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #1546 dnia: 08.11.2016, 20:22 »
Ja też dzisiaj odebrałem wędkę od Drapieżników :-) tuba pancerna :-)  jako dodatek dostałem gazetkę Matrixa.

Offline Kinior

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 118
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #1547 dnia: 08.11.2016, 20:24 »
Świat na głowie staje, żeby ludzie do Angli ściągali produkty z Polski ;D

Luk trochę to działa inaczej... Producent sprzedaje produkt do Hurtowni (hurtownia narzuca swoją marżę) sprzedaje do klienta (klient narzuca swoją marżę) klient sprzedaje do konsumenta który jest nabywcą i cieszy się nową wędką :)
Więc cena detaliczna w dużej mierze zależy od hurtu i ilości zakupu .

Kto jest hurtowym sprzedawcą Prestona i Koruma więc? :D





Korum i Preston jest niszą na Polskim rynku.
 Możliwe jest, że prowadzą sprzedaż bezpośrednią choć wątpię .
Piszę jak jest na rynku...
Marcin

Mazovia Fishing Team

Offline Kinior

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 118
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #1548 dnia: 08.11.2016, 20:27 »
Świat na głowie staje, żeby ludzie do Angli ściągali produkty z Polski ;D

Luk trochę to działa inaczej... Producent sprzedaje produkt do Hurtowni (hurtownia narzuca swoją marżę) sprzedaje do klienta (klient narzuca swoją marżę) klient sprzedaje do konsumenta który jest nabywcą i cieszy się nową wędką :)
Więc cena detaliczna w dużej mierze zależy od hurtu i ilości zakupu .

Kto jest hurtowym sprzedawcą Prestona i Koruma więc? :D





Korum i Preston jest niszą na Polskim rynku.
 Możliwe jest, że prowadzą sprzedaż bezpośrednią choć wątpię .
Piszę jak jest na rynku...

To chyba temat warty nowego wątku :)
Marcin

Mazovia Fishing Team

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 026
  • Reputacja: 219
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #1549 dnia: 08.11.2016, 20:28 »
Podam przykład dla przypomnienia

Sprowadzają mi Mavera Reactorlite wędka ulega uszkodzeniu szybki kontakt ze sklepem czy zwrot kasy czy wymiana na inny sprzęt.
Dobrałem Mini Plusa miałem go u siebie zanim Drapieżnik miał Mavera u siebie
Chyba nic więcej pisać nie trzeba...
Może inaczej: czy jakiś sklep internetowy nie uznał reklamacji na uszkodzoną wędkę ?
To nie są stare czasy, że mało kto zaglądał na internet, wymieniał się opiniami.
Dzisiaj te sklepy dbają głównie o klienta, wiadomo jeden lepiej, a drugi gorzej - to już zależy od indywidualnych pracowników, bo zawsze znajdzie się czarna owca.
To tak jak ja prowadząc sklep wysyłam płyty indukcyjne i przykładowo ostatnio stłukło się szkło w 2 paczkach - więc reklamacja, każda reklamacja u innej osoby z działu reklamacyjnego.
Wynik ? Jedna uznana, druga nie i bądź tu mądry (oba przypadki były w 100% takie same)

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #1550 dnia: 08.11.2016, 20:29 »
Trochę dziwna ta dyskusja o Drapieżniku. Przecież jest wolny rynek, każdy kupuje gdzie chce i mu się podoba.
Trudno od Nich wymagać, aby cały asortyment mieli taniej od konkurencji. Sprowadzili drożej od innych, dołożyli swoją marżę i sprzedają. Nie pasuje mi cena to szukam dalej. Ale żalić się po forach na taki stan rzeczy...nie mój klimat chyba ::)
Zaznaczam, że to tylko moje prywatne zdanie :)

Offline Kinior

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 118
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #1551 dnia: 08.11.2016, 20:32 »
Osobiście też jestem klientem Drapieżnika :)
Wolę zapłacić drożej ale mieć pewność w serwisie i fachowej pomocy  :)
Marcin

Mazovia Fishing Team

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 729
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #1552 dnia: 08.11.2016, 20:34 »
Ja tylko dodam, że mi nie chodzi o Drapieżnika, ale o ogólne warunki. Szanujmy sklepy, dawajmy im zarobić, a będziemy na tym zyskiwać. Nie musimy zawsze wszystkiego kupować w takim Drapieżniku, ale nie wnikajmy w ceny zbytnio. Zapewniam Was, ze kupowanie przez alledrogo wcale nie da nam wielkich oszczędności. Często liczy się czas, kupienie większej ilości.

Dodatkowo dobre sklepy jak się pielęgnuje, to te się na odwzajemnia jeszcze bardziej. Szanujmy nasze lokalne sklepy też, bo zawsze mamy okazję kupić coś na szybko, mieć świeże robactwo od ręki. Oni wiele rzeczy tez nam załatwią po dobrej cenie. Jeżeli będziemy chcieli kupować wszystko za bezcen, koniec końców będziemy do wszystkiego dopłacać.
Lucjan

Offline Maciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 065
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzień bez wędkowania jest dniem straconym.
  • Lokalizacja: Centralna polska
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #1553 dnia: 08.11.2016, 20:42 »
Panowie kupując w Drapieżniku ,otrzymujemy nie tylko towar ,ale też pomoc w razie problemu (przynajmniej ja otrzymałem :)) .
Podam przykład .
Zakupiłem u nich fotel Korum> Na trzeciej wyprawie z fotelem gubię pokrętło od regulacji oparcia :(
Dzwonie do nich czy coś poradzą .Pokrętła nie mieli na stanie ,ale kilka dni później puka do mnie kurier z darmowym pokrętłem zastępczym :).
Tydzień po kurierze otrzymuję wiadomość od Drapieżnika że orginalne pokrętła Korum są już dostępne w sklepię :bravo:.
Chyba nic więcej nie trzeba pisać .

Maciek

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 026
  • Reputacja: 219
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #1554 dnia: 08.11.2016, 20:48 »
Ja tylko dodam, że mi nie chodzi o Drapieżnika, ale o ogólne warunki. Szanujmy sklepy, dawajmy im zarobić, a będziemy na tym zyskiwać. Nie musimy zawsze wszystkiego kupować w takim Drapieżniku, ale nie wnikajmy w ceny zbytnio. Zapewniam Was, ze kupowanie przez alledrogo wcale nie da nam wielkich oszczędności. Często liczy się czas, kupienie większej ilości.

Dodatkowo dobre sklepy jak się pielęgnuje, to te się na odwzajemnia jeszcze bardziej. Szanujmy nasze lokalne sklepy też, bo zawsze mamy okazję kupić coś na szybko, mieć świeże robactwo od ręki. Oni wiele rzeczy tez nam załatwią po dobrej cenie. Jeżeli będziemy chcieli kupować wszystko za bezcen, koniec końców będziemy do wszystkiego dopłacać.

Luk ostatnie moje słowa, bo masz dużo racji, ale też pomijasz jeden istotny fakt.
Konkurencja nigdy nie będzie w stanie obniżyć cen do bardzo niskiej marży, bo sprzedając BARDZO DUŻĄ ILOŚĆ będzie musiała również zatrudnić dodatkowych pracowników, więc nie będzie się jej to kalkulować. Biznes jest prosty i nie pozwoli na to co ja i Ty napisałeś.

Cała dyskusja polegała na zwróceniu uwagi na "PROMOCJĘ -20%" przez Jurka, tudzież -20% nie oznacza -20%, a dokładniej +5%-10% do cen u najtańszej konkurencji. Ot cała dyskusja tylko o słowo PROMOCJA.

Mamy 2016 rok, żaden internetowy sklep nie pozwoli sobie na olanie klienta, bo zaraz powstaną tematy na 20 różnych stronach o zaistniałej sytuacji.

Czy gozdawa Wam uznała reklamację uszkodzonych wędek ? (sorry, że piszę o tym, ale nie lubię jak ktoś oczernia firmy bez finału sprawy)

Offline Kinior

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 118
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #1555 dnia: 08.11.2016, 20:49 »
Ja tylko dodam, że mi nie chodzi o Drapieżnika, ale o ogólne warunki. Szanujmy sklepy, dawajmy im zarobić, a będziemy na tym zyskiwać. Nie musimy zawsze wszystkiego kupować w takim Drapieżniku, ale nie wnikajmy w ceny zbytnio. Zapewniam Was, ze kupowanie przez alledrogo wcale nie da nam wielkich oszczędności. Często liczy się czas, kupienie większej ilości.

Dodatkowo dobre sklepy jak się pielęgnuje, to te się na odwzajemnia jeszcze bardziej. Szanujmy nasze lokalne sklepy też, bo zawsze mamy okazję kupić coś na szybko, mieć świeże robactwo od ręki. Oni wiele rzeczy tez nam załatwią po dobrej cenie. Jeżeli będziemy chcieli kupować wszystko za bezcen, koniec końców będziemy do wszystkiego dopłacać.

Ludzie takie sklepy ze świeżymi robakami pielęgnują jak babcia ołtarzyk. W nich kupujemy najczęściej to co potrzeba "na już" (robaki, przypony, haczyki itp) ale jak trzeba kupić kij czy sondę to wybieramy by zapłacić mniej, nie złotówkę czy dwie.
Wybierajmy sklepy z polskim kapitałem czy internetowe czy nie to moim zdaniem bez znaczenia :)





Marcin

Mazovia Fishing Team

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #1556 dnia: 08.11.2016, 20:55 »
Trochę dziwna ta dyskusja o Drapieżniku. Przecież jest wolny rynek, każdy kupuje gdzie chce i mu się podoba.
Trudno od Nich wymagać, aby cały asortyment mieli taniej od konkurencji. Sprowadzili drożej od innych, dołożyli swoją marżę i sprzedają. Nie pasuje mi cena to szukam dalej. Ale żalić się po forach na taki stan rzeczy...nie mój klimat chyba ::)
Zaznaczam, że to tylko moje prywatne zdanie :)
O tym ze w ktoryms sklepie są zawyzone ceny mowić nie można a można mówić bo można mówić tylko dobrze?
To chyba tak to nie działa.
Idąc tym tropem po co chwalić? Przecież jest wolny rynek i kazdy kupuje gdzie chce.
Ja poprzednią daiwę kupiłem gdzie indziej. Czemu? Bo tam kupiłem ponad jakieś 150zl taniej. Przy wedce w cenie poniżej 500zł jest ogromna różnica. W tej kwocie  można nabyć przyzwoity kołowrotek.

Nie jest to krytka sklepu co widać bo moich dzisiejszych zakupach dokonanych własnie w tym sklepie. Chwalę ich i chwalić bedę bo naprawdę są super. Zostawiłem tam już bardzo dużo pieniedzy. Dużo jak dla mnie oczywiscie.
Ale to jest forum internetowe a nie strona sklepu i dlatego śmielej można wyrazić swoje zdanie.
Uświadomić kolegów czy nowych userów że ceny podobnie jak wszędzie trzeba weryfikować.
To jest sklep a nie organizacja dobroczynna.
A w każdym sklepie jedno jest taniej a drugie drożej. Jako Klient mam prawo kupować tam gdzie taniej i narzekać, że w ulubionym sklepie jest drożej. Bo dałbym im chetnie zarobić. Ale mi nikt do porfela bonusowo pieniędzy nie dorzuca wiec czasem szukam tam gdzie taniej. Mogę nieznacznie przepłacić kilka zł ale nie stać mnie by dokładać więcej.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 729
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #1557 dnia: 08.11.2016, 20:58 »

Luk ostatnie moje słowa, bo masz dużo racji, ale też pomijasz jeden istotny fakt.
Konkurencja nigdy nie będzie w stanie obniżyć cen do bardzo niskiej marży, bo sprzedając BARDZO DUŻĄ ILOŚĆ będzie musiała również zatrudnić dodatkowych pracowników, więc nie będzie się jej to kalkulować. Biznes jest prosty i nie pozwoli na to co ja i Ty napisałeś.

Nie do końca się zgodzę. Sprzedajesz on-line a nie na żywo. A więc jeden gość śmiga jak przecinak i robi za dwóch, pakuje w pośpiechu, często się myli, nie wyrabia się na czas. Przy małej marży trzeba wyrobić zysk, nie ma czasu na dbanie o jakość. To jest normalna zależność, że najlepszy serwis mają ci, co mają spore marże, mają czas na zrobienie rzeczy, zaś najgorzej wypadają ci, co pracują na niskich marżach. Oczywiście są wyjątki...

Panowie, jakby co to luz :beer: Ja chciałem pokazać tylko, że dbanie o sklepy się opłaca, żądania o rabaty i najniższe z cen zaś mszczą się. Oczywiście na cenę patrzeć należy.

 Jakby nie było, jesteście rozpieszczeni w tej Polsce. Ja na paczkę czekam od 3 do 7 dni (moje ostatnie trzy zamówienia). 
Lucjan

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #1558 dnia: 08.11.2016, 21:27 »
Zliczając 4 sklepy w których robię zakupy nie wyjdzie kwota która wydałem w drapieżniku. A to chyba o czymś świadczy.
To mój ulubiony sklep internetowy.
Do tego dochodzą 3 stacjonarne.
Jeden malutki u mnie gdzie kupuję drobnicę. Jeden w Warszawie gdzie kupuję to co wpadnie w ręce. I jeden w Grójcu. Stacjonarne kocham za to, że siedzę w nich godzinami. Ogladam i macam. Gadam i marudzę chłopakom.
Mam też 2 sklepy netowe gdzie zakupy robię bardzoooooooo sporadycznie i w nich akurat kupuję tylko ze wzgledu na cenę.

Mario
Mazovia Fishing Team

Chub

  • Gość
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #1559 dnia: 08.11.2016, 21:27 »


Mamy 2016 rok, żaden internetowy sklep nie pozwoli sobie na olanie klienta, bo zaraz powstaną tematy na 20 różnych stronach o zaistniałej sytuacji.



Komentarze na alle

Media Expert 60 negatywów, 46 neutralnych
Komputronik 79 negatywów, 65 neutralnych

Takie przykłady bo ostatnio akurat czegoś szukałem i mnie to odrzuciło...
Jakoś nie widzę, by niektórzy sprzedawcy się przejmowali opiniami i śmiem wątpić, że u każdego tak bez problemowo się wszystko załatwia.
A o wspomnianej Gozdawie to nawet nie będę pisał większość opinie zna, tu na forum też błysnęli...
Ocena sklepu to nie tylko cena droższa niższa czy uznanie gwarancji .
To podejście do klienta, czas realizacji itd...