Autor Wątek: Sklepdrapieznik.pl  (Przeczytany 801701 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 551
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5235 dnia: 03.12.2022, 18:08 »
Rozumiem. Ale to wynika z potrzeby, nie z pomysłu: jutro robimy promocję.  Tam jest inny rynek...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 012
  • Reputacja: 476
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5236 dnia: 03.12.2022, 18:40 »
Sklep musi kalkulować, czy stać go na wystawianie całego zapasu po obniżonej cenie. Nie wiem, wolelibyście, żeby zrobił wam raz dobrze po całości, a potem poszedł z torbami albo przynajmniej ograniczył asortyment?
BF nie ma robić dobrze klientowi tylko sklepowi.
Opróżnia się magazyny na nowy sezon. Chyba niektórzy o tym zapomnieli. Lub nie wiedzą.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 454
  • Reputacja: 352
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5237 dnia: 03.12.2022, 19:08 »
BF nie ma robić dobrze klientowi tylko sklepowi.
Opróżnia się magazyny na nowy sezon. Chyba niektórzy o tym zapomnieli. Lub nie wiedzą.

To zależy ile tego miejsca na nowości się potrzebuje. Wiele produktów jest "niesezonowych", albo ich nowsze wersje będą nie na kieszeń przeciętnego nabywcy, więc sprowadzi się je w ilościach homeopatycznych (to też zależy od umów z producentami/dystybutorami, oczywiście). Jeśli za miesiąc czy dwa dalej je będziesz sprzedawać, to po co je przeceniać na BF?
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 012
  • Reputacja: 476
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5238 dnia: 03.12.2022, 19:17 »
BF nie ma robić dobrze klientowi tylko sklepowi.
Opróżnia się magazyny na nowy sezon. Chyba niektórzy o tym zapomnieli. Lub nie wiedzą.

To zależy ile tego miejsca na nowości się potrzebuje. Wiele produktów jest "niesezonowych", albo ich nowsze wersje będą nie na kieszeń przeciętnego nabywcy, więc sprowadzi się je w ilościach homeopatycznych (to też zależy od umów z producentami/dystybutorami, oczywiście). Jeśli za miesiąc czy dwa dalej je będziesz sprzedawać, to po co je przeceniać na BF?
Ale ja się z Tobą zgadzam.
BF to przywilej,  nie konieczność.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 454
  • Reputacja: 352
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5239 dnia: 03.12.2022, 19:21 »
My nęcimy ryby, a sklepy nas ;)
Liczy się słynny "szał żerowania".
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 596
  • Reputacja: 44
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5240 dnia: 03.12.2022, 19:32 »
Bo wszyscy chcą być jak szybka baba z Radomia i tak traktują BF. Oraz to Polskie patrzenie na rynek i zwyczaje że u nas jest tak to i za granicą tak samo.
U nas podnoszą ceny i robią niby promocje, a tak jak tu było wspomniane w USA robią wietrzenie magazynów co przekłada się na kilkukrotnie większą sprzedaż w konsekwencji czego tak naprawdę obie strony są zadowolone z poszanowaniem klienta.
To samo ma się z gwarancją u nas jest "do bramy i się nie znamy"  bo tak jest najłatwiej. A dla przykładu w USA skąd wywodzi się "Customer Service" który słynie z tworzenia reguł zasad i kodeksu poszanowania klienta. Co w konsekwencji czego uczy obie strony jak traktować klienta by potem wrócił, nie stracić i zarobić i jednocześnie znaleźć balans i nie robić go w balona jak (Polskie BF).

Jeszcze jedno mnie bawi w tym wszystkim, ludzie przywiązują się do sklepu jak mohery do biedronki. Czyli w tym sklepie ma być promocja bo ja tu kupuje. A mamy XXI wiek i internet i można poszukać gdzie jest taniej i tam kupić, a jak się jest przywiązanym to trzeba zaakceptować że taka jest cena.
 :P 8) :D

Offline Zander 112

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja: 12
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5241 dnia: 03.12.2022, 19:53 »
Jak dobrze się poszuka to bez BF można kupić daną rzecz w cenie podobnej a nawet i tańszej w okresie Czarnego Tygodnia. Kupowanie tanich rzeczy mija się z logiką, bo chyba że chce się tego kupić kilka kilogramów.
Prawdziwe okazje to zniżki 40% a reszta to okazje dla naiwnych.

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 408
  • Reputacja: 228
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5242 dnia: 03.12.2022, 20:39 »
Od dłuższego czasu wychodzę z założenia, że jak chce coś kupić to po prostu kupuje. Nie czekam na jakieś magiczne bf i nie bawię się w berka z innymi, żeby tylko zaoszczędzić realne 10-15%. Szkoda czasu i fatygi. Abstrahując, że te "promocje" to bardzo często naciągana akcja.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 17 kg

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 043
  • Reputacja: 670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5243 dnia: 03.12.2022, 20:53 »
Od dłuższego czasu wychodzę z założenia, że jak chce coś kupić to po prostu kupuje. Nie czekam na jakieś magiczne bf i nie bawię się w berka z innymi, żeby tylko zaoszczędzić realne 10-15%. Szkoda czasu i fatygi. Abstrahując, że te "promocje" to bardzo często naciągana akcja.
Jeżeli mowa o zaoszczędzeniu 50zł,to się zgadzam,ale już np.kwota 500 zł.to temat wart przemyślenia,zwłaszcza gdy ma się rodzinę.

Co do przywiązania do sklepu,pełna zgoda,inna sprawa,że próżno szukać sklepu z takim asortymentem jak Drapieżnik. Jednak zagranie z nagłą niedostępnością towaru ,tuż przed promocją ,uważam za nie fer wobec klienta.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 026
  • Reputacja: 219
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5244 dnia: 04.12.2022, 20:56 »
Sprawdziłem dzisiaj z nudów stan zanęt i również okazało się, że sklep ukrył około 80% stanów magazynów, a myślałem, że zrobił to tylko z kołowrotkami.
Z początku myślałem, że to po prostu rezygnacja z zamówienia albo zwroty, ale chyba za szybko na te zwroty.
Kupiłem ostatnie 4 sztuki zanęty, które miałem na maksa w koszyku dodane, a dzisiaj widzę, że 20 sztuk na stanie :facepalm:
Nawet sztyce prestona c-drome 3.6m dali 210 sztuk :) A one tydzień przed blackiem się wyprzedały na promocji w ilości około 20 sztuk.
W sumie pierwszy raz drapieżnik tak mocno przyciął. Mega dziwna sytuacja jak na ten sklep, ale nie ma co się dziwić. Widać, że muszą kalkulować co im się bardziej opłaca.

Offline Lewapiks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 429
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5245 dnia: 05.12.2022, 09:34 »
Sprawdziłem dzisiaj z nudów stan zanęt i również okazało się, że sklep ukrył około 80% stanów magazynów, a myślałem, że zrobił to tylko z kołowrotkami.
Z początku myślałem, że to po prostu rezygnacja z zamówienia albo zwroty, ale chyba za szybko na te zwroty.
Kupiłem ostatnie 4 sztuki zanęty, które miałem na maksa w koszyku dodane, a dzisiaj widzę, że 20 sztuk na stanie :facepalm:
Nawet sztyce prestona c-drome 3.6m dali 210 sztuk :) A one tydzień przed blackiem się wyprzedały na promocji w ilości około 20 sztuk.
W sumie pierwszy raz drapieżnik tak mocno przyciął. Mega dziwna sytuacja jak na ten sklep, ale nie ma co się dziwić. Widać, że muszą kalkulować co im się bardziej opłaca.

A ja uważam, że Twoja teoria jest mocno naciągana, ne poparta żadną wiedzą, tylko domysłami. W kontekście Drapieżnych Tygodni z rabatami do 25% (którę mają być kontynuowane), chowanie towaru na BF byłoby bez sensu skoro za chwilę i tak będzie na nie rabat 20-25%. W przypadku Drapieżnika, który ma ceny pierwotne dość wysokie, taki BF to żniwa zarobkowe, nawet bardziej niż czyszczenie magazynu (po co chować towar, którego chwilę bo BF i tak nikt nie kupi). Niezależnie od wszystkiego, uważam ich za najlepszy sklep w Polsce, który wyznacza standardy dla pozostałych. Obsługa, jakość, tempo wysyłek i przede wszystkim obsługa posprzedażowa, wszelkiego rodzaju zwroty, reklamacje są załatwiane ekspresowo i bezproblemowo. Nie wszędzie tak jest.

Offline KapitanNadwaga

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siennica
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5246 dnia: 05.12.2022, 11:50 »
Istnieje cała masa aspektów i przyczyn działań takich sklepów, ilość towarów na bf mogła być też spowodowana możliwością pakowania odpowiedniej ilości paczek. Zamiast trzymać pracowników po 20 h na bf, żeby się wyrobić z przesyłkami to lepiej schować część stanów magazynowych i kontynuować tę wyprzedaże cotygodniowe z innymi markami. W Polsce ten czarny piątek jest taki trochę na siłę nie koniecznie sklepy muszą się wyprzedawać bo potrzebują miejsca w magazynach pod nowy towar, czasem potrzebna też jest gotówka by zachować płynność, czasem robisz bo wszyscy robią. Marketingowo dla drapieżnika pewnie lepsze są te tygodniowe promocje bo pewnie ludzie do tego na co polowali zawsze dodadzą coś co nie jest w promocji, przynajmniej mnie tak łapali. Także powód do takich a nie innych działań może być wiele, a na pewno sklepu nie interesuje by ludzie mogli kupić jak najkorzystniej tylko, żeby wydał jak najwięcej.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 261
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5247 dnia: 05.12.2022, 12:32 »
Nie wiem ale mam wrażenie że co poniektórym w głowach z dobrobytu się poprzestawiało....
Każdy sklep jak chce robić biznes to jego sprawa - idąc dalej każdy gdzie chce kupować tam może kupować.
Temat drapieżnika już był tyle razy czepany myślałem że wam przeszło. Jeden dostanie zapach , drugi sapie czemu go nie dostał.. Trzeci dostał wiadro .... czwarty czemu ręcznika nie dostał...
Ludzie chceta kupujta , nie chceta nie kupujta.

Jak macie jaja napiszecie meila do sklepu - sam jestem ciekaw co wam odpiszą....

Z drugiej strony - przypomnę wam sklep DUXON - ładował klientów na kilkaset tysięcy w bleka jak sie ktoś skusił... potem finansował swoje zakupy , czekali ludzie po kilka tygodni na przesyłke... A na zwrot kasy nie wspomnę...

A wy tu szarpiecie strunę - ale o co ???
Maciek

Offline KotKoi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 003
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5248 dnia: 05.12.2022, 12:50 »
Nie wiem ale mam wrażenie że co poniektórym w głowach z dobrobytu się poprzestawiało....
Każdy sklep jak chce robić biznes to jego sprawa - idąc dalej każdy gdzie chce kupować tam może kupować.
Temat drapieżnika już był tyle razy czepany myślałem że wam przeszło. Jeden dostanie zapach , drugi sapie czemu go nie dostał.. Trzeci dostał wiadro .... czwarty czemu ręcznika nie dostał...
Ludzie chceta kupujta , nie chceta nie kupujta.

Jak macie jaja napiszecie meila do sklepu - sam jestem ciekaw co wam odpiszą....

Z drugiej strony - przypomnę wam sklep DUXON - ładował klientów na kilkaset tysięcy w bleka jak sie ktoś skusił... potem finansował swoje zakupy , czekali ludzie po kilka tygodni na przesyłke... A na zwrot kasy nie wspomnę...

A wy tu szarpiecie strunę - ale o co ???




 :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :thumbup: :beer:

Offline Lewapiks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 429
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5249 dnia: 05.12.2022, 13:01 »
Nie wiem ale mam wrażenie że co poniektórym w głowach z dobrobytu się poprzestawiało....
Każdy sklep jak chce robić biznes to jego sprawa - idąc dalej każdy gdzie chce kupować tam może kupować.
Temat drapieżnika już był tyle razy czepany myślałem że wam przeszło. Jeden dostanie zapach , drugi sapie czemu go nie dostał.. Trzeci dostał wiadro .... czwarty czemu ręcznika nie dostał...
Ludzie chceta kupujta , nie chceta nie kupujta.

Jak macie jaja napiszecie meila do sklepu - sam jestem ciekaw co wam odpiszą....

Z drugiej strony - przypomnę wam sklep DUXON - ładował klientów na kilkaset tysięcy w bleka jak sie ktoś skusił... potem finansował swoje zakupy , czekali ludzie po kilka tygodni na przesyłke... A na zwrot kasy nie wspomnę...

A wy tu szarpiecie strunę - ale o co ???

Jaki cel miał Twój post?