Autor Wątek: Ultralight'owa Odległościówka  (Przeczytany 9089 razy)

Ryba1987

  • Gość
Ultralight'owa Odległościówka
« dnia: 15.01.2015, 21:31 »
Witam :)
Mistrzowie prosiłbym Was o podawanie nazw modeli odległościówek ultralightowych - cw do ~5-7 gram i adekwatnie niska waga wędziska - ~150-200 gram. Cena jest dla mnie nie istotna, chcę się po prostu zorientować w modelach. Ktoś na takie trzcinki łowi? Jakie polecacie? Akcja dla mnie jest drugorzędna chociaż wiadomo, szybka akcja = dobra akcja :P Najważniejsze żeby ugięcie było pełne i bardzo głebokie (w sumie jakie by inne mogło być przy takim c.w. )
Z góry dzięki i pozdrawiam :)

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ultralight'owa Odległościówka
« Odpowiedź #2 dnia: 15.01.2015, 22:08 »
Polecam Browning Force Silver Match , lekka wędeczka do finezyjnego łowienia za rozsądna kasę
długość 390 cm
składy – 3
waga 209 g
ciężar wyrzutu do 15 g
długość transportowa 135 cm
Do kupienia w Askari

           Pozdrawiam - Gienek
Pozdrawiam - Gienek

elvis77

  • Gość
Odp: Ultralight'owa Odległościówka
« Odpowiedź #3 dnia: 15.01.2015, 22:11 »
Liczy się nie szybka akcja,a reakcja.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 289
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ultralight'owa Odległościówka
« Odpowiedź #4 dnia: 15.01.2015, 22:33 »
Gienek łowisz na nia
Maciek

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 667
  • Reputacja: 1131
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Ultralight'owa Odległościówka
« Odpowiedź #5 dnia: 15.01.2015, 22:59 »
- Drennan MatchPro Ultralight 13' i 14', IM9 Finesse 13', Acolyte Ultra 13' i 14' (bardzo niska waga i cienki blank, ale sztywniejszy środek niż w pozostałych modelach)
- Garbolino G-System Light 13'

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ultralight'owa Odległościówka
« Odpowiedź #6 dnia: 15.01.2015, 23:54 »
Gienek łowisz na nia

Nie ale kumpel nią łowi i widzialem go nieraz w akcji, mam zamiar też taka sobie kupić bo mi leży w ręku
Pozdrawiam - Gienek

Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 450
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ultralight'owa Odległościówka
« Odpowiedź #7 dnia: 16.01.2015, 09:52 »
Witam :)
Mistrzowie prosiłbym Was o podawanie nazw modeli odległościówek ultralightowych - cw do ~5-7 gram i adekwatnie niska waga wędziska - ~150-200 gram. Cena jest dla mnie nie istotna, chcę się po prostu zorientować w modelach. Ktoś na takie trzcinki łowi? Jakie polecacie? Akcja dla mnie jest drugorzędna chociaż wiadomo, szybka akcja = dobra akcja :P Najważniejsze żeby ugięcie było pełne i bardzo głebokie (w sumie jakie by inne mogło być przy takim c.w. )
Z góry dzięki i pozdrawiam :)

Widzę, że jednak "węszysz" ;)

Wspomniany Acolyte Ultra 13/14 ewentualnie 15 oraz RIVE R-Waggler 390 Light - c.w. 3g-8g i waga katalogowa 120 gramów.
Darek

Ryba1987

  • Gość
Odp: Ultralight'owa Odległościówka
« Odpowiedź #8 dnia: 16.01.2015, 17:50 »
Orientuję się w sprzęcie Darku :)
Od Ciebie (jeśli nie sprzedasz wcześniej) to tą Twoją po 1szym lutym biorę bankowo :)
Dla mnie to nie problem mieć 2-3-5 matchówek/spinningów w jednym "rodzaju" cw/waga :) Troche kasy idzie ale to jednorazowy wydatek, a później to jeść nie woła, leżeć może :)
A jeszcze jak jest łowna to jest miodzio :)

Offline Hassan

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
Odp: Ultralight'owa Odległościówka
« Odpowiedź #9 dnia: 16.01.2015, 20:43 »
Garbolino Match Carp Viper Waggler 3.90, tania i bardzo dobra wędka.

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Ryba1987

  • Gość
Odp: Ultralight'owa Odległościówka
« Odpowiedź #11 dnia: 18.01.2015, 14:42 »
Cytuj
Drennan MatchPro Ultralight 13' i 14', IM9 Finesse 13', Acolyte Ultra 13' i 14' (bardzo niska waga i cienki blank, ale sztywniejszy środek niż w pozostałych modelach)
- Garbolino G-System Light 13'

Jaka jest ich masa?
Bo z tego co widzę to na razie najlżejszy ten kijek co podał Darek RIVE R-Waggler 390 Light, tyle tylko że nigdzie nie mogę go znaleźć.. nie wiem czy to nowość na '15 czy to taki rarytas mimo że jest w katalogu.. jakby ktoś miał do niego "dojście" to prosiłbym o pw do mnie ewentualnie linka bo 120gram no to to jest piórko jak na odległościówke :) moja najlżejsza waży ze 350gram bo to stare shimano powerloop'y, niemieckie silstary 5-6 metrów :P Fajnie się nimi łowi ale chce zobaczyć na delikatnego wagglerka jak się poławia :) Bo coś czuje że z 2 kg karpiem to jazda niesamowita musi być :D

Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 450
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ultralight'owa Odległościówka
« Odpowiedź #12 dnia: 18.01.2015, 15:47 »
Cytuj
Drennan MatchPro Ultralight 13' i 14', IM9 Finesse 13', Acolyte Ultra 13' i 14' (bardzo niska waga i cienki blank, ale sztywniejszy środek niż w pozostałych modelach)
- Garbolino G-System Light 13'

Jaka jest ich masa?
Bo z tego co widzę to na razie najlżejszy ten kijek co podał Darek RIVE R-Waggler 390 Light, tyle tylko że nigdzie nie mogę go znaleźć.. nie wiem czy to nowość na '15 czy to taki rarytas mimo że jest w katalogu.. jakby ktoś miał do niego "dojście" to prosiłbym o pw do mnie ewentualnie linka bo 120gram no to to jest piórko jak na odległościówke :) moja najlżejsza waży ze 350gram bo to stare shimano powerloop'y, niemieckie silstary 5-6 metrów :P Fajnie się nimi łowi ale chce zobaczyć na delikatnego wagglerka jak się poławia :) Bo coś czuje że z 2 kg karpiem to jazda niesamowita musi być :D

Link do katalogu: http://www.rive-france.com/images/CATALOGUE-2015.pdf

Strona 92 i 93  ;)
Darek

Ryba1987

  • Gość
Odp: Ultralight'owa Odległościówka
« Odpowiedź #13 dnia: 18.01.2015, 16:35 »
A nie 42/43 :P
Kwestia teraz tylko gdzie ją kupić.. w polsce chyba nikt tego nie sprowadza z tego co neta wałkuje
Z tego co widzę to w katalogu 2014 nie było tej serii więc chyba dopiero wprowadzają i może dlatego jeszcze nie ma na jej nigdzie na necie.. nawet przez obrazy google patrzyłem i bez efektów -.- w lutym na rybomanii może rive będzie

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 667
  • Reputacja: 1131
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Ultralight'owa Odległościówka
« Odpowiedź #14 dnia: 18.01.2015, 23:22 »
Acolyte Ultra 13' i 14' to inny typ lekkiej matchówki niż semi-parabolik Rive czy Garbolino G-System, a także pozostałe Drennany: jest wyraźnie sztywniejszy poniżej szczytówki.