Autor Wątek: Kto śmieci nad wodą?  (Przeczytany 24545 razy)

Offline cezarym

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 340
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kto śmieci nad wodą?
« Odpowiedź #45 dnia: 23.03.2017, 00:10 »
Odświeżę temat. Niedawno trafiłem na film dotyczący sprzątania łowisk, i przedstawia sytuację autentyczne. Podobają mi się zaproponowane rozwiązania omawiany od 5:44 min filmu, a co koledzy myślą na ten temat? Czy zgadzają się z autorem?
Pozdrawiam
Czarek


Offline Hubert

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nottingham / Konin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kto śmieci nad wodą?
« Odpowiedź #46 dnia: 23.03.2017, 00:52 »
Ten pomysł przedstawiał w którejś z poprzednich produkcji. Lubię gościa. Opcja "dopisywanie zera" bardzo mądra wg. mnie. Polecam obejrzeć inne odcinki.
Hubert

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Kto śmieci nad wodą?
« Odpowiedź #47 dnia: 23.03.2017, 08:02 »
Śmieci to odwieczny problem. Jeszcze przed ustawą śmieciową można by w jakiś sposób uzasadnić nie zabierania ich z łowiska. Uzasadnić, w sensie wskazać istotny powód, gdzie istotą były obciążenia finansowe uzależnione od ilości oddawanych śmieci z gospodarstwa domowego. W tej chwili, już po wejściu w życie ustawy takiego problemu nie ma, płaci się od osoby w gospodarstwie bez względu na ilość odpadów. Czy coś się zmieniło? Nic! Jaki więc jest powód? Po prostu zwykłe chamstwo wędkarzy, wynikające z ich wygody. Nawieźć nad wodę piwa, zanęt, robaków, prowiantu wszelkiej maści, połowić i nażreć się a potem śmieci zgromadzić butem gdzieś w rogu, dołku, powiesić na krzaku i pojechać. Jakby ciężko było włożyć do wiaderka, do bagażnika i w domu wrzucić do kubła. Wyobraźcie sobie, że u mnie w kole regularnie ktoś sprząta brzegi, robią to ludzie z zarządu. Dwa dni po sprzątaniu i wywiezieniu dwóch worków śmieci (widziałem osobiście), jadę sobie drogą przy zbiorniku i patrzę a tam znów nasrane, jakieś reklamówki, paczki po robakach, zanętach. Ale później, jak wędkarzowi zwrócisz uwagę, że łowi na zaśmieconym łowisku, to przecież nie jego, ktoś zostawił, on nie będzie zbierał czyichś śmieci. Dlatego my sprzątamy ale będziemy też regularnie karać i zabierać zezwolenia za zaśmiecone łowisko. Nikt nie będzie mówił, że to są stare śmieci, sprzed zimy. Było posprzątane, łowisz tutaj, masz zaśmiecone lowisko - kara! A jak uważasz, że to nie Twoje, to idź na inne, czyste stanowisko.
Grzegorz

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Kto śmieci nad wodą?
« Odpowiedź #48 dnia: 23.03.2017, 09:06 »
Moim zdaniem śmiecą bo czuja się anonimowi oraz bezkarni, na zbiornikach sekcyjnych jest czysto,ładnie i wszyscy dbają o porządek ( przynajmniej w moim kole )
Już w tej chwili koła płacą ogromne pieniądze za wywóz śmieci jak tak dalej pójdzie to będziemy zamiast zarybiać wywozić śmieci :facepalm:
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Hubert

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nottingham / Konin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kto śmieci nad wodą?
« Odpowiedź #49 dnia: 23.03.2017, 09:14 »
Dużo wód komercyjnych ma w regulaminie zabieranie śmieci z nad wody. Nie możesz ich wyrzucić do kosza przy łowisku tylko TRZEBA je zabrać. To dobre rozwiazanie jeśli chodzi o koszty wywozu śmieci.
Hubert

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kto śmieci nad wodą?
« Odpowiedź #50 dnia: 23.03.2017, 09:31 »
Znam człowieka...
Tia...narządy a jak się nie będą nadawać ( bo chore ) to dzieci oddajmy do niewoli...
Kopanie ochotki... Nie wiem co on palił jak nagrywal ale coś musiał jarać...
Śmieci - problem prosty do rozwiązania.
Uprawnione służby stawiają fotopułapki, które zakupiła gmina w ramach zadania walsnego jakim jest sprzątanie terenu gminy. Koszt jednej to +- 1500 zł plus koszt tabliczek, że teren jest monitorowany. Pułapki są mobilne - dziś tu, za tydzień gdzie indziej. Kara za śmiecenie wynosi 100 do 500 zł a w przypadku lasu chyba nawet więcej. Proste jak metr sznurka w kieszeni. Skuteczne i ciche jak zabójca ninja... ;) Nie ma siły, żeby szybko się cena nie zwróciła a potem to już tylko będzie czysto.
JK

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kto śmieci nad wodą?
« Odpowiedź #51 dnia: 23.03.2017, 09:31 »
U mnie na stawie stowarzyszenia 26 III jest sprzątanie brzegów. Zastanawiam się z czego, bo jak tam byłem przedwczoraj to czysto raczej. Ale śmietniki są co 10 metrów i regularnie ktoś je opróżnia. To jest park miejski, więc pewnie jest jakaś umowa podpisana z MPO czy coś takiego. Owszem, zdarzają się puste opakowania po robakach, puszki i butelki po piwie - świnie są wszędzie, ale naprawdę jestem zaskoczony czystością nad tą wodą.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Kto śmieci nad wodą?
« Odpowiedź #52 dnia: 23.03.2017, 09:40 »
Regulaminy nic nie zmieniają. Przecież jest przepis RAPR (wody PZW), że trzeba bezwzględnie nie tylko posprzątać po sobie ale też w rejonie swojego stanowiska bez względu na stan, jaki ktoś zastał i wędkarze nie tylko nie sprzątają po kimś (to mogę zrozumieć) ale także po sobie. Więc przepisy, regulaminy swoje a wędkarze swoje. Możliwe, że na łowiskach prywatnych zachowują się okej - ale weźcie pod uwagę jedną rzecz, w większości "klientami" łowisk komercyjnych są wędkarze, którzy na przykład ryb nie zabierają - chcą tylko łowić. W mojej ocenie to są wędkarze bardziej świadomi stąd też dbają w jakiś sposób o porządek. Można doszukiwać się jakichś zależności, wędkarskiej kultury. Ja w każdym razie nie trawię śmieciarzy. Jak sobie ktoś zobaczy filmik z mojego wędkowania na łowisku pod karachem - zobaczcie, palę sobie papierosy i gaszę pety w pudełku. Nie wyrzucam do wody, nie śmiecę. Pety później albo zabieram do domu albo wrzucam do pojemników na śmieci, jeśli łowisko takie posiada. To nic nie kosztuje, jedynie trzeba chcieć!
Grzegorz

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kto śmieci nad wodą?
« Odpowiedź #53 dnia: 23.03.2017, 10:02 »
Grzesiek pokazał bardzo ważną zależność. Najwięcej śmiecą ci, co łamią regulaminy i zabierają najwięcej ryb. Przepis Janusza na łapanie śmieciarzy jest dobry :thumbup:

Śmieciarz - to postawa wroga bardzo wędkarstwu. To ktoś kto w nosie ma dobro ryb, związku, jaki komfort łowienia będa miec inni. To typowo samolubna osoba, na dodatek kpiąca z przepisów. Według mnie kary powinny byc bardzo mocne.

Dodatkowo ja widzę jeszcze jeden związek. Często alkohol pity podczas wędkowania (w nadmiarze zwłaszcza), sprawia, że ludziom po prostu zwisa i powiewa co zostawiają na stanowisku. Dlatego uważam za rozsądne zakazy nadmiernego spożywania alkoholu. Jak dla mnie nie da się dobrze łowić będąc naprutym. Ucierpieć mogą same ryby. Niestety, dla wielu wędkarstwo to picie. Nie mam nic przeciwko alkoholowi jako takiemu, ale powinien być umiar i rozsądek. Zataczający się wędkarz holujący karpia, lub karp holujący wędkarza, to nieprzyjemny widok...
OK, teraz czekam na lincz :)
Lucjan

Offline arkady1321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 046
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kto śmieci nad wodą?
« Odpowiedź #54 dnia: 23.03.2017, 10:24 »
Lincz nie w tym przypadku.Często widzi się jak alkohol dominuje podczas wędkowania,a śmieci zostają na brzegu łowiska. ,, ON płaci ON wymaga,,
Są to ,,pseudo,, wędkarze. Więcej kontroli i więcej mandatów! A alkohol jest dla ludzi ale nie nad wodą.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kto śmieci nad wodą?
« Odpowiedź #55 dnia: 23.03.2017, 10:27 »
No już gdzieś pod jakimś filmem czy artykułem był komentarz idioty, który twierdził, że on TAKIE pieniądze płaci, to niech po nim odpowiednie służby sprzątają.
 :facepalm:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kto śmieci nad wodą?
« Odpowiedź #56 dnia: 23.03.2017, 10:29 »
Nie widzę powodu do linczu. Gorsza od świni jest tylko zapita świnia. Nie jestem za całkowitym zakazem napicia się nad wodą, bo sam lubię wypić nad wodą piwko lub dwa, ewentualnie trzy na dłuższej zasiadce, ale jak widzę nad wodą naprutych ludzi, do tego zachowujących się bardzo głośno, to mnie skręca. Jak takie zachowania występują na nocce, to jeszcze rano trzeba iść w krzaczory się wyrzygać. No i oczywiście kupa śmieci zostaje, bo przecież auto ma zdezelowane, ale to jeszcze nie śmieciarka.

No już gdzieś pod jakimś filmem czy artykułem był komentarz idioty, który twierdził, że on TAKIE pieniądze płaci, to niech po nim odpowiednie służby sprzątają.
 :facepalm:

A to już w ogóle mnie wnerwia. Tak jest nie tylko nad wodą. Czasami odwiedzam McDonald's i najczęściej nastolatki zostawiają po sobie na stoliku syf - opakowania itd i nie można usiąść przy stoliku. Jak się zwróci uwagę, to niektórzy zabierają po sobie śmieci, ale inni zaczynają się mądrować, że oni płacą za obsługę i to jest "restauracja" i powinni pracownicy po nich sprzątać. :facepalm: To już chyba taka mentalność.
Marcin

Offline arkady1321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 046
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kto śmieci nad wodą?
« Odpowiedź #57 dnia: 23.03.2017, 10:35 »
Kontrol i jeszcze raz kontrol. Miałem przygodę jak kiedyś zwróciłem uwagę o pozostawionym bałaganie nad wodą po ,,pseudo wędkarzach,,  Prawie do bicia doszło, jacy oburzeni byli jak można zwrócić uwagę. A najwięcej do powiedzenia miała żona.

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Kto śmieci nad wodą?
« Odpowiedź #58 dnia: 23.03.2017, 10:49 »
U Nas jak ktoś łowi na zaśmieconym łowisku stosujemy upomnienia. Na czerwono w rejestrze wpisuje się "Zaśmiecone łowisko". Pierwszy raz jest adnotacja, kolejny jest już zabranie rejestru i wniosek do rzecznika dyscyplinarnego.
Grzegorz

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kto śmieci nad wodą?
« Odpowiedź #59 dnia: 23.03.2017, 10:52 »
U Nas jak ktoś łowi na zaśmieconym łowisku stosujemy upomnienia. Na czerwono w rejestrze wpisuje się "Zaśmiecone łowisko". Pierwszy raz jest adnotacja, kolejny jest już zabranie rejestru i wniosek do rzecznika dyscyplinarnego.

To się nazywa dobre działanie! :thumbup:
Lucjan