Autor Wątek: Siatka PVA z tubą i tłokiem - wybór  (Przeczytany 8419 razy)

ProBono

  • Gość
Siatka PVA z tubą i tłokiem - wybór
« dnia: 25.12.2016, 13:37 »
Witam, chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze zestawu siatki PVA z tubą i tłokiem. Jest wiele firm, nie wiem na którą się zdecydować. Czy może warto zainwestować w GURU w cenie około 50 zł czy też zdecydować się na nieco tańsze rozwiązanie i zakupić KORUM 43 zł czy też znaną firmę FOX 67 zł, a może na początek zaoszczędzić trochę i MIKADO 30 zł będzie zadowalającym wyborem?



 




Offline andre1975

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 484
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Bruksela / Łagów (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Siatka PVA z tubą i tłokiem - wybór
« Odpowiedź #1 dnia: 25.12.2016, 13:41 »
W zależności co potrzebujesz.
Guru jest szybko rozpuszczalna, ja używam Fox-a i jestem z niego zadowolony.
Andrzej

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 542
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Krwawy Michał

Purple Life Matters

ProBono

  • Gość
Odp: Siatka PVA z tubą i tłokiem - wybór
« Odpowiedź #3 dnia: 25.12.2016, 13:43 »
W zależności co potrzebujesz.
Guru jest szybko rozpuszczalna, ja używam Fox-a i jestem z niego zadowolony.

To ma być tak naprawdę nauka z PVA, chciałbym tworzyć mini torebki i dołączać to do haka z przynętą. W miarę mała średnica siatki i wolnorozpuszczalna

ProBono

  • Gość
Odp: Siatka PVA z tubą i tłokiem - wybór
« Odpowiedź #4 dnia: 25.12.2016, 13:43 »
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=5733.msg185669#msg185669
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=5788.msg175875#msg175875

Te dwa wątki to kopalnia wiedzy na ten temat ;)

Wpisywałem w szukaj ale nic nie wyskoczyło, przepraszam w takim razie za nowy temat.

Offline andre1975

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 484
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Bruksela / Łagów (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Siatka PVA z tubą i tłokiem - wybór
« Odpowiedź #5 dnia: 25.12.2016, 14:42 »
W zależności co potrzebujesz.
Guru jest szybko rozpuszczalna, ja używam Fox-a i jestem z niego zadowolony.

To ma być tak naprawdę nauka z PVA chciałbym tworzyć mini torebki i dołączać to do haka z przynętą. W miarę mała średnica siatki i wolnorozpuszczalna


Fox spełniałby te warunki, jeżeli chodzi Korum i Mikado, to ich nie używałem
Andrzej

Offline daniel_lisek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kanał YouTube
  • Lokalizacja: Czarna Białostocka
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Siatka PVA z tubą i tłokiem - wybór
« Odpowiedź #6 dnia: 25.12.2016, 15:04 »
Polecam kupić tunel za 25 zł z ali, a jak się PVA skończy, to dokupujesz samą siatkę za 9 zł\5m.
NAJLEPSZE OKAZJE NA ALI: https://goo.gl/viY1ZQ
GRUPA NA FB "Sprzęt Wędkarski z AliExpress": https://goo.gl/azfNb5

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 252
  • Reputacja: 897
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Siatka PVA z tubą i tłokiem - wybór
« Odpowiedź #7 dnia: 25.12.2016, 23:24 »
Mikado jak dla mnie to F1, wszystko co pokazałeś przeszło przez me ręce.
W mikado masz różne opcje co do rozpuszczalności, a kasa na trzech jeden wychodzi za free w porównaniu do innych.
Maciek

Offline Sebek Francja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bez wędki czuję się jak nie facet
    • Wędkarstwo Francuskie
  • Lokalizacja: Reims
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Siatka PVA z tubą i tłokiem - wybór
« Odpowiedź #8 dnia: 25.12.2016, 23:28 »

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Siatka PVA z tubą i tłokiem - wybór
« Odpowiedź #9 dnia: 26.12.2016, 15:25 »
Witam,

To może ja coś od siebie, jakąś krótszą prezentację moich PVA.

Jak widzicie na zdjęciu, kilka propozycji PVA które posiadam, zaprezentuję każdą z nich.


Na pierwszy ogień pójdzie pierwsza z moich PVA firmy JAXON. 3 w 1.


W komplecie mamy osobny tłok - ubijak. Dwustronny do dwóch średnic, plastikową tubę, szczelnie zamykaną a w niej tak jak oznaczenie producenta - tubę z siatką 5 m o średnicy 44 mm z tym, że nie na pewno... Ale przekonacie się w dalszej części prezentacji. Następna tuba z siatką 5 m o średnicy 23 mm oraz trzecia 5 metrową o średnicy tuby 18 mm. Ubijak pod tubę i siatkę 18 mm. Dla kolegów początkujących, którzy nie łowili nigdy z użyciem torebek PVA taki zestaw jest idealny. Po wykorzystaniu tub, wystarczy zakupić jakieś tanie siatki PVA i nałożyć na ten zestaw, który zademonstrowałem firmy JAXON.


Teraz Wam przedstawię o co mi chodziło ze średnicą największej tuby z zestawu 44 mm, tak jak to podał producent na opakowaniu.


Pierwsza największa tuba z zestawu, nie jest 44 mm, tylko 35 mm... Siatka nabita na nią jest luźno. To czuję, że średnica siatki na tubie 35 mm, jak widzicie na zdjęciu jest 44 mm, ponieważ gdy robiłem nią PVA były bardzo grube. I to jest błąd producenta z opisem produktu. Zaś dalej jak widzicie na zdjęciu, druga tuba 23 mm zgadza się oraz ta najmniejsza do sticków, nie wielkich kiełbasek 18 mm też się zgadza. Jedziemy dalej.


Siatka tej największej 35 mm, czyli tej z opakowania 44 mm, tak się prezentuje.


Tubę 23 mm zastąpiłem siatką z AliExpress 25 mm. Bo oryginalna z Jaxon mi się skończyła i po prostu kupuję teraz nie Jaxon tylko z AliExpress.


Zaś tuba 18 mm oryginalna Jaxon, jak widzicie na zdjęciu tak się prezentuje ta siatka.


A tutaj gdy mi się skończy oryginalna z Jaxon jak widzicie na zdjęciu, zastąpię ją z AliExpress o średnicy 37 mm. Porównajcie sploty siatki. Ta z AliExpress dobrze wygląda.


Teraz tuba PVA Gardnera.


W środku dwie tuby z dwoma średnicami siatki - 35 mm 5 m oraz 23 mm także 5 m. Ubijak tłok dwustronny oraz siatka na cały sezon na ciepłą i zimną wodę zaprojektowana z drobnymi splotami. Taki sam zestaw jak z Jaxon tylko z dwoma średnicami a nie trzema. I oczywiście z lepszą siatką niż Jaxon.


Tu mamy do porównania na prawo Gardnera a na lewo Jaxon. Przy tej samej średnicy tuby 35 mm.


Teraz system PVA Kordy. Najmniejszą z serii którą Korda wypuściła, średnica tuby 20 mm oraz długość siatki 7 m.


Mocny, solidny ubijak, tłok tak się prezentuje nasza siatka.


Teraz ostatnia z moich siatek PVA firmy Star Baits, najmniejsza 17 mm długość siatki 6 m. Do najmniejszych kiełbasek, sticków. Górna część z podziałką, można w nią wsypać wymierzony pellet i ubić, wtedy mamy równe kiełbaski. Mocny i solidny tłok bardzo dobrze dopasowany do tej średnicy tuby.


Jak widzicie tak się prezentuje siatka z Star Baits i jej splot.


Tu obydwie średnice obok siebie po prawej Star Baits, po lewej z Kordy wraz z solidnie wykonanymi ubijakami.


W przybliżeniu siatki tych dwóch producentów.


I wszystkie 4, najmniejsze średnice koło siebie, bo warto mieć kilka średnic tub i siatek, gdy się używa siatki PVA. Po lewej stronie czyli pierwsza Jaxon, później druga Star Baits, trzecia Kordy i na czwarta Gardnera.


Jeżeli chcemy zaoszczędzić pieniążki na siatkach i tubach wystarczy kupić jakiś prosty taki zestaw w dwóch średnicach 25 mm oraz 35 mm, po wykorzystaniu siatki zachować tuby i zakupić jak na zdjęciu za około 9 zł jedną z dwóch średnic przedstawioną na zdjęciu z AliExpress.


Załadować na nasze tuby jak widzicie na zdjęciu, takie dwie średnice wystarczą nam do naszego wędkowania.


Ja stosuję jeszcze dobrej jakości jak widzicie na zdjęciu taśmy, nici, sznury z PVA.


Ładnie zapakowane, w poręcznych pudełkach, łatwych do użycia.


Oraz jeszcze torebek PVA, różnych systemów z torebkami FOX, ale za bardzo się rozpędziłem, to już na inny wątek ;)


System FOX.


Można i tak.



Pozdrawiam.
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Siatka PVA z tubą i tłokiem - wybór
« Odpowiedź #10 dnia: 26.12.2016, 15:57 »
:thumbup:
;)

Offline Raul7

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 83
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: DOL
Odp: Siatka PVA z tubą i tłokiem - wybór
« Odpowiedź #11 dnia: 26.12.2016, 15:57 »
Pyza, mam prośbę. Jeśli masz siatkę Jaxona w stanie jak ze sklepu, to zmierz długość. Dawniej notorycznie pakowano sporo mniej niż 5m. Coś się zmieniło?

Wysłane z Huawei P8 Lite

Darek

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Siatka PVA z tubą i tłokiem - wybór
« Odpowiedź #12 dnia: 26.12.2016, 16:12 »
Pyza, mam prośbę. Jeśli masz siatkę Jaxona w stanie jak ze sklepu, to zmierz długość. Dawniej notorycznie pakowano sporo mniej niż 5m. Coś się zmieniło?

Wysłane z Huawei P8 Lite

Niestety została mi 18 mm, którą już drugi raz dokupywałem i też ją używam, zaś tuba 23 mm już dawno nie dokupuje z Jaxon, zastępuję ją z AliExpress o średnicy 25 mm jak już widzieliście na zdjęciu, a ta najgrubsza po prostu zostało mi z 2 m. Teraz już nie dokupuje Jaxon, preferuje zamienniki z AliExpress. Ale taką tubę z Jaxon jak zaprezentowałem 3 w 1 można tanio kupić tylko trzeba trochę poszukać po necie, no i taka tuba z 3 PVA wystarczy nam do naszego łowienia. Oczywiście jest jeszcze kwestia jakości siatki i różne czasy rozpuszczania się w wodzie, no ale to już jest inny temat.


Pozdrawiam

PS. zapomniałem napisać, że po co mi tyle różnej średnicy siatek oraz gęstości siatki. Gęstość siatki pozwala nam na umieszczenie w niej pakunku z białych robaków i po prostu po wyrzucie robaki nam nie wyjdą przy zarzuceniu tylko na dnie gdy się siatka rozpuści, dlatego używam różnej gęstości siatki, tak jak pokazałem na zdjęciu. Także jeżeli chcę zasypać lekko wilgotną zanętę też jest ważne aby splot siatki był jak najdrobniejszy, żeby nam się zawartość pakunku nie wysypała w czasie lotu. To są ważne rzeczy, ale każdy sam powinien zdecydować jakich siatek będzie używał i do jakich pakunków. :)
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 358
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Siatka PVA z tubą i tłokiem - wybór
« Odpowiedź #13 dnia: 26.12.2016, 19:33 »
Pyza, jak zwykle pokazałeś wszystko, rozkładając cały temat na czynniki pierwsze :thumbup:. Nie wiem czy się Ktoś ze mną nie zgodzi, ale Pyza wyrasta na lidera SiG (albo już dawno Nim jest ;)) w kategorii Król Akcesoriów (i to dobrych akcesoriów :thumbup:).
PS. Oby nie w kategorii Król Albanii ;) :P ;D, bo ten jest tylko jeden:

Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Manfred1979

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 328
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Siatka PVA z tubą i tłokiem - wybór
« Odpowiedź #14 dnia: 02.01.2017, 00:50 »
Ktoś ma doświadczenia z tą siatką Mikado w wersji wolnorozpuszczalnej?

I drugie pytanie: czego używacie do wiązania małych kiełbasek w workach 25mm? Nici czy taśmy???