Autor Wątek: Paczka z Polski - co warto kupić na rodzimym rynku?  (Przeczytany 7916 razy)

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Paczka z Polski - co warto kupić na rodzimym rynku?
« Odpowiedź #15 dnia: 16.01.2017, 23:47 »
Polecam kulki atraktory z Feder Bait. W 2016 r trochę na nich jechałem, a w tym sezonie u mnie będą nr 1.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Paczka z Polski - co warto kupić na rodzimym rynku?
« Odpowiedź #16 dnia: 17.01.2017, 07:08 »
U mnie, dobrze sprawdzała się Żaneta ... bardzo fajny słodki zapach, koledzy są ciagle stosują, w lato daje super efekty

Czaruś, pozdrów ode mnie Żanetkę. Nie ma to jak słodka niunia latem ;)

Hubercie, nie chcę torpedować Twojego pomysłu i chęci do kombinowania, testowania, szukania. To bardzo dobrze. Najgorzej jest spocząć na laurach myśląc, że łowi się na idealną przynętę czy zanętę a po jakimś czasie, zupełnie przypadkiem okazuje się, że jest coś skuteczniejszego. Pisałem to już wiele razy - jeśli ktoś na przykład na komercji, w ciągu sesji złowi 30 karpi to nie jest to zły wynik. Ale dlaczego nie dążyć do tego, by złowić ich 35 albo 40? Więc Twoja chęć szukania i kombinowania to pozytywne posunięcie. Żeby nie było kolorowo, muszę też napisać o drugiej stronie. Łowienie w UK rządzi się nieco innymi prawami od tego w Polsce, łowiska mają nieco inny charakter. Stąd na przykład tak chętnie przy łowieniu dużych ryb na wodach PZW czy też w Polsce stosujemy produkty z rynku angielskiego ale już w drugą stronę - wydaje mi się to nieco nietrafione. Patrząc też na nasz rynek produktów to wiele z nich, tych, które móglbym Ci polecić to i tak nie są produkty Polskie. Jeśli już chcesz testować to polecam Ci jednak produkty angielskie, których wybór też jest spory i pewnie jeszcze nie okryłeś wielu dobrych i ciekawych rzeczy.
Grzegorz

Offline Pushstop

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z wędkarskimi pozdrowieniami
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Paczka z Polski - co warto kupić na rodzimym rynku?
« Odpowiedź #17 dnia: 17.01.2017, 07:31 »
A ja polecam te kulki z TB:
http://tandembaits.com/superfeed-diffusion-mini-boilies-12mm.html#!prettyPhoto
 


Mi sprawdził się w zeszłym sezonie GLM Mussel.

Miałem też ich boostera:

http://tandembaits.com/superfeed-diffusion-booster.html

Podróbka Goo, ale też dawał radę.
Adam

Offline Czarosław

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ząbki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Paczka z Polski - co warto kupić na rodzimym rynku?
« Odpowiedź #18 dnia: 17.01.2017, 08:40 »
U mnie, dobrze sprawdzała się Żaneta ... bardzo fajny słodki zapach, koledzy są ciagle stosują, w lato daje super efekty

Czaruś, pozdrów ode mnie Żanetkę. Nie ma to jak słodka niunia latem ;)

Hubercie, nie chcę torpedować Twojego pomysłu i chęci do kombinowania, testowania, szukania. To bardzo dobrze. Najgorzej jest spocząć na laurach myśląc, że łowi się na idealną przynętę czy zanętę a po jakimś czasie, zupełnie przypadkiem okazuje się, że jest coś skuteczniejszego. Pisałem to już wiele razy - jeśli ktoś na przykład na komercji, w ciągu sesji złowi 30 karpi to nie jest to zły wynik. Ale dlaczego nie dążyć do tego, by złowić ich 35 albo 40? Więc Twoja chęć szukania i kombinowania to pozytywne posunięcie. Żeby nie było kolorowo, muszę też napisać o drugiej stronie. Łowienie w UK rządzi się nieco innymi prawami od tego w Polsce, łowiska mają nieco inny charakter. Stąd na przykład tak chętnie przy łowieniu dużych ryb na wodach PZW czy też w Polsce stosujemy produkty z rynku angielskiego ale już w drugą stronę - wydaje mi się to nieco nietrafione. Patrząc też na nasz rynek produktów to wiele z nich, tych, które móglbym Ci polecić to i tak nie są produkty Polskie. Jeśli już chcesz testować to polecam Ci jednak produkty angielskie, których wybór też jest spory i pewnie jeszcze nie okryłeś wielu dobrych i ciekawych rzeczy.

Telefon mi zmienia słowa. Nie zna tych wędkarskich niedobrzelec


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zapraszam do polubienia mojej strony!
https://m.facebook.com/FeederRadomTeam/
Pozdrawiam, Cezary 😜

Offline Smok

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 7
Odp: Paczka z Polski - co warto kupić na rodzimym rynku?
« Odpowiedź #19 dnia: 17.01.2017, 08:48 »
A ja bym ci polecił wypróbować pellet Lucio halibut-czekolada.Wiem że nie jest on zbytnio popularny wśród wędkarzy i u mnie reszta jego towaru nie zachwyca.Ale pojemnik wypełniony pelletem halibut-czekolada z z kilkoma sztukami robin read dał mi w tamtym sezonie sporo solidnych karpi na komercji :) były dni że ludzie brań nie mieli a ja na tą kombinacje zawsze połowiłem,to był wogóle w tamtym sezonie u mnie na komercjach szczał w dziesiątkę ;)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Paczka z Polski - co warto kupić na rodzimym rynku?
« Odpowiedź #20 dnia: 17.01.2017, 09:51 »
Jak byłem młodszy, też szczałem w dziesiątkę :P
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Paczka z Polski - co warto kupić na rodzimym rynku?
« Odpowiedź #21 dnia: 17.01.2017, 09:56 »
Jak byłem młodszy, też szczałem w dziesiątkę :P

 :D :-X :-X :-X :-X
Grzegorz

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Paczka z Polski - co warto kupić na rodzimym rynku?
« Odpowiedź #22 dnia: 17.01.2017, 10:43 »
Ja bym dał szansę zanętom do metody od Lorpio. Z tej serii najlepiej sprawdzał mi się red krill, ale black halibut & hemp też dobrze działała, w sumie to każda woda jest inna, równie dobrze żadna może się nie sprawdzić :)
Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Paczka z Polski - co warto kupić na rodzimym rynku?
« Odpowiedź #23 dnia: 17.01.2017, 14:01 »
Ja polecę rzeczy których mało w UK lub są drogie

- zanęty do metody na rzekę, jako wypełniacz, ma klej i poprawia kleistość miksu - np, Niwa river 3kg
- ziemia bełchatowska i gliny - dobre na tę porę roku na rzeki
- ziarna paczkowane gotowe - nie wszystkie! Są takie naprawdę w niskiej cenie
- koszyki 60, 90, 120, 150 gram na rzeki
- klej do zanęt
- słodzik
- tania melasa w smakach jak truskawka
- tanie dodatki zanętowe, jak kopromelasa
- świetliki (to czasami)

Jak zamawiasz z Drapieżnika, to łyknąłbym haki Kamasan jeszcze - mają większy wybór niż w UK :)
Lucjan

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Paczka z Polski - co warto kupić na rodzimym rynku?
« Odpowiedź #24 dnia: 17.01.2017, 14:10 »
Jak byłem młodszy, też szczałem w dziesiątkę :P

 :P :P haha
Krzysztof

Offline Smok

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 7
Odp: Paczka z Polski - co warto kupić na rodzimym rynku?
« Odpowiedź #25 dnia: 17.01.2017, 19:55 »
Jak byłem młodszy, też szczałem w dziesiątkę :P

 :D :-X :-X :-X :-X
Ha ha :D wpadłem nawet nie zauważyłem.Co nie zmienia faktu że skuteczny pellet ;)

Offline Hubert

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nottingham / Konin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Paczka z Polski - co warto kupić na rodzimym rynku?
« Odpowiedź #26 dnia: 17.01.2017, 20:45 »
Biorąc pod uwagę, że GBP leci znów na szyję to trochę słaby moment wybrałem na zakupy :D Dzięki za podpowiedzi Panowie :thumbup: Trochę tego się zebrało. Któryś ze sklepów dostanie zacne zamówienie 8) . Zbyt krótko tu wędkuję więc siłą rzeczy nie sprawdziłem nawet za dużo z rynku brytyjskiego. Mam dobrą opcję na przesyłki więc chciałem to wykorzystać i dopytać bowiem mam upatrzone produkty lecz nie wypełnią one nawet 20%paczki a ta i tak będzie mimo wszystko wysłana.  Reasumując - wiedziałem doskonale jakie będą głosy o kupowaniu przynęt/zanęt z PL :P

Taka dygresja:
Ost. na innym forum czytając wątek o kołowrotku "polskiej produkcji". Chłop zapytał prosto - czy ktoś użytkuje, widział, ma ciekawe informacje na jego temat. Jak można było się spodziewać od razu głosy żeby dołożył kasy i kupił to to i to
(inna wiodąca marka) ale nie ten o który dokładnie pyta chociaż żaden z nich nim nie kręcił nawet i nie miał informacji na jego temat. Skwitowane to zostało tym, że Ci co piszą "dołóż kasy" na sesje jeżdżą z młynkami za 30zł.
Piszę to dlatego ponieważ wydaje mi się czasami jakby ludzie wstydzili się czegoś co jest nasze (umownie nasze).
Hubert

Offline Smok

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 7
Odp: Paczka z Polski - co warto kupić na rodzimym rynku?
« Odpowiedź #27 dnia: 17.01.2017, 21:01 »
Biorąc pod uwagę, że GBP leci znów na szyję to trochę słaby moment wybrałem na zakupy :D Dzięki za podpowiedzi Panowie :thumbup: Trochę tego się zebrało. Któryś ze sklepów dostanie zacne zamówienie 8) . Zbyt krótko tu wędkuję więc siłą rzeczy nie sprawdziłem nawet za dużo z rynku brytyjskiego. Mam dobrą opcję na przesyłki więc chciałem to wykorzystać i dopytać bowiem mam upatrzone produkty lecz nie wypełnią one nawet 20%paczki a ta i tak będzie mimo wszystko wysłana.  Reasumując - wiedziałem doskonale jakie będą głosy o kupowaniu przynęt/zanęt z PL :P

Taka dygresja:
Ost. na innym forum czytając wątek o kołowrotku "polskiej produkcji". Chłop zapytał prosto - czy ktoś użytkuje, widział, ma ciekawe informacje na jego temat. Jak można było się spodziewać od razu głosy żeby dołożył kasy i kupił to to i to
(inna wiodąca marka) ale nie ten o który dokładnie pyta chociaż żaden z nich nim nie kręcił nawet i nie miał informacji na jego temat. Skwitowane to zostało tym, że Ci co piszą "dołóż kasy" na sesje jeżdżą z młynkami za 30zł.
Piszę to dlatego ponieważ wydaje mi się czasami jakby ludzie wstydzili się czegoś co jest nasze (umownie nasze).
A żebyś chciał wiedzieć że tak jest. Wystarczy czasem zadać pytanie na temat jakiegoś sprzętu czy zanęt i przynęt mniej znanych rodzimych czy zagranicznych firm to dostaniesz może kilka odpowiedzi,a zapytaj o wiodące firmy to masz od razu kilka stron podpowiedzi ;)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Paczka z Polski - co warto kupić na rodzimym rynku?
« Odpowiedź #28 dnia: 17.01.2017, 21:06 »
Taka dygresja:
Ost. na innym forum czytając wątek o kołowrotku "polskiej produkcji". Chłop zapytał prosto - czy ktoś użytkuje, widział, ma ciekawe informacje na jego temat. Jak można było się spodziewać od razu głosy żeby dołożył kasy i kupił to to i to
(inna wiodąca marka) ale nie ten o który dokładnie pyta chociaż żaden z nich nim nie kręcił nawet i nie miał informacji na jego temat. Skwitowane to zostało tym, że Ci co piszą "dołóż kasy" na sesje jeżdżą z młynkami za 30zł.
Piszę to dlatego ponieważ wydaje mi się czasami jakby ludzie wstydzili się czegoś co jest nasze (umownie nasze).

Niestety, tak to wszystko wygląda. Nie miałem, nie mam pojęcia, ale Jaxona czy Kongera trzeba skreślić, bo nie może być tak, że coś od nich jest w miarę dobre ;)

Najlepsze są kołowrotki markowe, Shimano i Daiwa. Tadek mówił, że sąsiad szwagra Bogdana, tego co się ożenił z Aliną Kwasiwodą, ten, co nie ma środkowego palca prawej ręki, bo mu urwała drylownica do wiśnie, gdy pracował na plantacji na Mazowszu, u tego gościa, co kandydował na radnego Polanicy Zdrój, tam gdzie zgwałcili Wandę na dyskotece, ma Shimano Catanę i Daiwę Lagunę. Dał po stówie za każdy, ale to już są maszyny. Japońskie maszyny. Te polskie to szajs :)
Jacek

Offline Hubert

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nottingham / Konin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Paczka z Polski - co warto kupić na rodzimym rynku?
« Odpowiedź #29 dnia: 17.01.2017, 21:08 »
Taka dygresja:
Ost. na innym forum czytając wątek o kołowrotku "polskiej produkcji". Chłop zapytał prosto - czy ktoś użytkuje, widział, ma ciekawe informacje na jego temat. Jak można było się spodziewać od razu głosy żeby dołożył kasy i kupił to to i to
(inna wiodąca marka) ale nie ten o który dokładnie pyta chociaż żaden z nich nim nie kręcił nawet i nie miał informacji na jego temat. Skwitowane to zostało tym, że Ci co piszą "dołóż kasy" na sesje jeżdżą z młynkami za 30zł.
Piszę to dlatego ponieważ wydaje mi się czasami jakby ludzie wstydzili się czegoś co jest nasze (umownie nasze).

Niestety, tak to wszystko wygląda. Nie miałem, nie mam pojęcia, ale Jaxona czy Kongera trzeba skreślić, bo nie może być tak, że coś od nich jest w miarę dobre ;)

Najlepsze są kołowrotki markowe, Shimano i Daiwa. Tadek mówił, że sąsiad szwagra Bogdana, tego co się ożenił z Aliną Kwasiwodą, ten, co nie ma środkowego palca prawej ręki, bo mu urwała drylownica do wiśnie, gdy pracował na plantacji na Mazowszu, u tego gościa, co kandydował na radnego Polanicy Zdrój, tam gdzie zgwałcili Wandę na dyskotece, ma Shimano Catanę i Daiwę Lagunę. Dał po stówie za każdy, ale to już są maszyny. Japońskie maszyny. Te polskie to szajs :)

Ojca syna szwagra koń był na tych młynkach pod dyszel podpięty! Przecie pamiętam! :)
Hubert