Autor Wątek: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych  (Przeczytany 10003 razy)

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Panowie takie pytanie,
czy ktoś z Was stosował na zawodach zanęt Sonubaits? Wiosną będę brał udział w zawodach spławikowych na rzece o uciągu 5-10g. na głębokości 3-3,5m. Zawody odbywają się w małym kole do którego zapisałem się w tym roku. No i pytanie czy zanęty Sonu nadają się na zawody rzeczne? czy je mieszać z inną zanętą? O ile z innymi zanętami nie miałem takiego problemu, to tu mam. W domowym magazynie mam CHEESY GARLIC CRUSH,  SONU DUTCH MASTER MIX BROWN i oprócz tego kilka do metody - ale wiem, że te nie smużą. Chciałbym sprawdzić czy zanęty o bazie mączki rybnej mogą "pokonać" te na bazie biszkoptów itp. (bo takich będą głównie używali inni zawodnicy). Może macie jakieś swoje typy czy porady którymi możecie się podzielić?
Error Team Poland

river

  • Gość
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #1 dnia: 10.02.2015, 21:02 »
Zadam tylko jedno pytanie jeśli chodzi o zawody
Czy bierzesz pod uwagę robactwo (jockers) i podanie go np w Double Leam ?

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #2 dnia: 10.02.2015, 21:05 »
zamiast jocka chciałem podać zaparzoną pinkę w double leam lub glinie rzecznej, a później zanętę właściwą w oparciu o właśnie o Sonu.
Error Team Poland

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #3 dnia: 10.02.2015, 22:19 »
Uwazam że musisz sobie tam trening zrobić i sprawdzić osobiscie co i jak
Pozdrawiam - Gienek

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #4 dnia: 10.02.2015, 22:30 »
Dla dobra sprawy, to ja mogę nawet potowarzyszyć w ramach analizy porównawczej z inna zanętą :)
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #5 dnia: 10.02.2015, 23:47 »
No cheesy garlic zabija swoim zapachem, wampiry z okolicy na pewno uciekną...

Nie wiem czy jest to dobra taktyka na zawody płociowo-leszczowe. Bardziej bym się oparł o mieszankę Bream feeder z siekaną dendrobeną lub martwą pinką, ten czosnek jest raczej pod klenia, karpia i brzanę. Lub coś bez soli, do zmieszania z gliną  pod robactwo...
Lucjan

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #6 dnia: 11.02.2015, 07:51 »
Kolego prosze Link , masz tu GOLD PRO BREAM za Dyszke. 4kg bedziesz miał za 40pln + wysyłka

http://centrumwedkarskie.pl/156-gold-pro-bream-classic-marcel-van-den-eynde

jest to również bardzo dobra jakościowo zanęta leszczowa
Krzysztof

Offline angler-73

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #7 dnia: 26.01.2016, 11:07 »
Witam.Mam pytanie o zanęty  SUPER CRUMB w kontekście zawodów wędkarskich. Czy ktoś z was ja stosował?Pozdrawiam i czekam na jakakolwiek inf.

Edycja administratora:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1878.0
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2757.0

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #8 dnia: 26.01.2016, 12:25 »
Jeśli chodzi o wędkowanie rekreacyjne, to ja pokusił bym się i spróbował łowienia taką zanętą, czemu nie. Jeśli rozmawiamy natomiast w kontekście zawodów wędkarskich to jest to już mocno ryzykowne rozwiązanie. Mocno ryzykowne, to znaczy, albo połowisz super i wygrasz albo umoczysz na maksa. Pytanie jakie to zawody? Jeśli ktoś traktuje zawody typowo rozrywkowo - to czemu nie. Jeśli natomiast chce się zawody wygrać to niestety ale nikt nigdy nie stosuje rozwiązań kontrowersyjnych. Ewentualnie można szukać czegoś innego, jednak to zawsze musi być poparte treningiem, który zweryfikuje taką czy inną taktykę. Ja osobiście wolał bym wybrać jakąkolwiek sprawdzoną, obłowioną mieszankę niż cudować na siłę. Teoretycznie rzecz ujmując, równie dobrze można by zapytać, czy nie użyć na zawodach na rzece truskawkowej zanęty na karpia... a nóż okaże się killerem i wszystkie leszcze i płocie oszaleją na jej punkcie. No ale jednak to "a nóż" okazuje się najczęściej tylko naszym marzeniem.

Zanęty oparte na mączkach rybnych bardzo często stosują spławikowcy, którzy łowią za granicą (włochy, hiszpania) gdzie ryb jest na prawdę multum, gdzie jest sporo karpi itp. Jeśli chodzi o warunki polskie to może być z tym problem. Większość poławianych ryb to płoć, leszcz. Jeśli wejdzie leszcz to na taką miesznakę może się skusi. Gwarantowane masz jednak, że płotka ucieknie najdalej jak może.

Kup sobie Gros Gardonsa, zmieszaj 1:1 z Leszcz Rzeka Milewskiego. Do tego glina rzeczna Lorpio 4 kg.  Cenowo wyjdzie taniej a i przypuszczam, że skuteczniej.
Grzegorz

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #9 dnia: 26.01.2016, 12:57 »
Haha  , każdy patrzy przez swój pryzmat.A skąd wiadomo że chodzi o zawody spławikowe? :P.Ale rada dobra :thumbup:.Na zawodach tylko 
sprawdzona wcześniej taktyka, to nie czas na eksperymenty, no chyba że grozi zero :thumbdown: Wiele razy się o tym przekonałem. :)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #10 dnia: 26.01.2016, 13:24 »
Nie stosowałem tych zanęt, bo są drogie... :)

Problem Sonubaitsa polegał na tym, że ich zanęty to była opcja do łowienia dużych ryb, komercyjnych, rzecznych... Nie mieli jednak w swoi 'repertuarze' nic pod płoć. Zero. Dlatego powstała ta seria, sama nazwa sugeruje spożywkę . O ile Sonu to dobra firma, to jednak przy takich zanętach bardziej wydaje mi się, że lepiej ufać takiemu Sensasowi lub MDVE. Maja większe doświadczenie w tej sprawie.
Nie rozumiem polityki kilogramowej paczki tutaj, w ogóle. Sonubaits zabrał sporą część rynku dzięki paczkom zanęt dwukilowych, w niższej relatywnie cenie za kilogram. Zamiast trzymać ten sam kurs - są paczki 1 kg. Może to jakaś inna fabryka im to produkuje? Na to wygląda. Jakby nie było w UK te zanęty nie będą popularne. Mieli szansę skubnąć znowu coś Dynamite'owi i Sensasowi.

Tak więc co do samego pytania - nie sprawdzałem tych zanęt. Są na pewno dobre. ale czy warto ich używać zamiast tych sprawdzonych konkurencji? Raczej nie... Zanęta to raczej dobrze zrobiona spożywka - super słodka i korzenna zapewne na leszcza, z klejem na rzeki itd...
Lucjan

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #11 dnia: 26.01.2016, 13:40 »
Haha  , każdy patrzy przez swój pryzmat.A skąd wiadomo że chodzi o zawody spławikowe? :P.Ale rada dobra :thumbup:.Na zawodach tylko 
sprawdzona wcześniej taktyka, to nie czas na eksperymenty, no chyba że grozi zero :thumbdown: Wiele razy się o tym przekonałem. :)

Odniosłem się do tematu : "Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych"

Więc chyba chodzi o spławikowe. Nie przeczytałem, by ktoś pytał w kontekście zawodów gruntowych ;)
Grzegorz

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #12 dnia: 26.01.2016, 13:56 »
Mea culpa :beg:

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #13 dnia: 26.01.2016, 14:38 »
Panowie takie pytanie,
czy ktoś z Was stosował na zawodach zanęt Sonubaits? Wiosną będę brał udział w zawodach spławikowych na rzece o uciągu 5-10g. na głębokości 3-3,5m. Zawody odbywają się w małym kole do którego zapisałem się w tym roku. No i pytanie czy zanęty Sonu nadają się na zawody rzeczne? czy je mieszać z inną zanętą? O ile z innymi zanętami nie miałem takiego problemu, to tu mam. W domowym magazynie mam CHEESY GARLIC CRUSH,  SONU DUTCH MASTER MIX BROWN i oprócz tego kilka do metody - ale wiem, że te nie smużą. Chciałbym sprawdzić czy zanęty o bazie mączki rybnej mogą "pokonać" te na bazie biszkoptów itp. (bo takich będą głównie używali inni zawodnicy). Może macie jakieś swoje typy czy porady którymi możecie się podzielić?

Andrzejm, zrobić wiosną zanętę-pewniaka, i to jeszcze na zawody, to sztuka.

Osobiście odstawiłbym na bok jakiekolwiek eksperymenty, a zastosował jakąś sprawdzoną mieszankę. Przy czym - wszystko zależy od pogody, rybostanu, rodzaju dna, temepratury wody, zakwitu roślin itd., więc jedna mieszanka na wszystkie okoliczności też nie zda egzaminu. Gdybym jednak miał pójść w ciemno, to zrobiłbym jakąś mieszankę z zanęt Zbyszka Milewskiego z serii Platinium. Używam ich od kilku lat i faktycznie - jak piszą - uważam, że są kompletne, co bardzo upraszcza ich przygotowanie. Na stronie Kacpra Góreckiego jest bardzo dużo informacji o tych zanętach, sposobie ich łączenia itd. I nie są to informacje wyssane z palca :bravo:

Jeżeli chodzi o łączenie serii Platiunium z zanętami innych producentów, byłbym raczej powściągliwy. Zanęty te chrakteryzują się małym wyprażeniem i "piją" nawet dwa razy mniej wody niż np. zanęty Lorpio. Ale połączyć się da, trzeba jednak poświęcić temu trochę czasu.

Od samej zanęty bardziej istotne jest, jak reagują ryby - tzn., czy pobierają np. pokarm z kul, czy wolą żerować na dywanie, czy płoszą się na plusk kul itp. To determinuje nie tylko samą zanętę, ale taktykę nęcenia i sposób przygotowania gliny, która w przypadku wiosennych zawodów, stanowiąc nośnik jokersa, jest moim zdaniem ważniejsza od zanęty.

Co do samej gliny - często, gęsto sprawdza się ziemia kopana z kretowisk, z nadbrzeżnych łąk. Można ją łączyć z gliną wiążącą, można niektóre kule wzmocnić bentonitem, ale co, jak i ile zależy od tego, co powyżej napisałem :)

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Stosowanie zanęt Sonubaits na zawodach spławikowych
« Odpowiedź #14 dnia: 26.01.2016, 14:41 »
Walić kulami zanętą Sonubaits to dla mnie pomyłka gdyż nie stać mnie na to :P. Mieszałbym tą zanętę 50/50 jak juz coś. Tak czy siak skupiłbym się na dobrych zanętach powszechnie używanych na naszych wodach czyli Sensas, Marcel itp itd.
Krzysztof