Autor Wątek: Nowa ciekawa strona o tematyce wędkarska  (Przeczytany 6206 razy)

Offline wedkarz1995

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 1
Nowa ciekawa strona o tematyce wędkarska
« dnia: 04.03.2015, 10:10 »
Witam,
znalazłem nową ciekawą stronę, która chyba niedawno ruszyła. A jest już kilka ciekawych artykułów, co o niej sądzicie ? http://www.fishingfanatics.pl/

Mnie osobiście zaciekawił ten artykuł :)
http://www.fishingfanatics.pl/gruntowe-podstawy-koszyki-do-pelletow/

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowa ciekawa strona o tematyce wędkarska
« Odpowiedź #1 dnia: 04.03.2015, 11:14 »
Wędkarz1995 - trochę Twój post zalatuje reklamą 8)
Co do pellet feedera to trochę niewłaściwe spostrzeżenia są w tym artykule. Chyba nieczęsto autor go używa (wyczynowcy raczej rzadko tak łowią). Pellet feeder nigdy nie będzie skuteczniejszy od metody, nie został też tak skonstruowany aby zapełniać go kciukiem. Używa się go w odpowiednich momentach, mam nadzieję, że wkrótce autor dopisze w jakich... :)

Ze swojej strony mogę dodać, że warto odpowiednio 'zarobić' na to aby zamieszczać takie posty, najlepiej reputacją. Bo trochę pachnie to spamem. Zwłaszcza, że Hyde Park to żaden :D
Lucjan

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowa ciekawa strona o tematyce wędkarska
« Odpowiedź #2 dnia: 04.03.2015, 11:45 »
A ja tam się cieszę, że powstają strony pokazujące inne podejście do wędkarstwa. Uważam też, że portal fishing fanatics w żaden sposób nie powinien być postrzegany jako konkurent a tylko i wyłącznie jako partner do współpracy. Jakby nie patrzeć im nas więcej tym o nas głośniej. Myślę Luk, że powinieneś wyjść w ich kierunku z jakąś ofertą współpracy lub pomocy, nawet jeśli docelowo zamierzasz zarabiać na marce jaką jest SiG, nie powinieneś zamykać się tylko w swoim ciasnym gronie.
Pozdrawiam
Marcin

river

  • Gość
Odp: Nowa ciekawa strona o tematyce wędkarska
« Odpowiedź #3 dnia: 04.03.2015, 12:11 »
Nie mnie oceniać czy to reklama czy nie ale widzę że pewne wyczynowe forum ma coraz więcej "odłamów" stale te same twarze gdzieś tam krążą i próbują jak nie z jedną marką to z drugą :)
Pomijając ową stronę będąc na targach na stoisku firmy Matrix widziałem Pana który niedawno jeszcze  był przedstawicielem Prestona w Niemczech..Jak widać czasem szybko jest zmiana firmy A na B.Dlatego do wszelkich super produktów my konsumenci musimy podchodzić z dystansem oddzielić marketing od praktyki nad wodą

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowa ciekawa strona o tematyce wędkarska
« Odpowiedź #4 dnia: 04.03.2015, 14:19 »
Tu Marcin chodzi bardziej o pewną kulturę. Ja widziałem wiele razy już jak wpadał ktoś na jakiś portal próbując podobnej 'reklamy'. Wystarczy zapytać admina... :D
A sam post należy umieścić w odpowiednim dziale, i pytanie też odpowiednio sformułować. Jeżeli autor posta jest niezwiązany z tamtym portalem, to powinien mieć lekkie wyczucie. Bo można kogoś w złym świetle nieświadomie przedstawić.

Nie mnie jest osądzać czyjeś intencje.  Bardziej interesuje mnie to co widzę lub z czym mam do czynienia na 'swoim' podwórku. Bo co do strony FF nie mam żadnych zastrzeżeń i mogę tylko ją polecić :D
Lucjan

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowa ciekawa strona o tematyce wędkarska
« Odpowiedź #5 dnia: 04.03.2015, 15:12 »
Ja widziałem wiele razy już jak wpadał ktoś na jakiś portal próbując podobnej 'reklamy'. Wystarczy zapytać admina... :D
A sam post należy umieścić w odpowiednim dziale, i pytanie też odpowiednio sformułować. Jeżeli autor posta jest niezwiązany z tamtym portalem, to powinien mieć lekkie wyczucie. Bo można kogoś w złym świetle nieświadomie przedstawić.

Nie mnie jest osądzać czyjeś intencje.  Bardziej interesuje mnie to co widzę lub z czym mam do czynienia na 'swoim' podwórku. Bo co do strony FF nie mam żadnych zastrzeżeń i mogę tylko ją polecić :D
Powiem krótko 1:0 dla Luka i to bez wazeliny jak niektórzy mogą pomyśleć.
Cytuj
Co do pellet feedera to trochę niewłaściwe spostrzeżenia są w tym artykule.
Też powiem krótko 2:0 dla Luka. Według mojej skromnej wiedzy to nie jest tak do końca, opis jest mało precyzyjny, faktycznie tych koszyków używamy przede wszystkim do połowu na... pozwolę nie napisać skoro to nie ten Wątek. W sprawie kciuka się domyślam, co mieli na myśli, ale tego też nie napisali precyzyjnie. :(
Robert

Offline Asdic

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wlkp
  • Ulubione metody: bat
Odp: Nowa ciekawa strona o tematyce wędkarska
« Odpowiedź #6 dnia: 04.03.2015, 18:07 »
Dziś czekając w kolejce do lekarza przeczytałem na ich stronce artykuł WIĄZANIE PRZYPONÓW. No i ciśnienie przed wejściem do gabinetu mi trochę podniósł. 

Artykuł napisany na kolanie, z racji potrzeby zapełnienia pustej półki witryny www. Gdyby to była I część jakiejś trylogii o przyponach to może bym jeszcze zrozumiał. A wyszło coś o niczym. Dowiedziałem się, że trzeba zawiązać całą paczkę haczyków aby był porządek w portfelu. Dowiedziałem się że trzeba w ogóle kupić haczyki aby zawiązać przypony. Toż to szok. :o ??? :)
Pozdrawiam
Romek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowa ciekawa strona o tematyce wędkarska
« Odpowiedź #7 dnia: 05.03.2015, 07:01 »
No niestety...

Co do pojawienia sie na forum - 10:10 wpis o nowej stronie, 10:17 wpis w dziale 'przedstaw się'. Ogólnie 17 minut na forum i 'dzida' - słuch po wędkarzu1995 zaginął ;D

Mam nadzieję, że będzie to swojego rodzaju przestrogą dla osób tak się zachowujących. Bo takie działania uważam za niewłaściwe. Autor osiąga efekt odwrotny często od zamierzonego. Takie wpisy oznaczają poniekąd brak szacunku zarówno dla osób prowadzących portal jak też forumowiczów. Nachalna reklama jest niczym natrętna akwizycja. A przeciez mozna nowy portal pokazać ze znacznie lepszej strony, kilku dobrych wyczynowców 'da radę'. Ale nie od razu Kraków zbudowano...

Też mam wrażenie, że niektóre tematy są jakby pisane na kolanie. Ale takie uwagi na pewno pomogą im się podciągnąć :D
Lucjan

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowa ciekawa strona o tematyce wędkarska
« Odpowiedź #8 dnia: 05.03.2015, 07:11 »
Powiem ci że masz cierpliwość! Ja wywalił bym to od ręki zaraz po ukazaniu!
Arek

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowa ciekawa strona o tematyce wędkarska
« Odpowiedź #9 dnia: 05.03.2015, 08:19 »
Pisanie artykułów nie jest proste, trzeba mieć dużo wprawy żeby przekazać myśl w sposób odpowiedni, Luk na pewno to potwierdzi. Można być świetnym wędkarzem i mieć ogromną wiedzę i doświadczenie, ale to wcale nie będzie oznaczało, że taka osoba z miejsca będzie pisała świetne artykuły. Chociaż z drugiej strony najpierw mogli to przećwiczyć a dopiero po nabraniu odpowiedniej wprawy zająć się publikacją.

Reklama faktycznie nachalna, natomiast powtarzam kolejny raz, że nie powinniście takich stron piętnować, bo idea którą chcą pokazać jest dokładnie taka sama jak na tym forum, wróg naszego wroga to przecież przyjaciel. To już lepiej objechać stronę z tymi fotkami martwych ryb. 
Pozdrawiam
Marcin

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowa ciekawa strona o tematyce wędkarska
« Odpowiedź #10 dnia: 05.03.2015, 08:21 »
Ja tez bym to usunął. Tym bardziej ze gość dopiero co zarejestrował sie na forum i juz spamuje...
Krzysztof

elvis77

  • Gość
Odp: Nowa ciekawa strona o tematyce wędkarska
« Odpowiedź #11 dnia: 05.03.2015, 09:01 »
Oczywiście Marcin ma rację,że nie powinniśmy tego piętnować tylko od razu usunąć

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowa ciekawa strona o tematyce wędkarska
« Odpowiedź #12 dnia: 05.03.2015, 09:02 »
Czyżbyś Luk przejął ode mnie pałeczkę w sprawie robienia zamętu ze spamującymi nowymi użytkownikami?? :D :D :D
Fajowo :D Szanujmy swoją pracę.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowa ciekawa strona o tematyce wędkarska
« Odpowiedź #13 dnia: 05.03.2015, 09:43 »
Obserwuję powstające jak grzyby po deszczu portale i sklepy. Jest dosłownie garstka startupów które są przemyślane i mają szansę powodzenia. Reklamowanie ich jest coraz bardziej nachalne i agresywne.
Wkurza mnie to że coraz częściej nie potrafię odróżnić propagandy i pijaru od prawdy i życzliwej porady.
Zwróćcie uwagę jak łatwo dziś podbić sobie sprzedaż. Otwieramy sklep w internecie - poświęcamy kilka dni na wpisy na różnych forach i wywołujemy ssanie na asortyment który przypadkiem jest na naszym sklepie. Nawet konsumenci to podchwycili, wystawia się na aukcję przedmiot a potem opisuje go w sieci w branżowych portalach.
Ostatnio doświadczam współczesnej formy "współpracy"na facebook. Dostaję propozycję reklam i opisania testów w zamian za przysłanie garści spławików. Ja wiem że to może być dobra forma reklamy ale to chyba ja powinienem poprosić ten czy inny portal o współpracę a nie na odwrót. Tym bardziej kiedy po drugiej stronie pisze do mnie anonim :) Czuję się  jakby ktoś chciał ode mnie coś wysępić w zamian za wątpliwej jakości "testy".
Bardzo dużo portali, profili na facebook jest robionych tylko pod pretekstem późniejszego ich odsprzedania. Twórcom nie zależy na jakości a na ilości userów których potem się sprzeda wraz z portalem, profilem.
Często dodajemy do obserwowanych stron jakiś funpage licząc na tematyczne i sensowne artykuły tymczasem ten serwuje nam fotki z demotywatorów pudelków i inne kontrowersyjne wpisy które komentują setki ludzi. Wszystko to tylko dla ciągłego ruchu i pozyskania kolejnych użytkowników.

I jak w tym gąszczu odsiać ziarno?

Na jednym ze szkoleń ktoś pokazał mi jak odnieść sukces - w skrócie ... są dwie drogi.
1. Dużo kasy i agresywne wejście na rynek.
2. Mały portfel ale za to ogromna pasja, doświadczenie połączone z hobby i .... wiarygodność! 

Ale to tak na marginesie tematu o którym mowa :)

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowa ciekawa strona o tematyce wędkarska
« Odpowiedź #14 dnia: 05.03.2015, 09:59 »
Po ilosci wpisow i aktywnosci na forum smiem twierdzic ze wedkarz1995 zarejestrowal sie tutaj tylko po to, zeby zareklamowac swoja strone :) (jezeli sie myle to wedkarz1995 mnie sprostuje:)