Autor Wątek: List do nowego prezesa PZW od forumowiczów SiG  (Przeczytany 18412 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: List do nowego prezesa PZW od forumowiczów SiG
« Odpowiedź #105 dnia: 01.11.2017, 09:11 »
Marcin, ale jak często do PZW zapisuje się ktoś w wieku 30+ ? Tutaj więc i tak jest zagrożenie, że do danego koła przychodzi ktoś, co w innym już coś przeskrobał, tak więc problem nowym nie jest. Dodatkowo nie widzę potrzeby, aby nowemu wydawać papiery od razu. Powinno się taką osobę wpierw sprawdzić w centralnej ewidencji, i dopiero po pozytywnej weryfikacji wydać odpowiednie dokumenty. Jeżeli więc skarbnik ma laptopa, może zrobić to od ręki, jak nie ma, może zrobić to później. W UK na ten przykład w ponad połowie przypadków przystępowania do jakiegoś koła, należy wysłać papiery i potwierdzenie wpłaty, a pocztą dostaje się dopiero legitymację. Trwa to nawet dłużej niż tydzień. To samo może być w Polsce - delikwent daje dane, pokazuje kartę wędkarską i dowód który ją potwierdza, płaci, a później odbiera legitymację. Dodatkowo 'centrala' może a nawet powinna tworzyć bazę 'banitów', i rozsyłać do wszystkich kół, po aktualizacji.

Komputeryzacja jest nieodzowna, jeżeli PZW ma być stowarzyszeniem nowoczesnym. Nie wyobrażam sobie jak można dziś funkcjonować, nie mając kontaktu email z kimś, z dostępem do jego danych. To obowiązek. Ludzi trzeba zatrzymać w PZW, i na przykład newslettery z okręgu czy ZG są czymś jak najbardziej normalnym. Płatności jeszcze bardziej. PZW powinno być czyste pod względem podatków i tego typóu rzeczy, i płacenie on-line to wymóg dzisiejszych czasów.
Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: List do nowego prezesa PZW od forumowiczów SiG
« Odpowiedź #106 dnia: 01.11.2017, 10:21 »
Marcin, ale jak często do PZW zapisuje się ktoś w wieku 30+ ? Tutaj więc i tak jest zagrożenie, że do danego koła przychodzi ktoś, co w innym już coś przeskrobał, tak więc problem nowym nie jest. Dodatkowo nie widzę potrzeby, aby nowemu wydawać papiery od razu. Powinno się taką osobę wpierw sprawdzić w centralnej ewidencji, i dopiero po pozytywnej weryfikacji wydać odpowiednie dokumenty. Jeżeli więc skarbnik ma laptopa, może zrobić to od ręki, jak nie ma, może zrobić to później. W UK na ten przykład w ponad połowie przypadków przystępowania do jakiegoś koła, należy wysłać papiery i potwierdzenie wpłaty, a pocztą dostaje się dopiero legitymację. Trwa to nawet dłużej niż tydzień. To samo może być w Polsce - delikwent daje dane, pokazuje kartę wędkarską i dowód który ją potwierdza, płaci, a później odbiera legitymację. Dodatkowo 'centrala' może a nawet powinna tworzyć bazę 'banitów', i rozsyłać do wszystkich kół, po aktualizacji.

Komputeryzacja jest nieodzowna, jeżeli PZW ma być stowarzyszeniem nowoczesnym. Nie wyobrażam sobie jak można dziś funkcjonować, nie mając kontaktu email z kimś, z dostępem do jego danych. To obowiązek. Ludzi trzeba zatrzymać w PZW, i na przykład newslettery z okręgu czy ZG są czymś jak najbardziej normalnym. Płatności jeszcze bardziej. PZW powinno być czyste pod względem podatków i tego typóu rzeczy, i płacenie on-line to wymóg dzisiejszych czasów.

 :bravo: :thumbup: - mam takie samo zdanie jak ty .
Maciek

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: List do nowego prezesa PZW od forumowiczów SiG
« Odpowiedź #107 dnia: 01.11.2017, 11:22 »


Marcin, ale jak często do PZW zapisuje się ktoś w wieku 30+ ? Tutaj więc i tak jest zagrożenie, że do danego koła przychodzi ktoś, co w innym już coś przeskrobał, tak więc problem nowym nie jest. Dodatkowo nie widzę potrzeby, aby nowemu wydawać papiery od razu. Powinno się taką osobę wpierw sprawdzić w centralnej ewidencji, i dopiero po pozytywnej weryfikacji wydać odpowiednie dokumenty. Jeżeli więc skarbnik ma laptopa, może zrobić to od ręki, jak nie ma, może zrobić to później. W UK na ten przykład w ponad połowie przypadków przystępowania do jakiegoś koła, należy wysłać papiery i potwierdzenie wpłaty, a pocztą dostaje się dopiero legitymację. Trwa to nawet dłużej niż tydzień. To samo może być w Polsce - delikwent daje dane, pokazuje kartę wędkarską i dowód który ją potwierdza, płaci, a później odbiera legitymację. Dodatkowo 'centrala' może a nawet powinna tworzyć bazę 'banitów', i rozsyłać do wszystkich kół, po aktualizacji.

Komputeryzacja jest nieodzowna, jeżeli PZW ma być stowarzyszeniem nowoczesnym. Nie wyobrażam sobie jak można dziś funkcjonować, nie mając kontaktu email z kimś, z dostępem do jego danych. To obowiązek. Ludzi trzeba zatrzymać w PZW, i na przykład newslettery z okręgu czy ZG są czymś jak najbardziej normalnym. Płatności jeszcze bardziej. PZW powinno być czyste pod względem podatków i tego typóu rzeczy, i płacenie on-line to wymóg dzisiejszych czasów.

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Informatyzacja ułatwia życie zarówno petentowi jak i osobom zarządzającym na szczeblu lokalnego koła.
Również zgadzam się z tym, że centralne bazy pomogą ograniczyć patologie pośród członków PZW, jak i wyeliminować poszczególnych osobników, którzy w związku nie powinni funkcjonować.
Dobrym przykładem jest eokoń.
Plan był prosty. Nie opłacają składki w mazowieckim w planach był wyjazd na nockę na Narew. Sprawę z opłaceniem i wydrukowaniem potwierdzenia załatwiłem w przysłowiowe 5 minut. Da się? Da.
Tylko spróbuj wykupić pozwolenie na okręg skierniewicki. Tu już się nie da.

Nie neguje potrzeb. Poprostu przedstawiłem jak sprawa wygląda w moim okręgu. Jest zresztą wiele okręgów, które na liście informatyzacji stoją biała plamą. Po za 2 lub 3 kołami w okręgu nie wykorzystywane jest nawet miejsce na stronach PZW. Przecież to jest pierwsze miejsce w którym przeciętny człowiek powinien znaleźć informacje na temat składek, zarybień, zawodów, prac społecznych itd.
A u mnie jest pusto. Nawet informacji o siedzibie i godzinach pracy koła. Nic.
Jak ktoś nawet zainteresowany ma tam trafić?
Siedziba znajduje się w szkole podstawowej. O Internet nie trudno. W pokoju wynajmowanym przez koło nawet komputera nie ma. Niech by to był nawet prywatny laptop. Nic. Tak niestety sytuacja wygląda w dużej ilości kół w całej Polsce.

Od nowego roku zapisuje się znowu do koła w Łowiczu. Z reguły siedzi tam sporo stałych bywalców i mam porozmawiać i podsunąć kilka pomysłów do realizacji, aby trochę unormalnić ta sytuację.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: List do nowego prezesa PZW od forumowiczów SiG
« Odpowiedź #108 dnia: 02.11.2017, 00:15 »
Z tego co czytam to muszę Wam wyjaśnić kilka spraw : ZG zobowiązał już w 2016 Okręgi to wpisywania w 2017 danych do powstałej bazy członków, Okręgi z cedowały to na Koła i z tego co mi wiadomo wprowadzają ( Okręg Katowice oraz kilka innych ) tak że baza jest w trakcie tworzenia się i już raczej nie ma możliwości od tak zmieniania sobie Koła ( karany w innym Kole lub Okręgu ).
Postęp jest i moim zdaniem do końca 2018 baza zostanie utworzona ale niestety to może mieć również negatywne skutki ale póki co nie będę tego tematu drążył :-X
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: List do nowego prezesa PZW od forumowiczów SiG
« Odpowiedź #109 dnia: 02.11.2017, 09:22 »
Zmienił się tylko człowiek na stołku, popierający poprzednią ekipę.
Więc dziwie się waszej euforii :P
Feeder & spinning

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: List do nowego prezesa PZW od forumowiczów SiG
« Odpowiedź #110 dnia: 02.11.2017, 11:37 »

Zmienił się tylko człowiek na stołku, popierający poprzednią ekipę.
Więc dziwie się waszej euforii :P



Według mnie Jakubie, bardzo się mylisz. On jest na FB, posługuje się komputerem i potrafi serfować po necie. Chłop dokładnie widzi, jaka rozpętała się burza wokół jego osoby, mało tego, on w tej burzy czynnie uczestniczy - pisze często z wędkarzami.
Widać gołym okiem, że cała rzesza ludzi pokłada w nim nadzieję, jest też sporo ludzi, którzy mu nie wierzą, do tego zaledwie garstka go obraża. Co z tego wynika? To, że jak nas wydyma, będzie złodziejem jak jego poprzednicy, to ta cała ekipa, stanie przeciwko niemu i będzie go hejtować po całym internecie.  Jestem pewien, że on zdaje sobie z tego sprawę i wie, że za swoje czyny może zostać społecznie zlinczowany.
Jestem pewien, że zmiany nie nastąpią natychmiast, ale powoli będzie się zmieniać na lepsze.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: List do nowego prezesa PZW od forumowiczów SiG
« Odpowiedź #111 dnia: 02.11.2017, 11:45 »
Ja w ogóle się dziwię takiemu stwierdzeniu.
Facet mówi zupełnie co innego niż poprzednia ekipa. I został wybrany przez ludzi, którzy mieli poprzedniej ekipy i ich prawd objawionych dość.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: List do nowego prezesa PZW od forumowiczów SiG
« Odpowiedź #112 dnia: 02.11.2017, 11:48 »
Ja w ogóle się dziwię takiemu stwierdzeniu.
Facet mówi zupełnie co innego niż poprzednia ekipa. I został wybrany przez ludzi, którzy mieli poprzedniej ekipy i ich prawd objawionych dość.

cyt."I został wybrany przez ludzi, którzy mieli poprzedniej ekipy i ich prawd objawionych dość"

Może inaczej przez ludzi którzy nie mieli w poprzedniej ekipie pzw nic do gadania.....
Maciek

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: List do nowego prezesa PZW od forumowiczów SiG
« Odpowiedź #113 dnia: 02.11.2017, 12:37 »
Dopiero teraz miałem czas przeczytać cały wątek. Oczywiście podpisuje się pod wszystkimi postulatami :) Ciężko już coś więcej dodać. Świetna idea.
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: List do nowego prezesa PZW od forumowiczów SiG
« Odpowiedź #114 dnia: 02.11.2017, 12:50 »
Na parę pytań Prezes już odpowiedział :thumbup:
Krzysztof

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: List do nowego prezesa PZW od forumowiczów SiG
« Odpowiedź #115 dnia: 02.11.2017, 12:54 »
Krzysiu, pierwsze, co się tutaj pojawiło zaraz po wyborach, to właśnie ten filmik ;) Musisz uważniej śledzić zmiany, bo się dzieeeeejeee :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: List do nowego prezesa PZW od forumowiczów SiG
« Odpowiedź #116 dnia: 02.11.2017, 13:25 »
Ok, przepraszam :beg: :)
Krzysztof

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: List do nowego prezesa PZW od forumowiczów SiG
« Odpowiedź #117 dnia: 02.11.2017, 18:00 »

Zmienił się tylko człowiek na stołku, popierający poprzednią ekipę.
Więc dziwie się waszej euforii :P



Według mnie Jakubie, bardzo się mylisz. On jest na FB, posługuje się komputerem i potrafi serfować po necie. Chłop dokładnie widzi, jaka rozpętała się burza wokół jego osoby, mało tego, on w tej burzy czynnie uczestniczy - pisze często z wędkarzami.
Widać gołym okiem, że cała rzesza ludzi pokłada w nim nadzieję, jest też sporo ludzi, którzy mu nie wierzą, do tego zaledwie garstka go obraża. Co z tego wynika? To, że jak nas wydyma, będzie złodziejem jak jego poprzednicy, to ta cała ekipa, stanie przeciwko niemu i będzie go hejtować po całym internecie.  Jestem pewien, że on zdaje sobie z tego sprawę i wie, że za swoje czyny może zostać społecznie zlinczowany.
Jestem pewien, że zmiany nie nastąpią natychmiast, ale powoli będzie się zmieniać na lepsze.

Obym się mylił.
Jestem realista i wole się mile zaskoczyć niż rozczarować nadziejami.
Wszystko przednim.
Feeder & spinning

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: List do nowego prezesa PZW od forumowiczów SiG
« Odpowiedź #119 dnia: 04.11.2017, 08:43 »
:facepalm:
Lucjan, gdybyś z braku czasu miał przegapić - koniecznie to obejrzyj. O Zalewie Zegrzyńskim
Krwawy Michał

Purple Life Matters