Autor Wątek: Sito wędkarskie?  (Przeczytany 13207 razy)

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sito wędkarskie?
« Odpowiedź #15 dnia: 28.12.2014, 20:27 »
hm nie używałem mieszadła nigdy, na te tyle co mi potrzeba to rękoma myśle że super potrafie wymieszac zanęte ;) powoli dodając wody,  żeby nie przemoczyć.
Krzysztof

Offline Karolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Choszczno (zach.-pom.)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sito wędkarskie?
« Odpowiedź #16 dnia: 28.12.2014, 21:36 »
Ciekawe podpowiedzi.. napewno spróbuje :)) ale co ny tu nie pisać.. póki sam nie spróbuję to się nie nauczę ;) ale teraz przynajmniej wiem w jakim kierunku mam ppodążać :))  Właśnie dlatego pozostałem na tym portalu.. obojętnue o jaką pierdułkę nie zapytam, odpowiedź będzie wyczerpująca ;)

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 754
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sito wędkarskie?
« Odpowiedź #17 dnia: 28.12.2014, 21:58 »
ja mam jaxona za 28pln, jest ok, nie bede szalał z prestona sitem za X $

Co do sit Prestona to kupiłem wiaderko, miskę i sito w komplecie. Jakość Jaxona właśnie. Nic innego jak tani chiński badziew z nadrukiem Preston Inn. Sito jest spawane - i jak zauważył Arunio gorsze niz cięte. Odkleiły sie juz druty i wiele razy pocięły mi rękę. Pozaginałem je wiele razy ale i tak mozna się dziabnąć... Tutaj się nie popisali.

Jeżeli ktoś szuka sit  uniwersalnych - to celowałbym w 4 mm - jednak najlepiej mieć dwa. 5 mm i 3 mm. To drugie do wagglera i do lepszego przesiania mieszanki, jak też i do ziem i glin. Do gruntu i do białych 5 mm jest OK. O ile nie zajmujemy się wyczynem - gdzie mieszanka jest niezmiernie wazna i każdy mały szczegół decyduje o wyniku, jedno sito spełni swoją rolę, a dwa rózne pozwolą na małe 'adaptacje' mieszanek...
Lucjan

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sito wędkarskie?
« Odpowiedź #18 dnia: 28.12.2014, 22:04 »
coś takiego LUk ?

http://archiwum.allegro.pl/oferta/jaxon-sito-2x2mm-i4309562727.html

takie posiadam akurat ;] chyba nie jest za drobne ... dla mnie ok
Krzysztof

Offline Błasiu

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sito wędkarskie?
« Odpowiedź #19 dnia: 28.12.2014, 22:06 »
Właśnie, może ktoś będzie wiedział jaka średnica sita będzie pasować do takiej miski http://skleptrabucco.pl/miska-do-wiadra-5l-trabucco/.

Offline Karolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Choszczno (zach.-pom.)
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sito wędkarskie?
« Odpowiedź #20 dnia: 28.12.2014, 22:07 »
Jutro po pracy zajdę do sąsiada i sprawdzę jakie posiada :))

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sito wędkarskie?
« Odpowiedź #21 dnia: 28.12.2014, 22:09 »
http://allegro.pl/sitko-sito-mocne-okragle-lorpio-do-zanety-33cm-3mm-i4861583852.html  stosuję to sito! jest z blachy ciętej Dużo łatwiej rozdrobnić cokolwiek!!
Arek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sito wędkarskie?
« Odpowiedź #22 dnia: 28.12.2014, 22:10 »
Właśnie, może ktoś będzie wiedział jaka średnica sita będzie pasować do takiej miski http://skleptrabucco.pl/miska-do-wiadra-5l-trabucco/.
Przy zakupie zadzwoń do tego gościa u niego są dobre sita lorpio! On ci dobierze wielkość!
Arek

Offline Błasiu

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sito wędkarskie?
« Odpowiedź #23 dnia: 28.12.2014, 22:14 »
Właśnie, może ktoś będzie wiedział jaka średnica sita będzie pasować do takiej miski http://skleptrabucco.pl/miska-do-wiadra-5l-trabucco/.
Przy zakupie zadzwoń do tego gościa u niego są dobre sita lorpio! On ci dobierze wielkość!

No chyba, że tak :) Właśnie w tym sklepie chcę zrobić potrzebne mi zakupy :):):) Zawsze można kupić zwykłą miskę ale zazwyczaj są za głębokie chyba,że ja źle szukam :)

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sito wędkarskie?
« Odpowiedź #24 dnia: 28.12.2014, 22:16 »
zrob jak mowi Arunio - dowiedz sie telefonicznie i bedziesz spokojnie spał :)
Krzysztof

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sito wędkarskie?
« Odpowiedź #25 dnia: 28.12.2014, 22:17 »
Ja też tam robię zakupy i jak kupowałem wiadro Sensasa z pokrywką to i sito dobierałem!!
Arek

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 754
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sito wędkarskie?
« Odpowiedź #26 dnia: 28.12.2014, 23:11 »
Wydaje mi się, że sita maja podobny wymiar i pasuja własnie do wiader zanętowych - jak i misek które mają podobna średnicę. Innym wymiarem są prostokątne sita...



Lucjan

Offline Błasiu

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sito wędkarskie?
« Odpowiedź #27 dnia: 28.12.2014, 23:24 »
Widzisz Luk bo np. roniąc zakupy w jednym sklepie chciałbym o ile to jest możliwe brać jak najwięcej z tego co potrzebuje. Nie mam zielonego pojęcia o sitach. Szczerze nigdy na własne oczy nie widziałem sita wędkarskiego  :/ Ale słyszałem, że to jest dobra sprawa no i chciałbym mieć taką właśnie mniej wiecej miskę ja Ty masz LUK, którą widać na Twoich filmach. A czemu? bo jest płytka bo jakbym chciał to bym wziął taką z domu gdzie wrzucam pranie do rozwieszenia :):):) I dlatego chciałbym wiedzieć jakie pasuje do miski http://skleptrabucco.pl/miska-do-wiadra-5l-trabucco/ bo akurat ten sklep ma dwa sita w ofercie i chyba zrobie jak Arunio polecił:) Trza zadzwonić :)

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 754
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sito wędkarskie?
« Odpowiedź #28 dnia: 28.12.2014, 23:52 »
Pomyśl o tym zestawie:

http://skleptrabucco.pl/wiadromiskapokrywka-trabucco/

Nie wiem czy dysponujesz samochodem - ale takie wiadro z miską i pokrywka daje wiele korzyści. Przede wszystkim magazyn pelletów, zanęt i przynęt, które bierzesz nad wodę. Miska świetnie pomaga w mieszaniu mniejszej ilości miksu - wiadro to opcja na mocniejsze łowienie. Mozna przesypywac rzeczy z jednego do drugiego (co jest ważne - sama miska to za mało). Łatwe w transporcie... Do tego potrzeba tylko sita.

Ja kupiłem komplet wiadro, dwie miski plus sito i pokrywka - i ten zestaw wystarczył na większośc sytuacji nad wodą. teraz nie biorę go z sobą, bo nie potrzebuje tyle gadżetów - ale wiosna-jesień ten komplet jest niezastapiony. Pokrywka na dużej misce zabezpiecza miks przed wysychaniem. Wiadro zaś ma mocny uchwyt (te z Prestona nie ma - grrrr jaki badziew) -- i łatwo je sie transportuje.

Nie wiem czy inne firmy nie maja lepszych ofert - możesz gdzies poszukać kompletu... Na pewno jeżeli zaczniesz łowić nocą, na dłuższych sesjach - dobrze mieć pojemny komplet 'naczyń' zanętowych.

Lucjan

Offline Błasiu

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sito wędkarskie?
« Odpowiedź #29 dnia: 29.12.2014, 00:05 »
:) Akurat samochodem dysponuje ale nie jest za wielkie:) ale jest :) No właśnie się zastanawiałem czy ja akurat potrzebuje to wiadro. Chociaż mieć taki zestaw a nie mieć... nigdy nie wiesz kiedy się przyda :) Pomyślę o takim zestawie. Dzięki LUK :)