Autor Wątek: Preston Mini F1 Float do 8 g  (Przeczytany 1860 razy)

Offline di-stefano

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
Preston Mini F1 Float do 8 g
« dnia: 28.12.2014, 15:38 »
Witam, czy ktoś z zacnych kolegów mógłby się wypowiedzieć na temat tego kija ?
https://www.prestoninnovations.com/Products/Rods-Reels/Mini/CARBM09-Mini-F1-12-Float
Kupiłem go ale przetestuję dopiero na wiosnę
Pozdrawiam Maciej

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Preston Mini F1 Float do 8 g
« Odpowiedź #1 dnia: 28.12.2014, 15:49 »
Nie znam go ale nazwa wskazuje,ze przeznaczony jest do pellet waggler i do lowienia karpi i hybryd F1.
Ogolnie lekkie wedzisko na male, komercyjne wody i lekkie wagglery.

Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline di-stefano

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
Odp: Preston Mini F1 Float do 8 g
« Odpowiedź #2 dnia: 28.12.2014, 16:05 »
Blank cieńszy i trochę sztywniejszy, gnie się na "sucho" tak jak Mini Carp ale jest zdecydowanie szybszy. Prezentuje się bardziej delikatnie od Mini Carp ale mam nadzieję, że do radę przy spotkaniu z piątką cyprinusem. Moje rozważania to na razie teoria dlatego szukam kogoś kto miał do czynienia z tym patykiem.

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Preston Mini F1 Float do 8 g
« Odpowiedź #3 dnia: 28.12.2014, 16:11 »
Ciezko bedzie znalezc kogos bo amatorzy nie uzywaja az tak drogich kijow a zawodnicy znowu 'wylane' maja na Prestona i nie ulegaja propagandzie pisanej przez duze P ;)

Ogolnie seria mini slynie z progresywnego ugiecia i pracy az po sam dolnik. Moze byc to swietna, czula wedeczka ;) Mysle,ze przy takim blanku 8-10 kg nie powinno byc problemem ale tylko gdybam.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline di-stefano

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
Odp: Preston Mini F1 Float do 8 g
« Odpowiedź #4 dnia: 28.12.2014, 16:27 »
Posiadam feedera Mini Carp 10 stóp i wyjąłem na niego karpia 7 kg. Emocje były gdy zablokował mi hamulec i trzymałem na samym blanku, który giął się po samą rękojeść. Po tej przygodzie nabrałem przekonania do mocy tego kijaszka i jest to moje najlepsze wędzisko do methody. Mam nadzieję, że podobnie będzie z Floatem F1 do spławika.

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Preston Mini F1 Float do 8 g
« Odpowiedź #5 dnia: 28.12.2014, 16:41 »
I dobrze,ze Ci sie zablokowal bo w tych kijach ryby holuje sie na samych blankach a przy odjazdach daje sie rybie minimalnie odejsc ale na samym kiju. Niektorzy w momencie zaciecia zwalniaja lewe obroty w kolowrotku i przytrzymuja rotor opuszkami palcow, kontrolujac w ten sposob hol. Preston to zupelnie inna technika holu niz ta, ktorej wierni bylismy latami, a do ktorej niezbedny byl poprawnie wyregulowany hamulec :)
Zwroc uwage ,ze w kolowrotkach Prestona hamulec jest bardzo lipny, za co wiec oni chca 500-800zl? Ale juz to wczesniej napisalem "PROPAGANDA dla naiwnych" ;)
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline di-stefano

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
Odp: Preston Mini F1 Float do 8 g
« Odpowiedź #6 dnia: 28.12.2014, 16:57 »
Co do holowania masz rację, później o tym czytałem. Kije Preston ma fajne, przypominają mi moje karpiówki Century (super dynamika i progresywne ugięcie). Kołowrotków Prestona nie znam i nie będę eksperymentował. Używam tylko kręcioły Daiwy Infinity i Shimano Vanquish wszystkie Japan adoptowane ze spiningu. Teraz czekam na nową serię Aero C14+ FA, ma być tańszy od A-RC C14+ a mieć podobną wagę.