Autor Wątek: Namiot i wędkowanie. Zakaz!  (Przeczytany 18695 razy)

Offline Kola

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Namiot i wędkowanie. Zakaz!
« dnia: 20.07.2016, 11:19 »
Witam
Problem jak w temacie
Wybrałem sie w piątek ma jedno z naszych mało rybnych jezior,żeby nie powiedzieć słabo zarybianych żeby spędzić fajnie czas z rodzinką i przy okazji powędkować. Pobyt planowaliśmy do poniedziąlku.
W niedzielne popołudnie nie spodziewanie , jakże liczną grupą odwiedziła nas straż rybacka z Leszna.
Dokumenty sie zgadzały, lecz problem okazł sie w naszym świeżo zakupionym za 200zł namiocie ,specjalnie na tą okazję.
Otóż jak się okazuje ,wg pana strażnika ,nie można korzystać przy jeziorze z tego typu namiotu.
Musi być to namiot KARPIOWY !!!!
Na pytanie jaka jest różnica miedzy tymi namiotami (dodam że nasz też był bardzo ładny,zielony ,nieprzemakalny..itd)
Pan strażnik wytłumaczył,że namiot KARPIOWY nie ma podłogi , a TEN MA !!!
W związku z tym nasz dalszy pobyt nad tym jeziorem, jest wykluczony.
Natychmiastowy nakaz zwinięcia , dodam że chyba dzięki uprzejmości pana strażnika nie zapłaciliśmy mandatu, z zastrzeżeniem ,że jakby była to straż z Poznania, napewno by się to stało faktem.
Moje pytanie do Was....
Czy ktoś miał takie zdarzenie, w jaki sposób sie bronić przed takimi JEŁOPAMI, czy jest to w ogóle możliwe ?????
Czy ,zrezygnować ze składek i pojechać na łowisko komercyjne
gdzie nikt się nie dopierdoli do tego czy namiot MA PODLOGĘ, CZY NIE !!!!!


Temat już przedstawilem na naszym lokalnym rynku na stronie radia elka

Offline Oman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Namiot i wędkowanie. Zakaz!
« Odpowiedź #1 dnia: 20.07.2016, 11:24 »
...
Dominik

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Namiot i wędkowanie. Zakaz!
« Odpowiedź #2 dnia: 20.07.2016, 11:29 »
Rozumiem, że strażnicy to jełopy i debile?

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Namiot i wędkowanie. Zakaz!
« Odpowiedź #3 dnia: 20.07.2016, 11:32 »
Najpierw napisz co to za zbiornik. Nie jest istotne ile ryb tam wpuszczają a to czy złamałeś regulamin. Polecam innym komentującym dystans do tematu.
Grzegorz

Offline Konrad

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 2
  • Lokalizacja: Babiak/Poznań
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Namiot i wędkowanie. Zakaz!
« Odpowiedź #4 dnia: 20.07.2016, 11:32 »
Nie chce wprowadzać w błąd, ale coś mi się kojarzy, że namiot bez rozłożonej podłogi jest traktowany jako parasol. Nie wiem jaki regulamin obowiązuje nad tamtym jeziorem, ale możliwe, że jest zakaz biwakowania, albo  jest ono dozwolone tylko w wyznaczonych miejscach. "Parasola" to nie obowiązuje.

Co do słuszności, czy życiowości niektórych przepisów to już temat na inna dyskusje.

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Namiot i wędkowanie. Zakaz!
« Odpowiedź #5 dnia: 20.07.2016, 11:36 »
Niestety ale z jednym mieli rację - namioty karpiowe mają odpinaną podłogę i wg tego nie stanowią już bez tej podłogi namiotu.
Temat jest bardzo kontrowersyjny bo dotyczy biwakowania.
Polskie definicje prawne nie potrafią jasno określić co to jest biwakowanie. Do tego dochodzi właśnie sprawa namiotów bez podłogi.

Namiotów nie wolno rozbijać tylko bez zgody właściciela na terenie prywatnym. W pozostałych przypadkach jest to możliwe ale trzeba umieć się bronić przed niekompetencją strażników.
Ty jako wędkarz przebywasz w danym miejscu ( nad jeziorem na przykład ) ponieważ korzystasz ze swojego prawa do uprawiania amatorskiego połowu ryb. Ty NIE BIWAKUJESZ a łowisz ryby.

JK

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Namiot i wędkowanie. Zakaz!
« Odpowiedź #6 dnia: 20.07.2016, 11:36 »
Ty jako wędkarz przebywasz w danym miejscu ( nad jeziorem na przykład ) ponieważ korzystasz ze swojego prawa do uprawiania amatorskiego połowu ryb. Ty NIE BIWAKUJESZ a łowisz ryby.
JK

Korzystać z prawa do połowu możesz. Ale nie jest to równoznaczne z tym, że możesz rozbijać namiot gdzie Ci się podoba i biwakować.
A co robi jego rodzina? Asystuje przy połowie? ;D

Nie znając jeziora i uregulowań prawnych dla danego obszaru (często to gmina lub nadleśnictwo zakazuje biwakowania a nie PZW) nie ma sensu się wypowiadać w temacie i lać wody na młyn.
Grzegorz

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Namiot i wędkowanie. Zakaz!
« Odpowiedź #7 dnia: 20.07.2016, 11:39 »
Nie ma co dyskutować o przepisach.
Są jakie są.
Najważniejsze, że strażnicy byli mili i życzliwi. Wywiązali się ze swoich obowiązków ale nie ukarali choć mogli.
Przykro gdy w ramach wdzięczności dostaja w zamian tak przykre epitety.

Ale jak byli na miejscu to z pewnoscią były uśmiechy i czułe słówka.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline MichalZ

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 983
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://posciel.to
  • Lokalizacja: Sieradz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Namiot i wędkowanie. Zakaz!
« Odpowiedź #8 dnia: 20.07.2016, 11:39 »
Ty jako wędkarz przebywasz w danym miejscu ( nad jeziorem na przykład ) ponieważ korzystasz ze swojego prawa do uprawiania amatorskiego połowu ryb. Ty NIE BIWAKUJESZ a łowisz ryby.
JK

A co robi jego rodzina? Asystuje przy połowie? ;D

Nie znając jeziora i uregulowań prawnych dla danego obszaru (często to gmina lub nadleśnictwo zakazuje biwakowania a nie PZW) nie ma sensu się wypowiadać w temacie i lać wody na młyn.

to samo przyszło mi na myśl . W takim tłumaczeniu kwestia rodziny.
Michał

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Namiot i wędkowanie. Zakaz!
« Odpowiedź #9 dnia: 20.07.2016, 11:43 »
Z mojego podwórka, czy aby omawiany przepis jest potrzeby - http://www.nowiny.pl/85978-polder-bukow-jak-wielki-smietnik.html

Offline Kola

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Namiot i wędkowanie. Zakaz!
« Odpowiedź #10 dnia: 20.07.2016, 11:43 »
Było to jezioro Grodzisko, koło Leszna

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 613
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Namiot i wędkowanie. Zakaz!
« Odpowiedź #11 dnia: 20.07.2016, 11:47 »
Z mojego podwórka, czy aby omawiany przepis jest potrzeby - http://www.nowiny.pl/85978-polder-bukow-jak-wielki-smietnik.html

I jeden z komentarzy pod artem: "Ale przecież opłaty są, bo ci co biwakują nad polderem, to wędkarze co płacą ciężkie pieniądze za wędkowanie, wiec to PZW powinno sprzątać śmieci nad zbiornikiem po wękarzach, a dzikie wysypiska są wszędzie i sprzątanie ich należy do właściciela, czyli do polderu Buków".

Co się kołacze w mózgu autora tego wpisu, nie wiem. Podsumowując - zostawiam po sobie burdel, śmiecie, butelki i torebki, bo zapłaciłem składkę PZW i ktoś ma przyjechać i po mnie sprzątnąć.

Niektórzy ludzie nadają się tylko do utylizacji...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Namiot i wędkowanie. Zakaz!
« Odpowiedź #12 dnia: 20.07.2016, 11:57 »
Rozumiem, że w wyniku tego przepisu mogą ucierpieć niewinni i uczciwi wędkarze, ale to co działo się nad naszymi wodami wołało o pomstę do nieba, albo raczej o celne gromy z jasnego nieba! Naustawiali przyczep, namiotów, parawanów i innego majdanu. Sadzili pomidory, ogórki , normalne ogródki mieli i siedzieli tam osiem miesięcy w roku. Ryby młócili aż miło, brali jak leci i nikt ich nie kontrolował. Śmieci się pietrzyły i nikt z tym nic nie robił.
Dlatego został wprowadzony taki przepis, ja to rozumiem i doceniam. Nie było innego wyjścia.

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Namiot i wędkowanie. Zakaz!
« Odpowiedź #13 dnia: 20.07.2016, 11:57 »
Ty jako wędkarz przebywasz w danym miejscu ( nad jeziorem na przykład ) ponieważ korzystasz ze swojego prawa do uprawiania amatorskiego połowu ryb. Ty NIE BIWAKUJESZ a łowisz ryby.
JK

Korzystać z prawa do połowu możesz. Ale nie jest to równoznaczne z tym, że możesz rozbijać namiot gdzie Ci się podoba i biwakować.
A co robi jego rodzina? Asystuje przy połowie? ;D



Nie znając jeziora i uregulowań prawnych dla danego obszaru (często to gmina lub nadleśnictwo zakazuje biwakowania a nie PZW) nie ma sensu się wypowiadać w temacie i lać wody na młyn.

Zapewniam Cię, że kilka razy podczas spokojnej rozmowy przekonałem strażników , że ja łowię ryby a nie biwakuję. Oczywiście są miejsca gdzie jest zakaz stawiania namiotów czy z podłogą czy bez niej ale to inna bajka.
Czy jak w lesie na grzybach przycupniesz na pieńku z kanapką to biwakujesz ? Oczywiście, że tak bp biwakowanie to  popas pod gołym niebem " Biwak – rodzaj improwizowanego obozu, używanego głównie w turystyce (np. w wspinaczce górskiej lub harcerstwie). Wiąże się ze spaniem na wolnym powietrzu, pod improwizowanym przykryciem – pałatką, płachtą namiotową, namiotem lub samodzielnie zbudowanym szałasem."
Zakaz biwakowania, samo biwakowanie jest czymś innym niż korzystanie ze swoich słusznie nabytych praw do wędkowania.
Oczywiście tu jest kwestia rodziny ale myślę, że normalni ludzie powinni zrozumieć.
Dobrze byłoby wiedzieć co za jezioro.
JK

Offline Kola

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Namiot i wędkowanie. Zakaz!
« Odpowiedź #14 dnia: 20.07.2016, 11:59 »
DO MarioG

Nic nie wiesz jak było a piszesz jakieś głupoty o uśmiechach.
Strażnik powiedział ,że namiot jest nie przepisowy ,kazał go zwinąć i tyle.
Ja praktycznie nie powiedziałem nic ,bo mnie zamurowało
Nie byłem w temacie, bo sie nie spodziewałem takiego idioty
Jestem pewien ,że gdybym miał troszkę większą wiedzę na ten temat i zaczął z nim dyskutować , to by nic nie powiedział, bo poprostu jego wiedza też polegała na tym ,że nie wolno i KONIEC
Może dlatego byli w pięciu,
Każdy wiedział o jakimś zakazie.