Autor Wątek: Wymiary | Kosz wędkarski  (Przeczytany 742 razy)

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 615
  • Reputacja: 93
Wymiary | Kosz wędkarski
« dnia: 04.02.2024, 12:36 »
Witam

Mam nietypową prośbę do posiadaczy koszy wędkarskich - czy moglibyście zmierzyć ich długość, szerokość i przede wszystkim wysokość po złożeniu?

Zanim kupię swój pierwszy kosz w życiu, chciałbym ocenić czy najpierw nie muszę zmienić... samochodu :D

Bo mam sedana, więc z tyłu bagażnik typu "kufer", a nie piąte drzwi... więc zakładam, że na 99% kosz nie ma szans tam wejść, zwłaszcza na wysokość... ale jeszcze się łudzę ;)

Fotele Cuzo się tak ładnie składają, że mieszczę nawet dwa + reszta tobołów 8)

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 480
  • Reputacja: 269
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Wymiary | Kosz wędkarski
« Odpowiedź #1 dnia: 04.02.2024, 13:08 »
Preston Inception 65cm długi, 50cm szeroki i 55cm wysoki (przy czym wysokość z fotelem obrotowym, z siedziskiem bez oparcia będzie niższy).

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 615
  • Reputacja: 93
Odp: Wymiary | Kosz wędkarski
« Odpowiedź #2 dnia: 04.02.2024, 16:59 »
Pytanie ile trzeba odjąć ze względu na fotel... dobre 10cm?

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 480
  • Reputacja: 269
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Wymiary | Kosz wędkarski
« Odpowiedź #3 dnia: 04.02.2024, 19:10 »
Pytanie ile trzeba odjąć ze względu na fotel... dobre 10cm?

Spokojnie, bo on ma siedzisko i na to składa się wypukłe oparcie. Jutro mogę zmierzyć z zamontowanym zwykłym siedziskiem.

Offline Herman

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 310
  • Reputacja: 51
  • Lokalizacja: Włodawa
Odp: Wymiary | Kosz wędkarski
« Odpowiedź #4 dnia: 04.02.2024, 19:25 »
Kosz zawsze możesz rozmontować-odłączyć kasety, wyjąć nogi :) Nad wodą skręcasz wszystko do kupy i jest gites :) Ja tak czasem robiłem, jak musiałem :)

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 615
  • Reputacja: 93
Odp: Wymiary | Kosz wędkarski
« Odpowiedź #5 dnia: 04.02.2024, 20:45 »
Pytanie ile trzeba odjąć ze względu na fotel... dobre 10cm?

Spokojnie, bo on ma siedzisko i na to składa się wypukłe oparcie. Jutro mogę zmierzyć z zamontowanym zwykłym siedziskiem.

Byłbym zobowiązany... :)

Kosz zawsze możesz rozmontować-odłączyć kasety, wyjąć nogi :) Nad wodą skręcasz wszystko do kupy i jest gites :) Ja tak czasem robiłem, jak musiałem :)

Oczywiście, tylko cały bajer jest w tym, co pokazał Marcin Kostera na jednym z filmów Matrixa, że jak się ma odpowiednio krótkie fajki itd to można to tak sobie złożyć w kostkę bez demontowania, że potem dosłownie w 2min masz cały kombajn gotowy i tym się tak zajarałem :D

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 480
  • Reputacja: 269
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Wymiary | Kosz wędkarski
« Odpowiedź #6 dnia: 05.02.2024, 19:21 »
Byłbym zobowiązany... :)

51cm bo siedzisko jest dużo niżej, ale ograniczeniem wysokości w takim wariancie jest już wystająca noga.

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 50
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wymiary | Kosz wędkarski
« Odpowiedź #7 dnia: 05.02.2024, 20:45 »
W większości przypadków wysokość kosza to wysokość nogi... ja swój wrzucam do kijanki hatchbacka ale muszę go wkładać pod kątem. Mało wygodnie a swoje waży ;) Później go przesuwam w stronę fotela pasażera.
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline Arkow

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 3
Odp: Wymiary | Kosz wędkarski
« Odpowiedź #8 dnia: 12.02.2024, 17:44 »
Uważam,że jeśli tylko będziesz chciał wszystko zmieścisz na spokojnie.Ja lata temu woziłem kosz na przednim siedzeniu w toyocie yaris :) Do tego na tylnym siedzeniu sporo gratów wiec bez obaw :)

Offline Don_M

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bartek
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wymiary | Kosz wędkarski
« Odpowiedź #9 dnia: 12.02.2024, 18:22 »
Złożysz siedzenia i wszystko wejdzie ;)

Ja mam skodę fabie III i po złożeniu tylnej kanapy ładuje tam kosz, platformę boczną matrixa, torbe 65l, pokrowiec 180cm na wędki, a czasami do tego wózek W3 i wiadro 18l.
Kosz mam w pełni "uzbrojony" czytaj feeder arm, fajki itd., więc nad wodą rozstawiam go w 2min, co czasami denerwuje, bo pellet jeszcze nie "dojdzie", a ja już mam stanowisko gotowe.

E: dodam że sam kosz mam wyższy, niż standard, bo ze względu na wzrost musiałem dokupić dodatkową kasetę.

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 615
  • Reputacja: 93
Odp: Wymiary | Kosz wędkarski
« Odpowiedź #10 dnia: 12.02.2024, 20:50 »
Zarówno yaris jak i fabia jednak mają klapy ala piąte drzwi,a nie sedanowski kufer ale rozumiem, dzięki za pozytywne opinie :)