Autor Wątek: Wybór bolonki 6m - budżet 600-1000zł  (Przeczytany 709 razy)

Offline Chojnyy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: 3
Wybór bolonki 6m - budżet 600-1000zł
« dnia: 11.02.2024, 21:06 »
Cześć!

Mam do wydania ok. 600-1000zł na bolonkę, najlepiej w długości 6m, ale może być też 7m, byle była bardzo dobrze wyważona.
Ostatnie 2 lata przełowiłem 7 metrową bolonką (Mikado UV2), a więc kij ze średniej półki, jednak przy dłuższym łowieniu potrafi zmęczyć nadgarstek. Ostatnio wziąłem do ręki kijek znajomego - Mistral Aqua 6m i właśnie coś tak lekkiego i tak dobrze wyważonego chciałbym sobie kupić, jednak wolałbym kij z nieco wyższej półki.
W mojej okolicy nie ma sklepów, które mają takie kije w swojej ofercie, dlatego zostało mi szperanie w sieci.

Póki co mam dwa typy: Robinson TX633 (czy aktualny CTX w nowej grafice to ten sam kij?) i MIVARDI Perfecta 6m.

Zaproponujecie cos jeszcze?

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 651
  • Reputacja: 359
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Wybór bolonki 6m - budżet 600-1000zł
« Odpowiedź #1 dnia: 11.02.2024, 22:20 »
Colmic Formula Top Class 6m.
Na sucho wrażenia bardzo pozytywne. Więcej nie powiem, bo czeka na dobór kręcioła i debiut nad wodą. W ręce leży lepiej niż np. Trabucco Flare Bls tej samej długości i jest zauważalnie lżejsza.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 087
  • Reputacja: 204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Wybór bolonki 6m - budżet 600-1000zł
« Odpowiedź #2 dnia: 11.02.2024, 22:22 »
Jak bolonka to w pierwszej kolejności włoszczyzna... tu w promocyjnej cenie.

https://sport-fishing.pl/produkt/3507/bolonka-level-chrome-6m-0-20g

Offline Chojnyy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: 3
Odp: Wybór bolonki 6m - budżet 600-1000zł
« Odpowiedź #3 dnia: 11.02.2024, 22:52 »
Dziękuję za obie propozycje. Prześpię się z tematem i podejmę decyzję.

Jak na tle Waszych propozycji wypada taki TX633 od Robinsona? Nie zawracać sobie nim głowy w ogóle?

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 087
  • Reputacja: 204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Wybór bolonki 6m - budżet 600-1000zł
« Odpowiedź #4 dnia: 11.02.2024, 23:16 »
To naprawdę dobra bolonka. Duży zapas mocy, smukła, przyzwoicie wyważona. Warta swojej ceny. Mam dużo droższe kije, ale tego nie sprzedaje.. szkoda mi się pozbywać tej wędki. Chociaż na Twoim miejscu kupiłbym tą Tubertini. Podobne parametry, podobna cena, ale to jednak produkt jednego z potentatów w produkcji bolonek, więc jest spora szansa, że będzie to lepsza wędka.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 651
  • Reputacja: 359
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Wybór bolonki 6m - budżet 600-1000zł
« Odpowiedź #5 dnia: 11.02.2024, 23:24 »
Weź też pod uwagę, że ten mój Colmic jest do delikatniejszej roboty. Cw < 20.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Chojnyy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: 3
Odp: Wybór bolonki 6m - budżet 600-1000zł
« Odpowiedź #6 dnia: 12.02.2024, 09:51 »
Orientuje się ktoś z Was, czy jest jakaś odczuwalna różnica w użytkowaniu wędziska TX3 633 i CTX 633?
CTX to nadal genialne wędzisko co pod względem użytkowym co TX3 633 czy wraz z nowym malowaniem "poprawiono" coś jeszcze i kij pracuje inaczej niż poprzednik?

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 087
  • Reputacja: 204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Wybór bolonki 6m - budżet 600-1000zł
« Odpowiedź #7 dnia: 12.02.2024, 19:23 »
Posiadam bolonkę CTX 633, ktorą kupiłem pod wpływem opinii, ze jest to wędka robiona na tych samych blankach co baty TX - CTX 633. Z racji tego, że posiadam bata z tej serii,( TX 633) który jest bardzo sztywnym kijem, wręcz pałowatym, zapragnąłem mieć też taką bolonkę. Nie było już w sprzedaży bolonek TX, więc wysłali mi CTX 633. bo to podobno ta sama wędka tylko w innym desing-iem. Sytuacja wygląda tak, że bolonka CTX 633, mimo, że ma tą samą średnicę i blank, oplot kevlarowy itp to ma trochę inną charakterystykę i pracę. Nie jest tak sztywna, jest bardziej spolegliwa, chętniej przechodzi w progresję Typowa bolonka można powiedzieć. Sam jestem ciekaw czy bolonka TX 633 też taka jest.

Offline Chojnyy

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: 3
Odp: Wybór bolonki 6m - budżet 600-1000zł
« Odpowiedź #8 dnia: 12.02.2024, 19:58 »
Posiadam bolonkę CTX 633, ktorą kupiłem pod wpływem opinii, ze jest to wędka robiona na tych samych blankach co baty TX - CTX 633. Z racji tego, że posiadam bata z tej serii,( TX 633) który jest bardzo sztywnym kijem, wręcz pałowatym, zapragnąłem mieć też taką bolonkę. Nie było już w sprzedaży bolonek TX, więc wysłali mi CTX 633. bo to podobno ta sama wędka tylko w innym desing-iem. Sytuacja wygląda tak, że bolonka CTX 633, mimo, że ma tą samą średnicę i blank, oplot kevlarowy itp to ma trochę inną charakterystykę i pracę. Nie jest tak sztywna, jest bardziej spolegliwa, chętniej przechodzi w progresję Typowa bolonka można powiedzieć. Sam jestem ciekaw czy bolonka TX 633 też taka jest.

Stan, dziękuję, właśnie o to mi chodziło. Nigdzie nie mogłem doszukać się różnic pomiędzy tymi dwoma modelami. Teraz wszystko jasne.